Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc brzuchatki!!!! musze sie wyzalic bo mam takiego nerwa ze ryczec mi sie chce. Moj maz czasami przekracza wsxystkie granice:-( tak jak Wam wczesniej pisalam, mialam z Jankiem jutro jechavc do holandii.ale od wczoraj cos maly narzeka ze go uszko boli..wiec jak.nic trzeba isc z nim do lekarza a K. Od razu ze on niema czasu dzisiaj, ze mam sobie poradzic, ze i tak dostanie skierowanie do laryngologa i ja go zostawie a sama sobie pojade...doslownie ryczec mi sie chce bo zero wdparcia i tylko.pretensje nie wiadomo o co...wiec teraz jade do pracy zabrac lapka sluzbowego aby skonczyc pewna robote i zaraz wracam zeby jechac z malym do lekarza...a z wyjazdu do Nl, bo naawet jesli sie okaze ze wszystko jest ok, to on i tak nie pozwoli abym wziela Janka, a jak pojade sama to pozniej pol zycia bede sluchac wypominanie jak to ja po swiecie jezdzilam a jemu chore dziecko zostawilam.....juz mi nie chodzi o sam wyjazd, choc przykro mi wiedzac co moj brat poplanowal, ale chodzi mi o nrak zrozumienia i wsparcia ze strony meza:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć 🙂

summer głowa do góry ! faceci to są chyba całkiem z innej planety, mój też czasem jak coś palnie to sama nie wiem gdzie te pomysły się rodzą? oni myślą odmiennymi kategoriami chyba. może uda Wam się jeszcze dojść do porozumienia i pojedziecie z Jankiem, trzymam kciuki! daj znać co z uszkiem.

ja karmiłam Młodego coś koło roku i też to lubiłam ale dopiero jak nauczył się dobrze ssać... mega wygoda, ciach wyciągałam w nocy cycka i najedzony, żadnego mycia, wyparzania, odmierzania i jaka oszczędność 🙂 🙂

a co do kasy jeszcze to ja nie wiem ale te początki roku to zawsze jakiś dół finansowy u nas... jakieś niedopłaty przychodzą, rozliczenia, planowanie wydatków na nowy rok... masakra 😞 też tak macie? weź tu bądź człowieku mądry jak to zorganizować, jakiś doradca finansowy by się przydał albo 6 w totka.. w jednym czasie wszystko...

lecę wystawiać ciuchy po Młodym na allegro bo powyrastał normalnie od grudnia z połowy rzeczy 😲 np. z tesco nosi rozmiar 5-6 lat 😲 😲 a ma 2,5 roku... stopa 27 ! wielkolud czy co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde summer faceci są dziwni! Normalnie z innego świata! A dlaczego nie da Ci Janka wziąć ze sobą? Wcześniej też miał jakieś pretensje o to,że chcesz z Małym jechać do Brata? Czy dopiero teraz to wyszlo? Byłaś z Jankiem u lekarza już?

