Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tuska ja wezmę z 5 tetrowych żeby nie leżała na szpitalnych prześcieradłach bo się boję żeby jej nie uczuliło, Młody po szpitalu wyszedł caluśki w plamach :/

Kinga smoka weź a z butelką to nie wiem, u nas mieli takie gotowe mieszanki mleczne i do tego takie jednorazowe smoczki.

ja muszę się wziąć za to pranie bo nie dość, że dla dziecka mam górę ciuszków, pościele itp. to przecież te wszystkie koszule porodowe jeszcze w tym proszku dla dzieci, ręczniki... będę prała dzień i noc :P

jeju tak mnie głowa boli, że dopiero 2 paracetamole naraz pomagają i to na max 6 h :/ ciekawe czy to od ciśnienia czy od czego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie tez głowa dziś pęka, od pogody,, zapowiadali snieg z deszczem, a ja taka pogodynka zdrowotna jestem, każda zmianę odczowam.
Byłam na kontrolnej wizycie po tej kuracji antybiotykowej, wszystko ok, szyjka dalej krótka, nie mam na szczęście rozwarcia. Powinnam się jeszcze 2 tyg oszczedzac . tylko dziecko dalej posladkowo 😞 jak do 37 tyg się nie odwrocie to juz nie będzie szans, a nie zgodzie się na poród SN w takim ułożeniu.
A w szpitalu u mnie zawijają dziecko w przescieradelko, wiec nic nie biorę, tylko ubrania na wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga wypierz bo takie maluchy lubią być kangurowane, poza tym przy karmieniu też jest kontakt do skóry i proszek zwykły w którym wypierzesz może podrażnić. Tak samo do mycia lepiej kupić sobie coś bezzapachowego i antyalergicznego np. białego jelenia.
Ja używałam po porodzie właśnie żelu pod prysznic biały jeleń tak ze 3 mce no ale on słabo jakoś się sprawdzał i pomyślałam, że przejdę znów na mój ulubiony dove to Młody potem nie chciał cyca brać wrażliwiec jeden ale się przyzwyczaił i potem już mu chyba dove \"nie śmierdział\" 😁
a no i staniory do karmienia też :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania no niby tak też można ale ja się bałam, że jak nagle uczuli i proszek i coś co zjadłam to nie będę wiedziała co a tak mi będzie łatwiej. Poza tym ja swoich ubrań też nie piorę w proszku dla dzieci tylko bieliznę , która będzie miała kontakt ze skórą mojego dziecka. Mam w domu alergika i nigdy nie trzymałam ani nie zamierzam trzymać go pod kloszem jeśli jednak mam wybór i mogę to co będzie się stykało ze skórą noworodka potraktować łagodniejszą chemią to tak zrobię bo to ani jej ani mnie nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki!!!
i ja cierpie w nocy....zgaga massakryczna,,, nie wiadomo jak sie ułozyć... krocze boli... szok 😞

swojej koszuli i swoich ręczników nie prałam w proszku dla dzieci.. rożka do szpitala nie biore.. bo mają swoje i z tego co pamietam nie były takie złe...
torby jeszcze nie spakowałam:P ale moze w prfzyszłym tygodniu sie do tego przyszykuje..
jutro ide do gina poogladac Zuzke... mam nadzieje ze wszystko jest oki..
moja kumpela urodziła dzisiaj córe 3480 , w 11 dniu po terminie, podziałała dopiero kroplówka..a wage jej szacowali na 3700 🙂 wiec niewielka pomyłka... a inna znajoma miała urodzic 3500 a urodziła 4500 to dopiero szacunek coo??
mnie jakoś kasza jaglana nie porywa hehe.. ale w szoku jestem co napisałyście z tymi możliwosciami z jakimi można ją podac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostalam jeszcze ubranka i musze je wyprac, a brakuje mi do zaladunku pralki to moze rzeczywiscie staniki i koszule wrzuce razem z nimi i wypiore w loveli na czas szpitala a w domu to zobaczymy co bedzie 🙂

Szukalam dzis hippa tego z obrazkiem rozowym matki i dziecka i cholender nie ma u mnie nigdzie w necie tez nie, chya ze na samej stronie hipp? Sa w rossmanie tylko z olejkiem migdalowym i juz sam. Nie wiem co robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam pewna,że wszystko spakowałam oprócz pieluch,a tu fopiero uśwuadomiłam sobie,że nie..jeszcze ręczniki dla mnie,stanik do karmienia,ręcznik dla małej,no i pieluchy,ale je dopiero muszę kupić.

Moje koszule i ręczniki prałam w normalnym proszku..ach i czapeczke musze jeszcze wziac.nie pakuje rozka,najwyzej moj mi przywiezie. Żel pod prysznic kupiłam najtańszy w rossmanie do szpitala,tak samo szampon.jeszcze dokupic musze zel do higieny intymnej.spakowalam dwie pieluchy tetrowe,ale to dopakuje najwyzej,ale to jutro juz.

