Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co ja czytam 🙂 dziewczyny KATI na porodówce 🙂
internet nie chciał mi sie wlaczyc i dopiero teraz docieraja do mnie takie informacje 🙂
Dg ja mam bardzo podobna lekarkę, jak Giga. Na ostatniej wizycie w poniedzialek nie zbadala mnie w ogole, a bylaam bardzo ciekawa co z szyjka. mialam wtedy wynik z GBS i wypisala mi tylko recepte na tabletki dopochwowe na infekcje miejsc intymnych, jak pisalo na opakowaniu. zezloscilam sie okropnie po powrocie do domu, na cholere mi to dala co to ma do paciorkowca, i tak jak zdaza to musza mi antybiotyk przed porodem dac.

Co do ubranek w szpitalu, to u mnie tez trzeba miec tylko na wyjscie. a tak to pampersy obowiazkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dg - mała urośnie napewno szybko 🙂 fajnie że na cycu wisi, napewno nabiera siły 🙂

co do lekarzy to mnie mój też ostatnio nie bada ale mam za każdym razem ktg i usg, badanie moczu i ciśnienie oczywiście 🙂

a co z naszą tabelką, komu uda się poprawić ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati gratuluję!! teraz zostaje nam tylko czekanie 🙂 a ja nie lubię czekać jestem bardzo niecierpliwa. W nocy budzi mnie ból brzucha w dzień wszystko się uspokaja. Dziś znowu byłam zrobić badanie moczu na te spuchnięte nogi i w pon będę wiedziała czy to normalne, czy jednak do leczenia. Lekarz by się nie przejął tymi nogami, ale takie plamy mi się robią i to go niepokoi. Wczoraj się popłakałam, bo miesiąc temu mieliśmy wypadek samochodowy a wczoraj zmywałam podłogę zadzwonił domofon poślizgnęłam się i runęłam na tyłek 😞 od małego ma synek ze mną takie przeboje 😞
Wam lekarz albo położna robią KTG? bo ja gdybym na szpital z tymi nogami nie jechała to bym nie miała robionego. Jak chodzę do położnej to waży mnie, mierzy ciśnienie i sprawdza serducho dziecka. A lekarz robi tylko USG. na fotelu byłam tylko raz i to w szpitalu powiedzieli mi, że szyjka skrócona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ...
Bedę dalej marudzić. Wszystko mnie boli 😞 A co lekarza to mój też.. zdarzyło mu się nie badać szyjki przez dwie wizyty z rzędu.. a ktg też u mnie nie robią... tylko w szpitalu. Tak to usg co dwie wizyty.. tzn. te obowiązkowe usg bo na fundusz chodzę i słucha bicia serca dziecka. Może prywatnie byłoby inaczej.

Dzisiaj dzwoniła moja przyjaciółka, ta co urodziła dwa tyg. temu, i mówi że drugi syn to przeciwieństwo we wszystkim co do pierwszego :P MARUDA MAŁY podobno :P w niedzielę może w końcu uda mi się ją odwiedzić i zobaczę i potrzymam maleństwo 😁
No chyba że urodzę do tej niedzieli... w pon. idę do lekarza, ciekawe czy USG mi zrobi. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziata musisz się wstrzymać z tym porodem przynajmniej do wesela 🙂
Młoda rozumiem że się zdenerwowałas ale na pewno wszystko jest w porządku. U mnie badanie gin.,usg, ktg(od30tc), a że zagrożona byłam przedwczesnym porodem to też usg szyjki miałam też robione kilka razy -niestety wizyty odpłatne, choć nie żałuję ani złotówki.

Fela jak zmagania z cyckiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela masz jakieś zdjęcia Poli?
Jesteście dziewczyny na fb?
Ja umieściłabym zdjęcia gdyby mi weszly z komórki bo tylko takich kilka mam i to w męża komórce bo u mnie aparat zepsuty, czekam na wymianę telefonu, mam nadzieję że w przyszłym tyg.będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela masz jakieś zdjęcia Poli?
Jesteście dziewczyny na fb?
Ja umieściłabym zdjęcia gdyby mi weszly z komórki bo tylko takich kilka mam i to w męża komórce bo u mnie aparat zepsuty, czekam na wymianę telefonu, mam nadzieję że w przyszłym tyg.będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jestem padnieta na tyle ze spać nie mogę.
Dg ja chce poczekać jeszcze z tydzień chociaż heh nie mogę się wpychac dziewczynom bo mnie wyklnom hehe 🤪
W poniedziałek idę z mała do lekarza to tez muszę być na chodzie 😉 a malutka Twoja tak szybko przybierze ze ani się obejrzysz heh jaam po koleżance trochę ciuszków early baby he gdybys była bliżej to bym ci pozyczylaaa;-)

Lecę zrobić ala obiad dla córy i leżeć dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem na FB - Weronika Pawlyta /Elbląg. Zdjęć jeszcze Poli nie dodałam , bo jakoś czasu brak , ale na dniach na pewno to zrobię 🙂
Z karmieniem coraz lepiej , zaczęła ssać pierś , ale leniuszek z niej niesamowity, zasypia przy dosłownie 5 pociągnięciach i nie da jej się obudzić , dopiero jak próbuję ją rozebrać to zaczyna płakać i na nowo do cycka , possie chwilkę i usypia - Masakra , w nocy to po 2 h wisi na cycu , niestety ja nie umiem jej karmić na leżąco , więc siedzę i karmienie trwa ok 2 h, ale najważniejsze , że zaczęła jeść , myślę , że jak zejdzie jej ta żółtaczka to się trochę ożywi. Z ciuszkami też mam problem bo wszystko takie duże i ona przy każdym karmieniu tak się opluwa , że ma cały rękaw mokry i pół plecków i co karmienie ją przebieram , na razie nic nie dokupuję bo wyrabiam się z praniem , a pewnie raz dwa wyrośnie. ogólnie to Wam powiem , że jestem szczęśliwa , że mam takie cudne dzieci , Maksio chce brać siostrę na rączki , głaszcze ją i całuje , a Pola jest taka śliczna i bezbronna i kocham ją jak nie wiem 🙂
Kati pewnie już tuli Maksia swojego , jeszcze pażdziernik się nie zaczął , a już trzy mamusie 🙂 która jeszcze się pisze na wrzesień ? 🙂
Postaram się wrzucić zdjęcie ale mąż musi mi je na kompa zgrać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

