Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karola mi sie wydaje ze dobre cisnienie wiadomo na wizycie moze troszke sie denerwowalas to moze byc wyzsze lekko. mi sie wydaje ze moj Maly dzis w nocy odwrocil sie glowka w dol bo obudzil mnie o 3 w nocy straszny bol brzucha mialam caly napiety i dotchnac go nawet nie mogla usiadla z ledwoscia i zaraz przeszlo ale dowiem sie dopiero 31 🙂 od poniedzialku mam na glowie rodzinke z angli z malym dzieckiem maja mi przywiesc jakies ciuszki juz ciekawa jestem co mi nawiaza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kami 🙂 Jak dalej będę tak rosła to następny avatar się tutaj nie zmieści 😁

Ja w 30 tygodniu w nocy miałam taki ból jak opisujesz .. No i następnego dnia na wizycie lekarz mi potwierdził, ze Mały się obracał 🙂

a tutaj coś o ciśnieniu :

http://wizaz.pl/Mama-z-klasa/Ciaza/Cisnienie-w-ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polozna sie nie konsultuje z ginekologiem, bo ja przez ta tarczyce mam co 4 tygodnie spotakania z ginekologiem, endokrynologiem i kims tam jeszcze w szpitalu, wiec ona jak cos widzi nie tak, to sie pyta kiedy mam tam wizyte i mowi, zebym to zglosila jak bede w szpitalu. Ale na to cisnienie nic nie mowila. Musze sie zapytac w szpitalu czy to nie jest niepokojace.
Kami pewnie cos Ci przywioza z Mothercare i Next 😜 dwie najpopularniejsze firmy, w ktorych ubiera sie dzieciaki 😁 ale moge tez sie mylic, bo to moze tylko moje kolezanki Polki tam sie zaopatrzaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez sie wkrotce nie zmieszcze mam juz 12kg na plusie ale lekarka powiedziala ze wagowa dobrze u mnie wiec sie nie stresuje przy dziecku szybko wroce do wagi a moze jeszcze lepiej bedzie niz przed ciaza 🙂
wlasnie z tych firm mowila kuzynka ze przywiaza hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata to samo czytalam. Tylko, ze ja mialam bialko w moczu w 25tc i wtedy tez mi puchly nogi, ale cisnienie mialam w normie (akurat wtedy lezalam w szpitalu w PL). Teraz mam tylko cisnienie wysokie, a pozostalych objawow nie mam. Zapytam sie w szpitalu za dwa tygodnie 🙂
Kami mialam czuja 🙂 Z reszta te marki sa najpopularniejsze i maja bardzo dobre jakosciowo ciuszki 🙂 Ja tez mam 12kg na plusie 🙂 Ale sie nie przejmuje, jakos zrzuce 🙂 w koncu ja tylko siedze i leze, wiec trudno oczekiwac nizszej wagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gusia wyglądasz rewelka na chłopczyka 🤪
ja sie szykuje i ide na przeglad dzis mam miec robiona cytologie i wymaz z odbytu nie wiem w jakim celu. i na szybkiego musze szukac połoznej bo ta co miałam miec od tygodnia nie odbiera telefonu 😠 ale zapytam mojego lekarza o połozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiecka super !!! 🙂
ja też już 12 kg na plusie i waże 53.800 wyglądam jak pączek 🙂
ja wesele mam 15 września i co najlepsze mam świadkować, ale napewno nie dam rady...
ciśnienie mam mierzone co wizyta i zawsze mam dobre więc mi nie kazali mierzyć ale i tak mierze czasem w domu kiedy mnie boli głowa albo mi słabo...
ale mi od paru dni ręce puchną normalnie nie mogę zdjąć pierścionka, który wcześniej był ciut za luźny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko w porzadku lekarz mowil ze wszystko ksiazkowo 🤪 i ze maluszek jest bardzo duzy ale nie wazył go ale duzy duzy i ma czkawke co oznacza ze wszystko dobrze funkcjonuje 😁 super bardzo sie ciesze nastepna wizyta w 36tc 🙂 a i narazie nie mam rozwarcia ani nic i w razie co mam dzwonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Ja też juz 10 kg na + czyli 69kg w sumie nie jest tak źle chyba...
Ja mam wesele brata w październiku ciekawe w ogóle kiedy urodzę tak bym chciała juz w połowie sierpnia,lae coś czuje że przenoszę ciąże bo za dobrze sie czuję 😁

