Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mam nadzieję, że niedługo się pojawi, chyba, że my szybciej pójdziemy na tą szczepionkę i nie wiem już po co miałaby przychodzić 😉

postaram się częściej odzywać o ile mój mały buntownik mi pozwoli 😉 POZDRAWIAMY :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osasetkao to caly czas jestes z nami tylko nie piszesz:P

Wiesz z tymi szpitalami... u mnie tez powiedzieli ze zglosza, czekalismy 4 dni az w koncu wysllam meza z pytaniem czy bylysmy zgkaszane i.sie okazalo ze nie. Wiec nas zapisal ina.drugi dzien juz byla 🙂

U nas problemu spania z cycem ciag dalszy.. juz sil nie mam. A moze ona sie nie najada? Musze sciagnac pokarm zobaczyc jaki jest.. polozna przyjdzie to moze zezwoli na butle, choc watpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola zdrowka życzę
Kinga moja tez cyc co godzinę drzemka 15 minut i znowu cyc. Ja ściągam pokarm w nocy jak ona śpi. I jak już mam dość to daje butle. Bo pierś musi mieć min 1,5 godziny zeby pokarm wyprodukować . I jak zaśnie z cycem to delikatnie wyciągam i albo kładę do łóżka albo jak ma napady marudzenia to kładę ja na sobie. Wtedy dłużej pośpi. Ja wtedy jem, sprawdzam neta na telefonie albo śpię. Na razie mam taka metodę. Jak mam sile i ona ma w miarę humor to do chusty wkładam wtedy mogę cos w domu zrobic.
Mój cały czas sprząta i gotuje bo ja tylko czasami znajdę chwilkę.
Kochane czy seks po tych 6 tygodniach cz dopiero po wizycie u lekarza? Bo ja wizytę będę miała chyba 8 tygodni po porodzie.. Miejsc nie ma 😞 a mój już wytrzymać nie moze i ja tez mam ochotę. Kurcze moze pójdę szybciej prywatnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola a ile Twoja ma? Bo moja juz miesiac i zastanawia mnie ile musialabym uciagnac zeby ona sie najadla? Moze to.jest jakis sposob bo.to lezenie, spanie i jedzenie mnie czasem dobija.
A co do.seksu to ja tez juz nie wyrabiam, zapisze sie na czwartek do mojego gina na kontrole czy wszystko gra bo tak zebym.sama.zadecydowala to.nie bardzo bo czasen jeszcze cos mnie zakluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉

U nas pogoda nas nie rozpieszcza ;( cały czas leje ze psa bym na dwór nie wypuściła a co dopiero iść na spacer :/
Pojechaliśmy dzis na zakupy bo lodówka pustkami świecila 😉 mały bardzo ładnie spał przed wyjazdem ściągnęłam mu mleko do butelki zeby w razie czego szybko go nakarmić i sie nie rozbierać za bardzo 🙂 a dzis juz problem był z mlekiem bo ledwo 80 ściągnęłam i mam lekkiego stresa cały dzien bo mleko za bardzo mi sie nie zbiera :/ zawsze po nocy miałam jedna pierś pełna a dzis lipa :/

Marta co do odbijania to samo przyjdzie mojemu małemu wogole nie chciało sie odbijać a teraz praktycznie po każdym karmieniu. Czasem jesli mu sie nie odbije i juz spi to po ok 30minutach zaczyna sie kręcić zeby go podnieść i wtedy mu sie odbija 😉

Jak sie Filip urodził to wszystkie ciuszki były o duzo za duże a teraz juz zaczęliśmy odkładać na bok śpioszki które sa za małe 🙂 strasznie szybko rośnie 🙂
Dzis jak go karmiłam to chyba zapomniał ze ma cyca w buzi i zaczął sie cieszyć i taki szeroki uśmiech ze aż mu cycuch wyleciał 😉 i juz dźwięki zaczął wydawać 😉 taka moja kluseczka chyba z 6kg juz wazy moje plecy to odczuwają 😉

wiola mam nadzieje ze juz wszystko dobrze z malutka i super ze bedziesz mogła zrobić wszystkie badania 🙂 zdrowka dziewczynki 😉

Dzis powiedziałam mamie ze jeszcze poleze 20 minut w łóżku i wiecie co obudziłam sie 2.5h pozniej 😉
Moj tez juz mi przypomina ze minęło 6 tygodni a ja mam wizytę kontrolna 22 no i to tylko z lekarzem ogólnym bo tu gina nie ma dopiero pójdę w odwiedziny do mojej pani doktor jak bede w domu 🙂 no ale bez badań i niczego i tak mi dadzą tabletki bo to tu standard 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

co u Was słychać? jak dzieciaczki?

