Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekuje dziewczynki za słowa otuchy 🙂
Dg moze i po seksie, tylko czy dobe po nim wystapiłoby to, nie wiem wlasnie. ale skoro wszystko wewnatrz niby dobrze to cos w tym musi byc 🙂
no i wlasnie leze sobie, ale wspolczuje innym dziewczynom ze szpitala, które byly np w tym tyg co ja a szyjka sie skrocila do 1,3 mm. no i to dopiero strach zeby dotrzymac ciaze;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursulina doba to jak najbardziej! 🙂 Nie pytali cię lekarze o to? Ja w 29tc nie miałam już w ogóle szyjki. Ciekawe jak teraz, dwa tyg. od wizyty mijają i myślałam że wizytę mam we wtorek a tu się okazuje że dopiero 29.07. Muszę zadzwonić czy przypadkiem źle mi nie wpisała terminu. Miałam mieć pierwszy dzień po urlopie i ostatni przed, a wątpię by ten lekarz miał 3tyg. urlopu. Ja to umieram ze strachu że tą moją rodzinkę przyjdzie mi zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella to nie twoja wina że lekarz lekceważył twoje sygnały, skąd mógłas widzieć że inny zareagował by inaczej. U mnie było tak samo, decydujesz się na lekarza powierzasz mu swoje i dziecka zdrowie i trzeba ufać i mieć nadzieję że wie co robi. Tak to każda z nas musiała by mieć co najmniej dwóch lekarzy. Niestety ciąża ciąży nierówna i czasem lekarze wychodzą z założenia że komuś nie chce się pracować i wymyśla, albo jest panikarą. Za drugim razem jak już ktoś wcześniej miał problem to wydaje mi się że lekarze bardziej uważają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg jeden lekarz pytal, ale schodził z dyżuru i tle, wiecej takiego pytania od innych nie slyszalam.
Kurcze to musisz sie teraz stresować, koniecznie zadzwon co z ta wizyta, im szybciej bedziesz wiedziec co z szyjka tym lepiej. trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - dzięki za pocieszenie 🙂 może i lekarz powinnien zareagować jakoś a nie mnie uspokajać, ale wiesz jak to jest, kobieta zawsze ma intuicję, i właśnie w Poznaniu w klinice liczyli się z tym co mówię i czuję 🙂 pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, no ale tam to wogóle jakiś anioł stróż nade mną czuwał 🙂
Dagmara uważaj też na siebie, zresztą napewno to robisz 🙂 więc nadal trzymam kciuki, żeby było dobrze do końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt dzisiaj nic nie napisał ? To ja zdążę 🙂
Przełożyłam wizytę na dzisiaj. Jest ok., szyjka. w ogóle mi się nie skróciła jest taka jak miesiąc temu. Cieszy mnie to bo wiem teraz na czym stoję, mam dalej dużo leżeć ale w dalszym ciągu jestem na chodzie 🙂)) Mała ma 1030g i parametry tak na 27tc czyli jeden mniej choć to znaczenia nie ma. Na następnej wizycie 08.08 ktg będę już miała robione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg to super że szyjka się nie skróciła 🙂 i MASZ LEŻEĆ i odpoczywać !!! Musisz się oszczędzać ! to już duża Twoja Niunia 🙂 w poprzedniej ciąży moja córcia była mniejsza o 2 tyg ale na sam koniec nadgoniła i urodziła sie idealnie w dniu terminu 🙂
też mam teraz wizyte 08.08 🙂 bd miała dokladne USG 😁 z tego się najbardziej ciesze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Nikt dzisiaj nic nie napisał ? To ja zdążę 🙂
Przełożyłam wizytę na dzisiaj. Jest ok., szyjka. w ogóle mi się nie skróciła jest taka jak miesiąc temu. Cieszy mnie to bo wiem teraz na czym stoję, mam dalej dużo leżeć ale w dalszym ciągu jestem na chodzie 🙂)) Mała ma 1030g i parametry tak na 27tc czyli jeden mniej choć to znaczenia nie ma. Na następnej wizycie 08.08 ktg będę już miała robione.