Ania sliczna sukienka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ma co sie przejmować kilogramami,najważniejsze żeby dzieciaczki sie urodziły z dobrą wagą.mi wczoraj przyszedł zamówiony fotelik do wózka maxi cosi udało mi sie go kupić za 180 zł i jest nowy choć użyty moze ze 3 razy jest bez zadnej ryski. więc oszczędziłam jakieś 2oo zł 🙂
dziewczyny wasze piersi też wyglądaja tak brzydko? ja myślałam ze w czasie ciąży będą twarde i takie jakies fajniejsze a moje są miękkie flakowate z wieeeeeelkimi otoczkami sutkowymi a brodawki mam płaskie cały czas i martwie się jak ja będe karmić moje maleństwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam reczny 🙂 tez bym chciała karmic chociaz ze 3/4 miesiace niby leci mi pokarm sutki mam wielkosci paznokcia takie wielkie ale moja mama nas nie karmiła obawiam sie ze to co mam po niej bedzie zwiazane z pokarmem. no ja poki co 88kg miałam w gabinecie ale duzo wazyłam przed ciaza bo 80kg za to po ciazy mam nadzieje ze mi sie uda wrocic do wagi z przed 5 lat kiedy poznałam mojego małzonka 😁
Kupiłam pierwsza paczke pampersów 😆 ciekawe ile lat bede je kupowac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eveline ja kupiłam laktator elektryczny MEDELA mini elektric - ma najlepsze opinie w necie, ponieważ odciąga bezboleśnie naśladując ssanie maluszka. Działa też na baterie.
Od razu dałam go wypróbować przyjaciółce, która obecnie karmi i ok. Godny polecenia.
Co do piersi to się nie wypowiadam ... tragedia.
Natomiast jeśli masz płaskie sutki , to są podobno jakieś pętelki do wyciągania. Musiałabyś poszukać w mecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata prym to ja wiode z moja waga. Obecna 82kg, czyli 12kg na plusie przy wzroscie 160cm i jestem w mniej zaawansowanej ciazy niz Ty 😜
Piersi Mi w pierwszym trymestrze strasznie sie powiekszyly, strasznie ciezkie byly, takie napompowane i bardzo mnie bolaly, nie moglam zadnego stanika zalozyc tylko te sportowe. Pozniej mi zwiotczaly i wygladaja tak jakbym byla juz po okresie karmienia 😞 (choc miseczke wieksze mam). Brodawki tez jakies takie ogromne mi sie zrobily, a sutki na szczescie odstajace. Ale sie nie przejmuje wygladem piersi, bo moj maz takie rzeczy normalnie akceptuje (on naprawde jest wyjatkowy). Podchodzi do takich rzeczy w ten sposob, ze czlowiek zmienia sie z uplywajacymi latami i nie mozna od siebie i innych wymagac, zeby ich cialo wygladalo jak u nastolatkow.
Jak ktos ma plaskie sutki, to tutaj w Anglii kupuje sie takie siliconowe nakladki. One sa dostepne za tanie pieniadze i przeroznych firm (Medela, Avent, Tommee Tippee i inne). Nie wiem jak w Polsce z takim asortymentem jest i nie wiem jak to sie nazywa po Polsku.
Laktator po obczytaniu sie roznych opini na temat roznych modeli, roznych firm wybralam Medela mini electric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...