Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heeeeeeeeeeej! ależ ja mam dobry humor, z rana na śniadanko wcześniej wstałam (wszyscy jeszcze spali) nasmażyłam naleśniki nadziałam serem i do brytwanki pod śmietanką do piekarnika 🙂 mniam. Wszyscy sie zajadali do tego mus jabłkowy 🙂

zaskoczyłam wszystkich, ale energia mnie rozpiera. Ja jeszcze nic nie przytyłam chyba. dzis się zważyłam i nic nie drgneło na wadze.

ja znam kobietkę, która przytyła 37 kg, leżała ze mna po cc ale to była masakra, ani cukrzycy nie miała , Sama się przyznała , że tylko ciastka i sodycze żarła.

Ewa tak, tak następnym razem wypije kawe lub zjem cos słodkiego, bo bardzo bym chciała zobaczyc z przodu 🙂

Dobra idę zrobić pullpeciki z sosem śmietanowo-koperkowym 🙂 bo mnie moje chore dziecko męczy 🙂 juz kluski nawet śląskie małe zrobiłam 🙂

podpowiedzcie mi tylko jaką surówkę zrobić?

Ech zarażam Was dobrym humorem i chyba ciasto drożdżowe zrobię dla moich. Hmmm szkoda , że ja nie moge jeść nic z tego


Dziewczyny wiecie, że mięso, które kroimy lub dotykamy , robimy to w rękawiczkach??
tak dla przypomnienia tylko piszę. Mój weterynarz bardzo tego pilnuje w domu. Ale Gin też o tym mówił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej u mnie tez piekne slonce i tez ma byc 7st a ja wczoraj nawieczor znow wymiotowalam niewiem co sie dzieje zemna zwrocilam wszystkko co zjadlam od rana masakra teraz tez jeszcze mnie wierci w brzuchu narazie nic nietkne do jedzenia popijam tylko cherbate z cytryna a moja corcia do tego jeszcze widze ze choroba ja bierze bo ma kaszel i w nocy mi zagoraczkowala milego dnia wam zycze co do wagi to i ja nic nieprzytylam widze ze wszystkie niemozemy sie juz doczekac kolejnego usg zeby zobaczyc kogo kryjemy w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak z jej wagą po porodzie ale teraz laska z niej. Cyc ma obfity ale tak to laska. Wydaje mi się że jak mama o siebie choć troszeczkę w ciąży dba i nie wcina tak jak moja kuzynka wszystko co się napatoczy bo "wreszcie może się nażreć" to raczej gubi się po ciąży te kg. Może nie wszystkie ale i tak się jest później sexy mamą 😉
O luuuudu... Ale mnie wczoraj naszła ochota na śledzia po kaszubsku 🤪 o 20 wciągnęłam jednego zawijaska 😎 A dzisiaj na śniadanie płatki z mlekiem i po tym znowu jeden zawijasek śledzia 🙃

Zaraz chyba idę na dworek zażywać witaminy D dla zdrowych kości Dzidzia 😉

Daga, może jesz coś czego nie toleruje twój organizm albo Dzieciątko??? Podpatrz przez jakiś czas co jesz, podjadasz... Może po prostu coś ci szkodzi mimo że to lubisz.

Co do zasłabnięć i zawrotów głowy to czytałam wczoraj o tym, rzeczywiście to normalne choć przy następnej wizycie dobrze jest zgłosić to gin, cukrzyca w ciąży niestety nie śpi 🤨 Choć wierzę że u Was to tylko tak samo z siebie i niedługo przejdzie 😘

Do naszych mam- Jakie to uczucie gdy Maleństwo ma czkawkę???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka ale mi ochoty narobiłaś na naleśniki. No i nie mam wyjścia zaraz się biorę za smażenie 🙂
Suróweczki to lubię marchewkę z porem albo gotowaną marchawkę z groszkiem mniammmm.
Ja dzisiaj pospacerowałam, słoneczko piękne i energii więcej.
Też tak mi się robi z tym zasłabnięciem jak np. za szybko wstanę a w niedzielę też tak miałam w kościele. Ciemno mi się zrobiło przed oczami i czułam jak mi nogi słabną. Mąż szybko mnie wyprowadził na dwór, świeże powietrze i zaraz przeszło.

