Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorota ma rację,Iguś staraj się odpoczywać bo to trochę za wcześnie ,dasz radę nie martw się.
A te moje pełne piersi to mnie już zaczynaja boleć a nie umiem jakoś tym laktatorem za dużo ściągnąć 😞
Staram się Maksa budzić co jakiś czas bo nie chce się nabawić zapalenia 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
byłam u lekarza. USG mi nie zrobił 😞 szkoda, myślałam że poznam wagę dzidziusia. Zbadał mnie i stwierdził "szyjka na wysokości kości krzyżowej i rozwarcie na jeden luźny palec", nie wiem czy wieżyć mu czy nie bo z julą w ciąży też mi tak mówił od 3 tygodni przed porodem a jak pojechałam do szpitala to nie miałam żadnego rozwarcia 😮

ALE. wróciłam do domku i poszłam do toalety to zauważyłam że upławy mają jakiś inny kolor i jak się podcierałam to były zabarwione delikatnie na różowo, czyżby to był czop śluzowy? ? ?
Jak wracałam to miałam około 3 skurcze ale nie mocne i teraz też mam czasem ale nie mierzę ich jeszcze czasowo bo są delikatne. Może w końcu się dziś zacznie 😁 W końcu dziś jest termin z ostatniego USG 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziata ten kolor to pewnie wynik tego badania ja prawie zawsze tak po badaniu miałam. Co do skurczy to pomimo że miałam je ciągle i niektóre były bardziej bolesne to i tak te porodowe nie sposób pomylić, choć przyznam że przy pierwszym mocniejszym nie spodziewałam się takiego zakończenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nigdy po badaniu nie miałam różowych upławów czy coś...
Dg nie odbieraj mi nadziei że coś się zacznie :P:P

Skurcze są co parę minut ale delikatne. Poczekamy zobaczymy.

Z julą w ciąży czop mi odszedł rano i nie miałam jakichś tam skurczy a mocniejsze skurcze zaczęły się dopiero o 17, więc trzeba czekać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati bo te laklatory to o kant du*** hehe najlepszy sposób. To wziąsc cyca do ręki i naciskać ;D samo leci i to z kilku kanalikow jak dobrze ZŁAPIESZ 🤪 mi jak sie robily twarde to odpyszczalam tylko mleko do momentu aż nie przestali bolec albo być mega twarde zeby zapalenie sie nie dostało a potem pomału sie ustabilizowalo. Nie wiem jak to sie ma do kogoś kto ma mało mleka ale to pewnie jak z krowa hehe jak dobrze złapiesz to tyle wydoisz hehe

Gosia to może i czop sluzowy hehe a może i po badaniu heheh To i tak bez znaczenia jedna ma tak ze czop odejdzie a Z A tydzien urodzi drugiej odejdzie i po kilku h juz po krzyku wszystko zależy od organizmu. A co do twojego ginka to myśle ze napewno ma racje w szpitalu pewnie nawet ci nie mówiła bo co to jest jest 1 palec a twój może wlasnie jest dokładny 😉 Jak wiadomo z 2cm może nawet z tydzien pochodzić i nic. Obserwuj sie j trzymam kciuki ja tez ju mam dość i chciałam bym okniec ale niech sie dzieje wola bożAA..

Ja kolejna noc nie wyspana mam dość skurcze często ale nawy czasu nie mm ich liczyć dzis byłam w mieście olej do auta musiałam kupić małe zakupy jeCze nam w opinie sie dziura zrobiła trzebabylo latac jutro jadę do kumpeli rano na kawę potem musimy zmienić bank i będę zamawiać rolete na wymiar a w środę wizyta jak dotrzymam.