Ja nie chcę zapeszać,ale jakoś ostatnio dogaduje się z moim .. zero kłótni i ogólnie jest fajnie..ale może to też dlatego,że rozkręca,a raczej chce zobaczyć czy mu się uda taki mały biznesik..no i nie ma Go,bo przesiaduje w piwnicy,jak nie jest w pracy 😉 jak ma na 14:00 to przychodzi,je obiad,posiedzi chwilę i o 12:50 wychodzi na przewóz do pracy..robi od wtorku,bądź poniedziałku..ale wiecie co? Wstajemy,jemy śniadanie,idzie do piwnicy robic,a i tak mimo godz.spedzonej razem rozmawiamy wiecej niz jak siedzielismy razem pol dnia..wroci z pracy po 23.jak nie spie to chwile pogadamy i idziemy spac 😉 . Zobaczymy jak to bedziemial ranna zmiane..ale naprawde mi sie podoba,tak jak jest teraz,bo jest naprawde milo 😉 . - mimo tego,że czułości prawie nie ma,bo albo jemu,albo mnie się nie chce. Myślę, że u nas po prostu potrzebna była rozmowa.. 😉 . No i wczoraj przyszedł taki zgrzany z roboty,ale nawet się nie zdenerwowałam..uśmiałam się jak mało kiedy..bo wiecie mój mąż nie jest zbytnio wylewny,jeśli chodzi o uczucia,ale pomimo,że po pijanemu to miło było usłyszeć,niektóre rzeczy..jeśli chodzi o tą ciąże,o malutką..bo myślałam,że Jego mało interesuje to co się dzieje w tej ciąży..że jest obojętny,ale na szczęście nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylismy u lekarza,na szczescie to nic powaznego.dostalismy kropelki i przeciwbolowo mam podawac paracetamol.doktorka nie widziala przeciwskazan do wyjazdu.powiedziala ze musiali go gdzies przewiac i tyle. A co do mojego K. To brak slow. Od dawna moj brat nas zapraszal.maz ciagle sie wykrecal i tak minely dwa lata az okazalo sie ze chodzi o to ze on sie boi latac. A samochodem tez nie pojedzie w taka trase, wiec powiedzial w koncu "jedzcie sami".Tylko teraz to on chyba bardziej sie stresuje tym wyjazdem niz my i cala zlosc wyladowuje na nas......ach szkoda slow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Summer masz wiadomość na priv a co do facetów to oni faktycznie są chyba z marsa a niektórzy nawet z Plutona bo tak dalecy są od nas i naszego rozumienia . Na szczęście ja na razie nie mam takich problemów bo mój się mnie trochę teraz boi bo w 4 miesiącu ciąży poprzedniej byłam bardzo przekonująca że mnie denerwować nie wolno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech..brak słów co do myślenia facetów. Jakaś masakra!
A mnie naszła ochota na ciasteczka 😉 . Zrobiłam z kleiku ryżowego z resztą wiśni ze słoika od mamy 😉 . Bo i tak długo już stały otwarte i bałam się,że w końcu się zepsują.

Co do kupowania czegoś dzieciaczkowi to jedynie pośviel kupić muszę,bo mam same dla chłopca 😉.

O dziwo nie mam zakwasów w nogach po wczorajszym 😉 . Dzisiaj jak mały zaśnie to się zabieram za nie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer to rzeczywiście przygnębiające gdy sobie coś planujesz a tu nagle chłop strzela focha...

jeszcze parę dni temu chwaliłam się Wam że widzę swoją Wacławę podczas golenia, a tu zdziwko jak wczoraj chciałam przystrzyc żywopłot i nie widać....na czuja jechałam pewnie jakieś kępy zostały...pewnie jak Ci lekarze napatrzą się co za wzory zostają to mają ubaw 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry
Kamila o tym ubawie lekarzy jak widza nasze zdolnosci golarskie tez sie zastanawiam za kazdym razem.

ja ostatnio jestem strasznie rozdrazniona moje dziecko szybko mnie z rownowagi wyprowadza. Wszystko przez te cukrzyce bo ostatnio ciagle mi wyniki podnad norme wychodza i sie zwyczajnie stresuje. Najbardziej dobija mnie to ze jem to co niby dozwolone np. wedlina drobiowa. Caly czas jadlam i bylo ok a teraz kupilam jakas inna i cigle mam za wysoki ten cukier 😠 wiec łaze na spacery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch no nie fajnie masz z tym cukrem, rzeczywiście stale się trzeba pilnować 🤨

mam dziś księdza po kolędzie, a potem lecę na ten baby shower do nic nie świadomej koleżanki 😎
trza chatę ogarnąć bo przez ten śnieg to podloga cały czas mi się wydaje brudna...
jutro w końcu rozbiorę choinkę już chce mi się do wiosny!!! od teraz dekoruję domek tulipanami i hiacyntami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas sprawa z księdzem jest tak "rozwiązana", że nie przychodzi do tych co nie mają ślubu 😲 czyli np. do nas...

Kamila też wczoraj kupiłam w kwiaciarni tulipany, trochę mi klapły na zimnie ale cieszą oko

[URL=http://www.tinypic.pl/cz8mahe2lswu][IMG]http://pics.tinypic.pl/i/00490/cz8mahe2lswu_t.jpg[/IMG][/URL]

