Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć, u mnie jak zwykle bardzo aktywnie. Jestem po wizycie u gina, cukrzycy nie ma i to mnie baaaardzo cieszy. Za to żelazo mam jakieś zacząć jeść.

Szysza moim zdaniem M przesadza. Tragedia tragedią, ale żyć trzeba normalnie. Może dziwnie to brzmi, może mi łatwo mówić bo takiej tragedii u nas nie było, ale pomyśl, że równie dobrze można popaść w paranoję po porodzie - w końcu przypadki nagłej śmierci łóżeczkowej ciągle się zdarzają i ciągle przyczyny są nieznane. Ale to nie oznacza że mamy przez rok czasu siedzieć przy łóżeczku dziecka i czuwać i sprawdzać czy oddycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hm... Doti po części nie zgodzę się z Tobą ale każdy ma prawo do własnego zdania.
Piękna pogoda dziś była, pospacerowalam trochę.. byle do wiosny 🙂 Chyba muszę sobie jakies buty wsuwane kupić bo przy sznurowanych gimnastyka straszna i zadyszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakies ubranko kupilam wczesniej ale to byly takie bardzo drobne zakupy a wczoraj zrobilam pake zakupow na allegro- jakies pieluchy tetrowe, reczniczek i inne gadzety. Jeszcze czeka mnie jedna paka ale to juz u innego sprzedawcy.
Magda co tam u Ciebie? dawno sie nie odzywalas.. Jak samopoczucie?
Ja zaraz zmykam na spacerek bo jak patrze przez okno i widze to super sloneczko to az mnie rozsadza z nadmiaru energii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki 🙂
U nas też suuuperaśna pogoda aż chce się żyć 🙂
Też będę niedługo zamawiać porodowe drobiazgi na allegro bo tak to prawie wszystko mam chociaż chciałabym jakieś fajne ciuszki wyjściowe małemu kupić jakis sweterek i spodenki. No i zakup wózka mnie czeka ale to się nie pali bo gondola jest na szczęście w bardzo dobrym stanie

Doti ja po prostu uważam że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉 wiadomo, że nie ma co popadać w paranoje, ale czasem ciężko by ktoś po przejściach racjonalnie myślal. Ta moja praca wykształciła we mnie bardzo dużo empatii 😉

