Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Maugodziata nie wiem szczerze mówiąc czy tak łatwo to poprawią ja musiałam wypisać urlop za 31.05 bo poszlam po moje zwolnienie w4,a niec3-ego a oni mogą wystawic tylko 3dni wstecz a mi się kończył 30.05. A na wizycie byłam 26.05 to mi powiedziała żę. wprzód tyle nie może wystawić ! Także życzę powodzenia!!!!
Fajnie że mozesz się cieszyć chłopcem skoro tak bardzo wam na plci męskiej zależało. U nas w okolicy same baby się rodzą teraz jesteśmy w trzy w ciąży i same dziewczynki.Mnie osobiście to nie przeszkadza ale jedna z koleżanek też bardzo chłopca chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dg no tego to akrat nie mogą zrobić (wystawiać zwolnienia wstecz czy przekraczające termin zdaje się że 30 dni to max,) ale poprawienie samych danych już chyba nie jest takim skąplikowanym zabiegiem, też są procedury na to, ale da się załatwić i tak jak już pisałam wszystko zależy od uprzejmości, czy to zrobią bez problemu czy będą kręcić nosem 🙂

a swoją drogą z tymi zwolnieniami i biurokracją w szpitalu to czasami jakaś masakra, jak mnie przyjmowali do szpitala w pierwszej ciąży, ledwo stałam na nogach, a Pani w rejestracji mówi do mnie "ale ja nie mam aktualnej pieczątki w książeczce ubezpieczeniowej, nie wiem czy możemy przyjąć Panią do szpitala bo nie wiem czy składki za Panią płacą :p" a żeby było śmiesznie pieczątke miałam do 16.10 a 15.10 przyjmowali mnie na oddzial, z którego i tak w ten sam dzień trafiłam do Poznania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim. Gosiu ja miałam poprawiane nazwisko na l4 bo dyskietke mam na panienskim i bez problemu. A ten nip to nie twoja wina i powiedz ze to pracodawca sie pomylil. Wczoraj byłam na tym usg i już wiem ze bedzie JAŚ!! Tak sie z mezem cieszymy. Wogole super to badanie było mam film i zdjecia.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widać że ładna pogoda bo nikt się nie odzywa cały weekend 😆 Wiecie kupiłam sobie dziś strój kąpielowy dla kobiet w ciąży i strasznie jestem podekscytowana. Generalnie uwielbiam basen i w ciąży tez chodze poplywac ale mój stroj nie był zbyt rozciągliwy i teraz jak go ubrałam to mi biust splaszczylo i dekold się powiekszył więc stwierdziłam że już czas kupić taki z zapasem na brzuszek. W decathlon za 60 zł wiec nie najgorzej a bede w nim tez pluskac sie w ogrodowym basenie jak juz go rozlozymy bo w tym roku to taka pogoda nie pewna. Jutro zamierzam wyprobowac nowy nabytek na plywalni. Co tam słychac po weekendzie? Co fajnego robilyscie? Ja pielilam ogrodek ale to chyba nie byl dobry pomysl bo po pol godziny padlam do lozka jak zdechła 🤢 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ja też pieliłam i nabawiłam się chyba lekkiego zapalenia pęcherza bo chodzę co chwilkę siku a nie wzięłam sobie żadnej podkładki tylko na trawie siedziałam.
Co do basenu to super sprawa 😜 będąc w ciąży z córką chodziłam do 8 miesiąca ,co prawda tylko żabką pływałam ale i tak wspaniale się czułam.
Pozdrawiam wszystkie mamusie w nowym tygodniu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 faktycznie weekend był fantastyczny i słoneczny, za to dzisiaj już pada, a myślałam że zrobię pranie :/ w weekend prawie wogóle nas nie było w domu, więc nie było czasu na pranie 😉
Ola i Kati - zaszalałyście z tym plewieniem, ja też lubię popracowac w ogródku ale teraz się jednak trochę oszczędzam i robię to na raty, Ola strój kąpielowy naprawdę niedrogi i fajnie że chodzisz na basen 🙂 ja zacznę chodzić na odkryty, tylko niech ta pogoda zrobi się naprawdę ciepła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry,
u nas weekend tez super,sie opalilismy wszyscy na dzialce 🙂

ja mialam porobic troche przy krzakach ale milam taka alergie ze nie dallam rady, azdzwonilam do mojej gin i pozwolila mi wziac Telfexo na katar sienny!! myslalam ze umre!

ola - gratulacje!!

