Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zdrowka dziewczyny...
Leniuch z syropu bym zrezygnowala bo to jednak cebula..a tantum verde jak najbardziej i mozrsz plukac sobie gardlo szalwia
Kingasz moja Zuzia je strasznie lapczywie i prawie za kazdym razem sie krztusi..no i zawsze odbija jej sie jal shrekowi;-)bo tak sie nalyka powietrza:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😉

Pierwsze koty za płoty 😉 wczorajszy dzien minął dobrze nawet byłam z Filipem na spacerze 😉 dzis dłużej jestesmy sami w domu bo nasz tata pracuje do 18.30 ale dany rade 🙂
Co do łapania powietrza jak mały je to czasem sie zdarzy ale na razie od kilku dni odpukać nie dławi sie 🙂 uśmiechy u nas sa pełna buzia 🙂 jeszcze te bezdzwiekowe ale i tak sa cudowne 🙂 i te jego dźwięki co wydaje jakby chciał cos powiedzieć cudo moje małe 🙂 rączki zaczął pchać do buzi i paluszki, te zeby go tak męczą a ja nie wiem jak mu pomoc bo smaruje żelem jest dobrze na chwile, te wszystkie gryzaki sa za duże do takiego małego pyszczka i daje mu dyda gryźć na te stronę co go meczy :/
Któraś z was pisała o ciemieniusze (chyba dobrze napisałam 😉 ) u nas tez sie troche pojawiło i walczę z nia 🙂
Ja juz od 15 dni robię przysiady zeby tyłek dobrze wyglądał muszę jeszcze zając sie brzuchem bo troszeczkę tej skorki zostało 🙂 no ale juz tez drugi tydzien prawie biorę tabletki i pojawiło mi sie plamienie :/ a chyba nie powinno bo karmie cycem małego 😞 no cóż my to sie mamy 🙂 miesiączki ciąże porody a faceci nie musza tyle bólu znosić 🙂
U nas standard pogoda do "D" chyba dzis nie uda mi sie wyjść z małym na spacer :/
Dzis w końcu dzwonili odnośnie paszportu mam zadzwonic w piątek to mi dokładnie powiedzą kiedy go wyślą mam nadzieje ze juz nie długo 😉 my juz dostaliśmy list na drugie szczepionki na 24 i planujemy dwa dni po nich jechać do domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

moje dzieci śpią więc chwila spokoju... jeju jak Mała śpi teraz coraz mniej to chwilami niezły meksyk w domu no al trudno w jednej chwili jak dwójka czegoś chce to któreś musi zaczekać i mam tu albo płacze albo krzyki..
a dziś Młody do mnie z rana po takiej małej awanturze gdzie Maja płakała a on się wydzierał a ja w pewnym momencie zakręciłam się w okół własnej osi i zwątpiłam, powiedział:
"nie martw się mamo my niedługo z tego wyrośniemy" 😁 chyba podsłyszał jak moja mama mówiła o jego zazdrości w weekend :P no więc nie martwię się 😁

a co do obiadów to ja robie dopiero na ok 18 jak Mąż wraca więc mam duuużo czasu żeby na raty ziemniaki obierać, całe 12 h od rana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej udalo mi sie uspac malego i sporo spi jak na niego 😁
mnie lamie w kosciach i zimno mi a dodatkowo bola mnie wszystkie zeby przez to przeziebienie obym nie zarazila Sylwka bo wtedy nici z szczepienia (a mamy juz w piatek)

Jak bylismy na spacerze i Sylwek zaczal nam plakac to ja zaczelam go uspokajac i do niego mowic ze tata go kocha mama go kocha i Olus go kocha. A moj Olek na to chyba widzac ze moje gadanie nic nie daje powiedzial: nNie mart sie Sylwus nikt Cie nie zabije... 🤢

Justyna no to faktycznie troche czasu masz 🙂 ja tez staam sie ropbic obiad jak moj M wraca bo wtedy sie malym zajmiej a obiad idzie szybko, ewentualnie szykuje sobie dzien wczesniej z wieczora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moja zaś od dwóch dni je i je .. przez co pustki troche w cycach i nie mam jak odciagac mamie mleka na czwartek i bedzie musiala jakby co mm dac ..

Ech..teksty dzieciakow rozwalaja 😉 .