To świetna informacja, przynajmniej nerwy pewnie troszke puscicły, na pewno bedzie dobrze, a waga dzidzi nie ma co sie martwic 🙂 moja 10 dni temu miala 890g w 28 tyg i martwilam sie ze malutka jest, a w szpitalu juz po tych 10 dniach miala 1400g, wiec nagdrobila 🙂 ja niby tez mam lezec i tak samo ciagle cos robie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - super wiadomości 😁 no i niech już tak pozostanie 🙂

ależ u nas gorąco ufff nie lubię jak tak jest buuu źle się czuję i najchętniej nic bym nie robiła tylko leżała i popijała zimne napoje 🙂 no i czasem coś zjadła hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ;-) widzę ze tu cisza heh cieplej sie u was zrobiło to każda wybywa z domu ;-) u nas juz troche lżej nadal ciepło ale troche chmurek to nie jest tak parno i dziś pada ale powietrze cudne zieleń troche odzyje;-)

U mnie troche zmian .. Poszłam juz na l4 teraz zajmuje sie sobą i przy okazj milionem innym rzeczy związanym z domem i rodzina dziś 1 wszy dzien zwolnienia i tak niezle wytrzymalam i gdyby nie mój lekarz dalej bym pracowała ale ponoc na skurcze prEpowiadajace jest za wcześnie i nie wypuściła mnie juz bez zwolnienia. No nic najważniejsze teraz odpoczywać ;-) mam ciśnienie straszne na szyjke spojenie lonowe spuchniete najbardziej z prawej strony morfologia duzo mi spadła mam ekstra żelazo i mam powiększona tarczycy narazie bez leków ale za 2 tygmam badania i cholesterolu za wysoki więc dieta a glukoza ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Dg super ,ze wszystko Ok,dużo odpoczywaj bo po co się stresować potem 🙂
Syla i tak długo wytrzymałaś,ja już jestem na L4 od lutego bo mój ginekolog cały czas myslał,ze nie donosze i szybko poronię-na szczęście się pomylił 😁 😁 😁
Byłam dziś na wizycie kontrolnej no i tak jak myslałam ,jak mu powiedziałam że skurcze są dość czeste,na tyle ze mam kłopot z trzymaniem moczu to kazał LEŻEĆ.Jak tylko dotknął mojego brzucha to zrobił sie twardy jak kamień,powiedział ze z szyjką Ok ale mam nic nie nosić,leżeć i nie wychodzić podczas upałów bo bardzo dużo kobiet przez nie urodziło u nas w szpitalu o dużo za wcześnie 😞Więc leżę i aż mnie nosi a dopiero rano była u niego ha ha ha.
Pozdrawiam cieplutko,mam w domu 38 stopni celcjusza-masakra 🙂 🙂 🙂 🙂 ale lato to w końcu jakby nie było upały ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musialam leciec i nie dokonczylam posta 🙂

