Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
spokojnie, okna myłam stojąc na ziemi (nie chodziłam na krzesła czy drabinę), a sprzątnąć muszę bo w sobotę gości mam.. 😞 męża nie ma i sama muszę działać niestety. A okien to od zimy nie myłam jeszcze więc już musiałam bo po porodzie nie wiem kiedy będę miała na to czas :P

ja też mam mieć synka a do słodkiego ciągle ciągnie. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A ja w sumie to raz dwa razy dziennie jem coś słodkiego czyli normalnie jak bez ciąży, wręcz w ciąży na początku to za każdym razem przez pierwsze miesiące objadałam się jabłkami, a na słodkie nie miałam ochoty i w ogóle na kawę. Teraz rzeczywiście jem chyba więcej owoców i mam na nie ochotę, a normalnie to symbolicznie. Truskawek i koktajli z bitą śmietaną pochłonęłam takie ilości że masakra.. już nawet na nie nie mam ochoty. Teraz wsuwam czereśnie, arbuza, brzoskwinie. No ale na pierwszym miejscu jest obiad musi być solidny. A tak to apetyt w sumie mi już odpuścił jem normalnie nigdy nie jadłam mało, natomiast pierwsze miesiące to jadałam non stop bo czułam normalnie głód non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam trochę czasu to postanowiłam poszperać w necie i w ogóle założyć sobie taka własną książkę kucharską z przepisami i poeksperymentować.. będę tam umieszczać przepisy sprawdzone i warte powtórzenia, oczywiście nic super pracochłonnego.
Polecam wam zapiekankę wg Pascala z kuchni Lidla link umieszczam w odpowiednim wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, no kurczę zawsze się rozpiszecie jak nie mam zbytnio czasu siedzieć przed monitorem 🙂
Maugodzitta normalnie "wariatka", szalejesz kobieto, odpoczywaj a nie latasz gotujesz, sprzątasz heh ale masz energii tak wogóle 🤪

ja własnie zjadłam makaron pełnozirnisty z sosem i wołowiną 🙂 tylko trochę makaron rozgotowałam a ja wolę taki "aldente" heh no ale jak człowiek głodny to zje wszystko 🙂

ok to ja zmykam, może wieczorem znajdę trochę czasu to jeszcze wpadnę na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella niestety taki tydzień zabiegany mam :P ale w przyszłym tygodniu mam nadzieję że trochę poleniuchuję 😉 tort zrobiony 🙂 🙂 🙂 dzisiaj jeszcze tylko odkurzanie i podłogi i fajrant 😉
jutro mój mężuś posprząta łazienkę zanim goście przyjdą a ja zajmę się surówkami itp. Mam nadzieję że w niedziele będzie ładnie to w końcu z mężem i córcią się na plażę wybierzemy 😉 miłego popołudnia życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziataa lyknij doadtkowo magnez b6 tymbardziej ze pijesz ta kawke 🙂 biegasz teraz i tyle sprzatasz to sie beda nogi rwac. Wtedy jeszcze wiecej magnezu trzeba hehe oszczedzaj sie. Ja na stale mam 2x magnez plus witaminy mam sie poic teraz sokiem pomaranczowym i sokiem pomidorowym badz samiymi pomidorami. Jak to nie pomoze bedzie musiala cos dodac 🙂 Tez jestem wiecznie na nogach nie umiem usiedziec na dupie, dzisiaj miaalam robic ciasto ale nie bylo nas caly dzionek bylismy na plazy 🙂

buuzioleeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
Dziewczyny mialam wam pokazac filmik ktory robilam jak bylam z Nelka w ciazy... http://www.youtube.com/watch?v=XFhCgUZLJds teraz tez bym zrobila ale chyba nie mam zdjec 😞 bo wiecznie czasu nie ma na robienie ehh..


