Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oj ja dziś sporo ogarnęłam, nawet 2 okna zdążyłam umyć w przerwach w karmieniu itp 😉
na spacer na razie nie szłyśmy bo za gorąco, po 17 wyjdziemy na spokojnie
a jutro jedziemy na grila, mam nadzieję że mała da trochę pogadać 😉 bo akurat jak ktoś przychodzi albo gdzieś idziemy to ie ma dnia na spanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My jeszcze niewiemy kiedy bo ciezko u nas w rodzinie o chrzestnych...a potencjalnie chrzestna ktora mamy na oku to we wrzesniu bierze slub i tak jakby sie zgodzila to tez sie zastanawiamy czy robic jej zamieszanie przed jej slubem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna no w biedronce tez jest jakas akcja 🙂

Ola pisalas ze ciezko Ci biegac z bagażem z przodu 😉 mi rowniez ciążą moje dwa pociski i boli jak sie odbijaja
i moja waga juz nie spada tylko jak na razie troche wzrosla i sie zatrzymala

co do chrzcin to ja myslalam o wrzesniu ale jeszcze nie na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejjjjjuuu dziś jak gotowałam to mój Młody zakradł się cichaczem pod łóżeczko Małej i ... obkleił jej główkę naklejkami 😲 🥴 o dziwo nie płakała ale jak zapanowała dziwna cisza i poszłam sprawdzić co jest a znalazłam Małą z jakimiś żółwiami na czole i policzkach to zwątpiłam 😮 sobie też ponaklejał jakieś węże i twardo tłumaczył, że tatuaże mają i co ja w ogóle od nich chce jak się tak super bawią 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna heh to już od małego dzieciaki tatuaże se robią 😉 pomysłowy brat chciał się podzielić naklejkami z niczego nieświadomą siostrą 😜
my chrzciny na sierpień planujemy....a co wyjdzie bo to urlopy to się okaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

Justyna super masz synka 😉 bardzo pomysłowy 🙂
My wczoraj mieliśmy to szczepienie. Było spoko aż do godziny 19 pozniej mały wpadł w taka histerie ze nie mozna go było uspokoić. Biedny tak mi płakał a my nie wiedzieliśmy jak mu pomoc. Jeszcze zeby było przyjemniej strasznie pokłóciłam sie z mama bo znowu miała jakies nieuzasadnione pretensje :/
Moj K jest bardzo wyrozumiały i bardzo mnie wspiera 🙂

Odnośnie chrzcin u nas jest mały problem. Musimy iść tu do księdza po zaświadczenie i zgodę zeby małego ochrzcić w Polsce. Takie wymogi postawił mi polski ksiądz :/ planujemy ogólnie na czerwiec jak bedziemy na urlopie tylko jeszcze nie wiadomo kiedy to bedzie bo nadal czekamy na paszport :/ mam nadzieje ze przyjdzie na dniach

U nas jest straszny deficyt z zabawkami dla dzieci a takie do wózka znaleźć to graniczy z cudem :/ mama gdzies tam wypatrzyła wczoraj zabawki które były tak schowane ze ja nawet nosząc okulary bym ich nie zobaczyła gdyby mi palcem nie pokazała 🙂 no ale znalazłam Filipowi żyrafke taka bardzo kolorowa z grzechotkami i dzwoneczkiem teraz bedzie miał cis jeszcze w wózku oprócz siebie samego 🙂
Miłego weekendu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo.

No my właśnie dzisiaj chrzcimy. Za tydzień z hakiem wybieramy się nad morze a my wyznajemy zasadę że dziecko nie bierzemy w dalszą podróż dopóki nie jest ochrzczone. Więc widzę że chyba jako pierwsza z kwietniowek będę miala to odhaczone 😉

No i pochwale się że w 6 tygodni schudlam już 9 kg a waga w porównaniu do tej sprzed porodu jest już mniejsza o 21 kg. Jeszcze 8,5 kg i osiagne swój cel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Znowu się trochę nie odzywam ale wczoraj jak chciałam pisać to nie mogłam wejść

My już po szczepieniach w czwartek mieliśmy i puki co Wikusia dobrze to znosi ale nie chwale jej bo co ją pochwalę to później jej na odwrót

Marta a próbowałaś maleństwo przetrzymać żeby sobie chwile popłakało w łóżeczku po karmieniu bo ja tak zrobiłam i już mała budzi się znowu co 1,5-3 godzin a w nocy o 24 i 4 dalej a potem albo 6 albo 8 zależnie od tego jak się naje o 4 😁
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja go rzetrzymuje zeby nie spal za duzo w dzien 2 drzemki dluzsze w dzien i koniec zeby w noicy wiecej pospal. Na szczescie juz dzis w nocy bylo lep[iej. W ogole dzis jakos mamy lepszy dzien i ja i on. 🙂 Zaraz idziemy na slub z malym to na spacerku pospi. A kolki tez chyba mamy bo po kapieli daje mu cyca i sie prezy i placze ale jak jest bardzo zmeczony to jakos szybko mu przechodzi.
Milego weekendu Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 dawno mnie nie bylo, ale mała mam spokojna o dziwo do południa wic musialam trohce dom ogarnac przez te dwa dni, bo kurzu przez otwarte okna, prania, prasowania... eh.

co do chrzcin to my planujemy w lipcu dzien przed nasza rocznica slubu:P ale co z tego wyjdzie to nie wiem, bo mamy wziac za chrzestna bratowa majego meza, a ona ma tylko slyb cywilny i ksiadz z jej parafii nie chce wydac jej zaswiadczenia;/ jezeli bedzie robil problemy to musimy szukac parafii gdzie nie wymagaja zaswiadczen.

