Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej,

tuska osz kurde nie dość, że dwa razy Cię cieli i zszywali to jeszcze znów coś nie tak? współczuje...

u nas dziś znów była ta nawiedzona położna i posprzeczałam się z nią dziś :/ kolejny raz mi mędziła, że Mała za mało przybiera...to jej tłumaczę, że ona ma trochę ponad miesiąc i waży 4900 ! to przecież sporo a mało przybiera bo dużą wagę miała początkową :/ i tylko mnie stresuje ona. gada jakbym ją głodziła i do mnie z tekstem, że ona to zgłosi pediatrze to jej mówię, że w środę u pediatry byłam i wszystko ok z dzieckiem to się zamknęła. przecież każde dzieciątko inne, ważne, że nie leci z wagi, jest silna, trzyma głowę, pogodna a ta baba swoje :/ poza tym dzwoni mi 30 min przed przyjściem, że zaraz będzie na co też zwróciłam jej uwagę. a w ogóle jak znów zaczęła wycieczki słowne w tematy nie związane z dzieckiem to zapytałam czy coś jeszcze chce bo nie mam czasu to się obraziła i poszła :O :P zaraz zadzwonię do przychodni , że sobie już nie życzę żeby ona do nas przyłaziła! albo dziś mówi do mojego Młodego, który bez koszulki chodził w samych spodenkach bo gorąco : a czy Ty nie wiesz, że nie ładnie na golaska gości przyjmować :O 😁 na co jej mówię, że on ma na sobie spodenki i jest u siebie w domu w przeciwieństwie do niej. co za baba....;/ sorry, że tak smęce ale aż mną trzęsie jak o niej myśle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justyna to ja mysllam ze mialam jakas marude ale Twoja to przechodzi widze sama siebie!
chyba kobita zycia prywatnego nie ma skoro tak sie lubi wpieprzac. jak taka madra to niech ksiazke napisze.

Marta szkoda ze Cie mlody tak meczy. U mnie czasem ciezko jest w dzien ale noce zazwyczaj sa fajne. tez kapie malego ok 21 potem karmienie i czasem zasypia od razu a czasem pozniej czyli tak ok 23 nastepnie budzi sie ok 2-3 a potem 5-6

wogule jak moj M jest to dziecko jakies zaczarowane i zasypia ladnie a jak jestem sama to zawsze jakis problem mam
a u nas przyszla chmura i wszyscy razem cala czworka zdrzemnelismy sie na jednym lozku 🙂 tak nas zmulilo teraz leje jak z cebra. w sumie poszlismy spac bo od rana jakas awaria byla i wody nie mielismy dopiero o 14,30 wlaczyli wiec chcielismy przespac bo tak to bysmy ciagle pili i do kibla latali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska mnie też teraz brodaki bolą, całe szczęście nie krwawią.. mała mi ciągnie gryzie..
Partyzankta Yamsiana też się ślini i piątski do buzi.. i się zastanwiam czy coś nie czuję na dziąsełkach...
Marta my też tak mamy że smoczek już jest be.. tylko cyca by mała ciągnęła.. i mało bardzo śpi w dzień ja nie jestem w stanie obiadu ugotować.. może raz na parę dni mi się udaje.. że pośpi dłużej i mogę coś zrobić.
Wózek chyba też jej się przestał podobać.. w chuście za to jej się podoba więc wkładam ją i wtedy moge gdzieś pójść, coś porobić. Ale w chuście maksymalnie 2 godziny mogę..

Yasmina też ma jedno bioderko nie wykształcone jeszcze i chustowanie jest zalecane tak jak noszenie na żabkę i mam jeszcze ćwiczenia od fizjoterapeuty.

Dziś pierwszy raz po prostu cieszyłam się z zabawy z małą bez stresu i niepokoju z tyłu głowy...

