Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tylko ja bym dodała małą poprawkę do Diagnostyki:
Jeżeli robicie badania w ramach pakietu (np. Luxmed) to wyniki nie będą widoczne na stronie i wtedy trzeba się zgłosić do punktu. Wówczas jest pięknie wyszczególnione jakie rzeczy są zbadane, jakie są granice min i max, ale w rubryce wynik jest napisane "Wynik niedostępny" 🙂 na dodatek nie ma informacji czy wyniki są już do odbioru.
W przypadku badania płatnego wtedy jest tak jak pisze Gosia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cichutko tutaj dzis, chyba odpoczywacie dziewczynki. U mnie dzis tez jakos leniwie, przeszlam sie tylko do sklepu po bulki I nawet nie chcialo mi sie zrobic jakiegos dluzszego spaceru. Caly dzien lezakuje, cos brakuje mi dzis energii.
Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Za wcześnie pochwaliłam teścia. Dziś przywieźliśmy go do domu i jest masakra! Nikt nie poinstruował tesciowej jak ma być pielęgnowany z cewnikiem (niestety do pampersa się nie załatwiał), jak mu ten worek na mocz przymocować żeby nie zwisał w nogawce do samej podłogi ani żadnych leków doraźnych na uspokojenie nie dostał. Efekt taki, że zamiast leżeć lub siedzieć na łóżku co chwile próbuje wstać i iść, w południe zjadł sam rosół (SAM bez karmienia) a teraz już jeść nie chce w ogóle, nie wiem co będzie przy zmianie pampersa..... Dziś jest bardzo zły dzień... Ja po śniadaniu o 10 dopiero przed chwilą zjadłam kromki bo nie miałam czasu, siły ani ochoty na jedzenie.... Nie wiem czy damy sobie z nim radę w domu 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti nic tylko współczuć .. Trzymaj się :*

Byłam na spacerze zaś troche słabo mi się zrobiło 🤨 dokuczają mi duszności jakby 100 kg usiadło mi na klacie, strasznie to niefajne 🥴

miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marta, mam nadzieje że dam radę chociaż jestem pełna obaw ☺️
Czy Wy też macie takie huśtawki nastrojów? U mnie teraz to nie wiem czy przez to siedzenie w domu czy przez co ale nawet w pierwszym trymestrze tak nie miałam - burza myśli, niepokój, czasem nerwy głupie bez powodu. Raz ryczec mi się chce raz śmiać, tak miałam w pologu dlatego połóg średnio wspominam bo mnie emocjonalnie rozwalil, ale teraz to o co kaman z tą psychika 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry dziewczynki,
Ja juz po spacerku i zakupach. Robie dzis jarzynowa zupe, mam nadzieje ze moj cukier nie bedzie protestowal, bo mam mega ochote na jarzynki.
Dzis tez zabieram sie za sortowanie ubranek po Hanusi i zobacze co i ile dokladnie musze dokupic dla Fifiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, uroczy ten Twoj synus.
Macie juz imie dla maluszka? Moja Hania nadal na braciszka mowi dzidzius i mimo ze wie ze ma byc Filip to jednak bardziej pasuje jej okreslenie dzidzius 🙂 na pytanie jak Twoj braciszek bedzie mial ns imie, odpowiada z szelmowskim usmiechem, "nie Filipek tylko dzidzius" uff... Maly uparciuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My o imieniu nawet nie rozmawiamy póki co... Starszy zapytany o imię dla braciszka mówi że będzie Strażak hahaha

Dla zainteresowanych Dni otwarte w szpitalu Ujastek będą 8. lutego, 8. marca , 5. kwietnia, 20 maja. Można wygrać USG 4D http://www.szpital.ujastek.pl/site/81/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre z tym strażakiem 😁
Kangoor dzięki za miłe słowo o Kubie ☺️ U nas dalej imię to jedna wielka niewiadoma 😞 Twoja Hania to chyba bardziej świadoma dzidziusia jak mój Młody.. Mój tłumaczy wszystkim że " mama nie może dźwigać Kubusia bo dzidzius" ale wydaje mi się że mniej ogarnia temat jak myślalam.

Zrobiłyscie mi smaka na obie zupki, ale obie mi niestety za bardzo nie wychodzą. Robie pyszny rosół, pomidorowa i ogórkową reszta klapa, średnie bardzo ☺️ w ogóle to bardzo chciałabym być lepszą kucharką i żałuję że tak nie przepadam za gotowaniem. Przy trzech mężczyznach dobrze by było.. wysprzatanym na błysk domem sobie nie pojedzą 😉a sprzątać akurat moglabym bez końca bo lubie mieć czysciutko. Teraz przez to że nie mogę zrobić wszystkiego tak jak lubie też dostaje kuku 😠
Dziś robie rybę po grecku, lubicie? Strasznie mnie w tej ciąży nosi na ryby i wedzonego łososia też bym zjadła ale chyba wedzonego tak jak surowych nie można prawda?

