Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do spania w łóżku to to pokazuje wszystko
[IMG]http://i61.tinypic.com/vwzg3s.jpg[/IMG]

A co do termometrów to ja mam jeden z miękką końcówką elektroniczny no i zwykły rtęciowy i jak sprawdzałam czy jest prawidłowy pomiar to najpierw włożyłam do ciepłej wody jeden a potem drugi a potem sprawdzałam na sobie a mam termometr z baby one i jestem zadowolona 🙂 😁

A to wklejam bo mi się podoba a wam jak??

[IMG]http://i60.tinypic.com/wmktop.jpg[/IMG]
[IMG]http://i61.tinypic.com/a4v1qw.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
leniuch napisał(a):
Hejka
Ola a skad wzielas ta aplikacje? Fajna sprawa 🙂

Mi w nocy nie chcial maly spac ale wiecie jak moj M wstal i go wzial to ten zaraz zasnal. Nie wiem od czego to zalezy. Zawinal go w rozek i ululal. Juz dwie noce pod rzad tak bylo.


po prostu w aplle store wpisałam karminie piersia - ale 1 dzien udalo mi sie mierzyc... potem zapominalam wlaczyc albo wylaczyc i zasnelam karmiac...

Leniuch mi moja doula powiedziała, że czasami tata lepiej usypia czy ktoś inyy bo mama pachnie mleczkiem a wtedy zamiast spać chce się jeść..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny u nas od kilku dni problem ze spaniem bo mały przytnie na cycu dołożę do łóżeczka ale jesli nie jest 22 albo pozniej to za cholerę nie chce zasnąć. I wtedy zaczyna sie przekladanie z raczki na raczki i tulenie i śpiewanie aż czasem mam dość. Ale za to jak wczoraj zasnął przed 23 to spał do 4.40 😉 dostał cyca i następne pobudka była dopiero przed 9 🙂 dał mi pospać 😉
Dzis tez juz bylismy gotowi do wyjścia na spacer bo u nas piękna pogoda 😉 i pierwszy raz zobaczyłam łezkę w oku mojego dziecka 😞 od razu zaczęłam go tulic i całować bo mi sie go tak szkoda zrobiło 😞 czy wasze pociechy tez nie lubią czapeczek? Mój strasznie sie wierci jak ma czapkę na głowie :/

Wiola zdrowka kochana i szybkiego powrotu do zdrowia 😉

U nas do niedzieli ma być ładna pogoda nawet dł 20stopni 🙂
Jutro idziemy na ważenie 🙂 ciekawe ile bedzie aż sie boje 🙂

Partyzantka ja tez mam ten elektryczny z miękka końcówka i jestem zadowolona 😉

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola bardzo prawdopodobne z tym zapachem 😉

Moje dziecko pieknie spalo w dzien i wydaje mi sie ze troche sie przestawil bo po kapieli ok 21.30 zasnal mi dopiero o 24 no i teraz tez ma problem z zasnieciem.
Jutro idziemy na wizyte do pediatry ciekawe co powie bo czytajac wasze wpisy zastanawiam sie czy nie ma tej asymetri. No i jedzcze ma taka kreske na teczowce na poczatkumyslalam ze to jakis klak od koca ale to chyba jest jakies zarysowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sobie dziś pospałam 🙂 jak zasnęła o 21.30 to dopiero o 3.30 więc byłam zadowolona 🙂
partyzantka śliczne z Was dziewczyny 😘
ja mam termometr TermoFlash na podczerwień i sprawdza mi się, ale i tak mam jakis odchył że sprawdzam rtęciowym - takie przyzwyczajenie
co do picia kawy to w szpitalu powiedzieli mi że można 1 dziennie zaraz po karmieniu to wtedy przez te 2/3h ta kofeina już się wydali

kurcze nie wiem czemu ale moja od jakiś 10 dni robi jasno zielone kupy o konsystencji jajecznicy więc normalnie tylko nie wiem czemu taki kolor....gdzieś wyczytałam że to przez żelazo które biorę od porodu bo miałam anemię ale nie wiem, przy Mai chyba tak nie było mimo że też brałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

partyzantka super wyglądacie, duża już ta Twoja córcia 🙂

Słoneczko u nas z czapką to samo, macha główką na boki aż czapka na oczy się zsunie i wtedy dopiero jest afera 🙂

Kamila ja po 1szym porodzie brałam Biofer i właśnie miał takie lekko zielone kupy i położna mówiła, ze to właśnie przez żelazo.

