Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kobitki 😉

dg według mnie też najlepszy ten pokój w pasy 😉

dziewczyny nawet nie mówcie o tej zgadze to normalnie jakaś masakra :P na szczęście mam te tabletki co mi lekarka przepisała i są bardzo skuteczne , tylko najgorzej jak do kogoś ide na pogaduchy lub w gości albo na zakupy i zapomne je wziąć ze sobą to wtedy najgorzej :P czasem mam tez zgage nawet jak nic nie zjem a najgorzej jak jade autem i siedze ściskajac troche żołądek wtedy mnie taki wku*w bierze za kierownicą że szkoda słów :P

co do swędzącego brzucha to też mnie czasem swędzi ale jak posmaruje to przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Zgaga to jest takie paskudztwo. Męczy mnie już od jakiegoś czasu codziennie w nocu. Budzę sie na siku i okazuje sie że mam taką zgagę że aż płakać się chce. Po wypiciu poł litra zimnego mleka jakoś zasypiam i wstaję już bez zgagi.
Kati Ja nie sprawdzałam swojej szyjki sama wydaje mi się że to daleko bo jak lekarz bada to tak głęboko wciska paluchy i może dlatego nie wyczuwasz jej. Naprawdę powinnaś pujść na prywatną wizyte do innego ginekologa bo masz dużo wątpliwości więc te kilkadziesiąt złotych warto poświęcić żeby się uspokoić.
Syla Nie przemęczaj się przy tej przeprowadzce. mnie też czeka to już niedługo. teraz wszystko kupuję i wybieram więc codziennie jestem w rozjazdach. To bardzo męczące.
Dg Bardzo podoba mi się ta naklejka z misiem! Wygląda świetnie.
Giga Nie pozwalam mężowi kończyć w "środku" po po pierwsze wkurza mnie potem jak to wypływa a po drugie potem nie wiem czy mam upławy czy to dalej to 🤪 Choć on narzeka "pozwól mi puki jestes w ciąży bo potem już wogole nie będę mógł 😜" Obyś jakoś nadrobiła puźniej jak przyjedzie twój mężuś.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela dzięki za linka jest super, mnie bardziej teraz zainteresowała oferta Lidla są bodziaki, koszulki, rajstopki i majtki od poniedziałku. Muszę koniecznie w poniedziałek skoczyć tam po majtki dla mojej Agaty bo ona nosi rozmiar 86 i nigdzie takich nie mogę dostać ostatnio udało się w Smyku 5szt-42zł, a tu 7szt-23zł 🤪 Dzisiaj jak będziemy wracać od lekarza i wszystko będzie dobrze to może wstąpię i kupię jakieś body i spodenki dla tego kopacza w brzuchu, tylko dzisiaj muszę zliczyć ile czego mam po starszej córce.

Kati ja tam nigdy tego nie sprawdzałam mąż też przestał mnie badać 🙂 Na twoim miejscu poszłabym do innego gina no ale to już wcześniej pisałam.

Ola to super że u Ciebie wszystko ok, jeśli nie ma przeciwwskazań co sobie masz odmawiać 😜 Po porodzie niestety abstynencja się ciągnie.. zresztą nie wiem jak u was ale u mnie trochę trwało jak zaczęło być znowu przyjemnie. My no cóż zaprzestaliśmy teraz sami ze względu na duże ryzyko porodu, ale wcześniej na wizytach pytałam się wprost o to gina czy można czy nie.
Paella ale czad z tym zębem 🤪

SYLWIA ale niespodzianka 🤪 Fajnie że się ucieszyliście z tej zmiany, no u mnie teraz to pewniak po tej amniopunkcji, ale mi to zupełnie bez różnicy 🙂

Dzięki za opinie o pokoju, paski odpadają bo mąż powiedział że tapety kleić nie będzie. Już chciałam się zdecydować na misie ale stwierdził że są bardzo ładne ale on by się przestraszył jakby otworzył oczy i takiego byka zobaczył, w sumie chyba ma rację. Chyba zostanę przy kwiatkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Syla - no to gratuluje synka, choć u Ciebie i tak nie było wiadomo na 100 % , że dziewczynka więc i takie duże zdziwienie aż nie jest , gorzej jak lekarz pewny w 100% a tu zonk 🤪

