Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aga ja kupiłam wiele rzeczy np. Majtki poporodowe http://allegro.pl/majtki-poporodowe-siateczkowe-wielorazowe-rozm-m-i3877449685.html u tego sprzedawcy i wzięłam kilka rzeczy ,za przesyłkę zaplacilam raz 15zl. Polecam ! On ma takie tanie rzeczy ,ale majtki, podkłady, czy pieluchy tetrowe to są takie jak wszędzie dlatego się zdecydowałam. Moja siostra jeszcze poleciła mi kupić podkład na materac w razie jak pod koniec ciazy wody by odeszły, to mam po materacu,wiec taki podkład tez sobie zamówiłam u niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo ciekawy ten wykaz. Wielkie dzięki Aga :-) może kiedyś będę mogła jakoś się zrewanżować.

Dziewczyny, wiem że już kiedyś temat był poruszany, ale nie mam siły na poszukiwania, proszę powiedzcie mi jak sobie radzicie ze zgagą? Nigdy nie miałam zgagi, a teraz widzę, że co raz częściej zaczyna mnie dręczyć... rodzice mówią: zjedz coś zasadowego. Więc w ciągu 3 godzin wyduldałam prawie 1 litr mleka. Kiedy piłam było OK. Teraz wróciła... Pomóżcie!!!
Z góry dziękuję i dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Szysza, moze poprostu sprobuj Rennie lub.Manti? Ja tez mialam okrutna zgage i poczatkowo leczylam ja mlekiem i migdalami ale to faktycznie tylko krotkotrwala ulga. Tabletki pomogly 🙂 a teraz wiecie ze nie mam juz zgagi, jak reka odjal w momencie przejscia na diete. Teraz jem bardzo male porcje tyle ze czesciej i zgagi nie mam. Choc jeden plus tej cukrzycy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Na zgagę polecam Manti,ale migdały tez mi pomagają 😮 zauważyłam, ze zgagę mam po coli,więc jej nie piję i jak ostatnio zjadłam łososia.z cebula,to myślałam, że się spalę 🙃
Dzis kolejna kiepska noc, zaczęłam się jakoś zamartwiać wszystkim i myślec o głupotach-niepotrzebnie-spałam moze parę godzin.
M zakłada dzis rolety w kuchni i bez K....i ch... Nie da rady! Tak mnie to denerwuje,ale się nie odzywam. W domu potrafi zrobic wszystko,ale jak nie jest idealnie, pod linijkę to wulgaryzmy lecą aż... 🤢 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. Jesteście cudowne 😘 niestety głównie dostaję po lekach, więc tego nie mogę wyeliminować.

Martag, spróbuj M wytłumaczyć, że dziecko to słyszy. Ja zawsze tak robię jak ktoś zaczyna klnąć i przeważnie to pomaga. Jak nie, to powiedz, że się denerwujesz i dziecko siłą rzeczy też. Zawsze to można żartem powiedzieć, że Ci brzuch zacznie brzydko mówić - wtedy atmosfera łatwiej się rozładuje.

A właśnie, słyszałyście teorie, że jak ciężarna za dużo się śmieje to też dziecku szkodzi? Bo brzuch się trzęsie. Zalatuje mi to takim samym zabobonem jak z tymi sznurkami, ale co Wy o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doby w niedziele Brzucholki 🙂
Szysza zabobony to wiesz z " przymrużeniem oka" 🙂 niektóre są wręcz żenujące

Marta a ja się przyznam że mam to samo co Twój M 😉 generalnie nie klniemy z Michałem ale jak coś robimy i nie wychodzi na tip top to łacina leci ☺️ no niestety emocje biorą górę i taka "kura" tak mi ulży że oh .. chociaż teraz ze względu na Kubę zarządzone jest bezwzględne panowanie nad słownictwem 😁

Poszłam wczoraj na krótki spacer i .. tadam.. już się nie dopne. dobrze że mam jeszcze płaszcz tyle że nie jest za ciepły i na mrozy się nie nadaje

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc. U mnie totalna załamka.... wczoraj rano Lusi pojawiła sie ropa w oczach. Pojechałam z nią do pediatry a ona ma ostre zapalenia gardła, obustronne uszu i spojówek....aż dziw że bez gorączki....mam nadzieje że obejdzie sie bez szpitala...A w ogóle po niej nie widać choroby! gdyby nie ropa w oczach to pewnie w ogóle bym do lekarza nie poszła bo po co z katarem... a ona je normalnie, bawi sie normalnie, śpi normalnie (w nocy troche częściej płacze ale jak 3 zęby idą i to trójki to wcale mnie to nie dziwiło) i tylko troche bardziej przytulaska sie zrobila...Właściwie dopiero od wczoraj wieczora widać, że coś jej dolega...