Co do wagi, słyszałam że niektóre dziewczyny tyją 30 kg ale ponad 40 to szokkkk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wagi przytyłam 3 kg a w 1 ciązy do 19 tyg przytyłam 1kg... Sąsiadka przytyła przez całą ciąze 5 kg także wszystko zależy od osoby... Każda ciąża jest inna... 🙂
Ja właśnei się biore za pomarańcze i kiwi...
A co do płci całą ciąże z Kinią mi mówili że bedzie chłopak bo mam ładna cere i brzuch okrąglutki taki bardzo z przodu i co?? I dziewczynka 🙂 A co teraz będzie się okrze ale szczerze licze na dziewczynke...
A i ja chyba też dziś czułam fikanie dzieciątka ale pewna nie jestem jak się to powtórzy na pewno dam znać 🙂
Miłego dnia mykam się uczyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzis wlasnie wrocilam ze spacerku musialam wyjsc bo pogoda byla cudna przy okazji odwiedzilam znajomych i dzionek zlecial a co do jedzenia niewydaje mi sie zebym cos jadla zlego jem to samo co wczesniej ale faktycznie poobserwuje mam wogole wrazenie ze jak zjem pol kanapki to jestem taka pelna i tak codziennie najgorzej jest wieczorami a nielubie sie klasc z pustym zoladkiem milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga mi wczoraj wieczorem strasznie dokuczał żołądek 🥴 ( miałam wrażenie, że lada moment będę wymiotować) i zastanawiałam się co mogło mi zaszkodzić, ponieważ odkąd jestem w ciąży nie miałam takich dolegliwości... 😮 i przypuszczam że od coca-coli... odkąd zaszłam w ciąże nie smakowały mi napoje gazowane i piłam tylko soki lub wodę... a wczoraj pod wieczór coś mnie pokusiło na tą cole i co wypiłam ze szklanki to na nowo chciało mi się pić i wypiłam chyba litr... no a potem to ta cola zaczęła mi się odbijać, a żołądek skręcał się z bólu... 🥴 i powiedziałam sobie, że na pewno do końca ciąży coli nie ruszę... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do mniejszych porcji też tak mam. Jem oczami, za to naprawdę jestem w stanie wcisnąć w siebie połowę porcji jaką bym zjadła przed ciążą.
Ja colę piję od czasu do czasu na problemy żołądkowe, ale szklankę max, nie więcej.

Ale się dzisiaj dotleniłam 🙂 Padam z nóg, dobrej nocki Dziewczynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka powiem szczerze nigdy nie zakładam rekawiczek do mięsa. najpierw pod wode i go myje, a pozniej to juz zalezy co to za danie. a rece i przed i po tez sie myje, pozniej noze,deski, tez szorowane. wierze ze Twoj maz ma powody zeby przestrzegac ale jak niby jakies dziadostwo ma sie wtedy przedostac do organizmu jezeli higiena jest zachowana. gdy ktos je krwiste steki, tatara.... temu nie ufam... ale mięso przyrządzać w rekawiczkach....no coz ginekolog i dentysta tez zakladaja rekawiczki.... 🙂 ale mnie porownanie naszlo... ale padam juz bo długi dobry dzien za nami. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny
A ja wczoraj z moim narzeczonym zrobiłam sobie prawie 3 godzinny spacerek. Po drodze zaliczyliśmy na mieście obiadek w Sfinxie i w ogóle czuliśmy się wspaniale. Świeciło słoneczko i poszliśmy spać na prawdę zadowoleni. Bałam się, że może taki długi marsz w kozakach na wysokim obcasie zaszkodzi Naszej Fasolce;-) ale robiłam sobie przysiadki na ławeczkach i jest ok. Jestem w 15,3 tygodnia ciąży. Przytyłam 70dag. W ogóle ważę mało bo 44,7kg, ale mały rozwija się dobrze. Mój przyszły mąż jest wysoki i słusznej postury, ja niska i drobna ale mam nadzieje, że Dzidzia będzie po Ukochanym slusznej wysokości i postury. Słoneczka Wam życzę i pogody ducha 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane dzis tez z przebaojami ale wiem co juz jest tego przyczyna w nocy doszla mi goraczka wiec jestem chora gardlo boli wyruszamna dzisi do lekarza a mialam takie plany na dzis mialam isc z mala na basen a potem na jakies zakupy ehh pewnie posiedze w domu do konca tygodnia bo to pewnie jelitowka tak mysle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tryskam energoią 🤪 🤪 🤪

idę z dziećmi na spacerek 🙂

Małgosia, to , że myjesz ok ja tez myję ale chodzi o samo mięso, żeby nie trzymać je bez rękawiczek.
Z resztą, co ja będę mówić, każdy robi jak uważa. Ja nie mogę tu wiele rzeczy napisać. Mnie pilnuje, sam tez zawsze rekawiczki. Każdy u nas w rodzinie tylko w rękawiczach, wystarczyło go posłuchac raz i juz każdy sie trzyma tego. A co z atym idzie mój ginekolog tez zawsze o tym mówi, bo toxo najczęściej jest przez mięso,A , że nie przeszłam to uważam.


Całuchy w brzuchy 😘 😘 😘

Ewa, u mnie juz proszą o kolejną porcję takich naleśników 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam wczoraj m jak mama i mamo to ja. Oprócz ziołowych sposobów na nudności: melisa lekarska, mięta pieprzowa, lucerna siewna, majeranek to w dwóch czasopismach opisują o akupresurze SEA BAND to opaski na nadgarstek wielokrotnego użytku, które uciskają pewne punkty i po 5 minutach przechodzi. Koszt około 45 zł. Ciekawa jestem czy coś takiego może podziałac.