Justyna masakryczna ta położna...a 4900 to duża waga już 🙂 gratulacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

I do nas tez dotarło lato. Jest tak gorąco ze pot po tyłku kapie. Ja sie cały czas uczę jak mam ubierać małego zeby nie było za ciepło albo za zimno i chyba mi to na za ciepło nie wychodzi 😉
My juz mamy 11 tygodni i ważymy 6720 😉 mój kręgosłup tak dostał po dupie ze jak kładę sie wieczorem to nie rusz nie dotykaj bo zagryze 😉
Mały standardowo zasypia pomiędzy 22-23 i budzi sie o 5 na cyca i idzie dalej spac 😉 pozniej to juz tylko drzemki sobie robi czasem pospi ze 2h ale to czasem 😉
Paszport nadal nie dotarł teraz to dzwonię do nich praktycznie codziennie moze jak juz beda mnie mieli dosyć to cos sie ruszy. Każą mi zapłacić ekstra zeby paszport przyszedł szybciej to ich wysmialam bo paszport miał przyjść po 3 tygodniach a ja juz czekam 6

Tuska jak jesteś tak pogryziona to moze spróbuj te silikonowe kapturki nie bedzie cie tak bolało i troszkę sie podgoisz.
I mam nadzieje ze tam wszystko w porządku z twoimi szwami.

Milego dnia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Ja moją niunię kąpię między 19 a 20 i zasypia max 21 a potem się budzi dopiero ok 2-3 albo później w zależności czy w dzień pośpi czy będzie się wygłupiać .Ale mam na nią sposób w dzień jak widzę że jest już marudna a wiem że jest najedzona to włączam suszarkę do włosów albo odkurzacz i bach dziecka praktycznie nie mam co najmniej na ok 2 godzinki albo i dłużej a pomysł podsunęła mi teściowa bo też tak robiła 😁 😁 😁 😁

A co do położnych to moja u mnie była tylko 2 razy i potem dzwoniła do mnie jeszcze 2 razy i koniec . A co do wagi to dzieci podobno ok 200 gram tygodniowo powinny przybierać wiadomo plus minus 50 gram bo dzidzia dzidzi nie równa więc nasze maleństwa dobrze przybierają na wadzę więc nie wiem o co chodzi tej twojej położnej po za tym od kiedy to się dzwoni 30 min. przed przyjściem moja się anonsowała tydz. wcześniej a i dzień wcześniej potwierdzała czy faktycznie może przyjść czy coś mi nie wypadło po za tym jak byście byli na spacerze to co wtedy gdzie ona ma mózg .
My mam 3 drugie szczepienia a potem 5 przyjeżdża ciocia z Anglii a potem 15 wyjeżdżamy nad morze cały lipiec zawalony ale się cieszę a i młodej zęby idą bo ma już dziąsełka napuchnięte 🤪 🤪 i marudzi jak 150 czasem mam dość 🤪 🤪 🤪 🤪 ale tłumaczę sobie że jeszcze tylko trochę i odpocznę 😁 😁

Pozdrawiam 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 ale naprodilowalyscie 🙂

Moja teraz smoczek.bardzo uwaza do snu co mnie cieszy bo tsk tylko przy cycu zasypiala. A przeciez na poczatku o smoku nie bylo mowy. Oczywiscie jak sie rozedrze to smoczek nie pomaga. No i ciaglena rekach, teraz zaczela sie mata edukacyjna interesowac to na pol godz sie zajmie, bo tak to trz na nic czasu nie mam.

Wczoraj bylismy o 21 u lekarza bo mala zaparc dostala i tak krzyczala ze uszy bolaly. Lekarka jej masaz zrobila i ustapilo. Spala do 5 rano i ok 8 byla kupcia 🙂

A jezeli chodzi o pobudki to jak zasnie o 19 budzi sie o 23 a pozniej kolo 3 i juz nad ranem 🙂 ale to tez nie zawsze. Czasem zasnie o 20 o obudzi sie o 2.

Moja jak na razie glowke ladnie dzwiga i tak kolysze sie wiec lada moment moze przewracac sie na plecki i na boki 🙂 w dzien nie spi mi praktycznie wcale.

Ola sliczna ta Twoja cora ja tez Wam wrzuce zdjecie Nadusi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajoskie te dzieciaczki 🙂 Slodziaki male. My dzis po szczepieniu. Z rana bylo ok. Ale od 14 jak zaczal plakac. Az nozki mu drżały nie moglam go uspokoic. Bolal go brzuszek. Czy to mozliwe ze od szczepionki? Bo ja nic nie zjadlam nowego. Nigdy jeszcze tak nie plakal. Teraz usnal. Mam nadzieje ze bedzie ok.