Buziaki, miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Dawno nie pisałam, dużo mam do nadrobienia.
Okazało się że mam cukrzycę ciążową, któraś z was też może ma? Jaką macie diete... pomóżcie. Nie wiem jak to ogarnę.
Tymczasem zacznę czytać moje braki na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ja dzis struta, noc nieprzespana -wymioty straszne, zaszkodziła mi pizza z pieczarkami, o dziwo w niedziele zrobiliśmy ,jadłam i nic mi nie było. Wczoraj zostało,to zjadłam kawałek i nocke miałam z głowy. Juz chyba trzeci raz jak zatrulam się wlasnie pieczarkami i od wczoraj pieczarkom mowię zdecydowane NIE! Dzis dieta, woda i chrupki kukurydziane,a teraz uciekam do kosmetyczki, mimo iż dalej czuje się nie za bardzo... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dobrze. wyglądam jak mała piłeczka 🙂 odliczam dni do porodu bo juz mi strasznie ciężko i wszystkie kości miednicy mnie bolą. mam andzieje ze uda mi sie urodzic wczesniej zaplanowałam sobie prace w ogródku na połowe kwietnia moze coś wtedy ruszy :> ja mam juz wszystko dla mojego Miśka ale jeszcze nic nie mam dla siebie. na poczatku marca wybieram sie do ascotu do zakrzowa maja tam bardzo fajne staniki do karmienia no i co najważniejsze można mierzyć bo ja nie wyobrazam sobie kupować stanika przez internet. zastanawiam sie nad laktatorem czy kupowac czy bedzie mi niezbędny, z córka uzywałam dużo bo mała nie umiała ssac piersi takze przez miesiac czasu sciagałam i podawałam z butelki ale moze mały sobie poradzi, mam taka nadzieje bo bardzo bym chciala karmić piersią.a co u Was? nie wiem czy wiecie ale ta wiosna to przeze mnie i przez moja kurtke zimowa która zrobiła sie za mała a wszyscy mówia ze jestem dobra czarownica i potrafie zaplanowac kazda pogode 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey nevaeh,
Ja tez jestem ta \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"szczesciara\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" i mecze sie z cukrzyca. Bylas na konsultacji u diabetologa? widze ze jestes z Wroclawia wiec jesli potrzebujesz namiar na lekarke to daj znac.
Z dieta to juz sama musisz wyprobowac co mozesz a czego nie, bo u kazdej to inna sprawa. Mi pasuje nabial, wiec czesto jadam serki wiejskie, twarog z warzywami, jogurty naturalne. Z chlebem mam najwiekszy problem bo niby juz znalazlam taki ktory nie powoduje wysokiego skoku ale raz na jakis czas i ten moj chleb mnie zawodzi. Co do obiadow to miesko na parze lub gotowane, glownie kwasne warzywa czyli kapusta kiszona, ogorki kiszone ale rowniez groszek zielony, fasolka szparagowa. Jesli chodzi o ryz to tylko pelnoziarnisty, ziemniaki bez dodatkow (zadnej smietany, masla, zadnego puree).
tak jak pisalam wyzej musisz sama wyprobowac po czym Ci skacze cukier a co mozesz jesc w wiekszej ilosci. przerwa w posilkach nie moze byc mniejsza niz 2h ale rowniez nie powinna byc wieksza niz 3h 🙂
Generalnie nie powinnas jesc:
1. mleka, zup melcznych, nie wolno laczyc platkow (kukurydzianych ani owsianych) z mlekiem. Mozna teoretycznie owsianke na wodzie- Ja nie lubie, wiec nie praktykuje 🙂 mozesz za to mleko przetworzone- czyli kefiry, maslanki, jogurty, twarog.
2. Nie wolno laczyc nabialu z pieczywem, wiec twarog na I sniadanie a dopeiro za 2h mozesz zjesc pieczywo.
3. przetwory maczne- odpadaja wszelkie kluski, pierogi, nalesniki itd...
4. gotowana marchewka, kukurydza i buraki tez raczej nie
5. mieso- najlepiej gotowane lub na parze. Zapomnij o smazonych 🙂 rowniez parowki, pasztety czy jakies dodatki do chleba w stylu- kaszanka, salceson- Bron Cie Panie Boze 🤪
6. ostroznie z owocami- pol jablka to max. Ponadto pol jablka= 1 kromce. ja na tej diecie jestem super glodna wiec wole w sumie zjesc kromke niz pol jablka, bo potem nie potrafie wytrzymac 2h do kolejnego posilku.
7. paluszki slone wbrew pozorom to tez produkt ktory podnosi znacznie poziom cukru, chrupki kukurydziane itd. O slodyczach nie wspomne- ale to wiadomo...

mam nadzieje ze nie zanudzilam a choc troche pomoglam. Daj znac jesli masz jakies pytania. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda19883004 napisał(a):
nie wiem czy wiecie ale ta wiosna to przeze mnie i przez moja kurtke zimowa która zrobiła sie za mała a wszyscy mówia ze jestem dobra czarownica i potrafie zaplanowac kazda pogode 🙂

