Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak się was zapytam,bo nie wiem czy to jest normalne,
niby upławy to źle że występują u kobiet w ciąży a ja bez wkładek higienicznych to ani rusz mam takie wodnisto białe upławy,nie mowiłam o nich jeszcze lekarzowi ale mam je od początku ciąży i co miesiąc jestem u gin. i mowi ze wszystko w najlepszym porządku jest,myślę że gdyby była to jakaś infekcja to lekarz by zauważył i zapytał sam czy mam upławy... macie tez takie upławy?

i boję się bardzo ze nie bedę mogła karmić mojej kruszynki piersią ponieważ moje piersi wg. mnie nie sa przystosowane do karmienia...sutki mam miękkie nie takie \"odstające\"zeby ułatwić maluszkowi ssanie

a powiedzcie kochane ,chodzicie na basen? ja mam ichotę iśc popływać lecz boję się że złapię jaka ś infekcję ? wiecie moze jak sie przed tym zabezpieczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co mi wiadomo to położna przychodzi po porodzie. Nie wiem jak to jest dokładnie ale chyba trzeba zgłosić narodziny dziecka do wybranej przychodni i wtedy położna przychodzi z okolicy albo automatycznie po porodzie w szpitalu się wypełnia wniosek właśnie nie wiem jak to do końca teraz jest...Do mojej koleżanki przyszła miesiąc po porodzie popatrzyła pomarudziła i poszła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118- ja też mam takie upławy z tym, że ja mam nadżerkę i przez to jest tego tak dużo ... ale na początku ciąży pytałam się ogólnie o upławy to powiedział, że dopóki nic nie swędzi i nie piecze nie ma w śluzie krwi i żadnych takich rzeczy to wszystko jest w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂

Ale tu dziś ruch 🙂 coś się dzieje 🙂

No dziewczyny przede wszystkim nie kłócić się 😉

Karolina wszystkiego dobrego i trzymaj się dzielnie 😘

A jeśli chodzi o położną to słyszałam coś ,że przed porodem też może przyjść,ale ja nie chcę żeby mi tu jakaś baba przychodziła.
Jak córkę urodziłam to po porodzie przyszła niezapowiedziana jakoś po 2-3tygodniach.

Ja w każdym razie mam dość tak mnie dzis wzięło na sprzątanie,a teraz cierpię bo krzyż boli jak cholera aż wstać nie mogę ała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W aptece są takie paski do sprawdzenia czy jest prawidłowe PH.
Lekarz na każdej wizycie sprawdza mi właśnie takim paseczkiem czy niema infekcji.
W pierwszej ciąży byłam cały czas na nystatynie, mimo, że nie swędziało ani nie piekło. Ale była biała gęsta wydzielina. Lekarz mówił, ze to grzybica.
W tej ciąży od samego początku mam śluz taki jak w dni płodne. Zupełnie inny niż w poprzedniej. Nic mi nie dokucza.
Z basenem .. Niby chlorowana woda, ale w ciąży mamy osłabioną florę bakteryjną i łatwiej możemy złapać gościa 🙂
Ale mnie też kusi, żeby popływać .. Ale myślę sobie - po porodzie nadrobię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam non stop mokro za kazdym razem u lekarza o tym wspomne i mowi ze to normalne. o basenie tez mowiłam, na luzie mozna tylko własnie grzybek... ale to moze kazdego spodkac, basen jest pewniejszy niz jezioro (tak mi się wydaje) tez bym sobie popływała, rowerem pojezdziła ale niziutko mam maluszka i rower odpada 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam cały czas "mokro" ale wszystko jest OK.
Polecam płyn do higieny intymnej LACIBIOS FEMINA PREGNA i można też taki żel kupić w aptece i zapobiegawczo po basenie posmarować ja zawsze używam go na noc bo niestety sie nie wchłania.
No i oczywiście po każdym stosunku i wizycie na basenie na noc wkładam kapsułki bez recepty bezpieczne dla kobiet w ciąży z dobrymi bakteriami LACTOVAGINAL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Upławy... ehhh..... moja zmora 🤨 trzeba od czasu do czasu czymś podleczyć i tyle (w ciąży miałam już Natamycyne i Clotrimazol - niewiele zmieniły 🙂 )
ostatnio nawet przy baraszkowaniu czułam się niekomfortowo bo wydawało mi się że troche ZA mokro było 🙃 rany że ja takie rzeczy gadam 🙃

