Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny oj u mnie sie dzieje ostatnio i to wcale nie dobrze…. ale zaraz Wam opowiem. Sorrki ze nie wchodzilam ostatnio ale poprostu nie bylo na to czasu. Juz wam wspominalam ze moje dziecko jest alergikiem. I teraz jest jakies nasilenie wszystkich objawow, mowie wam tragedia!!!!! bylam prywatnie u dr suchcickiej dermatolog i zmienila mojemu dziecku lekarstwa! powiedziala ze nie moze dostac znowu antybiotyku bo 2tyg temu jadla… ja raczki wygladaly tragicznie jeden wielki syff zaropiala popekane rozlane saczace sie popekane rany!!!!! boze dziewczyny najciezszy tydzien mam za soba odkad mala przyszla na swiat… Na drugi dzien dzwonie do tej dermatolog co mam robic bo zaczely jej chrosty takie bable robne pekajace wyskaiwac na calym ciele a w zyciu tego nie miala!!!!!! i dostala wysokiej goraczki no to wiecie ja jak to mama! zaczelam panikowac i szukac pomocy… o godz 18 bylismy u lekarza kolejny koszt za wizyte!!;/ dostalam skierowanie do szpitala do pediatry bo oni oddzialow dermatologiczych nie maja jest jeden dermatolog na kurwa chyba cala irlandie!! tragedia… juz zaczelam sie zle czuc bol brzucha towarzyszyl mi od jakies 14.(zwaalalm na nerwy) o godz 20 kierowalismy sie w strone szpitala… czekalismy na lekarze 4h!!!!! zeby zrobil jej kosultacje lekarska za co zaplace kolejne 100e ale zdrowie najwazniejsze ….. dziewczyny i sie zaczelo doslownie w przeciagu godziny rozbolaly mnie wszystkie miesnie dostalam 39 stopni goraczki bolaly mnie nawet wlosy!! gardlo mialam wielkosci arbuza….. i oczywiscie nie zwazalam na siebie bo przeciez przyjechlam z dzieckiem.. potem zauwazyl mnie pielegniarz i pyta sie jak sie czuje a ja ze przydalby sie paracetamol zmierzyl mi goraczke a jak mu powiedzialam ze jestem w ciazy to odrazu mi powiedzial ze mam sie zarejestrowac 100e (kolejne). No i sie zaczelo badanie krwi moczu brzucha(oddzial pediatryczny szpital ginekologiczny jest w innym miejscu) dostalam antybiotyk i paracetamol dozylnie.. mialam zostac na noc a w miedzy czasie moja corke wypuscili z 2antybiotykami opatrunkami itd maz wrocil do domu ok 3 potem przewiezli mnie do CUH (Cork Univeristy Hospital)szpitala ginekologiczne na scan. Tam trafilam ja zjebana babke…. byla juz godz 4rano bylam padnieta, zrobilam mi skan bo bali sie dostalam grype do brzucha, nigdy wczesniej teog nie slyszalam ze tak mozna, ale naszczescie dzidzia happy dostalam antybiotyki i paracetamol i kuracja tygodniowa w domu… boje sie strasznie jesc antybiotyki w tak wczesnej ciazy ale lekarze chyba wiedza co robia… komus musze zaufac.. najwazniejsze zdrowie moje i dziecka. Po badaniu dostalam poduszke rozkladany hotel zdrzemnelam sie na 2h bo meza dobudzic telefonem nie moglam zeby mnie odebral przyjechal o 7 i oto jestesmy w domu i mam nadzieje ze wszystko juz pojdzie w dobrym kierunku. Padam juz na dzisiaj ale nadrobie zaleglosci i ide spac bo o 3 pobudka na antybiotyki






