Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Właśnie ide jutro na wizytę na 13 tą to zaraz go zaatakuję 😉 I zapytam co z tym drętwieniem,niby nie puchną bardzo ale stópki to takie troszenieczke opuchniete są.Tak dziwnie się czuje bo z biegania zawsze takie zylase te moje stopy były i kości wszystkie było widać a teraz takie ☺️ ha ha ha
Syla a co Ty o tym pasie sądzisz,bo właśnie na Allegro oglądam i takie ceny rózne (od 14 do 50 zł) Nawet nie wiedziała bym który wybrać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Laski! Gratulacje dla pierwszej mamy i niech Poleczka rośnie zdrowo. Ja jeszcze w szpitalu liczę na to że nas jutro wypuszczą. Mała od 2w nocy mnie nie odstępowala a teraz cały dzień śpi, a mi oczywiście spać się zachce w nocy... Ogólnie jest super, krocze boli bardzo ale poza tym ok.
No i mała nie zaraziła się paciorkowcem i nie musiała dostać żadnego antybiotyku, sprawdzają to przez zrobienie Crp dwa razy.
Ma żoltaczke ale nie mocną na razie.
Pozdrawiam was polecam się rozpakować !!!
Kati bądź asertywna i zjeb tego lekarza za przeproszeniem, co za osioł przecież to badanie jest obowiązkowe!!!
Giga nic nie jest warte takiej rozlaki, a tracicie najważniejsze !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati nie mam pojęcia ! Opinie są bardzo podzielone... Po ciąży z Nela mówiłam ze w kolejnej napewno kupię hmm ja będę mieć cesarke i jedni mówią ze nie wolno drudzy ze tak i to przecież po operacjach się tez w takim chodzi hmm może lepiej kupić pas który spala tluszczyk a przy okazji pomaga wchlonac zbędna skórę przy chodzeniu hmm może miała któraś z was ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

Kati ja myślałam że Ty już na porodówce bo tak dzisiaj cicho byłaś 😉

Dg - fajnie że masz już po 😉 u kogo leżysz na po porodowym? - jak mogę wiedzieć oczywiście, naprawdę mam sentyment do tego miejsca 😆

a ja że dzisiaj super się czułam, pogoda śliczna więc łaziłam trochę i teraz mam 🤢 nogi napuchnięte jak bańki, i do tego swędzą wrrr chyba zwariuję, mąż mnie trochę pomasował i było lepiej a teraz znowu wrrr

a co do pasa to nie wypowiadam się bo się nie znam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ale jedem zmęczona... od rana na nogach. Pierw wyprawa z małą do mojej szkoły, zakupy... poszła spać to chwilę odpoczęłam, wpadła siostra na kawę a później musiałam się wziąć za sprzątanie, choć tak mi się strasznie nie chciało nie mogłam dalej tego odkładać :P odkurzyłam mieszkanie, umyłam podłogi, przeczyściłam mniej więcej dywan z najgorszych plam (zrobionych przez moją córcię:P), umyłam naczynia... później kąpiel córki i fajrant. No prawie. Muszę jeszcze poprasować cz. prania.

Może po takim wysiłku szybciej zacznie się coś dziać ;p
Aż siedzieć nie mogę tak mi promieniuje ból do pośladka 😞

Giga walcz o męża i rodzinę. Postaw mu ulitimatum!!
Ja na szczęście mam wspaniałych teściów 🙂 Nie wiem co bym bez nich zrobiła...

Kati co do pasa to słyszałam że nie powinno się go używać po porodzie naturalnym bo rozleniwia mięśnie brzucha.. podobno po cesarce dobrze nosić żeby skóra brzucha przez szwy się nie rozciągała bardziej 😮 ale ile w tym prawdy nie wiem 😜

Dg - mam pytanie co do porodu, kiedy Ci odszedł ten czop śluzowy ? ?