( w dzbanku od herbaty 😁 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna rewelacja ze mozesz juz jakos sobie pomoc 🙂 oby pomogły
co do KS to dziwne bo u nas to raczej pary bez ślubu nie chca ich wpuszczac bo nie chca słyszeć ciągłego namawiania na sakrament małżeństwa

wiecie mam taki maly problem bo nie przepadam za badaniem ginekologicznym i widze ze moja lekarka zawsze sie irytuje ze sie za mocno zaciskam i nie moze mnie zbadac. Mialam tak wczesniej ale jakos pozniej sobie poradzilam i mnie nie bolalo. Nie wiem czy to kwestia smolotu ale nogi same mi sie zamykaja a w srodku to nie wiem czemu tak boli szczegolnie jak mam wziernik. Moze to byc od zaparc? Moze macie jakies sposoby/pozycje w ktorych jest najlepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My księdza.po kolędzie mamy w niedzielę ... i tylko na nią czekam, b o chcemy już choinkę rozebrać ... jutro jedziemy na imieniny moich rodziców i w niedzielę po śniadaniu wrócić musimy,bo kolęda od 14.,idzie od klatki 19 do 25,więc my już o 14.musimy być,bo pod jedynką mieszkamy..ale przynajmniej nie będziemy czekać cały dzień,tylko z głowy szybko będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
zmierzyłam się dzisiaj
biust 109
brzucho 107
biodra 103
to znaczy moj m mnie mierzył taka budowlaną miarką bo krawiecka gdzieś podziałam...
wydawało mi się że brzucho mam dużo większe od biustu a tu niespodzianka. Pupa mi sie mieści już tylko w 1 spodnie ciążowe i dresy... mam nadzieję że nie będzie rosnąć. Masakra.
Jak u Was?

Ja już dawno golę się na czuja 🙂

Leniuch poziom cukru podnosi bardzo gluten, którego najwięcej jest w prodyktach mącznych ale w wędlinach są różne ciekawe dodatki ulepszacze, konserwanty etc. najlepiej nie jeść rzeczy nadmiernie przetworzonych albo z pewnego źródła..Może cukier skacze ci po własnie takich ulepszonych produltach spożywczych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz myslalam ze mnie omibnie narzekanie i wogole ale... no coz :/
Dzis prawie wcale nie spalamw nocy bo maly strasznie sie krecil i od ok 3 nad ranem do 4.30 brzuch mi skakal jakby maly gral w pilke...no i z drugiej strony moj K chrapal wiec nie dalo sie oka zmruzyc 😞
wogole zaczal mnie denerwowac, musimy sie przeprowadzic i jutro nawet idziemy domki ogladac a on mi teraz wypala z tekstem ze dopiero 1 marca chce sie przeprowadzic...mi juz jest ciezko i juz jestem zmeczona a co dopeiro miesiac przed porodem zwlaszcza ze my jeszcze nic nie mamy kupionego...nie mowiac juz ze nic nie mamly dla dzidziusia ale nie mamy jeszcze zadnych mebli ani nic ale jemu to pasuje bo ostatnio tylko przed kampepm by tylko siedzial i garl w te swoja glupia gre ;( az nmi sie wyc chce tak mam tego dosyc...
dzis mu powiedzialam ze z nim albo bez niego ale ja sie wyprowadzam 1 lutego... mam nadzieje ze dobrze robie ze wszystko stawiam na jedna karte...juz mi sie nawet myslec nie chce...
w pracy tez juz mam dosyc styczen jest dla nas najgorsyzm miesiacem i jak przez caly tydzien osoby na telefon nie byly potrzebne tak ja dzis musialam przyjsc a mialam tak wielka ochote ich wszystkich tam widziec ze az mi slabo ;/ jeszcze dzis musialam pracowac w biurze u wlasciciela ktory krecil sie w te i spowrotem ach...
sory dziewczyny ale musialam to wszystko wysypac bo juz powtarzanie sobie ze musze byc spokojna dla dzidziusia od kilku dni nie dziala w moim przypadku ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko
mam nadzieję że ulżyło po wyżaleniu ? 🙂 1 lutego chcesz się przeprowadzić a dopiero domki oglądacie? mało czasu... a czego szukacie? napisz nam
Mój też ma fioła na punkcie gry czym mnie doprowadza czasami do szału 😞 ale cóż każdy ma jakiegoś bzika.
Mały kopie i nie daje spać? 😲 no tak chyba zaczynam miec to samo bo czasami jak się obudzę to czuję że Jaśmina kopie po narządach wewnetrznych i zaczyna konkretnie boleć. A noce rzadko mam dobrze przespane.
My jedziemy do zakopca na urodziny kumpla. A tam teraz skoki. Mam nadzieję że nie będzie masakry na drogach...