jadokupilam kilka kolejnych rozowych ciuszkow i rajtki ecru 🙂) bedzie smiesznie jak sie okaze 20.06 (wteyd idziemy na polowkowe) to to jednak chlopak hahaha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Mam nadzieje, że u mnie nie zaczęło się to "lepsze". We czwartek rano pojechałam do szpitala. Przy sikaniu rano okazało się, że wylatuje ze mnie galaretka. Było jej dużo i nigdy takiego czegoś nie widziałam. Wystraszyłam się, że to czop śluzowy.
Pogotowie, izba przyjęć, rejestracja, badanie, usg, wenflon, łóżko. Zostałam na 4dni. 8 kroplówek z antybiotykiem i 4 z magnezem, w sobotę zaczął twardnieć mi brzuch, tzn macica. Wstępnie to były upławy, jakaś infekcja. Wyniki i wypis odbiorę we czwartek. Mam nadzieje, że na tym się skończy i nie wyniknie nic więcej, bo coś wspominali o anemii i słabej pracy nerek. Dostałam luteinę 2 x po 2 tabletki dopochwowo, 3x nospa forte i 3x magnez.
Któraś wspominała o twardym brzuchu - nie ma co tego lekceważyć tylo konsultować z lekarzem, magnez powinien nam towarzyszyć bez przerwy. Leżałam z dziewczyną która sama zgłosiła się z twardym brzuchem i już 10 dni ma podłączoną pompę która wtłacza lekarstwo na twardy brzuch. Ma co 12 godzin 15 min przerwy na kąpiel i dalej pompa.
Jestem wykończona po tym szpitalu, boli mnie każda kość i całe ręce od pobierania krwi. Plecy nie dają spokoju... 🥴 Modle się, żeby wytrzymać jak najdłużej.. a to jeszcze 17tygodni... szmat czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa - trzymam kciuki, leż odpoczywaj i nie stresuj się, będzie dobrze to jakieś 15 tyg. nie 17 bo 38 tydz. traktuje się jako dziecko o czasie urodzone 🙂

a ja mogę pożalić się dzisiaj, bo młody rozrabia i nie daje żyć, mam ochotę "udusić" gada 🤢 przyszedł do niego kolega a ten go szarpie i zabiera mu zabawki, sąsiada młodszego o rok tak popchnął że wpadł na futrynę, co posprzątam to ten rozwala, nie słucha się nic a nic, normalnie młody dzisiaj przechodzi samego siebie... mam nadzieję że mu przejdzie bo zwariuję wrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki, ja jestem bardzo zmeczona kilkoma dniami w pracy. Teraz odpoczywam i nabieram sily, pogoda sie troszke zmienila dzis zrobilam zakupy obiadek i reszte dnia spedzam w lozku, ogladajac filmy na kompie.

U mnie te twardnienia w miare ustaly odpukac lykam witaminy codziennie i 2/3 tabl magnezu i jest ok czasem jak juz to sie zmuszam na nospe i ok. Dzidzia jest bardzo aktywna 😉 w srode mam znowu wizyte w szpitalu i zobacze wyniki zelaza bo pobierali mi w zeszla srode. I moze znowu beda mogla podgladnac dzidzie 😉 bo niesmiala bardzo i nie chce sie ujawnic w 100% 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mialam wam jeszcze pisac ze w srode wieczorem robilismy grila z znajomymi i rozlozylam sobie lezak na plytkach
i mi sie zlozyl calym ciezarem ciala pieprzlam o ziemie z tym lezakiem 5min wylam z bolu i plakalam zbierali mnie z ziemi ledwo chodzilam reszte wieczoru ale odpukac zostal tylko lekki bol i zbita kosc ogonowa ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja chwilowo nie mam kompa , Maks mi rozwalił ładowarkę i tyle co Was podczytuje na telefonie , bo pisać to niewygodnie. Mi si e właśnie zaczął remont w kuchni i już chodzę złą jak osa , że mam wiecznie syf i nie nadążam sprzątać. Brzuch mam wielki , nie mogę się już normalnie ogolić ☺️ a jutro wizyta 🤪
Trzymajcie się ciepło dziewczynki i odpoczywajcie dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ekscesy, syla to niebezpieczne tak gruchnąć na ziemię, lepiej uważaj. jadziś wyprubowalam nowy stroj kompielowy, rewelka, duzo jeszcze miejsca na brzuch ale wygodny ze nawet sie go nie czuje. Byłam dziś u gina ostatni raz prywatnie i wpisalam sie do niego na nfz na nastepna wizyte. Okazuje sie ze przytylam 1 kg wiec mam juz na minusie tylko 3 😁 Powiedzial ze dlugo sie trzymam ale jak powiedzialam mu w jakim ruchu jestem to powiedzial ze to dlatego. Mowi ze mam sie nie forsowac z tym rowerem i na basenie tez odpoczywac co chwile. Moj maz to taki panikaz ze juz by mnie w domu zamknol a ja sie nie daje. Ale po tym co tu piszecie to chyba zwroce uwage na ten brzuch bo mi chyba tak nie twardnieje choc nie przygladam sie, a to czuc mocno czy tak lekko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa -ja lezalam z powodu infekcji w poprzedniej ciazy dwa razy w szpitalu, drugi raz mialam nawet dwa antybiotyki dozylnie. Tez mi twardnial brzuch wtedy, ale maly urodzil sie zdrowy w 40tc takze nie masz sie co stresowac tylko pilnuj wymazow i tego twardnienia.jak bedze wiecej niz 8/dobe to powiedz lekarzowi.