Lecę prasować i później spać. Jutro kolejny dzień.. No ale 30 się zbliża (mój termin z USG) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak się dziś zastanawiałam nad terminem porodu.Podałam 3 pazdz. ale to termin z USG,moze bardziej realny jest ten na 8-10 pazdz.,ten z pierwszego dnia ost miesiączki? To wtedy bym była dopiero w 37 tyg i 5 dni 😞 Jaki termin wpisałyscie,ten z obliczeń czy z USG?
To by były jaja ,mój starszy syn ma urodziny 13 pazdz. i jak by się Maks urodził też w tym czasie to by było podobnie jak z ja z moją córka(3 i 10 czerwiec a mój tata 16 czerw.)Bo my tak w kupie urodziny mamy 🙂
Ciekawe co ten konował dziś na wizycie mi powie.Cieszę się,ze to juz nie długo i będę miała z nim spokój ,znajdę sobie innego ginekologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati ja liczę z usg z18 Tc wtedy pokazało 19 październik ( niby jak miesiączka) a w 12 tyg data byl 25 październik i irole trzymają sie tego terminu po czym ba ostatnim usg pokazuje ze mały wyjdzie 16 heh także nigdy nie wiadomo u mnie gorzej obliczyć bo ja mam długie cykle 38/40 dni ;-) juz nie mogę sie doczekać 2 października wtedy będę wiedzieć kiedy cesarka Jan nie weźmie mnie wcześniej 😉

Paella a czemu chcą przyspieszyć tein cesarki ciśnienie ? Miałas cesarke pierwsza ?

Maugodziataaa nooo zobaczymy hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Kati ja liczę z usg z18 Tc wtedy pokazało 19 październik ( niby jak miesiączka) a w 12 tyg data byl 25 październik i irole trzymają sie tego terminu po czym ba ostatnim usg pokazuje ze mały wyjdzie 16 heh także nigdy nie wiadomo u mnie gorzej obliczyć bo ja mam długie cykle 38/40 dni ;-) juz nie mogę sie doczekać 2 października wtedy będę wiedzieć kiedy cesarka Jan nie weźmie mnie wcześniej 😉

Paella a czemu chcą przyspieszyć tein cesarki ciśnienie ? Miałas cesarke pierwsza ?
Sylwia sprawdzałam te daty z USG wychodzi,ze 8 pazdz. czyli tydzień pózniej niz mam teraz ,więc jestem w 37 tyg i 6 dni.

Maugodziataaa nooo zobaczymy hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś mi ten mój komp miesza i nie wyświetlił tego co dopisałam.Sylwia sprawdziłam na wydrukach z prenatalnych i na tych z 24 tyg pisze ,ze termin mam 10 z miesiączki a 8 pażdziernik z USG.Czyli teraz jestem o tydzień do tyłu niż mi się wyświetla nad zdjęciem 😉Tylko na tym pierwszym Usg mi wyszedł 3 pażdziernik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
Nie moge od 5 spac, wiec wstaje a i tak musze isc znowu do swojej lekarki, bo w poniedzialek jak bylam to tak mnie szybko zalatwila recepta ze zapomnialam poprosic o zaswiadczenie o przewidywanym terminie porodu.
Jesli chodzi o termin to mi z usg wyszedl 2 pazdziernik, a z obliczen 3 pazdz. wiec w miare podobnie, a jak sie niunia wybierze do wyjscia to juz zagadka 🙂
Z jednej strony to zazdroszcze Feli i Dg, że są juz po 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny co do męża to może coś zdziałąm jak przyjedzie na urlop do Nas bo tak na odległośc to ciężko mi się z nim ostatnio rozmawia ... nigdy nie mamy czasu wszystkiego omowic 😞
co do drętwienia i opuchlizny nóg to ja lekko też mam napuchnięte nogi takie nabrzmiałe i czasem takie cierpnięcia raczej a nie zdrętwienia.
a jeśli chodzi o terminy porodu to teraz mam z miesiączki a z USG mi nawet nie wpisałam bo jakos mam podobnie tym razem a w poprzedniej ciązy z miesiączki miałam na 29.05.13 a z USG z 20 tyg na 2 tyg późnmiej 10.06.13 a urodziłam idealnie w terminie z miesiączki co do dnia 🙂 z tego co się orientuje to raczej bardziej wiarygodny jest termin z miesiaczki 🙂

dziewczyny zapomniałam Wam jeszcze dopisać że ostatnio mnie sutki bolą i wczoraj miałam taki jakby skurcz w piersiach jakby miał mi pokarm lecieć... też macie albo miałyście podobnie przed porodem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ja na brzuszku mam wpisany termin z miesiączki czyli 13.10. a z Usg ostatniego (35tc) miałam na 30 września 🙂 Z julą w ciąży termin z miesiączki miałam na 17 stycznia, z USG na 23 stycznia a urodziłam 30 stycznia :P więc nie wiem w który termin wierzyć, ale mam nadzieję żę bardziej wiarygodny będzie ten 30 września 😁 fajnie by było urodzić w dzień chłopaka 😁