Miłego weekendy wszysykim brzuchatkom !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola wlasnie zastanawiam sie nad samodzielnym upieczeniem chleba i jakiejs pieczeni z piersi kurczaka, bo normalnie zwariowac idzie. Jak jadlam pieczona karkowke, ktora samodzielnie pieklam na swieta to cukier byl w normie a po jakiejs wedlinie kupczej z indyka juz dupa. tak wiec cos w tym jest. bo niby karkowka tluszczyk zawiera ale widac ze ten tluszczyk mniej szkodliwy niz te konserwanty.

Sloneczko te gry sa wciagajace wiem cos o tym. Jak siedzialam sama w domu to tez sie wkrecalam ale na szczescie na krotko. Mam nadzieje ze jakos sie ułoży.

Bylam dzis na badaniach z rana, zmarzlam jka nie wiem co. Zalatwialm sobie juz swoj glukometr. A i przez ta diete to juz mam 2 kg mniej... i wiecie jakos nie potrafie sie z tego cieszyc bo mam wrazenie ze moze przez to głodze swoje dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko co do gier to sa one strasznie wciagajace..wiem po sobie :/ tak jak leniuch,jak sama bylamt gralam i gralam..teraz sie powstrzymuje,ale mimo wszystko . Ciagnie..az glupio sie przyznac 😞 no ale i tak juz opanowalam ten nalog..przynajmniej do minimum. Moj chlop nie gra,to ja nadrabialam..choc mysle,ze szybciwj kobietom przestac,niz facetom..bo oni nie maja obowiazkow domowych,a przynajmnoej oni tak uwazaja.
Leniuch nie sadze,zebys glodzila maluszka! Nie zamartwiaj sie! Ja dzisiaj sprzatam,bo na obbiad do tescia,a pozniej do rodzicow..a jutro koleda. Moj dokancza zestaw bizuterii dla mojej mamy na imieniny..strasznie sie przejal,bo probuje maly biznesik rozkrrecic,a sponsorem jest wlasnie moja mama,a no i babcia sie dolozyla 😉. No i moj to strasznie ambitny i do tego dokladny,wiec wszystko musi byc bliskie idealu,o ile nie idealne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć weekendowo 🙂

u nas weekend jak nie weekend bo mój w pracy, tylko jutro ma wolne i znowu tyrka... zajadą mi go tam :P
ja z Młodym upiekłam pluszki, rosyjskie drożdżowe bułeczki, znacie? meeeega pyszne z serkiem waniliowym, on poszedł spać a ja kawę piję i myślę co by tu dziś porobić...

leniuch ja jak byłam na diecie to właśnie piekłam sobie sama wędliny, najczęściej z szynki, moczyłam 2 dni w kamionkowym garnku w solance a potem przyprawy i piekarnik. dobre to było ale strasznie drogo wychodziło ;/ tyle świństwa teraz w jedzeniu, fuuuj.
a co do badań na samolocie ja też się zawsze stresuje i zaciskam... mój gin zawsze mówi żebym się rozluźniła no ale łatwo mu mówić z głową między moimi nogami 😆 najczęściej patrzę w sufit, oddycham głęboko i odliczam sekundy do końca badania. bolesne to może nie jest mega ale na pewno nieprzyjemne. na szczęście lekarza mam delikatnego...

słoneczko pogoń go od tych gier, na mojego zazwyczaj działa lekki szantażyk 😁

tuska co za biznes rozkręcacie? i co to za biżuteria? opowiadaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna a jak tam uczulenie? troche zeszło?
co do wedlin to niby w marketach jest czasem tanio ale ja miecho wole kupowac u rzeźnika. Tam codziennie jest dostawa bo jak sie wieczorem idzie to juz pustki straszne albo koncoweczka. w sumie moze i wychodzi trodze drozej z jakies 2-3zł na kilogramie ale jest o wiele smaczniej ( i wydaje mi sie ze bezpieczniej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alergia lepiej ale to dlatego, że smaruje od kilku dni maścią sterydową... bo już stan ciała był opłakany i niestety musiałam wyjąć cięższy kaliber. lekarz mówi, że na tym etapie ciąży już nie zagrozi. do tego przepisał mi clemastinum i wczoraj łyknęłam przed snem 2 tabsy i od dawien dawna przespałam całą noc...ulga jak nie wiem... niestety to krótkotrwałe rozwiązania ale zawsze to coś, do kwietnia niedaleko 🙂

i ja również nie kupuje wędlin/mięsa w marketach, czasem jak się wejdzie na działy mięsne tam to taki smród, że wnętrzności wykręca, nie ufam tym datom przydatności do spożycia tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...