asiu88 mialam miec wizyte dzisiaj ale odwolalam ja bo jestem chora i widzialam fasolke w nocy 🙂 ze zdjec wyglada na 7tydzien ale niestety nie miezyli mi dzidzi ale wytrzymam do 10kwietnia teraz tylko poczekac na wizyte lekarska. heh i jak dostalam list to jest podkresolne ze musisz sobie zarezerwowac 2-3h na pierwsza wizyte!!:P j przy neli pierwsza wizyta tzn czekanie na nia trwalo 6h!!! a wizyty w mitchelstown mi daja bo w sumie mam taka sam droge czy na wilton czy do mitchelstown a tam nigdy nie ma kolejek. Zawsze moge sie przepisac do cork ale tam jest wiecznie pelno ludzi i opoznienia. Przy Neli przepisalam sie do cork bo mialam lepiej dojezdzac z kims itd. ale teraz chyba zostawie tak n=bo przynajmniej nie bede calych dni spedzac w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anusia zostanie okrzyczana za to ze nie napisala do nas.. co by sie nie dzialo , dziewczyny powinnysmy pisac o dobrych jak i o zlych rzeczach. Takie zycie niestey brutalne. A pokaze wam kawalek Ani wypowiedzi na innym forum u mnie na usg jajo puste....nie ma dzidzi;] w piatek musze do szpitala na zastrzyk z immunoglobiny bo mam krew.." dalej pisala ze nie chce slow otuchy itd bo jest zdania ze tak mialo byc. Ja tez jestem zdania ze wiadomo smutne to bedzie zawsze ale lepiej zeby dzidzius odszedl niz mial sie urodzic chory co ma byc to bedzie.


buzki dziewczyny i prosze tutaj o mnie tez pamietac bo foch bedzie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
anusia zostanie okrzyczana za to ze nie napisala do nas.. co by sie nie dzialo , dziewczyny powinnysmy pisac o dobrych jak i o zlych rzeczach. Takie zycie niestey brutalne. A pokaze wam kawalek Ani wypowiedzi na innym forum u mnie na usg jajo puste....nie ma dzidzi;] w piatek musze do szpitala na zastrzyk z immunoglobiny bo mam krew.." dalej pisala ze nie chce slow otuchy itd bo jest zdania ze tak mialo byc. Ja tez jestem zdania ze wiadomo smutne to bedzie zawsze ale lepiej zeby dzidzius odszedl niz mial sie urodzic chory co ma byc to bedziniewiedza jest najgorsza. Aniu jesli nas czytasz szkoda że nie. podzielilaś się z nami tą informacją przykro mi z powodu ciąży twojej ale cieszy mnie twoje podejście do tego. Powodzenia.


buzki dziewczyny i prosze tutaj o mnie tez pamietac bo foch bedzie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla no to strachu sie najadlas!! wspolczuje, ale dobrze ze z dzizia ok, Ty tez sie lepiej poczujesz zaraz 🙂 a jak mala sie czuje?
ja juz sie wytaraskalam z przeziebienia, ale zmeczylo mnie rowniez.. teraz jeszcze moaz chory i maly koncowke choroby ma... damy rade!

a co do antybiotyku w ciazy to nie sa one takie straszne, gorszy jest ibuprom. abo np. mam kolezanke po in vitro i oni tam po tansferze zrodkow o razu daja kazdemu antybiotyk. do tego jeszcze encorton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka dg dobrze ze mi to piszecie bo ja sie balam ale tak to jest przeciez w szpitalu po badaniach dali mi ten antybiotyk to przeciez nikt by mi nie dal czegos co mialoby zaszkodzic mojemu dziecku przeciez mam wpisane to w kartoteke. I nie chce nic na ten temat czytac bo nie chce sie stresowac bez potrzeby , a jak widze Twoja corcie dg zdrowiutka to jest mi lepiej 🙂 🙂
A o tych metodach inwitro tonawet nie wiedzialam 🙂

Ja nadal chora jest lepiej nie ma co ukrywac ale gardelko dalej boli i wiadomo nie ma mozliwosci non stop lezec takze wiecie jak ejst. Przez ostatnie dni tesciowa nam pomagala a teraz i ja dopadlo takze teraz ja staram sie jej ulzyc bo 1wszy dzien najgorszy.Oby wszyscy odchorowali i niech idzie w cholere, naszczescie nie pracuje teraz. W ogole boli mnie bruchol po tym lekach ale ja to tak mam zawsze.