my znów w nocy co 3 h się karmiłyśmy ale nawet się wysypiam bo nie trwa to jakoś długo... gorzej już jest rano jak przed 6 wstaje syn no ale liczę, że za niedługo wpadną we wspólny rytm snu... 🤨

ja znów się czyszczę chyba po porodzie... miałam z 4 dni spokój i aż się zdziwiłam, że tak krótko a tu od wczoraj masakra...muszę na podkładzie spać 😞 a tak podpasek nienawidzę, że aż mnie wzdryga jak mam z tymi wielgachnymi nawet alwaysa śmigać.. o tych nartach belli nie wspomnę 🙂

i widzę, że w jednym miejscu źle zszyli mi bliznę... zamiast przyłożyć brzegi do siebie to założyli skórę na skórę i teraz to co wystaje podrażnia się i boli... dlatego ani nie mogę spać na prawym boku ani na plecach za bardzo bo tam takie żywe mięso jest :/ czekam aż się wygoi...

a Dziewczyny, które miałyście drugie CC - zostawili Wam tą starą bliznę czy wycieli? bo ja mam jakieś 0,5 cm niżej tą starą na środku a ku brzegom jakby łączą się w jedną i nie wiem czy tak robią zawsze czy im się nie chciało w takie "kosmetyczne" sprawy wciągać podczas operacji?

ta moja cesarka to była robiona w niezłym pośpiechu bo mimo, że planowa to jak mnie tylko znieczulił to przyszła informacja, że czeka mama z bliźniakami w 31 tyg z akcją skurczową więc zaczęła się mobilizacja... aż tak, że worek czy co to tam jest gdzie odsysają wody płodowe się zapełnił i przelał 😁 a że CC robił mi z-ca ordynatora to było darcia tam :P
btw. mówili mi, że aż ok 3 litrów miałam tych wód :O plus ponad 4 kg dziecko to już wiem skąd ten mój wielki bęc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska teraz do roku będziemy świętować miesiecznice naszych dzieci. Ja pamiętam jak odliczlam starszemu.
Zdecydowalyscie się jakie szczepionki wybieranie? Mi lekarka proponowała skojarzona ale juz kilka osób mi je odradzali, włącznie z moja położną. I juz sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Partyzantka maluszek wygląda jak laleczka 🙂 i moja też z nami śpi w łóżku.. Dałabym zdjęcia ale nie wiem jak... tylko ten link kiedyś mi sie udało ale już nie pamiętam.

Ania skojarzone szczepionki maja znacznie gorsze powikłania... poczytaj w necie sobie...

A my od wczoraj stosujemy masaż Shantala.. to znaczy uczymy się.. zobaczymy jak to wpłynie na jej nerowowość..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ze mnie cieknie wlasnie i czekam az sie skonczy, za tydz mam wizyte u gina i co ja mu pokaze krew;/?

co do szczepien ja wybieram skojarzona 5 w 1 bo jest lepsza od 6 w 1. nawet polozna mi ja doradzala, nie mowiac juz o czwórce pediatrow z ktorymi sie kontaktowalam i tez doradzaly ta bo sa oczyszczone.
partyzantka swietne zdjecia 🙂 a mala cuudna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Partyzantka zdjęcia super 😉 mała rośnie jak na drożdżach 😉

My mamy szczepienia w następny czwartek i tak mamy na pneumo Rota itp. Lekarz z polski powiedział zeby je wziąć wiec bierzemy 😉

Ja dzis pierwszy raz od porodu robiłam za kierowcę 😉 bo byłam psiapsiole odebrać 😉 ale sue cieszyłam ze mam 30 minut dla siebie 😉 oczywiście w domu hałas bo przyszły dwie koleżanki jedna z jednym dzieckiem (drugie w brzusiu) a druga z dwojgiem 😉 od razu mi małego obudzili te starsze dzieci były okropne biegały krzyczały nic do nich nie docierało a na ogrodzie stał gorący gril bo mój stwierdził ze jak wróci z pracy to robimy grilla bo pogoda piękna 😉 na krótki rękaw pierwszycraz w tym roku szlam 😉 no a koleżanki tak bez zapowiedzi wpadły :/ nie lubię tak :/

Bylismy na ważeniu i mały wazy 5740g i ma juz 59.5cm 😉 najgorsze było to ze przyszła lara ich brzdac chyba z 6miesiecy miał i tak sie zaglądali miedzy soba ze ten mały spadl z tego stołu gdzie były maty do rozebrania dzieci. Mi aż serce stanęło bo w tym czasie karmiłam Filipa Boże mało co sama sie z tym maluchem nie rozplakalam 😞 a oni jakby nigdy nic co za ludzie :/