Hoondi mnie sie migrena zdarza ale nauczyłam sie już że musze szybko zareagować żeby uniknąć całodziennego leżenia. Najczesciej ratuje sie etopiryna lub migrastopem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuchatki 🙂
Zastanawiam się nad zakupem butelek z Aventu do tego róznych rozmiarów smoczków, Pieluszki też mają tanie ,wypełnienie do pościeli...u tego allegrowicza.. HealthWorld .co wy o tym sądzicie ?
Smoczki uspakajające...majtki poporodowe itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina fajne rzeczy ma ten sprzedawca, możliwe ze niebawem tez coś u Niego zamowię. Ja rownież zdecydowałam się na aventa-zobaczymy czy mała będzie zadowolona,wiec póki co kupiłam tylko 2 butelki w razie jakby jej nie podpasowaly 🤢
Dobrej nocy 😘 dobranoc 🙂
Doti 3maj się, szkoda tej Twojej małej,oby szybko wyzdrowaiała, bo tyle spraw macie teraz na głowie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina też gościa przeglądalam. Rzeczywiscie fajne ma rzeczy i w logicznych cenach, także fajnie że dałaś namiary na niego 🙂

Doti aż dziw że Laura nie miała gorączki przy tych infekcjach i zębach 😮 dobrze że jednak wzielas ja do lekarza. Jeszcze raz zdrowka dla Maluchow a Tobie dużo siły

Kangoor myślalas może o dostawce do wózka dla Hani, ma ktoś w Twoim otoczeniu? Ciekawe jak to się sprawdza. Coraz bardziej mnie to kusi by wziąć dla Kuby

Nie mogę zasnąć. Panowie śpią a u mnie to co zwykle ostatnio 🤨 Zauważylam dziś że Kubie przebiła się pierwsza 5-ka.. to już się nie dziwie że i on pół nocy śpi niespokojnie 🥴
A w ogóle to zaczęłam 7m -c .. 7m-c aż się wierzyć nie chce że to już tak blisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Antybiotyk chyba zaczął działać, bo Lusia przespała całą noc... tak mi się przynajmniej wydaje, bo nie pamiętam żebym do niej wstawała.. chyba że aż tak zmęczona byłam że nie zakodowałam... Mimo wszystko zabiorę ją chyba na kontrolę do naszej lekarki...
Mój brzuch ma już dość moich problemów... Kładę się i wstaję z bolącym podbrzuszem a życie nie pozwala zwolnić nawet na moment 😞
Pocieszające jest tylko to, że wczoraj jak byliśmy u teścia to był w zaskakująco dobrej formie. Niby nas nie bardzo kojarzył, do M mówił proszę księdza, ale był spokojny i mogliśmy go odwiazać od łóżka... nawet pokazał ile ma siły bo chciał wstawać i iść - tyle że ma cewnik więc nie mogliśmy mu pozwolić...

Aniu ja myślałam intensywnie nad taką dostawką jak się Lusia urodziła. Mateusz był za mały żeby długo spacerować, ale jakos obeszło się bez bo większość czasu spędzaliśmy na podwórku przed domem a jak gdzieś jechaliśmy to Mat w spacerówce a Lusia w chuście. I teraz jak Groszek podrośnie to pewnie też tak będzie, bo lato to raczej piaskownica i basenik koło domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, Doti zdrówka dla córeczki, żeby szybko jej przeszło.
My oczywiście intensywny weekend a w następny odwiedzają nas moi rodzice, mieszkają 300km od nas więc za często się nie widujemy. Ech musze poprządnie wysprzątać chatę bo moja mama to taka perfekcyjna Pani domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej 🙂
Zastanawiam się nad taką doczekepianą platformą, co jak Mały zacznie cudować, że już nie chce iść to będzie mógł jechać na stojąco. My w tym okresie letnim bardzo często wyjeżdżamy i stąd ten pomysł. Wiem też że jest coś takiego jak doczepiany "mini" wózek to się nazywa Buggypod ale to już i droższe i w sumie wolę jakieś zgrabniejsze rozwiązanie a wydaje mi się że taka platforma jak będzie wadzić w danym momencie to się odkręci i do koszyka czy gdzieś. No nie wiem tak rozkminiam 😉