Dg super ze z szyjka ok, Duzo sie oszczedzasz to napewno Twoja zasluga 🙂

Kate dobrze ze w sumie i u ciebie okej hehe 🙂

Reszta nic nie pisala i nie wiem co pisac hmmm moze zapytaaam

GDZIE JESTESCIE MAMY!!!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz jestem :P
Wróciliśmy już z nad morza i od wczoraj piorę i prasuję 🥴
Dg super wieści , widzisz jednak słuchanie się lekarza zaowocowało , także dalej odpoczywaj 🙂
Syla no w końcu masz wolne 🙂 odpoczniesz sobie i poprawisz wyniki badań , ja tak jak Kati od lutego na l4 🙂
Kati teraz Ty musisz się posłuchac lekarza i dużo odpoczywać , a upału nie zazdroszczę, u nas dziś ochłodzenie uffff
Ja dziś na 19 idę na wizytę , ciekawe jak tam u mnie, skurczy za wiele nie mam wiec pewnie z szyjką ok, ale za to co rusz jakaś infekcja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśku długa była ta weekendowa cisza, zazwyczaj już w poniedziałek jest więcej wpisów, chyba pogoda sprzyja. Syla rzeczywiście długo pracowałaś, ja też od lutego mam zwolnienie bo mam stresującą pracę i nie patrzą tam przychylnie na ciężarne. Ale teraz sobie odpoczywaj i przygotowuj się na poród. Kati słuchaj lekarza i leż, odpoczywaj bo takie skurcze są niepokojące. Paela dobrze że wspomniałaś że co jakiś czas coś trzeba zjeść ale w te upały to nawet apetytu nie ma! Ja dziś cały dzień odpoczywałam, no prawie cały bo trzeba było posprzątać i zrobić obiad ale od 12 do 15 chrapałam 😆 Ostatnio wcale się nie wysypiam, wstaję obolała, opuchnieta i zgrzana. Wizytę mam dopiero w poniedziałek więc jeszcze daleko a też ostatnio twardnieje mi brzuch co jakiś czas na kilka sekund. Jasiu kopie jak wariat, nie da pospać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh dziewczyny 😁

Syla korzystaj puki możesz ze zwolnienia 🙂 odpocznij troche i zajmij się sobą 🙂

Kati to odpoczywaj jak Ci lekarz kazał ! ja też mam problem z nietrzymaniem moczu... 😞 kichne, prychne i odrazu musze do łazienki isc zmienic wkladke ... 😞 to takie uciazliwe... zdarza mi sie to coraz czesciej 😞 w poprzedniej ciazy tez tak mialam ale juz pod sam koniec jak mialam ucisk na pecherz. moze teraz mam wczesniej bo mały juz jakis czas odwrócony głowką do dołu , sama nie wiem ...

Fela wróciłaś z urlopu i odrazu za robote sie wziełas hehe 😁 współczuje tych infekcji ale wiem coś o tym bo w poprzedniej ciazy tez mialam prawie caly czas coś.. ;/ na szczęście w tej ciazy jeszcze nie mialam zadnej infekcji 🙂

Ola to nie dobrze że się nie wysypiasz , spóbuj chociaż drzemki robic w ciagu dnia jeśli możesz 🙂 moj maly tez kopie jak oszalaly czasem az nie moge siedziec ! wczoraj mialam tak rzebra obolale z jednej strony że nie wiem hehe

Wszystkie piszecie że u Was takie upały a u mnie taka glupia pogoda ani cieplo ani zimno wieje strasznie a za wiatrem przypieka slonce nie wiadomo jak sie ubierac ... mam dosc takiej glupiej pogody juz wole upały ( tylko jak jest czym oddychac ) chociaz z 2 strony jak parno to tez zle... wczoraj spotkalam sie z kolezanka i normalnie taki maraton zrobilysmy ze wieczorem nie moglam sie ruszać tak mnie plecy bolaly... wcześnie sie polozylam ale nie moglam zasnąć jakoś... moj brzuchol jakos ostatnio szybko rośnie chyba zrobie sobie dzisiaj zdjecie i porównam z tym co ostatnio wstawialysmy 😁 chce zobaczyc czy duza roznica jest 😁 to chyba tyle milego dnia życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie tez muszę zrobić sobie zdjęcie bo teraz z dnia na dzień widzę różnicę, brzuch rośnie tak szybko. Zaczełam korzystać z rady wielu kolezanek i smaruję teraz brzuch oliwką na mokro (tylko wieczorem po kompieli bo taki tłusty jest po tym że tylko piżamę można ubrać i spać. Kupiłam też i używam balsam ten z nivea pod prysznic, polecam wam go gorąco, bardzo wydajny, pięknie pachnie i skóra jest mięciutka, nie jest drogi bo ta duża butla za 19zł.rano smaruję się bio-oilem. Mam nadzieję że zaprocentuje to po porodzie! Wogóle coraz częściej o nim myślę i mam mieszane uczucia, z jednej strony boje sie a z drugiej nie mogę doczekać. Muszę zacząć teraz kompletować rzeczy do szpitala dla siebie bo dla małego mam już wszystko. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry w ten piękny deszczowy dzień 🙂
Po wizycie : Z malutką wszystko ok, waży już 1700 g 🤪 , jak zwykle strasznie się wierciła i ciężko było cokolwiek uchwycić, martwi mnie tylko to , że przekręciła się główką do góry, niby ma jeszcze sporo miejsca więc mam nadzieje , że długo tak nie posiedzi. Z moją szyjką jest ok, lekarz musiał mi robić usg dopochwowe, bo jak to stwierdził , ma za krótkie palce do mojej szyjki 😁 i nie mógł tak palpacyjnie sprawdzić czy jestem pozamykana, ale usg ok, szyjka długa i zamknięta. Następna wizyta 13.08.
Dzisiejsza nic to jakis koszmar , w ogóle nie mogłam spać , siedziałam i nasłuchiwałam przeróżnych dzwięków, do tego miednica to myślałam , że mi pęknie...
Milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola widzę że bardzo zaczełaś dbać o nawilżenie skóry to dobrze 🙂 masz racje co do torby do szpitala lepiej wczesniej miec przygotowana na spokojnie niż w pospiechu 🙂 chociaz jeszcze masz czas na to 🙂