Syla ale super, ja niestety nie mam żadnych zdjęć ani w tej ani w poprzedniej ciąży nie robiłam fotek, bo ich nie znoszę.
Poza tym zgrabna z Ciebie mamusia, a córka miała niezłe pulajdki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu no pewnie że wytrzymuje 3 h poprostu tak przyzwyczailam organizm i jak sie zbliza godzina posiłku robie sie glodna , a po południu to nawet nie chce mi sie wcale jesc czasem ale trzeba sobie tak tlumaczyc : \'\' jestem ak samochód - bez paliwa nie pojade wiec musze sie ładowac co 3h zeby pojechac dalej \'\' 😁

Maugodziaata ja codziennie biorę magnez B6 przynajmniej 1x dziennie a jak mam jakies skurcze miesni to 3x dziennie. w poprzedniej ciazy mialam straszne skurcze miesni i moj gin kazal mi brac 3x dziennie po 2 tabletki przez tydzien pozniej 3x dziennie po 1 tab tydzien a pozniej2x dziennie po 1 tab do konca ciazy a jak skurcze wracały to znowu tak samo 🙂 no i tak w ogóle to poodpoczywaj troche a nie caly czas w biegu :P

Kati ja tez słyszałam że nie można długo rąk w górze trzymać bo to grozi wczesnymi skurczami ... Za mną to piwo chodzi co do tego barku hehe ( oczywiście nie spożywam żadnych %%% ) Wczoraj jadłam ptysie chociaż nigdy za nimi nie przepadalam i poprostu ich nie jadlam a teraz naprawde mi smakowały 😁 a pomarańcze i soki pomarańczowe to mialam z córcia tak normalnie nie mogłam sie opamietac 😁 teraz do cytrusów mnie raczej nei ciagnie no oprócz herbaty z cytryną 🙂

Syla Super filmik 🙂 ja Wam pokaze mojej córci filmiki jak byla malutka robilam 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=23YzmqO5_-A
http://www.youtube.com/watch?v=3yPdWc1qJCk
http://www.youtube.com/watch?v=6QVrH08_RpY
http://www.youtube.com/watch?v=xvgAj-XmwrM
http://www.youtube.com/watch?v=k_cYF3KFbxk
http://www.youtube.com/watch?v=eO68SfYnmsI
http://www.youtube.com/watch?v=mOp_F7Xa2f8
http://www.youtube.com/watch?v=6hONdDIy06g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Dziewczyny mialam wam pokazac filmik ktory robilam jak bylam z Nelka w ciazy... http://www.youtube.com/watch?v=XFhCgUZLJds teraz tez bym zrobila ale chyba nie mam zdjec 😞 bo wiecznie czasu nie ma na robienie ehh..