Marinka ja też nigdy nie słyszałam od lekarza czy ginekologa żeby mięso oprawiac w rękawiczkach. I dlatego tego nie robię.
A naleśniki ja też smażyłam ale bez zapiekania 🙂
Dzisiaj u mnie też słoneczko, trzeba korzystac bo za kilka dni znowu śnieg ma padac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie podwazam bo Marina słuzyła nam radą zgodnie z najlepszymi intencjami. Moze cos w tym jest ale z tego co wiem to tokso mozna zarazic sie od chorego kota, drogą pokarmową - czyli przez zjedzenie surowego lub niedogotowanego mięsa ewentualnie przez jakies skaleczenia może...

to tez wynika moze z tego co w domu u nas bylo robione. u mnie nikt nie zaakladal rekawiczek do mięsa choć moze ejst to higieniczne. raz jedyny moja przyjaciolka ktora brzydzi sie surowego miesa chciala pomoc mojej mamie przy schabach i zalozyla rekawiczki. nigdy nie zapomne jej miny i dumy "Gooosia zobacz ja trzymam surowe mieso". Przy czym miała 17 lat wtedy


aczkolwiek przy najblizszym "oprawianiu" miesa na pewno przypomni mi sie ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Miałam pisać wczoraj ale cały dzień byłam poza domem, a wieczorem już za późno było. Wczoraj byłam na wizycie i ....będzie DZIEWCZYNKA!!!! 😁 😁 😁 oczywiście nie na 100% ale wydaję mi się, że nic już się nie zmieni. Jestem max szczęśliwa! A tak ogólnie to jest wszystko w najlepszym porządku 🙂 oprócz tego, że będę musiała robić dodatkowe badania na odczyn coombsa, a z tego względu, że może wystąpić u nas konflikt grupy krwi. Ja mam grupę A Rh- a mój partner B Rh+ i trzeba będzie systematycznie obserwować i badać czy mój organizm nie produkuje przeciwciał, które są szkodliwe dla dziecka. Ale myślę, że będzie ok, choć nie powiem, że mnie wcale to nie martwi... No a badanie usg miałam robione w 3d i dzisiaj wieczorem wam pokaże małą niunię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mogę się doczekać zdjęcia Twojej małej 🙂 No to jako chyba druga znasz płeć dzieciątka. No i możesz coś zacząć oglądać i kupować 🙂
A to nie dostaje się zastrzyku jak masz grupę krwi - i może wystąpić konflikt serologiczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Asiu 🙂 Choć z szaleństwem zakupowym i różowym wstrzymaj się jeszcze z miesiąc, trochę wcześnie podał ci płeć a z dziewczynkami to tak jest że im siusiaki nagle rosną 🤔 Życzę Ci żeby się nie mylił i była córeczka 😘 Piszemy płeć do tabelki??? 😉

Co do toksoplazmozy, sorry Marina ale rękawiczki to dla mnie przesada, no ale nie potępiam twojego męża, po prostu dba o Was i chce dla Was jak najlepiej. W innych przypadkach też przestrzega tak higieny???

Gosiu jak Kinga??? Schodzi jej to zaczerwienienie??? Przypomniało mi się, że jak mój brat był mały i poparzył rękę to lekarz kazał mu ją myć tylko szarym mydłem. Podobno nie podrażnia skóry. Być może lekarz ci to doradził, ale myślałam że warte wspomnienia to jest. Miał dodatkowo jakieś dwie drogie maści ale to było dawno i nie pamiętam jakie. I powiem ci że te zabiegi sprawiły że mimo oparzenia II stopnia z bąblami nie ma żadnej blizny. No i lekarz był naprawdę dobry i taki od serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia, moje wielkie gratulacje! Ojej , aż tak sie jakos ucieszyłam! No świetna wiadomość 🙂
ja juz w 14 tygodniu wiedziałam z córeczką , że bedzie to Ona 🙂 i akurat jakos w to nie wątpiłam 🙂
bardzo sie ciesze i tez czekam na zdjęcia 🙂

Henimedes, może dla niektórych to przesada , lecz tak to jest mieć w domu weterynarza 🙂 Jego koledzy i koleżanki bardzo tego przestrzegają , gdyz zajmuja się tym mięsem i nietylko badaniami 🙂
uwierz, że wystarczyło by zebys posłuchała jego opowieści 🙂
Ale w sumie ja tam nikogo nie przekonuje 🙂 On ogólnie bardzo dba o higienę , jako po prostu lekarz. Tak samo nie jemy jaj na miękko a dzieciom juz w ogóle nie dajemy na miękko 🙂
widzisz dla mnie to nie jest przesada, bo obracamy się w tym wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...