Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moja nas szczesciejask ja nic nie boli, nie ma gazxow i najedzona to z godzinie polwezy w lozeczku i obserwuje, wlanczam karuzele. Lezaczek po synku sprzedlam ale juz zamowilam kolejny. Jak syn miał 7 mies to sprzedalam po nim bo kezaczek to do końca nie taki dobry. Rehabilitntka mówiła ze syn właśnie taka pozę miał lezaczkowa, nie chciał siadać wiec się go pozbylam i od razu się nauczył wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej u nas podobnie z lezaczkiem tzn Olek jak zobaczyl to od razu tylkiem sie wpasowal tyle ze on juz jest sporo za duzy. Miescic sie miesci ale wagowo juz nie bardzo. A i na Olka wibracje w lezaczku nie dzialaly ale na Sylwka juz tak 🙂

A wiecie dzis moj maly szkrab chyba ma gorszy dzien bo jak wstal o 9 tak zasnal dopiero z jakies 20 min temu... tak to co przysnal 5-10min i juz ise budzil a to baki a to kupa a to jeszcze cos innego ech... troche sie moj M umeczyl ale wkoncu mi se udalo go ululac jak poszedl do sklepu. Biedny Sylwek taki wymeczony oczka napuchniete od placzu i krzyku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch a moja dziś senna 😲 chyba na pogodę bo cały czas u mnie pada. Za to starszy walczyl ze snem 2 h juz myslalam ze wyjce z siebie. 🤢 w końcu śpi, a on jeszcze potrzebuje popołudniowej drzemki.
A właśnie, Michal obudził się o 4 w nocy i jak widział ze Zosia pije mleko to on tez chciał, tyle ze on od 1,5 roku nie pije w nocy mleka. Dostał trochę w butli, oby mu się to nie zapamiętali bo nie widzi mi się wstawać na karmienie do dwójki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch moja identycznie, juz myslalam ze czegos dostane z nia. o 17 bylismy u lekarza bo takiej chrypy dostala ze szok i jakby flegma jej sie ciagnela. Lekarka ja osluchala i wszytsko ok, wiecie od czego chrypa? od krzyku:P bo moja nie palcze tylko sie drze. Mam wode morska kupic i sciagac pozostalosci z noska tylko czym? gruszka czy frida lepsza? i po jakim czasie od psikniecia jej sciagac? no i podobno jest przekarmiana mam tak co 2-3 godz ja karmic.. ale czasem sie nie da. eh co lekarz/polozna to inne opinie, masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga ja mam Frode i gruszkę, a teraz Zosi czyszcze nosek gruszka i woda morska w ampulkach, bo czasem jej się uleje niskiej i ma mleko wewnatrz. Dlatego czyszcze a tak to bym nie ruszała jej niska bez potrzeby, starszy miał nos oczyszczony tylko przy katarze.
Kinga a od czego tak krzyczy? Kolki ma czy tak się denerwuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga my mamy fridę i raz już jej czściłam bo właśnie ulewała nosem i miała tam pozasychane. psikam wodą morską ( mamy sterimar baby ) i od razu wyciągam fridą. gruszki nigdy nie mieliśmy więc nie pomogę.

a my dziś zważyliśmy Maję na wadze kuchennej i waży 4300 więc od wyjścia ze szpitala od najniższej wagi przybrała 250 gram a od wagi urodzeniowej 60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz to u mnie tez powiedziala zeby go za czesto nie karmic a w nocy to nie budzic. w nocy to rozumiem ze jak sam sie obudzi to wtedy ale w dzien jak dziecko chce jesc to co man mu nie dac? niech spadaja. skad wiadomo ile zz cycka tak na prawde qyciagnie? czasem wiecej czasem mniej. moj teraz tak spi ze jak poczuje glod to sie przebudza possie chwile cyca i zaraz zasypia bo tak sie dzis wymordowal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały dzis chyba miał gorszy dzien. Co go nakarmilam i zasnął to na 5-10minut i oczy na zapałki straszna maruda. Nie wiem moze to przez to ze wczoraj jadłam mięso z grilla? Nawet na spacerze nie spał tak ładnie jak zazwyczaj tylko sie budził co chwila. A moze pogoda mu dala w kość bo u nas dzis było bardzo ciepło nawet ja sie w spodniach zgrzalam.
Teraz zjadł prawie z dwóch cycków przysnal ale ma taki niespokojny sen i budzi sie co chwile 😞 chyba to bedzie ciężka noc dla mnie dzis 😞 zobaczymy jak to bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ona krzyczy z nerwow, zazwyczaj jak sie obudzi bo jest glodna a tu jeszcze trzeba przwbrac, na brzuszek.polozyc, czasem sie posika przy myciu albo uleje to wiadomo trzeba rozbieraC no i sie drze.