Ola- Jeśli z Twoją szyjką jest ok to myślę , że jak najbardziej korzytaj z sexu póki możesz 🤪 Jeśli byłyby jakieś przeciwwskazania to lekarz na pewno by Ci powiedział na wizycie. Ja tym bardziej z tego korzystam bo wiem , że to dla macicy taki trening przed porodem , tak samo jak te skurcze przepowiadające, a sperma dobrze wpływa na szyjkę, nas położna bardzo zachęcała i nie żałowaliśmy sobie , dzięki czemu szyjka mi się super przygotowała do porodu. Położna mi mówiła , że często kobiety, które nie kochają się pod koniec ciąży to przenoszą bobaski albo kończy się cc , bo szyjka w ogóle nie współpracuje. Mi pełne rozwarcie zrobiło się w 2 h , a dzień przed porodem szyjka była jeszcze długa i pozamykana 🙂

Kati - ja na Twoim miejscu jak najszybciej wybrałabym się do innego lekarza, albo nawet możesz pojechać do szpitala i powiedzieć , że Cię brzuch boli , tam też Cie od ręki zbadają i będziesz spokojniejsza. Ja swoją szyjkę czuję , a mała to mam wrażenie , że mi siedzi pod żebrami.

Asiu- ja wczoraj jak byłam na zakupach to jak mnie dopadła zgaga to nie wytrzymałam i byłam akurat przy lodówkach , wzięłam i otworzyłam sobie śmietanę słodką i prawie połowę wypiłam 😁 😁 i z takim otwartym do połowy opróżnionym pudełkiem poszłam do kasy 😁 😁

Co do brzucha to masakra , mnie też ostatnio swędział brzuch , ale tak w okolicach pępka , oczywiście nic z tym nie zrobiłam , a dziś rano zobaczyłam dwie ogromne krechy nad pępkiem , jak dotąd żaden nowy rozstęp mi nie wyszedł , a te stare co miałam to wszystkie na dole brzucha poniżej pępka , maskara teraz to już nawet gacie z wysokim stanem mi nie pomogą 🤪

Dobra biorę się za robotę , sprzątanie , pranie , prasowanie na mnie czeka . Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATI FELA dała super pomysł jedź wieczorem na izbę przyjęć powiedź, że masz więcej skurczy i że twój lekarz jest na urlopie, na pewno cię zbadają ginekologicznie i zrobią usg, ja w poprzedniej ciąży na izbie byłam kilka razy nigdy mnie nie zbyli zawsze zbadali i powiedzieli że trzeba chuchać na zimne, choć raz jak zobaczyłam że śluz jest lekko brunatny i pojechałam to okazało się, że to moja ostatnia wizyta która przeciągnęła się do porodu. Gdyby nie moja czujność urodziłabym w 29tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
pozwolę się Wam wtrącić w posty 😉
Może któraś z Was jeszcze nie posiada wózka dla dziecka a ja mam na sprzedaż. Gondola+spacerówka. Gondola nie była uzywana i posiada jeszcze nawet folię na rączce.
Podaję linka do mojego ogłoszenia. Jeśli któraś będzie zainteresowana to cena do negocjacji 🙂
http://tablica.pl/oferta/abc-design-spacerowka-gondola-nowa-nieuzywana-ID3tOc7.html#fbbc7b6d9d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ale się rozpisałyście he he

co do sexu to ja narazie pasuje, trochę źle się czuję po ☺️ i brzuch mnie denerwuje, taka wielka się czuję 🤢

Kati - to świetny pomysł z tym pogotowiem czy szpitalem, nie mogą Cię nie przyjąć, a Twój lekarz jest na urlopie więc już wogóle raczej muszą 🙂 szyjki nie sprawdzałam jakoś nie przyszło mi to głowy wogóle hehe

Dg - no z tym zębem było wesoło, mieliśmy wycieczki studentów do oglądania mojego maluszka, zresztą często go też badali studenci bo miał hmm nie pamiętam jak to fachowo się nazywa ale chodziło o jakąś strunę w komorze serca, którą rzekomo było słychać stetoskopem 😉 ja nie wiem nie sprawdzałam 😉