basen uwielbiam, jeździłam regularnie, ale teraz się boje bo niby piszą że grzybica może wywołać wcześniejszy poród.... rower też mnie kusi ale mam dość sportową ramę więc raczej też troche poczeka.... pytałam gina o rolki ale nie był zachwycony pomysłem bo "środek ciężkości się zmienił"
niby mówią że mamy być w formie a nic nam nie wolno 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam uplawy na poczatku ciazy swedzialo i pieklo wiec dostalam antybiotyk,teraz przy kazdej wizycie gin pyta mnie tylko czy swedzi bo jak nie to wszystko jest w porzadku to normlane w ciazy bo ponoc pochwa jest bardziej ukrwiona i wrazliwasz i reaguje uplawami . Czyli wszystko w porzadku. Nie bylo mnie tu troche a widze ze uzbieralo sie lekturki do nadrobienie 🙂 hehe u mnie i u maluszka wszytsko wporzadku kopie wierci sie i szaleje 🙂 w nocy niestety spac nie moge bo a to za goraco a to nie wygodnie a nad ranem biodra napieprzaja i takim sposobem spie max do 5.30 :/ powinnam sie wysypiac bo jak maluszek sie urodzi to tez nie pospie ale przeciez i tak na zapas sie nie naspie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
tak się was zapytam,bo nie wiem czy to jest normalne,
niby upławy to źle że występują u kobiet w ciąży a ja bez wkładek higienicznych to ani rusz mam takie wodnisto białe upławy,nie mowiłam o nich jeszcze lekarzowi ale mam je od początku ciąży i co miesiąc jestem u gin. i mowi ze wszystko w najlepszym porządku jest,myślę że gdyby była to jakaś infekcja to lekarz by zauważył i zapytał sam czy mam upławy... macie tez takie upławy?

i boję się bardzo ze nie bedę mogła karmić mojej kruszynki piersią ponieważ moje piersi wg. mnie nie sa przystosowane do karmienia...sutki mam miękkie nie takie \"odstające\"zeby ułatwić maluszkowi ssanie