Mama do mnie przyjeżdża bo ma ferie i 4 zamówione książki powinny przyjść będą w sam raz na zarwane nocki także sympatyczny weekend się szykuje a w przyszłą środę wizyta już się nie mogę doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉 Witajcie.
Byłam wczoraj na wizycie i okazało się że mój lekarz nie zalecił mi żelaza tak jak przypuszczałam , tylko kazał jeść więcej warzyw i produktów bogatych w żelazo. Mam 25 tydz, ale z usg wychodzi 26 i 2 dni, dziecko waży 900gram. to dużo? Koleżanka powiedziała że będę miała duże dziecko i się przestraszyłam . Chce rodzić naturalnie, ale to się okaże dopiero przy rozwiązaniu. Na plusie mam wagę 12 kg 😉 Sama nie wiem czy to geny czy moje obżarstwo. ☺️ 🙂 😞
Zakupiłam kilka rzeczy od allegrowicza o którym wam pisałam HealthWorld wyszło mi 270zł, a co najlepsze to to że pokusiłam się na kolor różowy...a jak wyjdzie chłopiec... to będzie zoonk!

Miłego dnia Kochane Brzuchatki ;")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania u mnie tak samo-sprzątać uwielbiam, lubie miec porządek,ale z gotowaniem gorzej, chociaz Ci powiem,ze teraz cały czas robie zupy i bardzo dobre mi wychodzą. Dzis pierwszy raz robię pieczarkową, każdą robię dokładnie tak jak jest napisane w przepisie i wychodzą pyszne. Pytam tylko dzien przed M na jaka miałby dzis ochotę i podsuwa mi pomysły. M jest swietny, kucharzem, robi tez pyszne ciasta, goście lubią do nas przychodzić na kolacje, a On uwielbia gotowac i kombinować, także weekendy zawsze mi Go szkoda,bo stoi przy garach zamiast odpoczywać,ale On mowi, ze to lubi wiec... 😆Co do łososia wędzonego jem cały czas, nie często ale jem 🙂
Przeszłam się do sklepu i do apteki po ten magnez,a w aptece stałam z 30min. W kolejce. Kurtka juz na mnie przyciasna,wiec bardzo opina mi brzuch i jest mi niewygodnie 😠 niech nadejdzie juz wiosna 🤪 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś chyba przesadziłam ze sprzątaniem i zakupami i teraz trochę brzuch mnie "ciągnie". Nic pora na leżakowanie 🙂
Ja za to uwielbiam gotować i piec tylko niech ktoś wymyśli co by zjadł a ja już w kuchni 🙂 za to sprzątać nie lubię bardzo no ale trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uwielbiam gotowac I teraz mnie strasznie nosi, bo jak niewiele moge jesc to jest mi trudno z tym gotowaniem. Ale za to rozpieszczam moja mala rodzinke- dzis np. pieke im buleczki drozdzowe z budyniem I migdalami. Mniam, sama bym zjadla- ale coz bede tylko wachac I patrzec. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kangoor podziwiam Cię,że dajesz radę oprzeć się tym wszystkim dobrocią 😆 Ja jak widzę jak mój M je tatara to mi język do tyłka ucieka i nie patrzę na to...tak uwielbiam tatara! A Ty tylu rzeczy jesc nie mozesz i dajesz radę...dlatego ja tak bałam się tej cukrzycy,bo naprawdę jest mi cieżko wiele rzeczy sobie odmówić,no ale czego nie robi się dla dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta mój Michał się odnajduje w kuchni tak jak Twój Piotr 🙂 fajnie że tak nam się trafiło
Kangoor te Twoje bułeczki .. mniamiiii brzmią prze pysznie! W ogóle to z połączenia naszych mocy wyszła by kobieta idealna 😁 ale co tam ideały są nudne 😉
Aga a Ty to kochana odpocznij i już nic nie rób na pewno wszystko już masz zrobione jak perfekcyjna pani domu 🙂 ..w końcu ponoć córki upodabniają się do swoich matek 🙂 hehe jeżeli tak rzeczywiscie jest to i dla mnie jest szansa bo moja mam w kuchni wymiata 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj Ania w kwestii sprzątania nie dorastam mamie do pięt, ona nawet tatę wyszkoliła że myje jej okna i wiesza firany jak jej nie ma 🙂
ale fakt już dziś nic nie robie, szybki obiad kuskus z warzywami i kurczakiem i basta 🙂
a te bułeczki z budyniem brzmią pyyyysznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zupa wyszła pyszna...polecam pieczarkową 😁
Wiecie co,zastanawiam się czy mi macica twardnieje,czy mała mi się tak układa, bo od kilku dni mam wrażenie,ze to chyba ona przybiera dziwne pozycje...i jak się położę na boku,to mam brzuch UFO - chyba wypina dupkę 😮 głupieje juz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...