Syla - no niespodzianka niezła 🤪 hehe no już w tym tygodniu to już powinno być widoczne na 1000% - chociaż mówią że na tyle procent to jak się urodzi dopiero hehe ja siurka widziałam dokładnie, tego nie dało się pomylić z niczym innym 😁 a przecież jestem laikiem 🙂

zgaga niestety to paskuctwo i mnie trzyma cały czas, raz mniej lub bardziej niezależnie od tego czy zjem coś czy nie ale ciągle jest wrrr

ja w lidlu kupiłam te spodnie co reklamują dla dzieciaczków (sztruksowe) wzięłam dwie pary czerwone i te w kratę, cienkie w sumie są ale wydaje mi się że będa wygodne dla smyków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie niespodzianka heh chociaż gdzieś w. Podświadomości czułam ze jak juz powiedzą 100% tobedziesz syn hehe :-) i tak wszędzie widzę wszystko dla chłopców No mówię wam ;-) nawet ostatnio wozek niebieski mi sie spotobal heh

Dziś mi sie śniło ze sie urodził i pokazał swoje cacko w pełnej krasie hehe ;-)

Zgaga - u mnie to samo ale ja sie wspomagam Gaviscion i tylko tyle lekarka mówiła ze tabletki w ostateczności dopiero.

Co jakiś czas mam takie palenie z boku brzucha macie coś takiego ???

Co do sexu ja niestety nie używam bo sie boje ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella w tym szpitalu to pełno studentów taki szpital dużo z zagranicy, na moim porodzie miałam taką publiczność że szok jak już konkretnie rodziłam, otworzyłam oczy na chwilę bo tak to kazali mi zamykać a tam pełno ludzi, nawet na zszyciu w innym pokoju też byli słyszałam jak im mówiono co i jak. Można się nie zgodzić ale w końcu to przyszli lekarze mi to wszystko obojętne. 😜

Syla ja od początku ciąży miałam wizję pokoju w wersji męskiej miał być błękit z taką fajną niebieską tapetą. Moje przeczucia są zupełnie odwrotne zresztą ostatnio też miał być chłopak nie wierzyłam im jak mi mówili ze to dziewczynka do czasu aż nie wylądowałam w szpitalu i tam co chwilę usg miałam i opinię wielu lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe tak tak, też mi przysyłali obcokrajowców studentów do pokoju 😁 i lekarz wpadał nie pytając mnie o zdanie ani o nic, mówi po ang. do nich "no Pani tu leży już długo, ma różne komplikacje ale sama Wam wszystko wyjaśni, ja zaraz przyjdę" oni na mnie, ja na nich i normalnie zaczęłam się śmiać 😁 i tak było prawie codziennie i masz rację Dg studentów tam jest baaardzo dużo i na ginekologicznym i na neonatologii - ale takiej świty wchodzącej zawsze z Prof. Brąborowiczem to chyba nigdy nie zapomnę 🙂
aaa i własnie tak to jest w szpitalu wszystko Ci jedno, niech się uczą 😁

co do przeczuć płci dziecka to mi się też wydawało że będzie drugi chłopak od początku, ale że nie było potwierdzenia przez lekarza to dawałam sobie tą niepewność, żeby na nic konkretnie się nie nastawiać, ale u mnie też przeczucie się sprawdziło 🙂 chociaż to pewnie nie ma aż takiego znaczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola póżniej to bd za późno hehe KONIEC Z SEXEM NA DOBRE JUŻ !!! xD

Fela mój mąż to nawet bym powiedziała mi pomógł bo urodziłabym kilka dni wczesniej ale dali mi na przetrzymanie bo mialam 2 terminy ten z USG 2 tyg pozniej i Emisia urodziła by się na dzień matki no ale nie wyszło urodziła sie 29 maja w dniu terminu a 28 wieczorem troche sie poprzytulalismy 😁 miałam skurcze od kilku dni ale 1-2/h a po sexie były dużo częstsze i gęstsze 😁 hehe i na 2 dzien urodziłam wiec sperma jak najbardziej pomaga 🙂 teraz sie boje że mąż może nie dojechać na czas i nie bd miała wspomagacza... 😞 ale oby dotarł 🙂

Syla ja takie palenie mam ale tu gdzie rzebra , bolą mnie jak maly mi za bardzo skopie ale pozniej to tak jakby mnie skóra paliła własnie w tym miejscu...