u nas powoli życie wraca do normy... uczymy się żyć we czwórkę i cudowny czas to jest. Syn jest zakochany w Małej, całuje ją, głaska po głowie, asystuje przy karmieniu, wzruszam się jak na nich patrzę. Maja je i śpi póki co, taka jest bezbronna i kochana.
Jutro nasza pierwsza wyprawa bo jedziemy na zdjęcie szwów, cieszę się bo mnie strasznie ciągną.
A mój mąż to w ogóle taki się zrobił super, że ja tylko mam w obowiązku karmić Małą a resztę robi za mnie, zabiera Młodego na spacery prawie na większość dnia i mówi żebym odpoczywała.
Ahhh nie wiem czy to te hormony czy co ale cudownie sie czuje, że mam taką rodzinę 🙂

a tak btw Wam też się tak chce jeść od czasu porodu? ja mam mega apetyt i nie wiem już co jeść bo raz, że za wiele nie można a dwa chce zrzucić jak najprędzej oponkę, która mi została :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak powiesiłam mojej karuzelę to całą paszczą się śmiała 🙂 jak widzi Maję to też się cieszy i uspokaja...fajnie tak, chciałabym żeby Maja zawsze taka opiekuńcza dla niej była 🙂
też nie byłyśmy na spacerze 3 dni, bo albo pada albo wieje 😠
kurcze dzis mam ochotę pojechać do galerii na jakieś zakupy i chyba mojemu zostawię mm i się wybiorę bo trochę chciałabym się rozerwać 😉 tylko ta moja taki nerwus ze pewnie mój m to będzie miał stres....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny moja Ksiezniczka konczy dzis miesiac! jak ten czas leci..
moj maz tez we wszytskim mnie wyrecza, prasuje, sprzata, ja wlasciwie tylko piore i jedzenie robie 🙂

co do zakupow tez bym sie wybrala, tylko szkoda mi kasy bo mam full rzeczy sprzed ciazy i pasowaloby zrzucic kg do 34/36 bo treaz mam 38.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej..
A moja Ziuziula dalej walczy z kolkami...:-( teraz bidula zasnela..lecz nie wiem na jak dlugo..mowia ze trzeba doswiadczyc wszystkiego..przy Janku nie wiedzialam co to kolki...
Co do wagi to mi zostalo 5 kg..w stare spodnie nie wchodze bo sie rozlazlam w biodrach i udach..a w ciazowych chodzic to dramat:-(
A apetyt to dopisuje i tez mam problem co jesc:-(
Janek tez pieknie zachowuje sie wobec Zuzki..mam nadzieje ze tak pozostanie:-)a jesli chodzi o meza to nie mam az tak dobrze, ale nie narzekam bo wiem ze i tak ma wiele na glowie..poki co daje sobie rade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dziś wyszlismy na lody całą czwórką, godzinke nas nie było, tez wracalismy szybciej bo zaczęło wiać, na deszcz się zanosi.
Ja od 6 rano do 20 jestem sama z dziećmi, nie jest lekko, maz ma własna firmę i musi pilnować wszystkiego a terminy gonią. Budujemy dom i zależy na każdym zleceniu. 🤨
Mój starszy miał mega kolki a teraz Zosia dość łaskawa jest, gazy gniota ale nie ma porównania.
Ja na mieszkaniu ogarniam wszystko sama, pranie, sprzątanie, gotowanie i zajmowanie się dziećmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też już ważę tyle ile przed ciążą bo w sumie mało przytyłam, po cc lekarka powiedziała, że dziecko plus wody plus reszta typu łożysko to właśnie to co przybrałam - brzuch miałam ogroooomny.
no ale teraz została taka opona, skóra rozciągnięta bleeee... pewnie tłuszcz też jakiś mi się odłożył więc muszę nad tym brzuchem pracować bo masakra 😞

Ania współczuje tego siedzenia samej z dziećmi całe dnie... wiem co to znaczy, u nas na szczęście udało się, że mąż dostał 2 tyg urlopu. aż się boję co będzie jak wróci do pracy...

a na ile czasu wyszłyście na pierwszy spacer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na poczatku otwieralam okno w pokoju a mała przykrywalam i zakladalam czapkę. I tak ze trzy razy, później wyszlam na taras na 30 min, następnie juz na godzinę. I teraz na tyle na ile śpi, jak się budzi to wracsmy na jedzenie, tyle ze ja mam werandę to nie muszę daleko iść wystawiam ja drzwi , i robię w mieszkaniu co mam zrobić i mała śpi na zewnątrz i starszy się bawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Mój maly cos zaczna marudzic wiezorkami ... 😞 Mam nadzieje ze to nie bedzie codziennie. Mozliwe ze od ciasta cos mu dolegalo. Dzis probuje to sprawdzic na raie jest ok.

A jak Wasze pociechy usypiają? Bo to moje dziecię to na raczkach - czasem bujam a czasem po prostu chce na raczkach. Nawet w wózku nie chc uspac sie jak jest bujany tylko te rece. Chcialabym go odkladac do lozeczka i zeby sam zasypial ale niestety ryk jest taki ze hoho. Dzis chcialam sprobowac go zaczac uczyc usypiania samemu ale niestety nie mam nerwow bo tak sie darł że nie mialam sumienia.