Ja dzisiaj bylam w kuchni,Alan w pokoju bawil sie swoim laptopem i chyba cos do mnie mowil,ale ze Lila spala to nie chcial krzyczec..ja nic nie slyszalam..wiec sie zdwnerwowal i krzyknal w koncu: "Mamusiu,slysys co ja mówię?!" .. poszlam do pokoju,a on po prostu chcial,zebym mu pomogla 😉

Ja na szczepienie musze sie umowic..
A we wtorek mamy ses 😉 w srode usg bioderek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDziewczyny ja po prostu padam.. Mała jak nie spi to albo je,alno ryczy :/ chyba,ze na raczkach to wtedy zadowolona..wkurza mnie to maksymalnie,bo jeszcze przed weekendem mialam luz.. odlozylam do lozeczka,wlaczylam karuzele to sobie polezala .. czasem nawet zasnela..w lezaczku polezala dluzszy czas .. a teraz 5min.maksymalnie 😞
Szczepienie mamy umowione na pt,ale nie do tego lekarza co chce 😞 bo na urlopie od czwartku bedzie..musze wyslac mojego jutro z rana,zeby wyblagal o wizyte u lekarki..bo tamtemu nie ufam..a xhcialam o ta asymetrie i napiecie zapytac..ja jak cos zaniepokoi to odroczy,wysle do neurologa..a ten zleje..ja do niego to ide,jak jestem pewna,ze dziecku nic nie jest albo po skierowania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch wracaj do zdrowia 🙂
Nasz tata dzis został na nadgodziny i dopiero wrócił :/ pogoda dała popalić ale na jutro juz jestem umówiona na spacer nie bede małego kisić w domu 😉
Ale te wasze dzieciaczki pomysłowe 😉 dziewczyny chylę czoła ze dajecie rade ze wszystkim trzymam kciuki za dalsza owocna współpracę z maluchami 😉
Mój wlasnie zasnął przy cycku wiec bede miała zaraz chwile dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja tez sie uspakajala u A,a teraz nic.. i najgorsze,ze nie wiadomo co jest tego powodem .. chyba do raczek sie przyzwyczaila albo jakis skok rozwojowy?? Przez to wiszenie na cycu..cycki miekkie i nie ma jak sciagac na czwartek,ale coz..dostanie mm. Powoli przez te ryki i wiszenie na cyśku zastanawiam sie czy calkiem nie przejsc na mm..ale poki co sie zastanawiam 😉.

W ogole to dzisiaj Mała ryczała,a Alan polecial do pokoju swojego..poszlam tam z nia wolam go i nic..zero odzewu,wchodze do pokoju duzego,bo stwierdzilam,ze moze wydawalo mi sie,ze idzie tam do pokoju..ale nie ma go..no i nerwy bo zamek nie byl przekrecony,ze mi wyszedl..ale weszlam jeszcze raz do pokoju i wolam..nic. posciel w waleczek byla zwinieta.podnosze ja,a on tam .. chyba sie schowal i pewnie mnie wolal,ale mala sie tak darla,ze nie slyszalam..i biedaczek zasnal 😉 pytam sie go czy spi,a on ze tak i ze mam go schowac..bo chcialam normalnie go przykryc,a on kazal caly sie nakryc 😉 ale mowie wam zawal prawie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

u nas już pomału normują się pory drzemek... w nocy budzi się raz... i tu zależy o której tak potem mamy rano pobudkę, np. kładziemy ją o 19.30 wstaje o 2 a potem i 6 i koniec spania ale jak wstanie o 1 i np potem o 4 tak nie śpimy od 4... dopiero potem po ok 2 h zasypia na jakąś godzinkę. następnie ma czas aktywności i własnie przed 11 zasypia, wstaje ok 14, godzinę poogląda świat i potem znów godzina/dwie drzemki i potem kąpiel po 19.

a wczoraj nam się pierwszy raz uśmiechnęła świadomie 🙂 i od tego czasu śmieje się cały czas jak tylko nas zobaczy, wzruszyłam się bardzo. i przeszło jej to ciągłe marudzenie więc chyba to był skok, który na 5 tydzień przypada.

a w ogóle furczy Waszym dzieciaczkom czasem w nosku? u nas drugi raz sie zdarzyło, kataru nie ma fridą coś tam się odciągnie i dalej furczy i po jakimś czasie przechodzi... nie wiem skąd to , może od suchego powietrza i od tego, że drugi dzień bez spaceru bo pada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja bedzie miala 2 miechy 11.06 i dalej nie ma unormowanych drzemek. Wczoraj nam.o 22 zasnela a ostatni raz spala o 11 i tylko a cycem, chyba na mm musiny w 4 mies przejsc bo nic a donu zdobic nie.mozna:/

Justyna to jest sapka, do 3 mies moze sie utrzymywac, moja tez tak ma,.woda morska jej psikam raz dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kina dzięki ! bo już się schizowałam, że coś jej w nosie zalega..

