Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czytam jak piszecie ze druga ciaze gorzej znosicie i sie zastanawiam od czego to zalezy..
ja mam odwrotnie, pierwsza ciaze duzo musialam lezec bo mialam plamienia niewiadomego pochodzenia, potem co chwile mnie brzuch bolal, twardnial czesto, bolal mnie krzyz i spojenie lonowe, do tego rwa kulszowa, w nocy wstawalam po 3-6 razy na siku... a teraz nic 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

PATIBELKA u mnie też nie było widać nosa, bo dziecko się tak obróciło niby, a przyziernosć miała 1,2, wiek mój 32lata. Jak w 16tc poszłam na usg a lekarz nosa nie znalazł to myślałam że zwariuję, tego samego dnia poszłam do kolejnego lekarza który również nie znalazł kości nosowej. Z tym że mnie uspokoił że to nid jest uważane za miarodajny wyznacznik i nie powinnam się tym przejmować.Zresztą szukanie nosa w 16tc to i tak za późno, bo nawet gdyby był to istotne jest czy był 12-14tc. Ja nie miałam robionego PaAPA i w sumie w tym tyg. to jedynie amniopunkcja pozostała i na nią się zdecydowałam.Wynik otrzymalam w 22tc prawie 6tc od zabiegu, ale KARIOTYP PRAWIDŁOWY ! Mój lekarz był przekonany o tym że będzie dobrze, mówi że nie zna przypadku by dziecko urodziło się z Downem tylko dlatego że kosci nosowej brak.
Na twoim miejscu poszła bym do innego gina i to jeszcze sprawdziła i poczekalabym na wyniki z krwi.Jeśli wynik byłyby ok. to amniopunkcje bym odpusciła. Głowa do góry!!! Będzie dobrze na pewno, wiem co przeżywasz ale myśl pozytywnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka, rozwazam pojscie do innego lekarza, boje sie, ze drugi tez moze tej kosci nie znalezc, ten u ktorego bylam tez przyjmuje prywatnie i ponoc jest dobry, nazywa sie Maczka, ja z racji wieku zostalam skierowana na to badanie, mam 36 lat i on przyjal mnie w szpitalu bezplatnie. Jezu mam nadzieje, ze ten test pappa wyjdzie mi dobrze. Modle sie o to. 04.07 maja byc wyniki i wizata genetyka, padne tam chyba na zawal zanim on cos w ogole powie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 dzieki Ci za odpowiedz! Wlasnie Ciebie czytalam na tym forum, bo taki sam przypadek, och pocieszylas mnie 🙂 mam nadzieje, ze u mnie tez dobrze sie to skonczy tak jak u Ciebie. Jezeli wyniki wyjda mi slabo to tez zdecyduje sie na amnio, ale mam ogromna nadzieje, ze jednak beda dobre. Ile tych stresow, ja to przy kazdym usg truchleje, i tak do konca juz ze mna pewnie bedzie. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! Witaj Patibelko 😉Ja mam 41 lat i też każde prenatalne dla mnie jest stresem a spotkanie z genetykiem choć bardzo miłe to i tak odchorowałam.Teraz dowiedziałam sie ,ze trzecie prenatalne jest już płatne i nieobowiązkowe ale chyba pójdę na nie,chciała bym wiedzieć jak ułoży się mój mały bo jak narazie gdzieś boczkiem a kopie w okolicy pęcherza więc jeszcze nie obrócony a nie wiem od kiedy powinien być juz główką w dół.
Ursulinko ja już jestem 11 na +,jestem zła bo w poprzednich ciążach miałam 11 do końca 😞 😞 😞 a ciężko mi schudnąć ,nawet bieganie 4 X w tyg daje mierne rezultaty,musiała bym wcale nie jesc a tego nie mogę robić jak będę karmiła,a mam taką nadzieję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati no własnie z Tą wagą to tak róznie, czytam ze niektore z Was chudna, niektóre przybrały zaledwie pare kg 🙂 chyba przestane czytac bo za duzo mysle o tym. Tak mi okropnie przytyły uda i pupa i ten cellulit którego nie mialam. wczesniej jakos nie zwracałam uwagi, a teraz zastanawiam sie jak dlugo bede z tym walczyc po porodzie.
dobra juz nie mecze, choc takie wygadanie pomaga 🙂 najawazniejsze zeby dzieciaczek był zdrowy i poród przebiegl prawodłowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl wiesz jak ja jem zaraz po wstaniu nie dluzej niz 2h ale zazwyczaj jem tak do 45min po przebudzeniu a pozniej co 3h a przed spaniem powinno sie zjesc 2h przed 🙂 to naprawde duzo daje regularne posiłki 🙂 no i oczywiscie nie jest za dwoje 🙂 nie ma takiej potrzeby zeby rozpychac sobie żołądek :P hehe