Dzisiaj idę trochę się poszwędać do sklepów, tzn. wejdę do lumpka po drodze do carrefoura. W sobotę idziemy na to wesele więc muszę kupić sobie rajstopy ciążowe do sukienki (w rossmanie są w promocji za 15 zł) i muszę zobaczyć sobie jakiejś butki na jesień bo z zeszłego roku już się nie nadają a na balerinki już ziimno 😞

giga co do tych piersi to czasem czuje takie napiecie i mrowienie w piersiach jakby mleko właśnie napływało :P

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziatta - jak Ty to robisz że jeszcze śmigasz na nogach? 🙂 ja normalnie nie mam siły a jak się poruszam troszkę więcej (tak jak wczoraj) to później są konsekwencję takie jak ból kręgosłupa, bóle krzyżowe, i opuchnięte stopy na tyle że nie mogę nawet kapci wcisnąć 😮 ale marudzę co? 😉 hehe stara d...pa jestem haha

Syla - no lekarz chce przyśpieszyć CC, bo konsekwencję nadciśnienia też mogą być duże, a że dzidziuś jest już duży i na tyle dojrzały że spokojnie można już CC przeprowadzić ja się tylko uparłam na koniec 37 tyg. i póki nic strasznego się ani ze mną ani z dzieckiem nie dzieje to myślę że dotrzymam 🙂 ale te puchnięcia i mrowienia w ręce są już wkurzające :/ a ze starszakiem też miałam CC

ehh Giga trochę wiem o czym mówisz też miałąm taką sytuacje, ale całe szczęście nie trwało to długo no i nikt nam nie mieszał - sami sobie mieszaliśmy hehe i też byliśmy jakiś czas na odległość, ale to już za nami i trzymam kciuki żeby i u Was jak najszybciej się wszystko wyjaśniło no i żebyście byli już razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati - u mnie termin wyznaczono z pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli na 20.10 i tego się trzymali, nikt nie patrzył na termin z usg, mi mniej więcej też tak wyszło, a jak się urodzi to nie wiadomo i jakby się sam chciał urodzić to też nie wiadomo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy do domku!Mała ma żółtaczkę ale nie na tyle mocną by. musiała mieć fototerapię, położna środowiska ma przyjść za dwa dni i sprawdzić. Moje szczęście dzisiaj przyćmiła informacja o teściu który trafil wczoraj do szpitala i za ciekawie nie jest. Strasznie się martwię 😞
Paella leżę na Położniczym trzecim, chyba Drews tutaj też rządzi, dzisiaj był na obchodzie.Połowę swity już tutaj zresztą widziałam.
Data z ostatniej miesiączki jest jedyną której u nas się trzymają! Chyba że jest duża rozbieżność z usg ale tylko tych początkowych.
Czopa specjalnie nie zauważyłam miałam dużo upławow cały czas.
A pęcherz trzymał jeszcze mocno nawet na partych, potem właśnie zaczął on się najpierw uwypuklać i wkońcu pękł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej !!!

Iga moje sutki też są całe obolałe,aż się boję co będzie jak mały zacznie z nich korzystać ha ha ha.