I dzis bylismy na pierwszym spacerku 🙂 Mam nadzieje ze pogoda sie w koncu zrobi bo chcialabym juz poczuc wiosne. Jak byly piekne sloneczne dni to lezalam w szpitalu i nawet nie odczuwam w tym roku wiosny.

Dobranoc Mamusie i spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Kinga ja daję małej tyle ile mi się uda ściągnąć. Zwykle to jest około 60 ml. Ale dziś ściagnęłam 30 bo mała pociagnęła z 2 cyców a ścigam po karmieniu nocnym bo wteyd wiem że dłużej pośpi i nie obudzi się głodna. Gdy zjadała tylko z 1 cyca to udawało mi się 60-80 ml. Ale to jest na wszelki wypadek dziś nie musiałam jej doramiać bo nawet pospała w dzień i pokarm mi się sam uzbierał.

Justyna ja też nie wiem co mam jeść. Jem głównie gotowane warzywa, kasze, ryż, chleb z masłem i kiełkami, trochę mięsa - zalezy jakie i jak zrobione. Niestety waga mi leci powolutku. Nadal mam 9 kg do zrzucania do swojej wagi a 5 do wagi z początku ciąży... Ale może jak sie zacznę ruszać (biega, pływać) to coś się zmieni.

Słoneczko .. Twoje maleństwo ma już 6 kg??? 😮 moja mała ma około 3 kg... może 3,3 - niezła róznica. 🙂 Była u mnie dziś kumpela z dzieciaczkiem 4 miesiące i ono miało chyba około 6 kg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 😉

U nas noc minęła spokojnie bo mały obudził sie przed 4 na mleko i następnie dopiero o 7 😉 dał mi troche odpocząć łakomczuch jeden 😉

Tak Ola Filip juz wazy ok 6kg dwa tygodnie temu było 5,2kg a w zeszłym tygodniu nie bylismy ba ważeniu bo lalo ale widzimy jak szybko rośnie i przybiera ok 400g tygodniowo. Wczoraj po kąpieli chciałam mu założyć śpioszki i okazało sie ze za małe wiec teraz zakładamy mu 3-6miesiecy 😉
Koleżanki synek ma pół roku i wazy 7.2kg a mój niecałe 7 tygodni. Ale pytałam czy takie przybieranue na wadze jest w porządku i mowia ze wszystko ok

Wczoraj jednak zdecydowaliśmy sie wyjść na spacer bo przestało padać zdążyliśmy dojść na drugie osiedle i jak lunelo takim zimnym deszczem to miałam całe ręce skostniałe :/ ale troche pokładało i przeszło bokiem 😉
Zrobiłam tez ciasto ( jesli je tak mozna nazwać) 3bit i sie zajadalismy

Z moim małym nie ma problemu wieczorem chyba ze jest bardzo zmęczony i nie moze zasnąć to wtedy marudzi u nas problem pojawia sie czasem o 6 albo 7 rano bo on dostaje mleko i wcale nie chce spac i wtedy zaczyna marudzić szukać zeby wszyscy byli nim zainteresowani i unosi głos bo on wtedy nie płacze 😉
W nocy popadał to moze dzien bedzie ładny zobaczymy czy uda nam sie wyjść na spacer 😉
Miłego dnia dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy przez dwa wieczory lekką masakrę,poza tym vos zjadlam i nie wiem co,bo mala miala zolto zielona.kupale wczoraj,a nic nowego nie zjadlam 🤢

A my bylismy na zakupach pierwszy raz sami i myslalam,ze udusze moje dziecko .. wszystko bylo ladnie pieknie,dopoki nie przechodzilismy przez pasy i nie upadlo mu takie ciasteczko - rożek :/ ryk,histeria..po prostu masakra.. dalam mu kolejnego,ale to nie ten sam co upadl..wzielam go chwile na rece,zeby sie uspokoil..i on juz pozniej na rekach chcial,to mu mowie,ze jest duzy..ma plecaczek,a na rekach chce isc..to sciagnal plecak i na rece chcial spowrotem..tlumaczylam jak glupia spokojnie mu,ze musze wozek prowadzic,itp.itd. to mi zaczal spieprzac i on chce tate..zlapalam go i troche spokojnie,troche nerwowo mu tlumaczylam..no i w koncu sie uspokoil i poszedl ze mba..pozniej za do klatki i do mieszkania mi nie chch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chcial wejsc..wciagnelam go do klatki,to mi usiadl na podlodze..dobrze,ze mieszkamy na parterze!!! Wchodzil sasiad do klatki to sie wystraszyl i szybko wstal..wlecial do mieszkania. Zamknal srzwi,ale co z tego jak mi sie nie porozbiera..i powiedzialam,ze dopoku nie sciagnie butow,nawet niech nie probuje mi do pokoju wejsc..

A co do stosunku do Lili to w sumie ok jest,tylko denerwuje mnie jak ta sobie spokojnie lezy w lozeczku np.a on do niej pojdzie i to za raczke,to za buzie..no i ja zdenerwuje i zaraz ryk..mowoe wam nasakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...