No to mam nadzieje ze dobrze zaczarowalas i kolejny atak zimy zobaczymy dopiero w grudniu. Ach ta pogoda jest swietna. Oby tak dalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kangoor napisał(a):
Hey nevaeh,
Ja tez jestem ta \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"szczesciara\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" i mecze sie z cukrzyca. Bylas na konsultacji u diabetologa? widze ze jestes z Wroclawia wiec jesli potrzebujesz namiar na lekarke to daj znac.
Z dieta to juz sama musisz wyprobowac co mozesz a czego nie, bo u kazdej to inna sprawa. Mi pasuje nabial, wiec czesto jadam serki wiejskie, twarog z warzywami, jogurty naturalne. Z chlebem mam najwiekszy problem bo niby juz znalazlam taki ktory nie powoduje wysokiego skoku ale raz na jakis czas i ten moj chleb mnie zawodzi. Co do obiadow to miesko na parze lub gotowane, glownie kwasne warzywa czyli kapusta kiszona, ogorki kiszone ale rowniez groszek zielony, fasolka szparagowa. Jesli chodzi o ryz to tylko pelnoziarnisty, ziemniaki bez dodatkow (zadnej smietany, masla, zadnego puree).
tak jak pisalam wyzej musisz sama wyprobowac po czym Ci skacze cukier a co mozesz jesc w wiekszej ilosci. przerwa w posilkach nie moze byc mniejsza niz 2h ale rowniez nie powinna byc wieksza niz 3h 🙂
Generalnie nie powinnas jesc:
1. mleka, zup melcznych, nie wolno laczyc platkow (kukurydzianych ani owsianych) z mlekiem. Mozna teoretycznie owsianke na wodzie- Ja nie lubie, wiec nie praktykuje 🙂 mozesz za to mleko przetworzone- czyli kefiry, maslanki, jogurty, twarog.
2. Nie wolno laczyc nabialu z pieczywem, wiec twarog na I sniadanie a dopeiro za 2h mozesz zjesc pieczywo.
3. przetwory maczne- odpadaja wszelkie kluski, pierogi, nalesniki itd...
4. gotowana marchewka, kukurydza i buraki tez raczej nie
5. mieso- najlepiej gotowane lub na parze. Zapomnij o smazonych 🙂 rowniez parowki, pasztety czy jakies dodatki do chleba w stylu- kaszanka, salceson- Bron Cie Panie Boze 🤪
6. ostroznie z owocami- pol jablka to max. Ponadto pol jablka= 1 kromce. ja na tej diecie jestem super glodna wiec wole w sumie zjesc kromke niz pol jablka, bo potem nie potrafie wytrzymac 2h do kolejnego posilku.
7. paluszki slone wbrew pozorom to tez produkt ktory podnosi znacznie poziom cukru, chrupki kukurydziane itd. O slodyczach nie wspomne- ale to wiadomo...

mam nadzieje ze nie zanudzilam a choc troche pomoglam. Daj znac jesli masz jakies pytania. Pozdrawiam


przeraziłaś mnie 🙂 na konsultacji byłam u diabetologa z Oleśnicy bo tak mi dał skierowanie mój ginekolog. Ogólnie dostałam taką książeczkę dla kobiet w ciąży z cukrzycą i tam jest np. napisane że można zjeść na obiad 6 pierogów. I jest też napisane że można kanapki z twarożkiem na śniadanie. Ogólnie to tak jak pisałaś na razie sprawdzam co mogę zjeść, wiem już że nie mogę jeść chrupków kukurydzianych takich zwykłych dla dzieci bo mi strasznie cukier po nich skacze. Wędliny jem tylko drobiowe jeśli już w ogóle. Jem kurczaka smażonego bez panierki i bez żadnego tłuszczu (lekarka mówiła że można raz na jakiś czas). Większość rzeczy mi się w sumie pokrywa z tym co napisałaś. Chciałam spróbować jak mi skoczy cukier bo wafelku i o dziwo po godzinie miałam bardzo przyzwoity ten cukier, aczkolwiek nie obżeram się tym już.
Ja ogólnie już wiedząc że jestem w ciąży zrezygnowałam z wielu swoich złych nawyków żywieniowych. Może dzięki temu przybrałam na wadze tylko 4 kg.
Ogólnie jestem z Wrocławia, tam jestem w dalszym ciągu zameldowana, ale od jakiegoś czasu mieszkam w Oleśnicy i tu też chodzę prywatnie do ginekologa. Mogłabyś mi dać namiar na tego diabetologa.
Fajnie, że tak się rozpisałaś. Dziękuje Ci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz testowac, moze akurat te 6 pierogow bedzie u Ciebie OK. Ja ostatnio jak zjadlam 1 golabka- tzn sam srodek- bez kapusty i polalam lyzeczka sosu pomidorowego to mialam cukier okolo 170. Chleb z twarogiem tez u mnie nie dziala wiec wiesz- tak jak pisalam wczesniej musiasz sama przetestowac co i ile mozesz jesc.
Namiar na lekarke napisze ci zaraz prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Brzuchatki 😜
U mnie tez tak było - mama bardzo przeciwna że kupuje już różne rzeczy. Ja postawiłam na swoim ponieważ będzie co ma być a w zababony nie wierze. Jestem katoliczką i jestem przekonana ze wszystko jest nam pisane od górnie...! Czasami losy bardzo Nas ranią- bolą, ale dzięki nim jesteśmy silniejsze!!!
To prawda Kochane że jest już nam coraz ciężej.Musimy brać sprawy w nasze ręce. Ja kupuję już od pewnego czasu. M nie robi mi żadnych wyrzutów, wie że kupuję z głowa i taniej niż miałby zakupić mi On lub mama. 😉 Ostatni mój zakup To pościel do łóżeczka 15części Śpiący Miś ecru . Wygrałam licytację o 102zł taniej 🙃 😁 w walentynki 🙃 u użytkownika mamo-tato_com_pl.
Mam już lóżeczko, materac ,troszkę ciuszków,butelki aventa, smoczki do butelek mają tanie zakupione od HealthWorld. bujak na baterie fischer prace odkupiony od znajomej za 100zł.
Fotelik samochodowy pożyczony 😉
Ogólnie szał zakupowy.