Milego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka napisał(a):

A co do położnych to moja u mnie była tylko 2 razy i potem dzwoniła do mnie jeszcze 2 razy i koniec . A co do wagi to dzieci podobno ok 200 gram tygodniowo powinny przybierać wiadomo plus minus 50 gram bo dzidzia dzidzi nie równa więc nasze maleństwa dobrze przybierają na wadzę więc nie wiem o co chodzi tej twojej położnej po za tym od kiedy to się dzwoni 30 min. przed przyjściem moja się anonsowała tydz. wcześniej a i dzień wcześniej potwierdzała czy faktycznie może przyjść czy coś mi nie wypadło po za tym jak byście byli na spacerze to co wtedy gdzie ona ma mózg .
Pozdrawiam 😆 😆


no właśnie moja Mała w 5 tyg przybrała 700 gram i o to się rozchodzi tej głupiej babie :/ i mnie stresuje tym, moze ma jakiś kompleks... sama nie wiem.

weźcie mnie ze sobą nad morze co ? 😁 będę parawan za Wami na plażę nosiła :P tylko mnie weźcie ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna my tez biedronce,a co najlepsze w tesco widzialam identyczna za 200 zl 🤪 a ta pszczolo-biedronka jest jakas magiczna bo moja tez uspokaja i gada do niej 🙂 uwielbia te jej muzyczki 🙂 wogole ja lubi, te grzechotki tez ja interesuja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna to sie pakuj 😉 my cie weźmiemy ze soba 😉 do morza mamy 6km piechota mozna iść 😉
My dzis na cały dzien zrobilismy wypad z domu słońce tak grzało ze jak wracaliśmy do domu po 19 było ponad 22 stopnie 🙂 mały troche pospal na dworze ale większość czasu w ciagu dnia mi juz nie spi. Tylko łapki do buzi wsadza i slini sie jak buldog 😉 ale jest strasznie kochany 😉
Czy wasze dzieciaczki tez tak wierzgają nóżkami mój to jak leży na brzuszku albo pleckach i położy mu sie cos obok stopek to sie zaczął odpychać 😉
Śliczne te wasze dzieciaczki 😉
Pozdrawiamy serdecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo.

Dzieciaczki słodziutkie. Moja ma problem z podnoszeniem głowy przez to osłabione napięcie i asymetrię. Jak ją biorę do odbicia to twardo głowę trzyma a tak to dupa. Marudzi i na brzuchu leżeć nie chce. Wizytę w poradni rehabilitacyjnej mamy dopiero 21 lipca więc jeszcze trochę musimy poczekać 🤨

Co do wierzgania nóżkami to jak ja to mówię "pedałuje" non stop. Już pewnie za ten czas jak tu nad morzem jesteśmy dojechałaby zapewne do domu na rowerze od tego kręcenia. A co do ślinienia się to masakra. Wszystko stale oplute i muszę ją przebierać. Łapki obie do buzi pcha na całego a jak ją karmię to uwielbia jak jej po dziąsełkach smoczkiem jeżdżę 🙂 Ale spuchniętych dziąseł nie ma więc nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo. Moj maly to nie umie pic z butli i ssac smoczka. Dzis to stwierdzlam bo sciagnelam 100 ml zeby sprawdzic ile wypije, a kiedys sciagnelam 25 ml i wypil migiem. Dzis niestety nie. a byl bardzo glodny. Czy jest jakis sposob jak go nauczyc? Jutro jeszcze sprobuje jak bedzie mniej glodny ale cholera kzdy mowil z dawaj butli bo nie bedzie chcial cyca a teraz mam problem bo jak ide na miasto to nie chce z butli wody sie napic bo nie umie najwyrazniej. A nie zwszed jak lacze bo chce pic mam jak dac mu cyca. I smok tez by pomogl czasem. Myslalam ze jakby co to zostawie go z moja mama spuszcze mleko i bezie ok a tu dupa.
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
o wakacjach to mysle i ja ale wolalabym gdzies blizej n na Mazury zeby miec pewnosc ze woda bedzie choc troche ciepla 🙂 ale nad Morzem dawno nie bylam wiec tez bym pojechala aby choc przez chwile go zobaczyc 🙂

moje dziecko od trzech dni nie robilo kupy (od momentu szczepienia) co wydalo mi sie troche dziwne ze wzgledu na to ze wczesniej zalatwial sie non stop. I zaczelam sie martwic wiec dalam mu herbatki i sama tez pilam no i wczoraj cos tam zrobil ale znowu na rzadko.
pisalam tez ostatnio jak to ladnie mi spi ale wiadomo ze jak sie pochwali to zaraz sie zmienia no i u nas wlasnie tak sie stalo ze nocki ciezkie sie zrobily.