Fela u mnie też ponuro pewnie tez bd padac 😞 dobrze że córcia juz duża 🙂 napewno niebawem sie spowrotem przekręci nie masz sie co martwic 😉 ma jeszcze sporo czasu 🙂 ciesz sie ze szyjka taka dluga i zamknieta :P hehe a co do nocy to tez jakos spac nie moglam tez taka obolala bylam ze nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - niby nie chce się jeść ale ja nawet w upały muszę zjeść i to coś ciepłego 😁 inaczej nie potrafię 🙂 fajnie że mówisz o tym balsamie z nivea, bo już się sama zastanawiałam czy sobie go nie kupić, a że wchodzi na rynek to pewnie jest jeszcze dobry jakościowo - później pewnie jak wszystko inne będzie powiedzmy ok

Fela - super że wszystko ok i waga też fajna 🙂 ja też ostatnio myślałam o tym że torbę pomalutku trzeba kompletować, pomimo że jest czas to jakoś wolę już być przygotowana 🙂

co do spania albo raczej nie spania, to też mam ostatnio z tym problem, pomijam to wstawanie na siusiu :/ wogóle to zasypiam ostatnio prawie na siedząco, mam taką zgagę że wrrrr fakt że jestem trochę sama sobie winna bo zawsze zjem coś co mi pobudza tą zgagę i to krótko przed snem :/ no i Młody też mnie kopie i się wywraca, pewnie się złości że go czasem przyciskam hehe (lubie spać na brzuchu i się zapominam, dopiero jak dostane kopniaka to sprowadza mnie do rzeczywistości ).

Mam nadzieję że i u nas będzie dzisiaj padał deszcz to chociaż troszkę nawiliży ziemię i może ochłodzi powietrze, susza u nas straszna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
U mnie tez cos na deszcz sie zbiera, choc słoneczko próbuje sie przebijac przez chmurki.
Fela ja tez mam problem z infekcjami, juz drugie opakowanie tabletek mialam, pewnie za 2 tyg jak pojde do lekarza to mi znow powie ze dalej jet;/ meczace to;/
A dzidzia duza 🙂 moze niech przystopuje troche ze swoim wzrostem bo mama bedzie miala gorzej przy porodzie 😞
wczoraj rozmawiałam z połozna z mojego szpitala i opowiadała o swojej synowej, której syn urodzil sie 3 miesiace temu, miał prawie 5,5 kg tak to straszne jak to mozliwe, no i miala cesarke odrazu, z tym że rodzila w Anglii, ale podejzewam ze u nas przy tej wadze tez by jej zrobili 🙂