Co do Neli to naprawde widze niesamowita poprawe, jestem przeszczesliwa ale to nie zmienia faltu ze bede probowac pojechac do polski na dluzszy okres czasu i porobic jej badania jakie zaleci mi normalny alergolog. Nelce schodzi stan zapalny i skora normalnie schodzi platami ale to dobrze bo znaczy ze sie goi i zostaje zdrowa skora. Eh mam nadzieje ze juz nigdy sie tak nie stanie bo nie zycze tego najgorszemu wrogowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Syla ale miałaś przeżycia współczuję bardzo i mam nadzieje, że Twoja córcia już nie bedzie nigdy więcej się tak męczyć!! wszystkim oczywiście życze powrotu do zdrowia!!
Ja z moim też muszę się wybrać do alergologa cos mi sie wydaje, od jakiegoś czasu pojawiło mu się na nóżkach taki jakby "liszaj" , takie suche placki, byłam z tym u pediatry to stwierdziła ze moze to być od mleka, więc odstawiłam na jakiś czas, ale to nic nie dało, a robi się tego coraz więcej, czylo musi go coś uczulac , tylko weż tu zgdanij co ?? nigdy tego nie miał.
My już wróciliśmy do domu, wczoraj cały dzień u męża w pracy , dziś też idziemy, za tydzień w niedziele mąż ma wolną niedziele na urodzinki Maksa takze super się cieszę , że bedzie w ten dzień z nami. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo ciężko mi bez męża, prawie codziennie placze do poduszki , nie wiem czy to hormony czy po prostu tak już tęsknię?? w każdym razie takie życie na odległość to na pewno nie dla mnie!!
Wiecie, ze urósł mi już brzuch ?? 🤪 a u Was już coś widać ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela ja to mysle ze hormony tylko wzmazaja tesknote ktora i tak by Ci doskwierala 🙂 a od zawsze tak macie?? czy to tylko przejsciowy okres?

Eh dziewczyny u mnie to jakies fatum chyba ostatnio ale chociaz z happy endem. Wczoraj dostalam krwawienia wieczorem! no to w te pedy do szpitala .... boze co za nerwy... ale naszczescie krwawienie ustalo i ginekolog powiedzial ze dzidzia zdrowa wyliczyla 7w3d widzialam bijace serduszko. Okazalo sie ze w 99% to wina tego ze teraz dzidzia przylacza sie ze mna pepowina i to powinno byc jednorazowe oby miala racje! no i jezeli pojawi sie znowy swieza krew mam natychmiast wrocic. To tyle. Buzki


I co tutaj taakie pustki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj syla, ale sie nastresujesz!! Oby to juz koniec!!!
ja z Julekime tez mialam takie przeboje caly poerwszy trymestr, byl stres!!
a czemu 7t3d a w suwaczku masz 9tc?

fela mi tez brzuch wywalilo ale to chyba przez wzdecia ktore mam non stop, cjociaz podobno w drugiej ciazy szybciej rosnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki !!!
Mam na imię Kasia i tak jak Wytermin mam na pażdziernik 😁Mam juz 2 dzieci a ta ciąża to mała wpadka ale oboje z mężem jestesmy sczęśliwi,zresztą dzieciaki tez oszalały ze szczęścia.Szczególnie,ze mają juz 17 i 19 lat 😉 Mam nadzieję,że dzieląc sie uwagami wszystkie będziemy dla siebie oparciem 🙂 Pozdrawiam serdecznie wszystkie ciężaróweczki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde pisałam posta i mi się skasowało 🤢
Syla masakra ale się musiałaś najeść starchu, współczuje i Tobie też solenizantko, że musiałaś się stresować tyle w poprzedniej ciąży, oby teraz już dalej było wszystko dobrze , bo stres nam teraz do niczego ie potrzebny !!
A jeśli chodzi o męża mego to jest to nasza pierwsza taka rozłąka, wyjechał 28 stycznia i wraca 17 maja, dostał prace w Straży Pożarnej i każdy musi przejść takie szkolenie i niestety jakos musimy to przetrwac , mam nadzieje ze to pierwszy i ostatni raz.
Witam oczwiście nową mamusie Kasiu fajnie , że dołączyłaś i gratuluję oczywiście 🙂
ALe coś i tak tu jakoś pusto ostatnio , oj niedobrze, może się rozkręci za jakiś czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny przede wszystkim to zycze Wam duzo zdrówka i jak najmniej stresów.
Witam Cie Kati w naszym gronie no i gratulacje 🙂
Co do brzuszka to też mi troche wystaje no i zmienił się troszke kształt ale też mi sie wydaje że to chyba przez wzdęcia, bo to chyba za szybko żeby już było widać.. chociaż kto wie :P Znajoma mi mówiła że jak była w ciąży to lekarz jej powiedział że wielkość brzucha dużo zależy od tego gdzie sie ma umiejscowioną macice, niektóre kobiety mają bardziej z przodu a niektóre bardziej w głębi i jak jest z przodu to w ciąży sie ma wiekszy brzuch a jak w głębi to jest mniejszy brzuch ale też są większe bóle kręgosłupa bo jest większy nacisk. Zastanawiam się jak to będzie ze mną :P ale szczerze to już się nie moge doczekać jak już bede miała brzuszek :P
no i przede wszystkim nie moge sie doczekac aż mdłości przejdą , dzisiaj byłam na zakupach i masakra bo musiałam z workiem chodzić a do tego cytryna :P bo mnie tak mdliło. Słyszałam też że wywar z imbiru pomaga na mdłości, zrobiłam sobie go i powiem tak że zapach jest cudny i bardzo pomaga ale co do smaku to jest obrzydliwy :P