Dg to Ci powiem odważna jesteś , ja osobiście bym nie chciała żeby mnie tyle ludzi oglądało , ale z 2 strony jak sie rodzi to chyba wszystko jedno aby urodzic w końcu i przestało boleć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 już w domku, po wizycie u gin 🙂
Płeć się nie zmieniła uff 🙂 i dalej jest Antoś 🙂 jestem w 32 tyg a Antoś wg USG ma wymiary na 34 tydzień więc i data porodu wg USG jest na 30 września. Aż się zdziwiłam 🙂
Dzidziuś waży 2140, sporo już. Jula w 31 tyg ważyła 1740 więc 400 g różnicy 😲
Jakbym urodziła szybciej to by było dobrze, albo niech chociaż się w terminie urodzi bo z julą 10 dni się kulałam jeszcze...
U lekarza dostałam siateczkę prezentową dla mam i były w niej różne gazetki, butelka avent 125ml, próbki płynu do kąpieli, sudokrem, próbka płynu do prania i dwie wkładki dla kobiet ;D
Z julą jak byłam w ciąży to dostałam takie 4 siateczki więc butelek nie kupowałam 😜

SYLA GRATULUJE PARKI I WITAM W KLUBIE 😉 pewnie żę nie ma znaczenia co się urodzi, oby było zdrowe ale zawsze fajnie mieć parkę 😉
Ja też czułam od początku że będzie chłopak tylko nie chciałam się za bardzo nastawiać bo u mnie w rodzinie i mojego męża łącznie jest tylko 1 chłopak a tak to same dziurawce więc nie chciałam zawodu. Ale przeczucia się sprawdziły 🙂 zresztą po figurze widzę różnice miedzy ciążami 🙂

Waga: przybrałam 12 kg, ale pocieszam się że o 1kg mniej niż z Julą na tym etapie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziaata to super zazdroszczę wagi dzieciątka, ja dzisiaj też zdam relacje ile moja ma o 17:30 mam wizytę dwa tyg. temu miała 1370g, więc pewnie coś koło 1700g.

Ja tylko jedna butelke 125ml Aventa właśnie mam zamiar kupić ale wątpię bym dostała takie prezenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziatta - super że wszystko ok 🙂 dzidziuś ma fajną wagę 🙂 i fajne te prezenty my nic nie dostajemy, dopiero na koniec ponoć coś się tam dostaje 🙂

Dg - trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze 🙂

tak czy tak jesteśmy już dosyć daleko wszystkie więc napewno będzie dobrze musi być 🙂 Kubuś Figii też fajnie idzie do przodu więc mam nadzieję że będzie dobrze 🙂 podczytuję regularnie jej wpisy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski
Giga no do końca życia chyba nie będziesz żyć w abstynencji hmm?? Napewno uda sie i mąż zdąży cię wspomóc 😆 jak tak mówisz to ja tez mojego poproszę pod koniec ciąży, może poród lepiej pójdzie. Co do tych prezentów na wizycie, ja też dostaję ale nie takie fajne. Ostatnio dostałam gazety, książeczkę o karmieniu piersią i jakieś poradniki no i sudocrem, próbkę kremu na rozstępy. Butelka by się przydała bo one nie są najtańsze. Ja sobie kupiłam z Lovi tą do aktywnego ssania i nie wiem czy mam kupić drugą taką samą czy mogę z innej firmy też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziatta - cieszę się , że wizyta udana 🙂 a co do terminu to mi ostatnio już w ogóle wyszło na 15 września 🤪 także ja w te terminy z USG nie wierzę, no oprócz tych początkowych , bo są najbardziej miarodajne, później to już dzieci różnie rosną. Ja na początku września chcę się spotkać z moją położna żeby mnie zbadała i ona mi pewnie powie kiedy urodzę. Z Maksem mi dobrze powiedziała , miałam termin na 4 kwietnia , a ona mnie pierwszy raz badała 3 marca i już wtedy powiedziała , że nie ma szans żebym dotrwała do terminu i pewnie 16 - 17 marca urodzę . Urodziłam 17 marca 🤪 A co do gadżetów to fajnie , że coś tam dostajesz, ja nie mam takich prezentów , jedynie w szpitalu dostałam jakieś próbki , smoczek i chyba tez butelkę , a no i jeszcze moja położna środowiskowa coś zawsze przyniesie , ale to raczej próbki kosmetyków. Po butelkę i smoczki muszę się właśnie wybrać do sklepu bo w sumie tylko tego mi brakuje.
Dg - trzymam kciuki za udaną wizytę , napisz koniecznie jak będziesz po.
Ja to już też nie mogę się doczekać , a wizytę mam dopiero na 6 września , ciekawe czy to już nie będzie ostatnia 🤪
Ja też śledzę wpisy Figi na tamtym forum i trzymam mocno kciuki za Kubusia, dzielny chłopak!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tymi pomiarami dziecka to ja też do końca nie wierze :P ale pomarzyć o wcześniejszym terminie można 😁