jeszcze chciałam dodać co do tego pasa po porodzie to ja nakladałam sobie takie majtki uciskowe z geterkami do kolan i pod sam biust bo mialam strasznie wielki brzuch po porodzie jakbym dalej byla w ciazy ... 😞 i dosc szybko mi sie skóra powrociła chociaz nie do konca troche faldek zostalo i sadelko 🙂 bo w tamtej ciazy przytylam w sumie 18 kg a tym razem -9kg 🙂 i jeszcze i tak nie mam wagi z przed pierwszej ciazy 😁 ale mysle ze z 2 dzieciaczków :d bd miala nawet i mniejszą 😁 taką moją wymarzoną hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PATIBELKA NIE SIEDZ W NECIE INIE CZYTAJ NIC! WYŁĄCZ KOMPA ZRELAKSUJ SIĘ MYŚL POZYTYWNIE WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!!! SPRÓBUJ WYLUZOWAĆ DO 4.07 NIE JEST DALEKO, MAM NADZIEJĘ ŻE TE WYNIKI WYSTARCZAJĄCO CIEBIE USPOKOJĄ I POZWOLĄ CIESZYĆ CIĄŻĄ !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ciężaróweczki 😉
dzisiaj miałam tą glukoze i nie było zle ale w sumie tutaj w Irlandii sie nie pije samej glukozy tylko napój Lucozada w którym jest glukoza, tylko to cholerstwo jest gazowane i cały czas mi sie tym odbijało a do tego tak mnie osłabiło i jeszcze ta przerwa w jedzeniu i czekanie siedzac 2h na nastepne pobieranie krwi mnie wykonczylo , jak tylko wyszłam po badaniu to od razu wziełam sie za jedzonko :P na wyniki musze czekac bo dostane pocztą lub beda dzwonić do tego jeszcze zrobili mi zwykła morfologie.

co do bólu pleców to znów prawie nocy nie przespałam więc dziś zaczełam ćwiczyć z piłką, na youtubie są fajne ćwiczenia POLECAM! 😉, po ćwiczeniach od razu czułam ulge ale za to teraz czuje zakwasy chyba troszke przesadziłam jak na pierwszy raz, jeszcze dzisiaj ta glukoza była meczaca do tego jeszcze ta głodówka i to sie chyba jeszcze bardziej nasiliło , dlatego jutro sobie zrobie przerwe i po jutrze znowu ruszam

maugodziata co do wagi to ja przytylam nie całe 5,5 kg z tym ze z początku schudłam jakies 4 gdyby nie to pewnie tez bym miała +9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kati 🙂 zazdroszcze Ci, ze juz masz za soba prenatalne pierwsze, zapewne wyszly b.dobrze i nie mialas potrzeby robienia amnio, ja mam nadzieje, ze moje tez dobrze wyjda.

Dg3003 ide za rada i zaraz wylaczm kompa, siedze od samego rana i czytam i szukam, to silniejsze ode mnie 😞 ale musze juz zejsc, bo mnie glowa rozbolala od tego czytania. Chcialabym zeby wszystko sie dobrze ulozylo i zebym mogla cieszyc sie ciaza!

Nie wiem jak ja tu do was trafilam, teraz dopiero widze, ze Wy wszystkie to pazdziernikowe porody tak? 😉 Wlazlam na styczniowki tam gdzie moje miejsce, ale styczen sklocony i chyba przestal istniec, zreszta u Was jest przyjemniej i chetnie bym tu zostala 🙂

Biore psa na spacer, musze sie dotlenic. Pozdrawiam Was serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patibelka możesz zostać ale lepiej jakbyś nie rodziła z nami w październiku 😁 Co do ćwiczeń na you tube dziś właśnie oglądałam fajny filmik i od jutra chcę sprobować trochę poćwiczyć. Ten pas poporodowy właśnie wszyscy polecają bo znam takie przykłady, wszystkie koleżanki które nosiły, szybko straciły brzuszek i skóra jest napięta a mam też 3 kolezanki co nie nosiły i mają nadmiar skóry bardzo duży i wystają im brzuszki. Ja napewno się zdecyduję ale nie wiem jeszcze na jaki bo jest kilka rodzai. Własnie któraś z was pisała o tym kiedy dziecko powinno się obrucić, też się zastanawiam, mój jasio to chyba siedzi przy samym wyjściu bo tak mnie cisnie w dół, muszę w poniedziałek zapytać. A jak byłam na tym usg 3d to mi lekarz powiedział że mam łożysko opadające w dół i że trochę zasłania ujście i mam o tym powiedziec ginekologowi żeby to obserwował a on nie ma usg w gabinecie i zastanawiam się czy da mi skierowanie na usg w szpitalu bo wolałabym żeby sprawdzili tą szyjkę bo mam wrażenie czasem że dziecko mi zaraz wypadnie tak jest nisko. Wy piszecie że czujecie nacisk na żebra a ja właśnie nie, mi ciśnie na miednicę i jak kopie to tez na samym dole. I martwi mnie to coraz bardziej. Co 30 min siu siu 😞 Myślicie że jest się czym martwić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patibelka 🙂 pewnie że możesz zostać, tylko tak jak napisała Ola nie waż się rodzić w październiku 😉 i trzymam kciuki żeby było dobrze i nie denerwuj się bo to nie służy ani Tobie ani dzidziusiowi 🙂 (łatwo sie mówi 😉)