Spadam z mała do lekarza byeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każde plamienia powinnas skonsultować z lekarzem tymbardziej jak pojawi sie czysta krew może być tak jak zazwyczaj po badaniu lekkie uplawy ale wcale nie musi. Ja brazowe uplawy miałam nawy mocne ale bez krwi czasem jak lozysko było na szyjce i jak sie przesunęło to jest lepiej. Jeśli masz jak skonsultuj to z lekarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie to raczej z łożyskiem nie ma nic wspólnego bo nigdy nie było problemów tego rodzaju, całą ciążę wszystko było ok. Czytałam że czop śluzowy może mieć właśnie brązowo-brunatny kolor, czyli zaczyna się rozwierać szyjka 🙂 może faktycznie dzisiaj lekarz nie kłamał i zaczyna się coś dziać 🙂 poczekamy zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Małgosiu jesli chcesz juz rodzic to trzymam kciuki zeby sie rozkreciło. A moze pobaraszkuj 😆
Kati pozazdroscic widoku takiego malego aniolka, niedlugo wszystkie bedziemy sie tym cieszyc. Dobrze ze masz duzo pokarmu ale trudno ustabilizowac ta ilosc i nie nabawic sie problemow.
Giga nie stresuj sie bo to moze nasilic te objawy, moze cos zjadlas ciezkiego, tez czasem tak mialam, pij wode zebys sie nie odwodnila tez.
Ja byłam dzis na wizycie i jestem zadowolona. lekarz zdiagnozował: Nie masz juz szyjki, rozwarcie na 1 palec. Moze z tydzien jeszcze pochodzisz. Mowi ze gdybym teraz urodzila to nic sie nie stanie b dzidzius duzy i dojzaly a po sterydach pluca dawno rozwiniete. Z usg wczesniejszych termin był na 15.10. i tak by moglo byc. Wagi małego tylko nie poznałam ale łozysko dobre, wod w sam raz 😆 Pozdrawiam i czekam na wiesci od Ciebie Giga i od Gosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze tak byc , mogl cie "podraznic" i bardziej Cie ruszyc alee jak masz swieza krew to tego nie bagatelizuj... bo to moze nie byc czop a moze nawet lozysko odklejac sie od dzidzi... co wiadomo czym grozi. Nie zebym straszyla ale tutaj nawet kaza kazde plamienia konsultowac.
Trzymam kciuki zeby wszystko bylo wporzadku.

Najlepiej idz urodzic i niebawiaj mnie stresow hehe :P

Ola dobre wiesci 🙂 🙂 a masz juz skurcze? jak dom? wykonczony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyżby kolejna mamusia się rozpakowuje ? Maugodziaata czekamy na wieści 🙂

u mnie nic się więcej nie działo szczególnego tylko raz wymiotowałam a później 3 razy robiłam kupe... i poza twardnieniem brzucha to raczej nic mi nie dolega 🙂 puki nie mam skurczy to jestem spokojna 🙂 czopa też jeszcze nie wypatrzyłam to też mnie to troche uspokaja 🙂 jutro moze wybiore sie na male zakupy ale zobacze jutro jak sie bd czula 🙂 no i zauważyłam że dzidizuś tak nie wariuje a tak delikatnie sie rusza 🙂 dosc przyjemnie czuje chociaz ze wszystko oki 🙂 lece spatki dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maugodziata trzymam kciuki by coś z tego wyszło.
Ola jesteś już rzeczywiście w bezpiecznym tyg. i wrazie czego spokojnie możesz rodzić 🙂
Giga dobrze że się uspokoiło

co do laktatora to ja mam elektryczny Medeli i dziala ok,tylko hałasuje, ja go używałam by rozkręcić laktacje,obiecałam sobie że tym razem nie będę tego robić ale już znów mam schizę że mała niedojada. Byliśmy dzisiaj ją zważyć, wyszło 2730g w ciuchach, przy wypisie miała 2520g tylko teraz problem ile ciuchy ważą. Wagi niestety kuchennej nie mam.

Kati jak długo Maks ssie pierś? Jak długo jest aktywny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc wam. Dg ja tez mam ten laktator ale rzeczywiscie glosny jest wiec kupilam tez reczny bo czasem trzeba dyskretnie uzyc 🙂
Giga dobrze ze ci przeszlo,moze to bylo jakies zoladkowe. Dzidzius sie zmeczyl sluchaniem ruchow robaczkowych 😁
Małgosiu jesli nie ma krwi to spokojnie bo jesli to czop a tak szybko do szpitala pojedziesz to sie tam nalezysz ale jak masz plamienie krwia to nie czekaj.
ja dzis jade do fryzjera z bratem a zrobie sobie henne zeby wrazie czego wygladac jakos na porodowce 😜 A potem ostatni hamburger z Mc. Mam do was pytanie
1)Moj gin mówi ze u mnie raczej niestety najpierw odejda wody, czemu niestety? dłuzszy porod?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dziewczyny 🙂

ja dzisiaj w miare wyspana chociaz nie moge sie zabardzo ułożyć w nocy przez ten mój brzuchol wielki ... ale dzisiaj zbudziłam się tylko 3 razy wiec nie było tak źle 😁
co do laktatorów to elektrycznego wcale nie używałam takiego z pompką reczny mam medelę ale też jakoś nie bardzo ... mi najbardziej odpowiadał taki najzwyklejszy z taką gruszką 🙂 a używałam laktatora tylko wtedy jak mi piersi bardzo nabrały i żeby sobie ulzyc jak córcia spała albo jak byłam na zajeciach w szkole 🙂 miałam pokarmu aż zanadto wręcz 😁

Dg jeśli masz treściwy pokarm to dziecko może najeść się już po 1-2 min ssania !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
nie było mnie cały dzien u Was wczoraj i nie mogę nadążyc z czytaniem 🙂
Chyba Fela nic sie nie odzywała;/
Maugodziata moze juz urodziła?