KAti gratulacje!!!

Ja bylam wczoraj na wizycie, mala wazy juz 3280g!!! 😮

Wszystko ok.

Moja gin chce zeby rodzila u niej na dyzurze i wszystko byloby fajnie tylko ona ma dyzury co 2 tygodnie, tj 11.10 i kolejny 25.10. Twierdzi ze do 25 nie wytrzymam i chce zebym przyjechala 11.10 i zrobi mi ktg. Jak wyjda jakies skurcze to dostane kroplowke zeby urodzic... a ja sama nie wiem, ie lubie akich ingerencji, Julek urodzil sie w swoim czasiem jakos tak naturalnie. Ale z drugiej strony w sumie dobrze miec wszystko zaplanowane, maly mialby opieke itd.... Sama nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati gratulacje 🤪

Solenizantka - no ja mam właśnie tak zaplanowane na konkretny dzień i też tak średnio się z tym czuję, ale wiem że tak chyba będzie najlepiej, jednak to ciśnienie mam zbyt duże żeby rodzić sn

też chciałam pospać choć chwilę ale co tylko zasnęłam to mój czort krzyczał "Mama, Mama, Mama!!! " i normalnie zestresowana jestem zamiast wypoczęta 😠


Dg - jak tam teść się czuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młoda fajnie jest mieć zaplanowana cesarke heh bo sie nie męczysz rach ciach i gotowe a jednak jak wywołują to jest ciężej bo dzidziusia czasem sie nawet nie pcha. Ale jak twoj lekarz jest na tyke Fajny i mu ufasz to napewno nie bedzie cie wywoływać jak bedzie duzo za wcześnie a z drugiej strony w tych polskich szpitalach to chyba dobrze jest kogoś mieć a tymbardziej lekarza 😉


Fela fajnie ze z cycem coraz lepiej ;-) chyba znalazłam cie na FB ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati moje gratulacje!!! 🙂

hej dziewczyny 🙂 dawno nie pisałam ale cały czas was czytam.. ja ostatnio sama siebie nie poznaje od kilku dni tyle we mnie energii, ogarniam w domciu, robie zakupy i piecze ciasta jak szalona.. skurcze mam raz na jakiś czas, czasem mam też bóle brzucha ale małemu sie chyba nie spieszy na świat.. ale stwierdziłam że nic na siłe skoro chce siedzieć w brzuchu to niech sobie jeszcze posiedzi. Wczoraj miałam wizyte z małym wszystko w najlepszym porządku , jak z szyjką to nie wiem bo mi nie badali.. no więc pozostało mi czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Syla faktycznie podpowiedź fajna 🤪 ale tylko raz ostatnio udało mi się mojego namówić.. teraz go namawiam ale on się boi.. nie chce mi pomóc 😜 dzisiaj strzeliłam na niego focha 😜 teraz jest w pracy zobaczymy czy jak wróci to zmieni zdanie 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie zaglądałam do Was przez pół dnia i tyle stron do czytania ...

Kati jeszcze raz GRATULACJE !

co do mojej gin to w ogole to ciezka babka z niej badala mnie ginekologicznie tylko 2 razy i to 2 razem jak ja poprosiłam i 3 obowiazkowe USG miałam no i jedno przy tym jak sie dowiedziałam to sprawdziła i raz jak ja porosiłam zeby plec zobaczyla ale to takie szybkie... dopochwowo USG w tej ciazy nie miałam w ogóle morfologie i mocz tylko 3 razy... a w poprzedniej ciazy wizyty miałam co 2 tyg praktycznie caly czas i obowiazkowo USG do pochwowo i normalnie co wizyte i badanie ginekologicznie co wizyte morfolofia i mocz tez co 2 tyg i wszystko wiedzialam ile mam wód ile córcia wazyla itd a w tej ciazy nie wiem praktycznie nic od samego poczatku ... prowadzi ciaze bo prowadzi aby na papierze bylo mam wrazenie ... dzisiaj mi powiedziala ze jak nie urodze w ciazu 2 tyg to mam przyjsc za 2 tyg na wizyte hehe
a bym zapomniała przytyłam niecałe 8 kg wiec sie zmieściłam sie w swojej granicy 😁 ( nie chciałam przekroczyć 10kg ) już raczej nie mozliwe bo apetytu zabardzo nie mam ostatnio...
dobra sie rozpisałam 😁 lece dziewczynki dobrej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga ja Ci powiem ze jak nie ma komplikacji i nic sie nie dzieje to chyba lepiej jak tam sie nie zaglada zbyt czesto bo to moze pobudzic itd. Tutaj tak do tego podchodza jak ci sie nic nie dzieeje nie masz zadnego badania ginekologicznego ja mam zawsze jak sie cos dzieje. Ale czym mniej tym lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...