Małgosiu ja też Cię podziwiam ,wczoraj miałam troszkę chodzenia i wieczorem tak mnie nogi bolały ze hej 😞
Co do terminu to parę tygodni temu cieszszyłam sie że już tak daleko a teraz zastanawiam sie czy nie jest za wcześnie ,czy na pewno to ten tydzień 😉 ale w sumie po ostatnim USG wyszło ze Maks juz ma ponad 3300 ,więc myśle ,ze będzie dobrze 😜
Ok spadam wziąc szybki prysznic bo idę dzis na wizytę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
Gratuluję pierwszym mamusiom, fajnie ze macie to juz za soba, niedługo wszystkie sie rozpakujemy. Pewnie duża ulga.
Giga zgadzam sie z dziewczynami, walcz o meza, postaw sprawe jasno a tesciowa sie nie przejmuj.
Co do pasa poporodowego to ja kupilam juz jakis czas temu. Z kilkoma osobami rozmawiałam i zdania sa podzielone ale nikomu nie zaszkodził wiec warto sprobowac.
Co do dretwienia nog to mi okropnie w nocy wszystko dretwieje a nogi mam napuchniete cały czas.
Dzis nie bardzo czuje ruchy małego, zawsze tak wariowal a dzis zapominam ze jestem w ciazy, nie wiem co to moze byc ale siostra tak miala i nastepnego dnia urodzila i nie wiem co myslec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
paella i kati - siły mam, ale nie dużo :P a wolę coś robić i się ruszać bo przynajmniej czas szybciej leci... tak to ciągle siedziałabym i myślałabym o porodzie :P a i chcę trochę się ruszać z nadzieją że szybciej się zacznie coś dziać 🙂 co prawda skutki tych aktywności mam jak wy, dzisiaj już ledwo się ruszam po wyprawie do sklepu :P ale córcia śpi to mam chwilę na odpoczynek.

byłam w carrefourze, butków nie kupiłam bo chcę żeby mąż mi jeszcze doradził, ale widziałam ładne w ccc z lasockiego... W rossmanie udało mi się kupić te rajstopy ciązowe (15 zł) i jest promocja na chusteczki papmers! 6 paczek za 24,99 😉 więc wzięłam na zapas 🙂

wkurzają mnie te kasy w carrefourze, porobili jakiejś z numerakmi gdzie jest jedna kolejka i jak się zapali numerek to można podejśc do kasy ;/ bzdura. Jest jeszcze kasa pierszeństwa ale do niej się pchają wszyscy nie patrząc na to czy w kolejce stoi osoba niepełnosprawna czy kobieta w ciąży i należałoby ich puścic =/ kasjerka też ma to w dupie ;/ stałam pół godziny chyba przy kasie bo jakaś baba przede mną nakupywała cały kosz lumpów (czapki, szaliki pierdoły chyba do własnego sklepu) =/ eh plecy mi odpadają przez to stanie, w nagrodę byłyśmy z córcią na lodach w grycanie 😁
Lumpka nie zaliczyłam, może przejdę się po południu 🙂 a teraz herbatka, ciacho i chwila odpoczynku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć , My już w domku , Pola też ma żółtaczkę , ale jak na razie też nie wymaga fototerapii, za to u mnie inny problem , mała w ogóle nie chce jeść , ja mam full pokarmu a ona nie potrafi ssać , w szpitalu dawali jej mieszankę ,a pielęgniarki , które pomagały mi ją przystawiać były w szoku , że taki z niej leń , gdzie wcale nie musi mocno ciągnąc , bo z piersi praktycznie samo leci ehh. Jestem na dziś na 19 umówiona z położną z poradni laktacyjnej i zobaczymy co ona powie i czy mi pomoże , jeśli nie to już sie poddam i przejdę na sztuczne karmienie , bo zaczyna mi sie już przez to wszystko depresja , ostatnią noc w szpitalu przeryczałam z bezsilności , zobaczymy jak to nam pójdzie . Tak poza tym to wszystko u nas dobrze, mnie jeszcze trochę spojenie łonowe boli , ale powoli przechodzi , cieszę się, że jesteśmy już w domu , bo strasznie tęskniłam za Maksem. Maks jak na razie dobrze podchodzi do Poli ,głaszcze ją i całuję , ale jak już próbuję ją do piersi przystawiać , to on zaczyna po mnie skakać i chce się bawić , na razie nie jest źle 🙂
Uciekam pobawić się z synkiem póki mała śpi , trzymajcie się dziewczynki i czekam na Wasze maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg zdrowia dla teścia ! Uważajcie na siebie w domku fajnie juz sie możecie docierać 😉

Fela nie podawaj sie! Może sprobuj odciagac pokarm albo wspomoż sie laktatorem i wtedy mała przystaw mała w końcu załapie zobaczysz cierpliwości !!!!;-) trzymam kciuki !!

