Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej !!!
Ula to jesteśmy w tym samym tygodniu 😁 tylko u mnie chłopczyk będzie.Mnie jakos te upały nie przeszkadzają o dziwo ale wczorajszy dzień niby jako taki tylko lekko stresujący bo na wizycie byłam u dentysty(chodzę co 3 tyg i robię wszystkie,nawet maleńkie dziureczki).Robił mi górną dwójkę a że bez znieczulenia to trochę pobolewało i chyba sie tym tak przejęłam,że całą noc mnie potem bolał brzuch,był twardy jak skała,i bolał na dole 😞.Całą noc nie mogłam zasnąć a mąż był na delegacji,autko zepsute i to mnie jeszcze bardziej stresowało że gdyby coś isę działo to zostałam sama 😞O 6 wstałam zrobiłam dzieciom śniadania do szkoły i dopiero potem się zdrzemnęłąm na 2 godzinki.No ale jak wstałam już jest OK 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja też tak miałam Paella od 4ms kawka dziennie z czymś słodkim musi być, zresztą ja samej kawy nigdy nie piłam. Teraz tylko zastepuję ją Inką do slodkiego bo tego jest więcej niż raz dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl mówisz, że dentyste odwiedzasz, kurcze ja mam tez sporo do zrobienia i strasznie boje sie isc, ale musze, pewnie na lipiec to przeloze, zeby pieniazki byly. a powiedz czy mozna znieczulenie wziac? u mnie ciezko bedzie bez, nawet jak mam maly ubytek strasznie boli... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój dentysta jak już bez znieczulenia nie moze to daje ale takie słabe bez jakiś dodatków,ale nie pamiętam bez czego 🙂.Zaczęłam chodzić w listopadzie,pod koniec stycznia miałam rentgen zębów żeby wiedziec co i jak .Lekarka pytała czy jestem w ciązy,mówie że nie chyba że o czymś nie wiem i własnie tego nie wiedziałam a byłam ha ha ha.teraz juz tylko takie maleńkie kreseczki mi zostały ale staram się do pazdziernika to wszystko zrobić.Na rentgenie wyszło ze jeden ząb jest do wyrwania le niestety jest połączony z zatoką i trzeba będzie po wyrwaniu szyćdziąsło i podac silny antybiotyk więc to będzie musiało poczekać po karmieniu 😁.Nie będę zgrywała bohatera- ja się panicznie boje dentysty i nigdy wcześniej nie miałam znieczulenia bo się bałam ale dostałam się do bardzo fajnego ,młodego no i się stara żebym mu nie uciekła z fotela ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurcze no to z tym przeswietleniem nie bardzo, ja tez mialam na zatkoi ale mysle ze chyba troszke wczesniej jak doszlo do zapl 🙂 co do zebow to pozniej nie bedzie kiedy chodzic 🙂
a ja jak juz bylam w ciazy o czym nie wiedzialam, to bralam tabletki przeciwbolowe bo brzuch mnie bolal jak na okres i na niego czekalam, a zeby w pracy sie nie meczyc z bolem to jak juz cos czulam polykalam pastyleczki zadowolona 🙂 a tu taka niespodzianka nagle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati - szalejesz 😁 ja mam dwa zęby do zrobienia noo jeden napewno kanałowo a drugi do poprawki bo coś mi się ukruszyło 🤢 i stwierdziłam - nie boli więc narazie napewno nie pójdę, dopiero po porodzie i po karmieniu bo napewno sypnie się coś jeszcze 🥴 moja dentystka mi mówiła że karmienie to super sprawa dla dziecka ale matkę strasznie "odwapnia" i trzeba bardzo uważać, bo zęby po karmieniu strasznie "lecą". a tak wogóle to ja baaaardzo boję się dentysty, dlatego stwierdziłam że nie jest potrzebny nam taki stres teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paello ja się zawsze bałam dentysty ale jak zaczęłam teraz je robić to wole iśc zaraz i wtedy mnie tylko trochę boli niz jak mnie potem męczy dentysta i znów nie będę chodziła przez 10 lat 😁Moj tata i brat chodzą do dentysty jak do fotografa i ja się im zawsze dziwiłam a teraz chodze tak jak oni ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Ja byłam u dentysty 1 raz jak mi się plomba wyssała przy jedzeniu żelek i na szczęscie dentystka mówiła że nie mam nic do robienia, pojde jeszcze na koniec ciązy. Ale ja się generalnie nie boję bo 4 lata temu chodziłam regularnie żeby do 18-stki miec wszystko zrobione i od tamtej pory mam spokój 🙂 Dziś już się lepiej czuję, nie ciśnie mi tak brzuch w dół więc przestałam sie martwić. Co do bóli pleców, też mnie mocno bolą, w nocy najbardziej, jak zle sie ułoże to rano o 5 już sie budze bo tak mnie boli i zasnąć nie moge. Od początku ciąży mam taki problem że boli mnie kość ogonowa i to tak że jak siadam to taki przeszywający ból, i jak leżę na plecach z laptopem to tak mnie złapie że nie moge się ruszyć. Ale chyba to przez te tyłozgiecie macicy, coś tam uciska choć sama nie wiem. Dobrze że jest komu masować 😁 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wspaniale Dg 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Nareszcie mozesz odetchnąć ze spokojem 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜;
GRATULACJE!!!
Ola mnie tez czasem jak żle siedzę boli kość ogonowa,tak na półleżąco bo mnie ciśnie ma żebra a do tego nie wiem co to jest ale od czasu do czasu jak wstanę to mam taki przeszywający ból w prawym pośladku ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg świetne wiadomości 😁 super 🙂 szkoda że musialaś tak długo czekać ale najwaznejsze że wszystko ok 😁