Leniuch mowila zeby z dwie godz przytrzynac, smokiem lub wode dac do przepicia, choc dla mnie bzdura! No ale zobaczymy.

Dzieki laski za te podpowiedzi, ale musze jej sciagnac bo slychac jak jej zalega, tak jakby gluta wciagala i wypychala bo tak jak sie patrzy w nosek to jest czysty.

A jak karmicie? Na siadzaco czy lezaco? Ja na lezaco bo mnie bardzo kregoslup boli jak siedze z nia, poza tym jakos nie umiem jej trzymac do karminia siedzac. Tylko ze jak lezymy to szybko mi sie zapowietrza i przez to chyba sie do konca nis najada 😞

Wczoraj jak nie spala caly dzien do jak usnela o 23 tak wstala dzis o 6 🤪 chyba odparzenie ja szczypalo bo na noc poszedl w ruch sudocrem i teraz spi, zobaczymy pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga a nie uwazasz ze robisz bledne kolo? Odgazowujesz mała przed karmieniem, ona się denerwuje i jak juz ma jeść to je lapczywie bo glodna i zdenerwowana i znów łapie powietrze. MiedU kamieniami ja odgazowuj albo kladz na sen na brzuszku.
Tuska mój starszy znów wie ze jak Zosia będzie spala to wtedy będę się z nim bawić, i nawet jak SPI to mówi szeptem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z doświadczenia wiem że lepiej najpierw nakarmić dziecko a potem je "obrobić" bo przy Mai właśnie tak się zapętlałyśmy że kąpałam ja, ta się darła bo głodna, potem łapczywie jadła i bolał ja brzuszek....więc tak jak radzi Ania, lepiej najpierw zaspokoić dziecko 🙂
u nas pojawiają się goście...dziś znów kolezanki przychodzą, pełno ubranek dostalam, nie wiem kiedy to wynosimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila u nas to samo, co kto wpadnie to z ciuszkami i taaakie cuda to są , że bym ją chciała co 5 min przebierać a faktcznie wygląda to tak, ze cały dzień jest albo w pajacu albo bodach bo tak i jej i mnie wygodniej.

ja również najpierw daje głodomorka do cyca żeby potem zająć się w spokoju resztą bo tak to ona płakała a ja w stresie nie wiedziałam za co się łapać żeby szybko było. poza tym jak ją karmię to ona zaraz po tym kupę robi zazwyczaj... a czasami to perpetum mobile - karmię - kupa - przewijam mija 30 sekund kupa, przewijam i zaś ładuje :P najczęściej nocą takie produkcje idą :p

powiem Wam, że jestem zakochana w swoich dzieciach 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja tylko na chwilę odnośnie nosa. Laurę czyściłam gruszką i się sprawdzało. Natasza ma za duży katar i zaczęłam stosować fridę i jest o niebo lepsza ale od razu powiem co nam mówią w szpitalu. najpierw zwilżać nos (najlepiej solą fizjologiczną) i po 5 minutach odciągać - maksymalnie 3 razy dziennie nie więcej i nie ciągnąć za mocno bo to powoduje że kataru nie ma ale śluzówki są strasznie opuchnięte.

My od wczoraj w domu ale mam depresję więc na razie się nie wypowiadam więcej w temacie.