W ogóle to macie już jakieś dziwne smaki? albo zachcianki? ja ostatnio mam manie kwaśnego, wszystko co kwaśne wręcz uwielbiam 😁 ale na dużo rzeczy które kiedyś lubiłam nie moge nawet patrzeć a do czekolady to mam takie obrzydzenie że szok..

Co tam u Was kobitki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,
ja właśnie zajadam się ogórkiem kiszonym i jest mi cudownie 🤪 🤪 u mnie kazdego dnia inaczej , raz slodkie , raz kwasne, ale w tej ciąży już nie pozwole sobie na tyle slodyczy co w pierwszej , przytyłam 19 kilo i tym razem nie mam zamiaru tak tyć , albo przynajmniej taka mam nadzieje 😁 nie wiem czemu , ale jak rodziłam Maksa to położna powiedziała mi, że jak w następnej ciąży przytyje więcej jak 8 kilo to nie dam rady sama urodzić naturalnie, nie mam pojęcia czemu tak stwierdziła, ale przekonam się czy to prawda, obawiam się , że tak bo ona to jakaś wróżka jest chyba. Jak byłam u niej pierwszy raz w 35 tygodniu to mi powiedziała , ze na pewno nie dotrwam do terminu i urodzę 16- 17 marzec ( urodziłam 17 marca ) , jak badała mnie 16 marca o 8 rano to powiedziała , że w nocy zacznę rodzić , a jak już przyjechałam o 21 do szpitala to po badaniu powiedziała ,że urodzę między 1 a 2 w nocy ( urodziłam o 2.05 ) , wszystko się sprawdziło , ąz się jej bałam 🤪 Teraz oczywiście też mam zamiar z nią rodzić , bo była rewelacyjna.
A dziewczyny co z naszą tabelka ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesść kobietki 😁
Ja w poprzednich ciążach przytyłam niedużo(około 11-12 kilo) ale bardzo ciężko było mi ten nadprogramowe kilogramy zzucić.Niestety nawet ta świadomość nie pomaga i rzucam sie na słodycze-masakra 🥴
Co do porodów to przy obu miałam rozwarcie i zero akcji ,więc oba pod kroplówką 😞 Teraz mi się marzy zewnątrz oponowe znieczulenie albo cesarka bo bardzo się boje ,ze w moim wieku nie dam rady 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati: ja bym nigdy nie chiala cesarki bez jakis bezwzglenych wskazan medycznych. wiesz jak sie cierpi po cesarce? ja po porodzie smigalalm, a dziewczyny na sali po cesarkach nie mogly sie nawet z lozka podniesc pomimo lekow p/bolowych ! 😮
to bedzie Twoj trzeci porod wiec pojdzie szybko na pewno!!!! 🙂
ja tez mialam kroplowke bo mialam porod do wody, a podobno w wannie lubia skurcze nagle ustapic wiec dla bezpieczenstwa mi dali, ale w ostatniej fazie proodu i tak wyrwal mi sie wenflon no i bylo bez 😉

fela - rzeczywiscie czarownica ta Twoja polozna hehe 😉 no albo ma takie doswiadczenie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ciężaróweczki 🙂
ciekawa jestem ile ja zgrubne, oby nie dużo bo do wysokich nie należe a nie chciałabym wyglądać jak pulpecik :P