Marta moj to smoka czasem zalapie no i dziwnie mu jest jak butle mu daje np z herbatka (mam butelke Aventa) ale cos tam pociagnie jak jest gliodny bo jak nie to wypycha jezykiem. Moze butelke z innym smoczniem sprobuj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch moj tez po szcepieniu ma problem z kupkami. Robi rzadke i malusio. I widac ze steka ale nie idzie i baczki od czasu do czasu. Wlasniesiezastanwialam od czego i wlasnie teraz oprzeczytaniu twojego postu uswiadomilam sobie ze od szczepienia to sie dzieje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam problem z Nadia 😞 wczoraj znow byla jazda z zaparciem. Zaaplikowalam jej windi (nie wiem czy znacie?),.zeszly gazy i ulga natychmiast. Lekarka mowila ze.to.przez cukry w mleku, najgorzej jak nie toleruje laktozy 😞 jak.sie bedzie powtarzac to musze do niej wrocic niech mi cos poradzi czy przejsc na mm czy moze jakies probiotyki? Bo szkoda dziecka jak tak sie meczy i wracam do diety jaka stosowalam w pierwszym miesiacu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Kingasz jeżeli maleństwo robi to samo to niech ćwiczy tak mi pediatra powiedziała że jeżeli mała robi coś sama typu podciąga się i próbuję obrócić to niech próbuję 😉

Justynka ale ja jadę pociągiem prawdopodobnie między 14 a 20 lipca będę wyjeżdżać jak chcesz to możesz się zabrać z nami bo mój nie dostał urlopu więc jadę sama z małą a miejsce do spania się znajdzie u mojej mamy 😁

A co do butli i smoka moja mała też nie chce pić ani ssać ale wzięłam się na sposób dostałam strzykawkę do podawania lekarstw i wciągam do niej wodę albo mleko i z niej daję czasochłonne ale skutkuje 🙂

A moja mała ma już dziąsełka zaczerwienione i wpycha do buzi wszystko co jej pod rękę wpadnie zaczęłam jej zakładać śliniaki bo stwierdziłam że wolę jej śliniak zmienić niż całą przebierać 😁 😁

My też mamy problem z wypróżnianiem po szczepieniach bo albo ma zaparcia albo cała się zasra że aż z pieluchy się wylewa jutro idziemy do pediatry zobaczymy co nam powie a i jeszcze idziemy do okulisty bo mała sobie chyba oczko przewiała i wole to skontrolować 😞 🙂Jak będę po wizycie to dam wam znać 😁 😁

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
śliczne dzieciaczki na zdj 🙂
ja też dziś ściągnęłam mleko żeby sprawdzić czy będzie umiala pić z butelki, bo jak ostatnio chciałam jej dać herbatki to niccc, ale na szczęście mleko wypiła. Tak więc postanowiłam ściągać ze 2-3 razy w tyg żeby piła z butli, bo będę uwiązana jak z Mają...potem w 8 miesiącu to miałam totalną jazdę bo za chiny nie chciała butli...
Lenka też fajnie przybiera, bo czuję ja na ręku...tylko z tym podnoszeniem główki tak średnio 🤨 nie lubi na brzuchu albo dziobie w materac...no ale mam nadzieję że polubi bo Maja to dopiero od 3 miesiąca dobrze trzymała...

też bym sobie nad morze pojechała, czasem jak przechodzę tu koło takiego sosnowego lasku to tak pachnie jak nad morzem ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maly to nie taki maly ma 7 tygodni a wazy 5150 g i ma 58 cm.
partyzantka musze sprobowac z ta strzykawka. Daj znac co powiedzial pediatra na te zaparcia bo moj tez albo nie robi kupy ale steka i placze jakby chcial a nie mogl a jak juz sie zesra to wylewa sie ze wszystkich stron.
Bartek tez nie lubi na brzuszku. Czasem to nawet nie podejmue sie podnoszenia glowki tylko od razu w ryk. A wiem ze mu pomaga na brzuszek bo baki ida jak sie wysili. Grubasek z niego sie robi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...