Moja Nadia ładnie spi, tylko popołudniami cos jej sie poprzestawiało i nie ma drzemek od 14 do 17-18, dopiero pozniej po kapaniu lub obmyciu dostaje cyca i ladnie zasypia. no coz juz nasze Szkraby beda miały dwa m-ce to coraz rzadziej beda spac.

Jezeli chodzi o akcje to my w biedrze kupilismy pieluchy 2 bo z 1 juz wyrasta i ja obrabiaja i platki kosmetyczne, a w lidlu kupilam krotkie body i polspiochy swietne sa, z reszta ja uwielbiam ubranka z lidla 🙂

justyna ale sie usmiałam z pomysłow tego Twojego synka 🙂 a fotki na fb masz kapitalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola no to swietne efekty! oby tak dalej 🙂

co do chrzestnych ktorzy zyja w zwiazku nie sakramentalnym to ksiadz nie moze im wydac zaswiadczenia (zgody) o braku przeszkod do bycia chrzestnym poniewaz Prawo go obliguje (Prawo Kanoniczne).

Sloneczko a co do zgody (delegacji) o ktora prosi ksiądz to zawsze tak jest jesli chce sie brac slub czy chrzcic dziecko gdzies indziej. My jak bralismy slub to i ja i moj M musielismy jezdzic do swoich parafii i o taka zgode prosic u swojego Proboczsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta14 napisał(a):
Ja go rzetrzymuje zeby nie spal za duzo w dzien 2 drzemki dluzsze w dzien i koniec zeby w noicy wiecej pospal.


Marta a co robicie w miedzy czasie? Nosisz go na rekach czy polezy sobie grzecznie sam? Bo moj lobuz to lezec nie chce od razu sie wydziera, bo plakac nie placze tylko krzyczy 😉 a na raczka juz spokoj

dziewczyny a dopajacie maluszki jakimis herbatkami w tak upalne dni? bo moj to by tylko na cycku wisial i pil. i wlasnie nie wiem cz te herbatki podawac czy ni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch - trochę nosimy trochę polezy na kanapie, troche w bujaczku-lezaczku czasem go bujne zeby sie uspokoil. to zalezy od humorku malego. Na raczkach oczywiscie uwielbia ale musze mu zmieniac ozycje poniewaz na "kangurka" usypia a jak mam go przetrzymac to trzeba urozmaicac czas.
Maz mi sie rozchorowal 😞 boli go gardlo i chyba ma goraczke. Oby sie maly nie zarazil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow Wiola zazdroszczę chudnięcia 🙂
masakra z tym beciowkoym.. aż się odechciewa gromadzić te paierzyska

Justyna niezły jest Tówj synek 🙂

Yasmina od dni zaczęła mi w dni spać.... 😮 😮 aż zaczęłam sie zastanawiać czy nie chora...

i dziś byłam na szkoleniu z psem i byłam na prawie całej lekcji online turcekiego
potem mnie moj maż zawołała bo mała cyca chciała i nie dawał sobie rady z przwijaniem 🥴 🥴 przewinęłam i potem siedziałm na tej lekcji z małą przy cycu.. trzeba się przyzwyczajać do życia z maluchem przyssanym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

śpią moje diabełki 🙂 uhhh lubię jak im się drzemki zsynchronizują.

leniuch ja nie dopajam niczym, nawet nie wiem co by można było podać bo Młodego też nie dopajałam.

Wszystkiego najlepszego dla nas Mamusie z okazji Dnia Mamy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna widzisz jakbi ten Twoj synek to opiekuńczy starszy brat 🙂

Moj Olek to wszystkim sie chwali swoim bratem. Siada obok niego i opowiada co np kupilismy w sklpepie albo czym sie bawi. Mam nadzieje ze takie pozytywne nastawienie zostanie mu juz na stałe 🙂