Mnie też bolą bardzo plecy, właśnie wtedy jak źle usiądę lub się nachodzę, i też mam taki ból przeszywający w pośladkach... moja znajoma (która urodziła 4 dzieci 😉 ) z każdym tak miała i mówi że jedyny ratunek to masaże 😉 więc mężowie nie mężowie muszą jednak działać, masować żeby ulżyć nam w tych bólach 😉

Jeszcze co do dentysty, to że się boję dentysty nie znaczy że nie chodzę 🙂 na całe szczęście (odpukać w niemalowane!) nie muszę chodzić często i tak naprawdę wcześniej to było bardziej ratowanie jednego zęba który właśnie teraz niestety nadaje się już do "kanału" po kilkakrotnym ratowaniu go 😉 i to jest u mnie właściwie jedyny problem z zębami - odpukać oczywiście, bo taka kasa idzie na zęby że masakra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie DG, Długo to trwało ale masz już pewność, gratulacje 😆 😆 😆 😆 😆 😆
Paella to fakt dentysta jest drogi, mój mąż teraz idzie bo ma tyle do zrobienia a boi sie dentystów, obiecał mi że dla dzidziusia będzie miał już wszystkie zdrowe wiec jest umówiony na całą serię wizyt.Właśnie jak siedzę to mnie mocno boli tyłek tak jak piszecie, więc to chyba normalne. Miłego dnia i pozrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl napisał(a):
Wspaniale Dg 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Nareszcie mozesz odetchnąć ze spokojem 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜;
GRATULACJE!!!
Ola mnie tez czasem jak żle siedzę boli kość ogonowa,tak na półleżąco bo mnie ciśnie ma żebra a do tego nie wiem co to jest ale od czasu do czasu jak wstanę to mam taki przeszywający ból w prawym pośladku ☺️


dg - super wiesci!!!!!!!!!!! ale m i tak wiedzialysmy 🙂)

kati - to jest rwa kulszowa i ja ja mam zawsze w ciazy jak sie za duzo nchodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ursulina napisał(a):
Właśnie pije Inke 🙂
dziewczyny czy słyszałyscie o badaniu na paciorkowce, ponoc mozna dziecko tym zarazic w trakcie porodu, a nie kazdy z lekarzy bierze wymaz na nie. robi sie je pod koniec ciazy


tak, nie kazdy lekarz o tym pamieta, czasem trzeba sie upomniec, bo konsekwencje moga by grozne. ja np mialam to dziadostwo w poprzedniej ciazy ale udalo mi sie do czasu porodu wyleczyc.
ten paciorkowiec to streptococcus agalactiae, w skrocie GBS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE DZIEWCZYNKI 🙂
solenizantka i kati tak ten ból w pośladku to rwa dokladnie, ja juz to mialam ok 3 miesiaca ciazy i lekar mi mowi ze to ucisk juz na narzady, bylam zdziwiona bardzo, ze to tak szybko 😞