co do porodu tez mam obawy, ale musi sie to przezyc, wczoraj zaczełam myslec ze dluzy mi sie to chodzenie z brzuszkiem, ale zostały 2 miesiace wiec zleci na pewno szybko. Tylko najgorzej jak sie o tym mysli za duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Pogoda kiepska 😞 plażowanie się skończyło :P ale ładnie się opaliłam przez te parę dni 😉
jutro idę do lekarza ale usg pewnie jeszcze mi nie zrobi, a ciekawe ile Antoś już waży 🙂 mój mąż mówi że czuje że jest większy niż Julka :P mówi że czuje to po ruchach 🙂 no ja też w sumie widzę różnicę, Antoś owiele bardziej się rusza i mocniej kopie.
Dzisiaj mam zamiar zrobić swój pierwszy dżem truskawkowy 🙂 Kupiłam już truskawki i cukier żelujący 🙂
Przytyłam już 10 kg. Coś czuję że więcej przybędzie mi niż z Julką... ale jak na razie czuje się dobrze, nie wyglądam jakoś bardzo grubo, na razie :P
Pozdrawiam wszystkie mamuśki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ursulina wiesz co do pl porodówki to nie wiem czy odrazu wzieli by ja na cesarke... moja sąsiadka pierwszego syna jak rodzila i tez wazyl ponad 5 kg a ona drobnej kości tylko ze duzo przytyla w ciazy i lekarze mysleli ze wazy niecale 4 kg okazalo sie ze ponad 1 kg wiecej no i strasznie ją porozrywało tam na dole i dlugo dochodziła do siebie po porodzie ... w ogole to lekarze praktycznie nie dawali jej szans na 2 dziecko ale na szczescie po ponad 3 latach urodzila coreczke zaledwie 3 kg ale tym razem zrobili jej cesarke bo bylo duze ryzyko ze znowu wszystko popeka... jednym słowem MASAKRA

Maugodziaata powiem Ci ze ja tez czuje że synio jest wiekszy i mocniej kopie niz moja Emi kopala 🙂 taki brzuch jak teraz z córcia mialam w 8 mies a jest dopiero koniec 6 mies wiec az sie boje pomyslec co bd za 3 mies. córcia z USG zawsze byla mniejsza o 2 tyg a teraz synio jest o ciut ciut wiekszy z USG hehe tez sie az boje zeby nie był 5 kg przy porodzie... córcia na koniec nadgonila i wazyla az 3kg 650g wiec i tak sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Fela ładny z niej byczek 🙂

Też mam wrażenie że brzuch rośnie jak na drożdżach, ja zresztą ostatnio też. Jestem na dobrej drodze pobicia wagi ostatniej ciąży.

Tak zachwalacie ten Nivea to też kupię, Dove żele też kupiłam w tej promocji razem z balsamem ale tak jak żel i mydło do rąk sobie chwale tak balsam mnie nie powalił jakością.

A kosmetyki dla dzieci jakie kupujecie, bo ja się natestowałam i stwierdzam że niestety nie są rewelacyjne choć bardzo zróżnicowane cenowo. Teraz chyba kupię serię z Mustelli , bo to i Oilatum wg mnie są jeszcze najlepsze, cała reszta strasznie wysusza skórę. Ostatnio skusił am się na żel. Mexa Baby z Rossmana ale nie ma pozytywnej opinii instytutu Zdrowia no i nie jest zaznaczone że można używać od pierwszych dni. Cenowo jak się policzy to też tanio nie wychodzi.
Ja śpię ok., tylko budzi mnie ból brzucha cały mam twardy i mam problem ze wstaniem jak dawno nie sikałam.
Ja taka zadowolona byłam w poniedziałek po wizycie, a od wczoraj skurczy znacznie więcej 😞. Muszę je zacząć liczyć. Myślałam jeszcze o wypadzie nad jezioro na 3dni, w pobliżu Poznania, ale z drugiej strony źle wolę nie oddalać się od szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...