Powiem Wam ze nie wiem co mam juz jesc bo co chce sprobowac cos nowego to maly sie potem meczy. Np zjadlam pierogi z miesem meczyl sie, zjadlam jablo surowe i tez go meczylo, zjadlam serek waniliowy to samo. Kupilam pomidora ale boje sie ze znowu bedzie plakal i sie prezyl. Jednak z drugiej strony nie moge jesc tylko chleba z maslem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja przejrzałam tylko ostatnie strony..sorki,ale po prostu weekend cieply to korzystalismy,a dzis kociol..syf w mieszkaniu taki,ze nie wiadomo za co sie wziac..pierw musielismy na zakupy pojsc,bo w lodowce pustki,chleba nie bylo..a jak wrocilismy to i tak sniadania nie zjadlam 🤢 bo tu prabie,tu naczynia do zmywarki,tu mlody cos chcial,zupe wstawic i w koncu nala sie obudzila..troche pojeczala i zasnela wlasnie,wiec w koncu odpuscilam sniadanie i zrobilam sobie kawe i do tego kupilam drozdzowki..mnie i Alanowi.
Co do laktacji to powrocila jak dalam malej odciagniete,a sama wypilam radlera..ale pije dalej te herbatki.
Dostalismy pieluchy pampers dry i tak malej sie dupka odparzyla..po prostu ogień..probowalismy bepanthenu,rossmanowskiego na odparzenia,linomagu(po nim jeszcze bardziwj ja xhyba szczypalo),sudocremu i od soboty dopiero dzis jako tako ta pupa wyglada i mala nie placze przy kazdym popuszczeniu..bez pampka lezala,wczoraj w nadmanganianie potasu ja wykapalismy..Wiola nozesz jeszcze raz napisac czym ty przemywalas? Bo niw moglam zbalezc :/ a moze to by pomoglo.. i gratuluje spadku wagi 😉 ja mam mniej niz przed porodem 18kg. No a ponad 4kg mniej niz pierwszy wpis w karcie ciazy 😉 takze lece w dol,ale w srode ide do gina i mam nadzieje,ze pozwoli mi cwiczyc 😉 bo juz mi sie chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna synka masz bardzo pomysłowego 😉 .

A co do podejscia starszych do mlodszych to niby nie odda nikomu siostrzyczki i wgl,ale strasznie jej na zlosc robi 😞 smoczka wyjmie jak poplakuje,to za raczke gdzies chwyci,to za policzki..oszalec z nim mozna..bo zazwyczaj jest to leciutko,ale zdarza sie tez ze mocniej lapnie ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta maka juz wczesniej probowalam jak miala troche czerwona i nic..w sumie to te pudry,to na zasadzie maki dzialaja nie? Bo ja mam,ale tylko z dwa razy zastosowalam.
No ale na przyszlosc bede wiedziec co zaparzac..w nadmanganianie potasu ja kapalismy,bo wyczytalismy na necie,ze pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska u nas pupa była odpatzona po pielucach biedronki i pomogła zmiana pieluch i smarowalam grubo emolium krem na odparzenia, jakaś nowość to jest i dostalam dwie prubki w aptece. Przemywalam krochamalem do tego. Wiem co to odparzenie AZ strac zmieniać pieluche jak się patrzy na ta pupke. A i jeszcze dalam lekko clotrimazolu krem, to jest na stan grzybiczne, wyczytalam kiedyś na blogu i u nas te pomogło, pytalam położnej i rzeczywiście w podbra,kowej sytuacji można lekko posmarowac ze dwa razy. Ja tego uzywalam w ciąży przy infekcjach podwozia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my na odparzenia jeszcze kąpiele w siemieniu lnianym robiliśmy i pomagało to plus bephanten ale nigdy jakiegoś wielkiego nie mieliśmy..

poumawiałam nas na szczepienie i chyba muszę zamieszkać pod przychodnią bo dostałyśmy termin szczepionki na 18stego czerwca ale tydzień wcześniej muszę przyjść na pogadankę z lekarką na temat szczepień chociaż w dniu szczepienia także będzie badać moje dziecko :O plus muszę odbębnić wizytę u pielęgniarki ja sama w celu... przeszkolenia mnie wcześniej jak odpowienio trzymać dziecko podczas wkłucia :O pierwsze słyszę o czymś takim , z Młodym szczepiliśmy w innej przychodni więc duże zaskoczenie to dla mnie. u Was też tyle chodzenia do lekarza?
nie wspomnę już, że muszę mieć w książeczkę do tego czasu wpisane cztery wizyty patronażowe położnej, myślałam, że da się ściemnić, że mi wpisze, że była a nie będzie przychodzić ale nie ! a taka z niej męczypała, że jak była u nas 2 razy to po 1,5 h... opowiadała mi jakieś bzdury, że Majka mało przybiera wg niej ( a przez 3 tyg coś ok 400 gram ja uważam za dobrze zwłaszcza, że duża się urodziła to nie musi \\\\\\\\\"nadrabiać\\\\\\\\\" ) i mam dokarmiać a ja widzę, że ona się najada, moczy pieluchy, robi kupę, nie płacze z głodu a ja cycki mam pełne więc robię wg własnego sumienia...
kazała mi również zapobiegawczo odstawić cały nabiał do pół roku życia dziecka !!! chociaż ja od 1szego dnia po porodzie jem jegurty, mleko, ser biały i absolutnie nic nie jest małej a to tylko dlatego, że Młody miał skazę białkową i być może ona też może mieć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...