Uciekam obiad kończyć bo M zaraz będzie z pracy. 😉

Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki,
Trochę mnie zmobilizowałyście, a moja mama dokończyła dzieła. Niedaleko nas jest hurtownia rzeczy dziecięcych (sklep internetowy - ale mają trochę rzeczy na miejscu i ewentualnie punkt do odbierania). Mama powiedziała, żebym nie marudziła tylko jedziemy zobaczyć wózki dziecięce - przeznaczyłam na niego 1300 zł. Jak dojechałyśmy to okazało się, że został im ostatni kolor i w zasadzie jadą na bardzo minimalnej marży. Spojrzałyśmy na siebie i "bierzemy". W sumie wydałam 770 (bo jeszcze okrycie kąpielowe wzięłam). Teraz chodzę z kąta w kąt i zastanawiam się jak ja powiem M?! No nic, jak przyjedzie to zobaczę 🤢
Ale kurcze postałyśmy tam chyba z 1h a krzyż tak mnie zaczął boleć, że normalnie masakra. Już widzę jak chodzę po sklepach za tymi wszystkimi rzeczami.
No nic, na szczęście tata potrzebuje mojej pomocy to przynajmniej zajmę czymś głowę. Inaczej zwariuję !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis znalazłam kocyk dziecięcy na ulicy-komuś wypadł z wozka,wiec uznałam,ze to dobry znak,bo miesiąc przed moja ciaza moja teściowa znalazła kocyk i mówiła "zobaczycie,ze będziecie w ciazy..."
Ja dzis układam w szafie, gotuje obiad i piorę małej powoli rzeczy juz w dziecięcym proszku. Padam, bo kręgosłup mnie strasznie boli,dlatego wlasnie jestem szczęśliwa,ze mam juz większość rzeczy kupionych dla małej,bo bedzie mi juz coraz ciężej.
W sobote jedziemy zamówić wozek,pewnie miesiąc będziemy na niego czekac, wiec lepiej niech juz bedzie zamówiony,a lozeczko i mebelki,to facet z ikei przywiezie mi w tydzien, wiec to jeszcze zostawię na pozniej,chociaz tez juz sie nie moge doczekac.
Czuje sie lepiej, i koleżanki wypiłam prawie litr coli i zjadłam paczkę slonych paluszkow, podobno dobre na zatrucie- nie wiem,ale pomogło 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta też pije cole jak mi coś zaszkodzi i zazwyczaj pomaga 🙂 chociaż odkąd nie tykam pasztetow i fast foodow to rzadko mam zatrucia. Kiedyś zjadłam z M kubelek z kfc, M zjadł większość i nic a ja umieralam przez 2 dni 🤢
Kangoor przeczytałam z ciekawości posta o cukrzycy i przyznam z ręką na sercu że byłabym wiecznie głodna.jak wilk. Dobrze że ona mija po ciąży 🙂 dla mnie dieta przy karmieniu to już spore wyzwanie, a że mam małego alergika to i drugiego pewnie nie ominie i będę musiała uważac co jem, bo np aż mi się wierzyć nie chciało że ryż może uczulac 🤔 na szczęście Kuba wyrasta pomału to może z drugim będzie podobnie. Mam nadz że teraz łatwiej mi będzie z tym jedzeniem bo chciałabym karmić piersią tak do pół roku, chyba że zaś mi pokarm szybko zacznie zanikać 🤨
Magda to czaruj dobrze pogode 😉 w zeszłym roku wielkanoc u teściowej w Katowicach była biała i to konkretnie. Teraz jest późno to jest szansa na piękną wiosne ale ja tam mam nadz że i marzec będzie ładny