i jeszcze mogę Ci napisać jak ja staram się normować drzemki Małej, może coś Ci pomoże , przy Młodym też tak robiłam... a więc codziennie przy niej wszystko staram się robić tak samo i o okreslonych porach, staram się żeby nie przysypiała między drzemkami i również jeśli śpi za długo to ją wybudzam. zapisuję mniej więcej kiedy śpi a potem codziennie staram się ją nakierować pod ten schemat. wiem, że to trochę się wydaje dziwne i okrutne, że tak o ustalonych godzinach robie to i to ale to tylko na początku tak jest potem samo dziecko wpada w rytm. nawet teraz syn jak jest duży i nie jest śpiący w dzień to pilnuje żeby w porze drzemki chociaż poleżał. no i wieczorem cały rytuał - kąpiel, gasimy światło, staram się żeby w domu było ciszej żeby wiedziała, że to noc, a nocy nie mówię do niej, przewijam, karmię i odkładam. tylko u nas pomaga smoczek na odruch ssania bo tak też by mi na cycu wisiała..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna powiem Ci ze masz dobre podejscie. ja tez staram sie wprowadzic lad i porzadek. w dzien jest jakos unormowany a i w nocy w sumie tez. ale najgorzej z usypianiem wieczorem ma i w nocy bo ja musze go na raczkach lulac a jak odkladam do lozeczka to sie bud\\i i krzyczy. on chyba nienawidzi tego swojego lozeczka. Nie chce w nim wcale lezec. w lezaczku jest ok nawet chetniej lezy niz na raczkach bo tam moze sie pokrecic a na raczkach troche ograniczony jest. Chcialabym go po prostu odkladac i zeby usnal. Albo jak g ululam to jak odloze zeby juz spal a nie sie budzil 🙂
A u nas w lozku to usypia bez zadnego lulania tak po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jakoś w miarę zasypia o podobnych porach, a wieczorem nawet zdarza się że jak ją odłoże to sobie patrzy i sama do siebie się śmieje i zaśnie....no ale bywa że trzeba z cycem na wierzchu chodzić 🤢 jakieś dziwne te wieczory dla większości dzieci 😉
dziś idę do gina, a caly czas coś lekko plamię 😠 a już 7,5 tyg minęło....mam nadzieję że to się nie utrzymuje dlatego że ćwiczę...no zobaczymy co powie
jutro idziemy na badanie bioderek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej..
Ja dzis po wizycie u gina..wszystko oki..moge cwiczyc :-) dostalam recepte na tabsy jako zabezpieczenie...powiedzial ze podczas karmienia nie ma duzego wyboru.
Moja spi i je kiedy chce...nic nie jest regularne...o sorki..kupka jest zawsze co trzy dni:-)
Zuzi rowniez szczepienie sie rozbabralo ale pamietam ze z Jankiem tez tak bylo i nic z tym nie robilam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynaaaa napisał(a):
a jakby cyca na smoczek podmienić? czy zorientuje się?


Jaaasne cwaniara jest, no ciezka jest ciezka w tej kwestii. Najgorsze jest to ze w sierpniu mamy dwa wesela i jak bedzie na cycu to rodzice beda mieli z nia sajgon do spania.. 😠 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska wiem co przezywasz bo miałam to samo, ja wypisalam się szybko, zaraz z rana zabieg i po 6 h byłam w domu. Mój maz dawał butle małemu, bo syna wtedy karmilam piersią. I stresowalam się bardziej o nich niż o siebie.
A ja jak po chwale Zosia to się psuje 😲 napisze tylko ze od urodzenia mam dziennik i zapisuje w nim kiedy je i ile, oraz kiedy była kupka, to mi pomaga ujednolicić dni. Z synem robilam to samo i szybko nauczył się swojego rytmu.
Co do plamien ja juz mam ponad 9 tyg od porodu, w piątek robilasm badanie czy nie mam jakiejś infekcji co nie pozwala się zagoic macicy i IDE za dwa dni po wynik, ewentualnie jeśli cos wyjdzie to po antybiotyk. Ja tez tak mam zerzy wysilku plamie, a tak to jest czysto. Jak np bieglam na przystanek to polecialo, ewidentnie od wysiłku, lekarz mówił ze moze szew jakiś podkrwawia, bo macica obkurczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie lekarz powiedzial,zebym powiedziala,ze mam male dziecko poloznej albo jemu sie przypomniala i wezma mnie pierwsza,zebym nie musiala siedziec niewiadomo ile.. do dzieciakow moja mama przyjezdza,a moj jedzie ze mna,bo nie wiem gdzie to jest,a poza tym ja jezdze autem od swieta..wiec tym bardziej nie pojade gdzies,gdzie nie znam drogi.

Ja zamiast odpoczywac jak dzieciaki zasnely to sprzatam i tak jest praktycznie codziennie przez ta moja gilejde mala .. 😉 bo Alan jakis taki grzeczniejszy sie zrobil..zajmie sie soba 😉 ale u mnie jest tez tak,ze jak go pochwale to sie "psuje" ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...