Ola szalalas w ciąży jak krejzol to może i dzidzia szybciej przywita ten świat ale może to poprostu zwykle objawy przed porodem juz każda z nas na coś narzeka 😉 a jak juz wiemy można nawet miesiąc przechodzić z brakiem szyjki 🙂 odpoczywaj

Ja odpoczywam bo łapie zadyszki okropne jak po maratonie naprawdę koszmar a jak wiadomo teraz juz czas ze gdy my jesteśmy zmęczone odbija sie to lozysku a przecież żadna nie chce zrobic krzywdy dziecku! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za wsparcie dziewczyny ! nie mam zamiaru tego tak zostawiac ale kurde teraz mam takie hustawki nastrojow i w ogóle że tylko się dołuje cały czas !

Dg , Fela pozazdrościć że Wy juz w domku z dzieciaczkami 🙂 a Ty Fela nie dawaj za wygraną przystawiaj do piersi jak najczesciej w koncu sie uda ! albo nawet kapturki na sutki kup moze zalapie wtedy ! a pokarm troche odciągaj żeby Ci sie zastój nie zrobił !!!

Maugodziaata ja mam tak samo jak Ty , energii dużo ale później mam tego konsekwencje hehe dzisiaj byłam w ciuchlandzie bo myślałam że sobie kupie jakąś koszule nocną taką rozpinaną bo mam tylko 2 jedna nowa a ta druga taka zniszczona już i troche wstyd taka brac do szpitala a w sklepie ok. 50 zł kosztują ;/ szkoda mi teraz kasy troche bo i tak duzo wydatkow teraz bd a jutro do dentysty ide bo 2-jka mi sie popsuła ;/ i trzeba zrobić ... no i w ciuchu kupiłam dla córci sweterek-sukienkę z hellą kitty i kurteczke na wiosnę taką wiekszą z peppą pig xD hehe i trafił mi się ręczniczek z kapturkiem praktycznie jak nowy na wage wiecie za ile za niecałe 4 zł haha a miałam kupic w sklepie a chodzą za ponad 30 zł najtańsze i to nie koniecznie dobrej jakości a ten jest super 🙂 bialutki z rózowym obszyciem i różowym kapturkiem 🙂 i dla siebie super koszule w krate kupiłam jeszcze z metką a ja mam bzika na punkcie koszul 😁 a jeszcze bym zapomniała przyszedl mi juz ten gorset jest spoko 🙂 (oczywiscie nie przymierzałam bo jak ? hehe ) ja w poprzedniej ciazy używałam bielizny uciskowej takiej pod pierci aż ale to nie bardzo praktyczne jest bo w czasie pologu nie powinno sie takiej bielizny nosic a poza tym zeby sie zalatwic trzeba to sciagac z siebie i jeszcze sie zawijala na plecach a w gorseciku nie bd problemu 😁 no i powiem Wam że miałam ogromny brzuch po porodzie jakbym w ogóle nie urodziła i dość szybko mi się wchłoną oczywiście tłuszczyk został ale skóra się ładnie obkurczała i z kazdym dniem brzuch byl coraz jedrniejszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Fela jak fajnie ,ze już w domku jesteś 😜 Czasem tak jest ,ze nawet jak się bardzo starasz to karmienie nie wychodzi.Z moim starszym synem upierałam się przez półtora tyg ,syn zaczął na wadze tracić i jak przyszła położna to doradziła karmienie mieszanką i zaraz było o niebo lepiej tym bardziej,ze Dawid urodziła się z wagą 2600 🤔
A ja już po wizycie,okazało się że te badanie to miałam juz miesiąc temu(paciorkowiec) tylko ja nie wiedziałam ,ze ten wymaz to się bierze z okolic odbytu 😞 no i nie mam tego dziadostwa na sczęście .
Miałam KTG i wyszło tyle skurczy,ze kazał mi znów w piątek wrócić na następne zebym w łóżku nie urodziła mężowi ha ha ha.Główka jeszcze jest dośc wysoko ale szyjka maksymalnie skrócona.
Tylko znów mi klina wbił bo pytał ile moje dzieci ważyły i jak się dowiedział ze córka miała 3850 to mi powiedział ,ze to on myśli ze moze jak Maks będzie miał ok 3800 to moze dam radę sama urodzić 😠To znaczy ,ze ma obawy ze nie dam rady?To niech mi da skierowanie na CC a nie będzie mnie męczył 😞 😞 😞
Do tego tak mnie ponaruszał ,ze wszystko mnie boli,najbardziej krzyze i strasznie mi dziś niedobrze jest 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...