Powiem Wam że jestem już jak wielka tocząca się kulka, przejde pare kroków i dysze jak lokomotywa.. Też ide w sobote do kosmeczki bo ciężko mi teraz stopy zrobić. Zresztą zawsze to fajnie się odświeżyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dino.sklep.pl/nowy/wozek-jedo-fyn-4ds-2014-spacerowka-gondola-jedo-special-edition-kurier-gratis-p-16029.html?zenid=859b68ebb7888e04d539786034b3fbd6

to mój nabytek 🙂 tylko na czarnym stelażu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,
U mnie dzis kiepska noc, cos mi musialo chyba zaszkodzic bo pol nocy spedzilam w toalecie. Teraz wyprawilam Hanie do zlobka i ide lezec.
A wiecie co, od wczoraj mam bardzo wyczulony wech. Caly czas czuje jakies dziwne zapachy i strasznie mi to przeszkadza 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
kangoor to odpoczywaj dużo dzisiaj 🙂
Aga bardzo fajny wózek. Ja mam Coneco V4 Chameleon 2in1. Zobaczymy jak się sprawdzi, bo opinie są strasznie podzielone.
Rany, ale miałam wczoraj pietra. Mój M przyjechał do nas (do rodziców moich), a wszystkie te rzeczy są w przedpokoju, żeby wywietrzyć te fabryczne smrody. Najlepsze jest to, że jak wszedł to nawet ich nie zauważył. Dopiero jak mama mu zwróciła uwagę. Jak zobaczył to ucieszył się. Podobno kobiety są nieodgadnione, ale z tego co widzę to Freud powinien zająć się facetami, a nie kobietami. Najpierw mi mówił wielkie NIE, a wczoraj mi dziękował, że już kupiłam. Nic nie rozumiem. Za to ulga co nie miara.
Dziewczyny orientujecie się może, co trzeba kupić do wózka? Jakaś poduszka, pościel dla dziecka czy nic nie potrzeba i sam kocyk wystarczy? Bo też nic nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Szysza, ja poprzednio mialam kocyk na spodzie + kocyk gruby do przykrycia z tym ze mala z wrzesnia wiec na zimowa pore kocyk byl OK. Teraz kupilam przescieradelko takie specjalne do wozka bo w lato na pewno bedzie goraco wiec nie ma co katowac malucha kocykiem. Ja nie mialam zadnych poduszeczek ani kolderek. Z reszta mowia ze bobasy do 2giego roku zycia powinny lezec na plasko. Tak ze teraz przescieradelko a przykrywac bede w zaleznosci o pogody, kocykiem lub pieluszka tetrowa jak bedzie cieplo 🙂
A co do zakupow.... Mowia ze to kobieta zmienna jest. Super ze tak pozytywnie zareagowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...