Ola i Kati - z tego co wiem to dzidziuś pownien obrócić się do 36 tyg. jak nie obróci się do tego czasu to raczej już tego nie zrobi i będzie CC. Mój smyk też jest nisko i kopie po pęcherzu, ale lekarz srwierdził, że to normalne albo raczej w normie. Ola jak masz łożysko nisko to trzeba obserwować, to chyba nazywa się łożysko przodujące, ale kochana nie jestem ginekologiem więc nie chcę tu radzić, doradzać itp. poprostu zapytaj lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati ja teraz jestem taka mądra a jak siedziałam przed tymi badaniami to łzy same leciały .Ale mąż mnie na duchu podtrzymywał i mówił,ze on takią dwójkę juz fajną zrobił ,ze nie ma opcji żeby teraz było inaczej ha ha haNigdy do końca nie jest się pewnym ,tak powiedziała lekarka ale ja jestem pozytywnie nastawiona i Tobie też tego zyczę-nie martw sie ,będzie dobrze ,zobaczysz 😉 😉 😉
Dobranoc kochane ciężaróweczki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola -ja ja z julkiem bardzo dlugo mialam "lozysko przodujace" ale kolo 28 sie przemiescilo. podobno dopiero kolo 32 tygodnia mowi sie o prawdziwym lozysku przodujacym, wczesniej wszystko sie moze zmienic 🙂 ale ja mialam plamienia, i w sumie nie wiadomo, moze to z tego powodu, w kazdym razie nachodzilo na ukjscie szyjki dosc dlugo.

patibelka - bedzie dobrze na pewno!!! mowisz ze styczniowki sklocone? czemu to???

dg - na rwe kulszowa pomaga mi lezenie, a jak chodze za duzo, np caly dzien to potem mnie boli ale po odpoczynku przechodzi. innych sposobow nie znam. moja gin tez mowila wiecej odpoczywac i tyle

witaj ewaewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska mam tak samo mój dzidzius tez jest raczej nisko, na dole czuje ruchy i tez mam nacisk na miednice a w poprzedniej ciazy mialam raczej w tym czasie nacisk na zebra i corcia mi sie szybko obrucila glowka do dolu 🙂 juz pod koniec jak mialam zgladzona szyjke to sie balam czasem chodzic bo taki mialam nacisk az podtrzymywalam brzuch rekoma 😁
patibelka oczywiście że nie mamy nic przeciwko żebyś z Nami tu została na forum ale tak jak Ola pisala lepiej zebys w październiku nie rodziła 😁 masz poczekac do stycznia 😁
ewaewa witamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
h3j dziewczyny ::P
przestancie sie przejmowac kilogramami bo was wszystkich utluke !! :P
wszystko pozniej samo zejdzie nie zajadac sie tylko na noc tak jak ja buleczkami czekoladowymi z bita smietana i bedzie okej :P hehehehe

patibelka-przypuszczam ze weszlas na zle forum styczniowe:P styczniowe mamusie - sa z 2010 i sa poklocone 🤪 ale brzuszki styczniowe 2014 widzialam ze pisza normalnie 🙂 mozesz urzedowac na obydwoch forach 🙂

Asiu88 ja mam taka jazde na gazowane ze chyba umre ze szczescia na glukozie hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie sobie małą paróweczkę wsunęłam ha ha ha,tak na dodatkowe kilogramki ha ha ha.Postanowiłam,ze będę się przejmowała pózniej 😜
Tak sobie spojrzałam na mój suwaczek i jeszcze tylko 6 dni i zostanie mi tylko 3 miesiące 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAti mniam 🤪 to ide teraz ja po parowe trzeba zagrysc bita smietane 🙃

Czy ktoras z was przyjmuje preparat witaminowy z omega3???? przyjmowalam wczesniej bez vita-miner i nic mi nie bylo a teraz jak sie skonczyl kupilam z omega i coo.. mam wrazenie ze mnie po nich zatwardza a jak ich nie jem to mam biegunke...

hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...