Cos mialam pisac jeszcze i nie wiem..ach zamowie sobie herbate z lisci malin i od 36tyg.zaczne pic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska a recznik dla malej to taki kapielowy z kapturkiem dla dzieci czy zwykly? Ja tez mam szampon z biedry i plyn musze sobie kupic pod prysznic i szczoteczke z pasta zeby nie latac pozniej po to, plyn do higieny mam z ziaji antybakteryjny chyba. A laktator sobie wzielas? 😉 wklady, podklady, wkladki laktacyjne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Ja na szczęście dalej w domku moje skurcze dalej na tym samym etapie ale mam już rozwarcie na 1 palec i jak by się skurcze nasiliły to natychmiast do szpitala .
A co do ananasa to najlepszy jest podobno świeży i to wiem od położnej ze szpitala 😁

Summer na zgagę polecam gaviscon w zawiesinie pomaga a między nogi włóż poduszkę zwiniętą będzie ci wygodniej i krocze tak nie będzie bolało 😁

Co do ubrań moich to wyprałam też w żelu dla dzieci bo do załadunku mi brakło 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakowane mam podklady,wkladki,te bella mamma,2xpajacyk,1xspiochy,3xbody,1xpolspiochy,niedrapki,musze jeszcze z jedna czapeczke bawelniana. Dalej bepanthen,chusteczki nawilzane,3xkoszula,klapki,kapcie,wkladki laktacyjne,2xpielucha tetrowa,ale dopakuje..szlafrok.
Recznik dla malej z kapturkiem.

Partyzantka Ty juz 36tc,wiec nie jest zle 😉 . No ale widze,ze blizej niz dalej u Cuebie - raczej bedziesz pierwsza :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ale mam nadzieję że doczekam chociaż do tego 38 tygodnia a nawet 40 ale małej się na ten świat lepiej niech się nie śpieszy bo mój A. musi skończyć remont kuchni a jeszcze mu trochę zostało bo go do pracy jeszcze ściągnęli i nie miał kiedy robić a ja nie tykam mu tam nic bo zaraz będzie że po co ja mu się tam wcinam bo to nie po jego myśli było JAK TO FACET 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej już się pakujecie 🙂 w sumie w przyszłym tygodniu też zamierzam...
pomalowaliśmy i posprzątaliśmy więc już jest świeżo, jeszcze tylko łóżeczko obczyszczę i wypiorę to okrycie na materacyk.
jestem dziś padnięta a znając życie to w nocy znów będą cierpły mi wszystkie boki...a w dodatku już wiem Justyna co masz z uszami bo mi tak prawe drętwieje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

nie bylo mnie tu przez kilka dni a naczytalam sie ze hej 🙂 wszystkie informacje bardzo przydatne 🙂
my w niedziele bylismy na zakupach dla dzidziusia 🙂 moj jak zobaczyl spioszki i reszte rzeczy to zwariowal 🙂 wybieral i wybieral wrocilismy z pelna torba 🙂 na chwile obecna tylko tak do 68 cm kupowalismy reszte bedziemy dokupywac juz w trakcie 🙂
zamowilam rowniez sobie koszule do karmienia jeden biustonosz bo nie wiem dokaldnie czy mam kupic wiekszy czy taki rozmiar jaki nosze ale okaze sie w praniu 🙂 no i rozek dla mlodego 🙂
dzis stuknal mi juz 36 tydzien bylam na spotkaniu z polozna no i nie byla zadowolona ze nie wzielam antybiotyku na te moje siuski... tylko ze jej wytlumaczylam ze wszystko przeszlo i jak na razie nie wraca... oby wvcale nie wrocilo...
.no i stwierdzila ze przez ostatnie kilka dni o mnie myslala i stwerdzila ze jednak woli zebym pojechala do szpitala w miescie oddalonym od nas o ok 30km z tego wzgledu ze tam jest lekarz a ze ja jestem straszy alergik to woli dmuchac na zimne....
teraz w sobote jedziemy po reszte zakupow no i czas sie pakowac 🙂
mi jeszcze zostal tydzien w pracy ale juz mi ciezko... niby siedze za biurkiem ale czuje sie juz zmeczona... spac w nocy za bardzo nie moge znowu mnie zaczynaja skurcze w nogi lapac no i kosci strasznie bola... ostatnio jak sobie polezalam to nawet zaczelam narzekac ze bark mnie boli tak wiec chyba zaczynam zrzedzic 🙂
dzis byl u ans ladny dzien powiesilam sobie pranie na dworze i polozylam sie na gorze jak moj worcil z pracy to smial sie ze tak sie zmeczylam ze nawet nie zauwazylam ze juz pada deszcz 🙂 no ale chyba nie padalo za dlugo bo pranie bylo prawie suche 🙂
zostal nam wozek do zamowienia tylko wszyscy mowia ze nie wolno trzymac w domu no i tu jest problem bo nie mam gdzie trzymac... no i jeszcze pieluchy tetra i posciel dla dzidziusia 🙂
juz nie mozemy sie doczekac kiedy amly bedzie z nami 🙂
w niedziele kolezana z pracy w koncu urodzila 14 dni po terminie, pojechala w piatek na wywolanie ale przed podaniem zstrzyku dostala skurczy i sie meczyla do niedzieli rana ale maly juz jest z nia 🙂 no i moja druga koleznaka miala w poniedzialek cc (ma 41 lat) i urodzila sliczna coreczke 🙂
wiecie jak sie patrzy na te dzieciaczki to tylko to czkeanie nam zostaje zeby cieszyc sie naszymi 🙂
trzymajcie sie cieplo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 😉

Mnie bolą plecy,jak cholera..mniej więcej po środku! :/ wczoraj sie zdenerwowalam na Alana konkretnie pod wieczor i zaczely bolec,wiec myslalam,ze jakies nerwobole,ale kuzwa nadal bola!