Ja dziewczyny wytrzymałam i jeszcze nie urodziłam, jak chciałam 🙂
wczoraj przeprowadzka do rodzicow, ostatnie pakowanie i w ogole sajgon pozniej u rodzicow-musielismy kota wiezc do lecznicy wykastrowac go, bo osikal parawie caly dom rodzicom, ze strachu, zmiany miejsca odblokaowala mu sie dupa i zaznaczal teren wszedzie, choc to kot domowy. kto ma kota w domu ten wie;/
plakalam jak glupia bo juz mialam dosc tego dnia, jeszcze szefowa cos do mnie dzwonila w sprawie ur.macierzynskiego ze zle wniosek napisalam. Naprawde to myslalam ze urodze wczoraj z nerwow i tak mnie bolaly krzyze i brzuch dolem
Ale w nocy jakos odpoczelam, pomijajac wstawanie co godzine na siku. i jakos dycham, teraz czekam na niunie.
A Sylwia pytałas co z kredytem, niesttey na razie potrzebny jest czas zeby opinia sie oczyscila w bik. wiec czekamy. nie wiem jak to sie potoczy bo 20.10 konczy nam sie umowa przedwstepna z wlascicielami mieszkania. ale juz mysle sobie, ze co ma byc to bedzie. teraz chcialabym urodzic zdrowe dzieciatko 🙂
pozdrawiam i sciskam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, niestety nie rodziłam jeszcze.. wczorajszy wieczór skończył się tylko na tych brązowych plamieniach. Noc "przespana spokojnie", tzn. nic się nie działo. Dzisiaj rano też upławy w innych kolorach ale to nie jest krew czyta czerwona, w takim wypadku od razu bym śmigała do lekarza.
Obecnie mam jakiejś delikatne skurcze ale to jeszcze nie to. Do szpitala nie pojadę póki mi wody nie odejdą, no chyba że skurcze będę miała nie do wytrzymania :P
Wczoraj czytałam o tych brązowych czopach i takie kolory oznaczają już niebawem rozwiązanie (kwestia 2-3dni). Czekamy dalej, cieszę się że mąż na razie nie wyjechał w delegacje i być może nie wyjedzie w tym tygodniu to bym chciała urodzić z nim 🙂 Miłego dnia, trzymajcie kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ula - dobre podejście 🙂 "szczającego" kota współczuję, mam nadzieję ze już będziecie mieli z nim spokój 😉 do 20.10 jest jeszcze czas i myślę że jak sprzedający nie mają innego kupca/zainteresowanego to pewnie spokojnie zaczekają nawet do końca m-ca, my też tak mieliśmy i chyba z 3 aneksy o przedłużenie pisaliśmy, ale sprzedający nie miał innych specjalnie zainteresowanych i nie śpieszyło mu się tak bardzo.

u nas też jakiś problem się zrobił, mąż miał brać opiekę na nasze starsze dziecko jak będę w szpitalu i troszkę jeszcze jak będę w domu, wyszło że jak będę w szpitalu to ok ale później to już musi lekarz zadecydować czy się dobrze czy źle czuję 🤔 ciekawe, po CC zwłąszcza że cięcie nie będzie standardowe wiem ze dochodzi się dłużej, no zobaczymy, najwyżej zostanę z dwójką dzieci i z tym niemowlakiem będe zapierniczać do przedszkola haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu moja koleżanka 2 razy rodziła z wodami i miała lekkie porody i szybkie ... mi się sączyły wody ok. 1.5 tyg i rodziłam córcie bez wód i z tego co pamiętam było ciężko i dlugo parłam żeby główka przeszła a później mnie nacieli bo nie miałam już zbytnio siły a barki córci nie chciały się przecisnąć...

Ula to niezłe miałaś przeboje z kotem ... współczuje

Maugodziaata czyli coś zaczeło się dziać 🙂 3mam kciuki że to już niebawem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...