Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

pewnie zostaje nigdzie sie nie wybieram 😁 ja tez dzis za duzo sobie pozwoliłam pierogow mi sie zachciało robic ale teraz leze a maciej konczy 🙂 strasznie mnie boli prawy posladek i noga no i krocze... ale moj syneczek tez spokojny tyle co musze uwazac jak i kazda z nas ze jak 12h nie daje znac maluszek to interwencja no i jak bardzo bardzo mocno fika bo moze sie owinac pepowina oby nam sie nie zdarzyło. Mąż dostał dyspozycje ze jak bede rodzic ma wejsc na nasze forum wybrac jeden numer i dac znac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki
Nadrabiam zaległości bo przez ta działkę nawet nie mam czasu napisać... Co do dolegliwości to wszystkie razem wasze pozbierane mam wrażenie ja posiadam 🙂
Pierwszy raz w życiu puchna mi stopy i dłonie, kręgosłup wysiadl mi już chyba całkiem, z sandalow ucielam paski bo nie potrafię się schylic aby zapiac ... Ogólnie czuje się jak jedno wielkie nieszczęście ...
Pragnę końca ...
Ewa Ty piszesz o braku ruchu przez pól godzinki . Mój mały pól dnia się nie rusza, ale jakoś przywyklam i nie panikuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata odzywaj się częściej.
Ewelina pewnie dziecko uciska ci na jakieś nerwy jak masz możliwość skontaktuj się z lekarzem może Ci jakoś pomoże.
Kamila powodzenia na USG.
Ja to się stresuje jutrzejszą wizytą bo może się okazać, że czeka mnie cesarka bo mój królewicz jest źle ułożony. Mimo wszystko nie mogę się doczekać kiedy zobaczą go na monitorze i usłyszę serduszko 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dzis w nocy znow złapało a teraz co jakis czs czuje takie szczypniecie w cimoszce, niunka tez sie wierci chyba głodny, sie ubiore i przejde po buleczki i cos na leczo 😁 spac juz nie moge najwyzej połoze sie pozniej na mała drzemke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram sie jak moge... boje sie ze takna sam koniec nic nie zrobię 🥴 a bywa ciezko. a własnie Ewa i Panie ktore juz rodziły i szwagierka mowiła o jakims czopie ukrwionym ze jej odszedł i zaczeła sie akcja porodowa, miała tp ktoras z was???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
juz jestesmy po wizycie nie nagrywalam filmu bo bym musiala pojsc wieczorem na wizyte prywatna i zaplacic za nagranie 100 zl przesada za ta stowke wole cos malemu kupic. Z dzidziem wszystko dobrze znowu sie pepowina zaslanial heh lubi sie nia bawic 🙂 a wazy juz 2200 spory jest i ulozony glowka w dol, ja przez ten miesiac chyba poszalalam bo przytylaz az 4 kg a to przez te upaly bo ani nigdzie wyjsc na spacer ani sie gdzies ruszyc nie spalam tego co przybiore a nie obiadam sie jakos specjalnie 😞 mi takze stopy puchna i mieszcze je tylko w klapki...
ewlina wspolczuje cierpienia ale moze byc tak jak Ewa pisze ze dziecko ci uciska jakis nerw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi czop śluzowy odchodził na raty tak na 2 tygodnie przed porodem. Koleżanka która rodziła teraz jak zauważyła kawałek tego czop to tego samego dnia zaczęła się akcja porodowa. On często jest zabarwiony krwią (nie jest to czysta "żywa krew" ale ten śluz jest taki różowaty) i to jest normalne jest taki gęsty galaretkowaty. Są kobiety które nie wiedzą co to czop[ bo wychodzi i trakcie porodu więc bywa to rożnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GIGUS - odpoczywaj więcej 🙂 ja też teraz częściej sobie robię przerwy od prac domowych po co się przemęczać 🙂
dziś w końcu udało mi się poprać i poprasować ubranka jupi jupi jupi 😁 jestem z siebie dumna 🙂
dziewczyny czy wam też chcę się co chwila sikać ? mi się chcę dosłownie co 5 min, dziś mało co nie popuściłam.... podobno nietrzymanie moczu często się zdarza kobietom w ciąży ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed porodem miałam biegunkę, wymiotowałam dalej niż widziałam, ale żadnego czopu nie uświadczyłam. Być może w trakcie porodu odszedł 🙂

Powiem Wam, że ten ogródek nieźle daje mi w kość 🙂 Wczoraj elektryk walczył z prądem , a dzisiaj mąż wodę do altanki przyłączał. Oczywiście kucie, kurz,. Och! No i warunki spartańskie do sprzątania tego. Kupiłam kuchenkę dwupalnikową elektryczną, dwa garnki, patelnię no i ugotowałam tam jakoś obiad - jak Flinstonowa 😁
Teraz weszliśmy do domu zmęczeni jak mopsy, ale czas szybko zasuwa (dzisiaj myślałam, że jest wtorek, tak szłam w zaparte, ze mąż mi kalendarz pokazał 😁 )
I męczy mnie to pranie dla maluszka, bo nie mam czasu 🙂 Muszę się jakoś lepiej zorganizować.