syla - to rzeczywiscie gruvhnelas mocno,jak tak polecialam ale w sumie nic mnie nie bolalo tylko glowa bo mi oparcie walnelo 😉

paella - taka pogoda, dzieci w domu i swiruja, jutro bedzie lepszy dzien na pewno 🙂))

syla - jak tam tabelka? 🙂)

ola - super ze sie tyle ruszasz, ja tez non stop w biegu, chociaz moja mama panikuje, ale i tak mam juz +6kg a to dlatego ze non stop bym ciasteczka jadla hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff Figa dobrze że to nie czop a tylko infekcja. Trzeba być dobrej myśli, wystarczy skończyć 37tc i już dziecko nie jest wczesniakiem ja urodziłam kończąc 36tc teraz marzę by dotrwać do 37,choć 36tc nie niesie ryzyka już dla dziecka. Dobrze że obyło się bez strachu, ja z powodu infekcji omijam teraz plywalnie, w ogóle wydaje mi się że mam upławy na następnej wizycie poproszę o cytologię.Poza tym poprzedni lekarz miał obsesję na punkcie wydzieliny i co róż robił mi biocenozę bakterie wychodziły mi pojedyncze ale całkowicie pozbyta byłam paleczek kwasu mlekowego. Dostałam wtedy globulki z kwasem bornym na zakwaszenie i kupiłam sobie Lactacyd Plus on jest o obniżonym Ph. Swoją drogą. mam nadzieję że każda z was używa plynu do higieny intymnej, piszę bo wiem że. niektóre osoby nie zdają sobie sprawy jakie to istotne.
Syla strasznie niebezpieczne są takie upadki gdyby komuś w rodzinie się to przydarzyło juz byłby ten leżak w koszu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-mamusia super że dobrze się czujesz i możesz pozwolić sobie na ruch tylko uważaj szczególnie na tym rowerze!!!
Ja na plywalnię też chodziłam w poprzedniej ciąży raz w tyg.
Teraz to tylko spacer i niedużo Mi niestety skurcze się nasilają i jest ich coraz wiecej jutro policzę ale na pewno więcej niż 10na dobę. W dodatku dzisiaj od 20 mam bóle w dole brzucha i tak leżę już od 2h i czekam az przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja dlatego omijam narazie baseny i takie tam inne atrakcje 😉, płynu do higieny intymnej używam i w ciąży i nie w ciąży 😉 chociaż przydażyła mi się jedna nie fajna historia z płynem znanej polskiej firmy, dostałam jakiegoś uczulenia i piecznia w owych okolicach 😉

Solenizantka - dzięki za pocieszenie, mój smyk obiecał że jutro będzie lepiej 🙂 zobaczymy

Syla - też miałam pytać o tabelkę, a co upadku to niech Cię mąż teraz porządnie wymasuje 😆

Ola- nie denerwuj nas tymi kilogramami 😜, ja się trochę boję być tak bardzo aktywna, moja poprzednia ciąża skończyła się wcześnie, a właśnie byłam bardzo aktywna więc teraz się mocno oszczędzam bo się boję, pomimo że lekarz mi nic nie zabrania - ja też mam z 6 kg na plusie, jak nie więcej 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak czytam ile przytyłyście to mam wrażenie ,ze jecie jak kurki.Ja się w domu nie ważę bo po co mam się denerwować 😠Jak byłam dwa tyg temu na wizycie to już miałam +7,jutro się dowiem ile teraz.Nie mogę za bardzo chodzić bo zaraz mnie dół brzucha boli,twadnieje mi a niestety w moim wieku to o ciążę trzeba jak o jajko dbać 🤔Moja rodzinka mi nie pozwala się męczyc ,mąż chodzi nawet i sprawdza czy mnie gumka w spodniach nie ciśnie ha ha ha czasem mam już tego serdecznie dość 😮
Często boli mnie kręgosłup , nawet w nocy jak tylko za długo na plecach śpię to się z bólem obudzę.A 17 lat temu nie czułam róznicy jak byłam w ciązy,nic mnie nie bolało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - mam nadzieję że już lepiej się czujesz, leż i nie przemęczaj się, no i uważaj na siebie.

Kati - Ty szczuplutka jesteś z tego co na zdjeciu widziałam 😎 więc napewno szybko wrócisz do formy - po ciąży 😉

Kati i Asia - sto lat dziewczyny, niech Wam się spełnią wszystkie marzenia i zdrowie dopisuje 😘

chłopaki już śpią a ja własnie szukam imienia dla naszego synka, tylko co wpadnę na jakieś fajne imie to mężu się zaraz buntuje hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...