Cieszę się Doti że jest trochę lepiej, oby tak dalej 🙂
Długo nosiłas Laure w chuście? Czułaś się komfortowo i przede wszystkim czułaś że Mała jest naprawdę bezpieczna? Widziałam że dużo kobiet tak nosi swoje dzieci a ja nie miałam przekonania myślę że głównie ze strachu, bo jak każde rozwiązanie chusta ma zwolenników i przeciwników i głosy tych drugich mnie niepokoiły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ja znowu od 6 nie śpię 🤔Oglądam dd TVN,zaraz bedzie mowa o biustonoszach dla kobiet ciężarnych. Na 18 mam doktorka, podglądne sobie małą na usg, zobaczymy jak rośnie, pływa cały czas,wiec zakładam, że jest ok 😆
Od wczoraj mało jem, mam w sobie jakiś niepokój od soboty,trochę problemów do nas przylgnęło i mała się duzo bardziej rusza...nie wiem czy to przez nerwy 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Panie,
Jak po weekendzie? U mnie jak zwykle intensywnie i dzis mam zamiar porzadnie odpoczac. Nic dzis nie robie!
Doti, zdrowka dla malej, mam nadzieje ze jz dzis jest jej duzo lepiej.
Ania- ja myslalam o takiej dostawce do wozka i na bank bym kupowala ale ostatnio okazalo sie ze moja znajoma (matka 3ki dzieci) oddala mi w posiadanie, poniewaz stwierdzila ze u niej juz koniec i wiecej sie nie przyda 🙂. takze ja juz takie "cudo" mam. Zobaczymy czy sie sprawdzi.

Dziewczyny co uzywalyscie po porodzie dopielegnacji okolic intymnych? Ja powoli szykuje sie do zamowienia gadzetow do mojej torby szpitalnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu u nas chusta była raczej okazjonalnie niż na co dzień, ale jak Mała nie chciała zejść z rąk bo coś jej dokuczało to ją w chuste wkładałam i mogłam spokojnie poodkurzać czy przygotować obiad. Poza tym była niezastąpiona jak jeździłam busami do rodziców. Mieliśmy zawsze troche czekania na przystankach i jedną przesiadkę, więc chusta ułatwiała sprawę a Mateuszowi brałam spacerówke-parasolke. Tyle tylko że trzeba sie nauczyć wiązania chusty 😉 Zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze jest nosidełko ale anatomiczne (takie co trzymają nóżki dziecka z szeroko rozwartymi biodrami) są drogie a chuste już za 50zł kupisz nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor w szpitalu mówily by stosować szare mydło. Byłam po cc ale wszystkim kobietom to polecały. Ja bardzo krótko krwawilam bo tylko tydzień i przez ten czas korzystalam z mydła szarego biały jeleń potem przeskoczylam na żel do higieny intymnej z korą dębu też kupowałam z białego jelenia.
Marta wszystko jest na pewno w porządku. Mimo problemow spróbuj się trochę wyciszyć, jeśli to się nie uda to może warto sięgnac po neospazmine jeśli oczywiście lekarz Ci pozwoli. U nas była analogiczna sytuacja jak byłam w poprzedniej ciąży i niestety nie potrafiłam opanować emocji, na Małym odbiło się to bardzo wysokim tętnem 🤨z poczucia winy zaś ryczałam.. Wsparcie M i neospazmina mi pomogły 🙂 nerwów się niestety nie uniknie tym bardziej jak są ku temu powody 🤨 dla mnie było wyzwaniem znaleźć na nie sposób 🙂

Takie nosidelko dostałam, ale Kuba go nie lubił. Często płakał że chce na ręce a ja dawałam się wtedy bardzo łatwo urobić. Przez to przez jakiś czas nic nie mogłam zrobić, potem bardzo pomógł bujaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Aniu, zapytam dzisiaj lekarza. Ja sprawy nerwicowe miałam przed ciążą... Przez pół roku praktycznie codziennie wymiotowałam na tle nerwowym (duzo przez to,ze nie mogłam zajść w ciaze i byłam zmęczona pracą). Od kilku dni boję się,by to nie nawrócilo, tym bardziej,ze jestem w ciazy, wiec nie moge sobie na to pozwolić. Dodatkowo siedzę cały czas w domu, myśle,wiec siada mi to na głowę, od kilku dni mam biegunki, jesc mi się nie chce. Cholera muszę się wziac za siebie i nie pozwolić ,by doszło do tego co kiedyś... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...