A jak sobie pomyśłę, że za 4 tygodnie mogę już urodzić to jakoś wierzyć mi się nie chce 🙂 Mimo wszystkich dolegliwości. Jakoś uczę się z nimi zyć, oswajam, a tu lada moment koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra muszę cię pochwalić, ja mam słomiany zapał i po 16 body wymiękłam 😁 Ja też latam ciągle na siku bo jak siedze to mnie mały naparza i jakoś ciągle mi się chce. Natomiast jak gdzieś wychodze.... to jest lepiej 🙂 Dzisiaj np. poszłam zrobić pare fotek kolarzom Tour de Pologne i wytrzymałam bez siku ok. godziny. W nocy wstaje raz, max dwa. Tak czy siak jeśli siku robisz w WC a nie w majtasy to wszystko jest OK 🙂
Co do badań to mi lekarz kazał ostatnio zrobić jakieś dwa ale na hiva nie kazał powtarzać.
Postanowiłam zrobić czapeczkę-sówkę dla małego, do zdjęcia, jestem w połowie roboty 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropos badań - na hiv też nie robiłam. Ale pamiętam, że w pierwszej ciąży dostałam skierowanie.
Teraz tylko podstawowe no i wirusowe zapalenie wątroby. Allo przeciwciała + grupa krwi
Obowiązkowo tarczycowe - bo hashimoto
A z własnego wyboru zrobiłam na toksoplazmozę i chyba tyle pamiętam ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja robilam na poczatku ciazy i teraz powtarzac mam nie wiem po co bo niby skad sie mialam zarazic. co do sikania to tez co chwile latam a jak przetrzymam chwile to sie wyprostowac nie moge bo boli mnie wtedy brzuch.
Ciuszkow oczywiscie tez nie popralam jeszcze.. poczekam az rodzice wroca to mama mi pomoze w rozwieszaniu i prasowaniu 🙂 jednak czasem dobrze mieszkac z rodzicami zawsze jest jakas pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj w UK wiem, ze mialam na HIV badanie na poczatku ciazy i tez nie powtarzaja. Mysle Kam, ze trafilas na lekarza, ktory lubi chuchac na zimne.
Ja ciuszkow tez jeszcze nie popralam i nie poprasowalam. W sobote przyjezdza do mnie mlodsze rodzenstwo na tydzien, a po nich starsza siostra z mezem od mojego meza. Wiec jak szwagierka bedzie, to zajme sie praniem i prasowanie, to mi pomoze 🙂 Wiem, ze nie ladnie gosci zaganiac do roboty, ale ona chociazby z nudow mi pomoze 🙂
Na razie jak jest tak cieplo, to mi sie nie chce wyjmowac zelazka, bo przeciez bym sie ugotowala doszczetnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj rozmawialam ze znajoma na temat kosmetykow dla dzieciaczkow. Ja mam troche probek J&J i zamierzalam je na poczatku wykorzystac, zobaczyc jak na nie dziecko reaguje. Kolezanka mi odradzila, bo podobno uczulaja, za to doradzala mi Oilatum. Oilatum znowu jest emolienem, a o emolienach czytalam, ze nie ma co uzywac profilaktycznie ich, bo powinno sie ich uzywac dopiero dla atopowca.
Mam teraz metlik w glowie. Ktoras z Was kiedys dawala link do bloga Sroka o... i tam jest analiza produktow do kapieli i niestety te najlepsze sa niedostepne w UK 😞 A przeciez nie bede mamie kazala co jakis czas wysylac mi plynu do kapieli dla Malenkiej.
A i jeszcze mi sie spodobal wpis na tym blogu o tym co kupowac a co nie z kosmetykow dla maluszka.
Nie pamietam, ktora z Was pokazala tego bloga, ale dzieki wielkie za niego. Ta dziewczyna jest dobra w tym co robi i wiele mi pomagaja jej wpisy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie wziełam z mama i kolezanka i mam wszystko po prane po prasowane po układane wyparzone butelki smoczki i inne pierdołki teraz tylko czekac 😁 a nie pisałam ale z bebilonu dostałam teczuszke i kołysanki na płycie 🙂 dzis juz wysiadam ale mam wszystko zrobione i mam z głowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...