Musze przyszykowac nam rzeczy na sesje,bo A.przyjedzie z pracy ok.15:00 szybko zjemy i musimy jechaź,bo na 16:00 mamy. Kazala wziac mnie i A. Jakies biale t-shirty,badz koszule..mnie jakas kolorowa tunike,podkreslajaca brzuszek,ale nie mam..wiec bedzie skromna ciuchowo sesja 😉. Zdjecie usg najlepiej z buzka,jakies buciki malej..no i tu mam rozkmine,ktore wziac 😉 bo moja siostra tyle butow dla Zuzki miala,ze ciezko cos wybrac 😉 ach,no i malemu jakies ubranko,w ktorym nam sie podoba dodatkowo oprocz tego co bedzie mial na sobiie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
moja nocka tez dzis nie najlepsza. Widze ze wszystkie zmagamy sie z tym samy. Boki mnie strasznie bolaly i do tego jakby kosci ud (no i oc zywiscie du** od hemoroidow). Moj M kupil mi wczoraj maść i oby jak najszybciej pomogla bo mam sajgon w domu. Wszystko z malego pokoju wyniesione do duzego wiec nie ma sie jak ruszyc. Zostalo jeszcze gruntowanie scian a potem juz tylko malowanie. Poszloby szybciej gdyby moj M mial wolne a tak to po albo przed praca cos tam robi. Ach i jeszcze na koniec chce uprac wykladzine tym Vanishem (ciekawe czy to dobre ale zawsze jakies odswierzenie bedzie)

Dopiero po wszystkim bede prala materacyk od łóżeczka i inne ciuchy. Mam nadzieje ze do tego czasu pogoda sie poprawi i wszystko ladnie mi wyschnie na balkonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu niby wozka w domu sie nie trzyma? Ja trzymalam w mieszkaniu,bo gdzie niby mialam trzymac? Takiego czegos nie slyszalam

Dzisiaj jedna marcowka do mnie pisala,z ktora sie trzymam,bo mieszka niedaleko czy tez mialam druga kreseczke strasznie jasna,bo ona robila wczoraj i dzis test i druga ma strasznie jasna..i co o tym mysle..2dni okres jej sie spoznia.ja tak nie mialam,bo dluzszy czas po spodziewanym okresie robilam test,a ktoras z was miala tak jak ona?
Mam kilka znajomych,ktore tez tak mialy i jej pisalam,ale ta sie stresuje,bo noi sie rozczarowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju az grzmi na forum od remontow szalu zakupow, prania i prasowania:P

Ja na odparzenia mam sudocrem i jego planowalam wziac, ale ten bepanten tez kupie 🙂

Tuska ja robilam test w bardzo wczesnej ciazy bo byl 3 tydz a w 5 u lekarza wyladowalam, chyba jakos tak, okresu dlugo nie dostawalam dlatego bylam pewna ze to ciaza. A jak zrobilam test to zeby jakos super rozowa ta druga kreska byla to bym nie powiedziala. Takze niech poczeka jeszcze jak.okresu nie dostanie to bedzie drugi raz mamusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska to ze druga kreseczka strasznie jasna to znaczy ze jest wczesna ciąża i że moze jej nawet na usg nie byc widac. Ja teraz jak sie starlam o drugie dziecko to po stosunku odczekalam kilka dni i zrobilam test i nic nie wiszlo wiec wsadzilam test do kosza. Potem przeczytalam ze czasem trezba dłużej poczekac na wynik wiec wyjelam test z kosza na smieci i patrze on juz taki wyschniety ale dwie kreski sa z tym ze jedna bardzo blada. Jak pokazalam mojemu to on powiedzial ze mi sie chybaw wydaje bo on tej drugiej nie widzi. Poczekalam kilka dni i znowu zrobilam test i wtedy kreska byla wyrazniejsza 🙂 tak wiec gratulacje dla kolezanki (tylko niech sie wstrzyma z wizyta u lekarza bo on raczej ani nie wyczuja ani na sprzecie nic nie zobaczy i ja tylko moze natraszyc ze pozamaciczna moja kolezanka tak miala bo pobiegla od razu do lekarza a za usg nic nie pokazalo wyslal ja do szpitala i dziewczyna sie tylko strachu najadla bo jeszcze chcieli jej dac cos na wywolanie miesiaczki wiec dzieciaka by juz nie bylo a jest zdrowa dziwczynka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...