solenizantka jak to jest z tym porodem w wodzie bo właśnie sie nad takim zastanawiam, bo słyszałam że mniej bolesny i łatwiejszy. A bedzie to mój pierwszy poród także chciałabym wiedzieć jak najwięcej.. i czy są jakieś minusy takiego porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też rodziłam w wodzie, ale nie do wody, czyli byłam w wannie tylko do pełnego rozwarcia, póżniej już poza i powiem Wam , że jest ogromna różnica, woda jakoś tak ten ból łagodzi, tak jakby rozchodzi się po całym ciele, a jak już wyszłam to skurcze były o wiele bardziej dokuczliwe 🤢
Też chciałam rodzić do wody , ale niestety w naszych szpitalach nie ma warunków do tego, także Solenizantka może się z nami podzielić wrażeniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie mam porownania ale porod do wody sobie chwale. przede wszystkim przyspiesza akcje i lagodzi bol i jakos tak nadaje poslizg. do porodu do wody namowila mnie moja gin, bo to u niej szpitalu jest dostepne.
minus jest taki za na koniec wymineili mi wode i nalali za zimna, ja sie skapnelam za pozno, Julek sie juz urodzil i niestety mial hipotermie kilka godzin 🤔 no i badania trzeba zrobic wszystkie wszystkie, lacznie z hiv, wzw b, kila itp. No i konieczna jest lewatywa. Sam porod nie byl odplatny. Teraz tez chcialabym rodzic w ten sposob 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie nie wiem jak to tutaj w Irlandii wygląda czy jest w ogóle taka opcja.. dopiero bede wiedzieć za jakiś czas jakie opcje mam do wyboru ale jesli bedzie opcja do wody to na pewno ją wybiore oczywiście jeśli nie bedzie u mnie zadnych przeciwskazan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o porodzie 🙂 Dla mnie to mały szczegol najważniejsze żeby wszystko z dzieckiem było dobrze. Ja jestem za porodem naturalnym ale nie za wszelką cenę, ja rodziłam w największym szpitalu ginekologicznym w Polsce gdzie przede wszystkim muszą rodzić wczesniaki gdyż mają tam sprzęt do ratowania maluśkich istot.Pomimo tego niestety zdarzają im się wpadki ja odnoszę wrażenie, że niektóre położne zachowują się jakby odbierały poród pierwszy raz. Taka położna wróżka to skarb.

Z porodu to pamiętam że ból mnie zaskoczył ale był do wytrzymania, dzień po porodzie twierdzilam że mogę rodzić choćby zaraz. Koszmarem po porodzie natomiast były hemoroidy które mi przy porodzie wylazly, nawet zszycie mnie nie bolało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski u nas ok. Jakos tak troszke lepiej 🙂
Co do poroduu to ja np bardzo chcialam rodzic silami natury ale w sumie dziekuje Bogu ze stalo sie tak ze nie mialam cesarkie. Minusem bylo too ze ten drugi dzien jest bolacy ale tutaj tak dbaja o znieczulenie ze ja w koncu musialam im powiedziec ze juz nie chce wiecej morfiny bo bylam na takim haju ze w glowie wirowalo 🙂 Nela przespaala ze mna caly dzien i noc 😁 A pozniej wstalam, od poczatku jadlam normalnie(tutaj jest na odwrot niz w polsce) pierwsza kupkaa i wrocilo wszystko do normy. A moje kosci moja pipka jest nienaruszona w stanie idealnym 🙂 nie bedzie trzeba robic zadnej plastyki pochwy hehehe no i bez boli porodowych 🙂 dla mnie wiecej plusow.. teraz tez bede sie upierac nad CC 🙂 Porod trwa max 10min , masz pewnosc ze Cie porzadnie wyczyszcza itd itd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg niestety nie każda kobieta rodzi z takim samym natężeniem bólu ,przy oksy niestety ból jest trochę podkręcony a i czas był dość długi 😁 Raczej wolała bym tego uniknąć.Oczywiście jeszcze mam czas żeby zacząć się zamartwiać ale. stres robi swoje 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi oksytocynę też musieli podać i to fakt że po tym było gorzej z tym że ja w sumie 1,5h męczyłam.

Co do brzucha to u mnie się już rozrósł też, choć myślę że to przez obrzarstwo i wzdęcia. W poprzedniej ciąży pod koniec 3ms nic nie było widać a ja w bikini sobie chodziłam. Jedyny plus że piersi już są conajmniej jeden rozmiar większe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...