Idziemy spac zobaczymy jak długo mały dzis sobie pospi 😉
Kolorowych snow mamusie 🙂 i spokojnej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i mialam jeszcze zapytac czy ktoras z was juz ma przepisane tabletki. ja dzis dzwonilam do mojej pani ginekolog w pl i powiedziala mi ze mam tu powiedziec lekarzowi o cerazette czy ktoras z was takie brala??? ja tu nie mam wizyty u gina tylko lekarz ogolny kotry nawet mi nie bedzie kazal sciagac spodni wiec zeby mnie od srodka obejrzal ktos musze czekac az bede na urlopie a to mam nadzieje ze bedzie jakos w polowie czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
po wczorajszej izycie okazalo sie ze Sylwek za duzo przybiera na wadze. bo przez 1,5 tyg przybral 840g. Przy wypisie mielismy 2760g a teraz wazy 3600g.
Pytalam o ta asymetrie bo maly ukalda mi sie ciagle na prawej stronie to powiedziala ze do 3 mies dzieci tak maja ze wybieraja jedna strone i zeby sie nie przejmowac.
Potem pytala czy sciagam napletek mowie ze z Olkiem nie sciagalam bo mi tak powiedziano i teraz tez tego nie robie. Powiedziala zeby nie sciagac bo jak sie sciaga to robi sie jakas ranka czy cos i wtedy trzba isc na zabieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej stulejki to co lekarz-to opinia,jakaś masakra. Ja muszę iść do lekrza z Alanem,bo skórka schodzi,ale w jednym miejscu jest jakos dziwnie.. :/ boje się,że chwyciło tam i kolejny zabieg będzie potrzebny.. :/

U nas trochę większa zazdrość jestiz byla i cholera nie wiwm juz co robic..jak spi to robi,zeby szybko sie obudzila,lezy spokojnie to gdzies ja chwyci czy cos zeby zaczela plakac..tlumacze,prpsze i nic :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wagi to polozna mi powiedziala,zebym nie dawala tyle jesc mlodej,bo za duzo przybiera,a lekarka powiedziala,ze jesli nie dokarmiam mm to mam sie nie przejmowac i karmic na zadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

u nas ze stulejką jeszcze inna opinia bo Młody zaraz kończy 3 latka a ta skóra nie schodzi mu do końca jeszcze a pediatra twierdzi, że to ok, że ma czas i żeby raz na jakiś czas mu tylko tam sprawdzać ale za często nie gmerać :O i bądź tu człowieku mądry...

Tuska u nas też tak jest, że jak Mała śpi to on krąży koło łóżeczka i tylko wymyśla co by tu zrobić żeby wstała... mam nadzieję, że z czasem mu przejdzie bo ja się normalnie boję do wc iść. dziś ją chciał bułką nakarmić :P poza tym cały czas chce ją całować po głowce a ja się o ciemniączko boję bo ta główka taka mięciutka..ehh..

Leniuch jak karmisz piersią to ja bym się za bardzo nie przejmowała tym przyrostem wagi... bo jak pisała Tuska na żądanie niby nie da się przekarmić. jedne dzieci będą chude, inne papuśne ale jak pójdą na nogi czy zaczną raczkować to te różnice szybko się zatrą.
mój syn to przybierał 200 gram na 2 mce czasami... straszyli nas, że mało a on jadł z cyca cały czas prawie... znowu jego kuzyn pół roku starszy też na cycu jak miał pół roku ważył... 12 kg ! no a teraz jak patrzeć na nich to różnicy dużej nie widać.
a dziś planuje zważyć Maję na wadze kuchennej i zobaczymy 😁 jedyne co wiem to, że cm urosła albo w szpitalu źle zmierzyli i ma 59 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska moja znajoma co jakiś czas smaruje po kąpieli siusiaka wazelina. Do Kladnie co lekarz to mówi co innego.
Leniuch ale Sylwek przybiera 🤪
Te cycowe dzieci to chyba z reguły takie duże, mój Michal tez był grubasek.
Ja nadal nie wiem co z tymi szczepionka mi, najchętniej nie szczepilabym teraz, dopiero po 6 mies. Ale taka nagonka na szczepienia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie ja tez juz glupia jestem z ta stulejka bo faktycznie co lekarz to inna opinia. Ta loekarka wlasnie mi powiedziala ze do 3 roku nie powinno sie sciagac. A czytalam wczesniej co mowili Wasi lekarze chocby o tych asymetriach a tu odmienne zdanie.

CO do wagi to sie nie martwie gprzej bym sie martwila chyba jakby malo przybieral. A tak to jak chce cyca to niech rosnie 🙂 widocznie chce nadrobic i tyle mu potrzeba 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj to caluje w czolko,w policzek...w usteczka tez,ale co probowal to ta buzie rozdziabiala i zrezygnowal 😜
Ja to jak mala spi to probuje O czyms zajac,bo inaczej to masakra..a to nacxynia do zmywarki zeby wkladal ze mna albo ubrania do pralki wrzuca,zeby tylko nie mial chwili przewinac sie kolo lozeczka,bo jak tylko mu sie uda to ta juz nie spi..
Ogolnie zdecydowalam sie na zakup karuzeli,bo moze polezy Lilka dluzej niz 2-3min.sama w lozeczku..bo jakas masakra! Do lezaczka ja wkladam jak obiad robie,,a ona nie spi,ale za dlugo tez lezec nie moze w nim..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas z leżaczkiem to w ogóle akcja bo mamy go po Młodym i jak rozłożyliśmy tak on nie chce z niego wyjść bo to jego i już ! ledwo co tam sie mieści żeby siąść... tak więc Mała na debiut leżaczkowy czeka aż brat pozwoli :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...