Syla ale super, ja niestety nie mam żadnych zdjęć ani w tej ani w poprzedniej ciąży nie robiłam fotek, bo ich nie znoszę.
Poza tym zgrabna z Ciebie mamusia, a córka miała niezłe pulajdki.
Urodzona przez CC w 39tc rowne 4kg 🙂 byla najwiekszym dzieckiem danego dnia 🙂 lekarze nie mogli sie nadziwic heh bo tutaj duze dzieci to raczej rzadkosc bo Irlandki pija , pala w ciazy. I dziekuje za mile slowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wam polecam w ogole zalozyc sobie konto dla bobaskow na aguagu.pl 🙂 to tez jest fajna pamiatka i widac jak na dloni jak nasze dzieci rosna i sie zmieniaja 🙂 dla zainteresowanych mozna kliknac w suwaczek moj NELA przekieruje was do naszego albumu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla super ten filmik, też bym taki zrobiła, mam troszkę zdjęć a brzuszek dopiero zacznie rosnąć tak naprawde to można by zrobić, fajnie później sobie to obejrzeć. Co zabawne na początku ciąży juz go oglądałam 🤪 a teraz okazuje się że to ty. Giga twoja córcia przecudna, kiedy mój Jaś taki będzie? Juz nie mogę się doczekać. Ale chyba wszystkie mamy teraz ten moment że dzidziuś jest już bardzo aktywny. Zadziwiające jak jeszcze nie dawno wyczekiwałam tych ruchów a teraz skacze mi w tym brzuchu, czasem aż tak mocno kopnie że takie dziwne uczucie, ciekawa jestem jak będzie dalej 😆 Większość z was już wie a ja dopiero się uczę wszystkiego. Pozdrawiam, miłej soboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
syla super filmik 🙂 fotki też super 😉 giga Twoja mała jest urocza 😉 chyba też będę musiała taką pamiątke sobie zrobić 😉
W ogóle to sie zastanawiam nad sesją zdjęciową z brzuszkiem, z tego co sie dowiedziałam to najlepiej taką sesje zrobić w 7-8miesiącu ciąży bo wtedy najlepiej sie brzuszek prezentuje, co myslicie o takiej pamiątce? miała któraś z Was taką sesje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja zdjęciowa w ciąży super pomysł , widziałam kilka i bardzo mi się podobały.Ja sobie takiej nie zrobię bo z aparatem się nie lubimy,choć i tak tym razem muszę się zmusić do kilku zdjęć w rzeczach zanim zmienie je na piżdżame. Z ostatniej ciąży mam tylko kilka. zdjęć ze szpitalnego łóżka. Filmik zresztą "9ms przed i po" też kiedyś wam zamieściłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo
sesja zdjeciowa fajna sprawa 🙂 ja nie mialam z Nelka tak jakos wyszlo a teraz tez nie robie bo brzuszek juz tygrysek to raz a dwa pozniej bedzie pytania mamo czemu ze mna nie mialas a z nia masz 🤪 zrobimy sobie sesje jak juz bedziemy w 4 razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola taki maly zbieg okolicznosci 🙂 hehe ja chyba wlasnie tez sie ogarne bo to pamiatka wielka jak sobie ogladam teraz po 3.5r piekne to jest a niunia tak szybko rosnie. Dopiero ja trzymalam na klacie tee moje malenstwo a ona juz dorosla Pannica. 🙂 Dzis przyszla o 5 rano do mnie do lozkka , mowie jej idz spac jeszcze a ona mowi pokazujac na okno a juz jasno bylo. Maamo ale ja juz sie wyspalam 😁 😁 😁 hehe uwielbiam takie chwilee, jest kochana az do bolu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak sie sklada ze mam meila od Figii takze napisalam do niej w naszym imieniu jak mi odpisze to dam wam znac. "Witaj Figaa, sciskamy was bardzo mocno , modlimy sie za was i wierzymy ze wszystko jest w porzadku. Kochana napisz co u Was? jestesmy z Wami.

Pazdziernikowe forumowiczki."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wpadlas na to, może odpisze.Czekamy ... na dobre wiadomości.

Dzisiaj byliśmy u znajomych i. poczestowali nas kawą i. Colą i powiem szczerze że. mam kaca moralnego bo to. druga kawa była a Coli to nawet szklanki nie. wypilam wcześniej, ale glupio mi było wybrzydzać. A mała dzisiaj wieczorem wyjątkowo ruchliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
W niedzielne przedpołudnie 🙂 u mnie zapowiada się duchota i gorąc;/ niestety
Co do Figii to również mam nadzieję, ze cos napisz, ale z drugiej strony gdybym była na jej miejscu to pewnie myslalabym tylko o dziecku, a komputer i reszte rzeczy zostawilabym z tylu;/
Miejmy nadzieję, że jest dobrze i będzie coraz lepiej, dziś medycyna ponoc poszla do przodu.

Milego dnia życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 ja tam sobie coli nie odmawiam oczywiście nie pije jej litrami ale jak mam ochote to szklanka nic nie zaszkodzi :P

Witaj Solenizantko 😉 jak tam po urlopie samopoczucie ?

Ursulina ja jakoś tak nie mialam kiedy wejsc bo za corcia caly czas latam a jak zasnela poszlam sie zrelaksowac poleżeć w wannie 😁 niedawno wyszłam ale córcia juz wstała i trzeba jej dać coś miam miam i na spacerki 🙂
u Nas ładna pogoda nie ma upału az takiego ani duchoty a tak w sam raz na lato 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny .Wiecie co się stało? zauważyłam dziś pojawienie się 3 małych czerwonych paseczków na brzuchu... tak to rozstepy, zaczyna się. nie uwierze juz w zadne cudne kremy, smaruje sie jak glupia po 3 razy dziennie i itak wyłażą rozstępy i to już teraz a co będzie puźniej? Wyć sie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...