U nas też nie zawsze dają takie fajne próbki. Tak mi się udało trafić 🙂
Ola ja dla Julki też miałam tą butelkę lovi i nie chciała z niej pić :P może pierw zobacz czy dziecko będzie piło z niej jeśli tak to kup drugą taką samą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam nie jest gorzej ale lekarz powiedział że jestem jednym z trudniejszych przypadków i że mogę urodzić mając pecha w każdej chwili.Pobral mi wymaz na paciorkowca, powiedział że jak w ciągu 4tyg nie urodzę to ponowimy wynik. Mała niestety mała 1650wyszło brzuch jest na 30tc 😞 i zaniża wynik przy czym tolerancja jest +/- 250g. Mam leżeć i nic nie robić dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurczę widzę że cały dzien zalogowana jestem 🙂

Dg - no dobrze że nie gorzej jest 🙂 leż i się relaksuj, trzymamy kciuki za jak najdłuższe wytrzymanie w dwupaku 🙂 kiedy teraz masz termin? aaa i waga jak waga, wiadomo że jak większa niunia to lepiej, ale najważniejsze żeby jak najdłużej w brzuchu była i nadal się rozwijała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella następną wizytę. mam za 2tyg. Jestem tylko zła że. nie spytałam się o rozwarcie wiem tylko że jest, nie wiem ile. Coś napisał w książeczce ale tylko on chyba wie co on tam nagryzmolił.

Ola co do Lovi to my za pierwszym razem też kupiliśmy butelkę , smoczek, strasznie przeklinałam te butelki a poleciałam za reklamą z ksiażki"MAMO TATO CO TY NA TO". Każda inna była lepsza a najbardziej odpowiada mi Avent zdecydowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dorotko,witaj w klubie 😞 Ja tez nic nie wiem,tylko powiedział ze szyjka się skróciła i byle jeszcze przetrzymac do nastepnej wizyty (30 sierpnia 😞)
Leże,nic mi nie pozwalają w domu robić a ja mam pierd....ca dostać 😞 Ale Maks jest najważniejszy,więc musimy leżeć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg zacznij podjadac wiecej słodkiego na kg dla małej :-) a myśle ze nie powinnas sie przejmować bo usg czasem myli sie duzo 😉 ja nigdy nawet nie pytam czy mogą zważyć dzidzia ale pewnie tutaj i tak niemoga bo tego nierobiA wyniki zawsze wychodzą mało wiarygodnie nie przejmuj sie i tak jesteś Zuch ze mała nadal w Tobie ;-) co do przeczuc w 1 wszej chciałam synka mimo ze czułam sie na córkę a Tesciowa powiedziała ze chce córkę bo nigdy nie miała mój jest jedynakiem 🙂 chciałam jej utrzeć nosa heh sie nie udało teraz tez mówiła córka i utarlam nosa :P hihi

Co do butelek polecam Tommie Tippe a avent to tylko te ulepszone bo starsze wersje kapia wiem Bo kumpela miała i wywalila wszystkie teraz ponoc jakies dodatkowe nakladki zrobili czy coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...