a powiedzcie kochane ,chodzicie na basen? ja mam ichotę iśc popływać lecz boję się że złapię jaka ś infekcję ? wiecie moze jak sie przed tym zabezpieczyć?
Co do karmienia to też mam objekcje czy dam rade bo też mam takie jakieś "wkląśnięte" może po porodzie się dopasują pozatym czytałam tutaj że u niektórych kobitek pojawił się już jakiś płyn z piersi ja niestety też jeszcze tego niedoświadczyłam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czasami to wydaje mi się że za dużo czytam w inernecie na temat ciąży bo jak niemam jakiegoś objawu który występuje u innych kobitek w danym tygodniu to już panikuje pomalutku tak samo jest u mnie z ruchami jak tu czytam to już w 24 tygodniu każda z was odczuwa ruchy takie solidne nawet a u mnie to tak naprawdę występują raczej sporadycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu ja co prawda szybko poczułam maluszka ale rozmawiałam z moja kolezanka to mowiła mi ze przez cała ciaze nie czula swojego synka przed kazda wizyta bała sie ze maluszek nie zyje, a teraz CHŁOP wielki i bez przerwy Lata 😁
Polemika co do konfortu przy mizianiu moj mąż twierdzi ze musi być mokro 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosia kazda ciaza jest inna nie ma az takiej reguly ze tak ma byc i juz . A na internecie nie czytaj glupot no chyba ze na naszym forum 🙂 🙂 🙂 kup lepiej jakies ksiazki ja przeczytalam juz 2 i jestem z nich bardzo zadowolona duzo sie dowiedzialam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przeżywałam na początku strasznie czytałam w necie głupoty. no własnie wiek robi swoje ja w wieku 19lat dowiedziałam sie ze jestem bezpłodna strasznie przezywałam bo młodziutka ślub planowaliśmy itp. ale nie poddałam sie torche podreperowałam nature i teraz czekamy 😜
Najważniejsze żeby nasze dzieciaczki były zdrowiusienkie a to że masz trochę wiosenek to Cię tylko odmłodzi 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gigus przyda się odmłodzić u mnie ta ciąża to cud od Boga z mężem jestem 24 lata razem 18 lat minie 17 czerwca po ślubie i teraz Boziunia sprawiła nam cud i dała dzieciątko a nie leczyłam się bo lekarze mówili że wszystko jest ok i niewiedzą dlaczego niezachodze w ciąży dlatego też tak bardzo martwię się jak coś jest nietak jak u innych babeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez się martwiłam, ze nic mi nie leci z piersi, a zaczęło dopiero ok godzinki po porodzie samo z siebie 🙂
Młoda od razu podlapala i cyca wypuścić nie chciała 🙂
Z tymi uplawami naprawdę trzeba uważać bo infekcja może spowodować pęknięcie pęcherza plodowego. Zmora to straszna i trzeba z nią walczyć.
Co do sutkow na forum są rady położonej i ostatnio czytałam ze w aptece jest coś co wyciąga sutki. Nie pamietam nazwy ale zainteresowane osoby znajda 🙂
Ale to moje dziecko leniwe. Nie chce mu się mamy powiadamiac o swoim istnieniu 🙂
4 razy dziennie to Max ... A u Was jak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ładny staż ja dopiero rok po slubie ale tez sie balismy ze nie zajde a tu za pierwszym strzałem 😜 😜 teraz tylko od wizyty do wizyty liczyłam ze jeszcze 4/5 wizyt i bedzie maluszek, już szykujemy pokoik, dla naszej trójeczki 😁 tyle szczęścia 🙂
A własnie... mam lalkę którą dostałam na roczek (ma22lata) i mój małżonek własnie na mojej laleczce sprawdzał na którą rękę będzie mu wygodniej 🙂 oboje na prawą 🙂
nic remoncik męczy czas się prysznicować męża wykorzystac...by umył nogi i spac 🙂 Buziaki dla Waszych Buszolków

co do ruchów zależy od dnia czasami tak kopie ze az boli innego dnia tylko rano 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój to jest taki kochany całymi dniami robimy pokoik dla małej a o 21 jedzie do pracy na nocki wraca rano prześpi się i robi dalej...szkoda mi go no ale widze ze ma zapał niesamowity do remontu dla bobaska 🙂
moja mała fika w brzuszku ze hohoh 🙂 nie wiem co ona tam robi 🙂 zjadłam kilka kawałków pizzy i teraz wojuje 🙂 rano wypycha nogi główkę aaaaaa i od dwóch dni zauważyłam ze lubi wsadzić jakąś część swojego ciałka pod żebro mamuni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
małgosia nic się nie martw wszystko bedzie dobrze zobaczysz 🙂 ja przy pierwszej ciąży tak panikowałam i bałam się o wszystko teraz jakoś spokojniej podchodzę,ale może to rez przez to,że mam mniej czasu na myslenie bo córka zabiera mi cały czas 🙂
Mi póki co też siara nie leci także spokojnie a córkę normalnie 9 miesięcy cycem karmiłam 🙂
A staż masz faktycznie bardzo ładny 🙂

Jeśli chodzi o ruchy to u mnie też różnie raz bardziej raz mnie nawięcej jest oczywiście wieczorem i rano 🙂 i po obiadku jak się położe 🙂

Karolina co tam u Ciebie ja się czujesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...