solenizantka jestes urodzona 2 listopada z tego co widze 🙂 ja jestem z 1 listopada 🙂 to ciekawie przyszło sie nam na świat 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg super wieści 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bardzo się cieszę i gratuluję 🙂
Mnie też boli mocno kość ogonowa , aż czasem nie mogę wstać, normalnie jak inwalidka się czasem czuje.
Właśnie przed chwilą urodziła moja kumpela do której chodziłam bardzo często rano na herbatkę i objadałyśmy się arbuzem, miałam być u niej w poniedziałek , no a teraz laba się skończyła 😁 😁
Solenizantko też byłam na wyprzedaży w Smyku i obkupiłam Polę w piękne dziewczęce ciuszki i co chwile tylko je oglądam i składam na nowo 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
a w ogole w czwartek bylam na wizycie i mala wazy juz 421g i nic nie wyroslo jej miedzy nozkami 😉


Solenizantka!!!!! 🤪 🤪 🤪 Jak miło Cię widzieć!!!! Ale czad! Jednak udało się i będziesz znowu mamusią! Tak sobie przeglądałam wątki i znalazłam Ciebie! Czad! Nie wiem czy pamiętasz, ale obie byłyśmy jakiś czas marcówkami. Ja 8 tyg po łyżeczkowaniu zaszłam w ciążę. Nie próżnowałam ani dnia 😁 😁 😁 No i w przyszły czwartek mam termin. Spodziewam się zdrowej dziewczynki! Powodzenia! Odezwij się czasem!
I dla wszystkich dziewczynek - spokojnego czasu, samych zdrowych bobasków i szybkich bezbolesnych rozwiązań! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejoo

Zalozylam watek dane do tabelki zapraszam hehehe :P
Ja jestem wykonczona po dzisiejszej nocy i dniu w pracy. Ledwo zyje wrocilam to wzielam kapiel i leze caly czas jutro znowu w poniedzialek i czwartek dopiero wolne byle do 1lipca i mam urlop. 🙂 a pozniej moze juz L4 albo max 3 dni w tygodniu, zobaczymy. Brak mi czasu na wszystko ale czas ciazowy ucieka suuper 🙂 juz 22 kiedy to zlecialo 🙃
🤪 oby tak do konca 🙂

dg super ze wszystko ok. jeszcze jedna mamusie mielismy ktora robila te testy i pamietam ze pisala ze ok ale chyba ostatnio nie pisze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do bolow to ja mam najgorsze bole nog najbardziej w nocy nie czesto ale sie zdarzaja strasznie mnie rwa raz mialam mega skurcz ze na drugi dzien sie siniak pokazal ale odpukac nie mam zadnych dolegliwosci oprocz tego dretwienia pod cieciem cesarskim i to tez nie zawsze albo sie juz przyzwyczailam 🙂 a w 1wszej ciazy bole plecow byly norma, rwa kulszowa, i chyba wszystko mnie bolalo bo za duzo przytylam a za malo sie ruszalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 😉
ajj jak ja uwielbiam takie niedziele.. na dzień dobry dostałam śniadanko do łóżka 😉 szkoda że pogoda u nas troche lipna bo deszczowo ale samopoczucie mam dobre 😉

Ostatnio zapomniałam napisać że kilka dni temu pojawiła sie u mnie siara z piersi zdziwiłam się że tak szybko, myślałam że dopiero zaczyna leciec jakiś miesiąc przed porodem a tu nagle.. Troszke to niekomfortowe :P a w piersiach czuje jakby się gotowało:P ale ciesze się że w ogóle jest oby tylko chciało leciec po porodzie i żeby pokarm był dobry 😉
a u którejś z was sie już pojawiła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 mi jakiś czas temu też poleciała siara , ale tylko tak ok 2-3 dni teraz przeszło i jak na razie cisza, w pierwszej ciąży też troszkę leciała ale już tak bliżej końca. Karmiłam ok 8,5 m-ca.

Pierwszy raz mam dziwną zachciankę , ale to tak mocną , że aż mnie skręca , mam ochotę zjeść na sucho taką cremonę do kawy 🤪 🤪 😁 😁 Chyba jak Maks się obudzi to pójdę do Biedronki bo nie wytrzymam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...