Pozdrawiam was ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny u mnie sie nie sprawdza karmienie na poczatku bo.byla nauczona od szpitala ze jak.jest przebierana to zaraz bedzie karmiona i rzeczywiscie tak.jest. ona musi przy cycu zasnac, takze jakbym ja najpierw nakarmila a potem przewinela to obudzilaby sie i zas cyc, bo.inaczej nie zasnie i placz, probowalam juz tak. Lapczywie nie je na szczescie mimo ze placz moglby na to wskazywac, brzuszek tez ja nie boli, po karmieniu kreci ale odbije sie i jest cacy 🙂 poza tym ona w mokrej czy obkupcianej pielusze lezec nie bedzie takze zostaje przy dotychczasowych zwyczajach, tym bardziej ze dwie polozne ta z osrodka i znajoma mowily zeby wlasnie.przedjedzeniem ja dac na brzuch i pod zadnym pozorem nie kapac z pelnym brzuchem, odczekac ze 2 godz i dopiero. Widzicie co rusz to.inna opinia. Kupilam do noska cos z rurka do ciagniecia ale nie fride, bo katatek jest do odkurzacza i jakos sobie tego nie wyobrazam, a pozatym odkurzacza nie mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
jeeeejjju dopiero teraz moge cosik napisac 😞 z fona mi sie nie udawało a nie miałam jak kompa ostatnio odpalic... ale na bieząco Was czytałam..
co do kolejnosci karmienia, przewijania, kapania.. to u mnie z tym bywa różnie, napewno nie kąpie na głodniaka, ani na pełny brzuszek...
równiez uwazam ze piersia nie przekarmi sie dziecka, opinia ta jest oparta na opini wielu połoznych i lekarzy... no i ja sie z tym zgadzam..
wiem tez rowniez ze co lekarz to i inne opinie.. niestety tak chyba ze wszystkim...
Wiolu zdróweczka Wam zycze....
partyzantka śliczne z \\was dziewczyny 🙂
a u mnie ogólnie ostatnio zakret ze wszystkim... na nic nie mam czasu.. mała co chwile wisi na cycu a od popołudnia do wieczora to juz masakra.. ogólnie zasypia przy cycu a jak ja odstawie to sen góra 15-20 min.. i nie wiem czy urodziłam głodomorra czy kryzys laktacyjny bo moje dziecko najdłuzsze przerwy miedzy karmieniami ma 2,5 h.. czy Wy tez tak czesto karmicie bez wzgledu na to czy to dzien czy noc... ostatnich kilka nocy to masakra.. np dzisiaj od godz 2 to miałam pobudki co godz... a o 6 juz całkowita pobudka.. ech a o smoku nie ma mowy.. bo jest ryk, darcie, wypluwanie a nawet krztuszenie, nawet innego smoczka kupilam to nic nie pomogło...
juz nie wiem co miałam napisac.. mykam spac poki moge buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
u nas tez co chwila kupa jest normalnie przewijam przed karmieniem bo jak se budzi to zaczyna pruc w pieluche. No a jak karmie to nastepna petarda jest prawie zawsze wiec pieluchy ida u nas jak woda.

tez klade malego na brzuszku na troche przed zmiana pieluszki i przed karmieniem zazwyczaj po drzemce

summer u mnie tez mlody sie nie nasyca cyckiem pomemla pomemla zasnie i wypluje a jak chce go odlozyc to juz sie budzi... tyle ze u mnie czasem smoczek zadziala wiec o tyle dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch Malý potrzebuje Twjej bliskości, albo tak się nauczył. Dzieci nic nie robią specjalnie.\'może przy karmieniu tryaj pod piersią pieluszke tetrowa, mleko tam nakapie, przejdzie Twoim zapachem i przyloz do buzi małego jak odkladasz, może go zmylisz ze juz Cie nie ma. Wiem jakie to ciężkie, Ty oczy na zapałki a dziecko swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer moja tez je co 2.5 godz ale w dzien w nocy ladnie spi. Dzis tylko.dojesc nie mogla od 2.30 chodzilysmy i jadlysmy, a jak.juz usnela to odbicie albo kupa ja budzilo. Dzis ma dzien z tata ja ja tylko karmie bo musze sie przespac troche bo.maz oczywiscie nawet sie nie obudzil:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
A my dzisiaj pospalysmy:-) chlopaki pojechali wczoraj do rodzinki pod Zgierzem na komunie, ja zostalam z mala bo nie chcialam ja torturowac taka trasa i w taka pogode:-) wiec mialysmy dzisiaj spokoj i cisze.wiec lezalysmy i spalysmy ze standardowymi przerwami na karmienie do godz 13tej:-)rozpusta w bialy dzien:-)
Kingasz u nas niestety nie ma roznicy czy to dzien czy noc cyc co 2,5 a z reguły czesciej musi byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Yasmina od paru dni się do mnie uśmiecha po przebudzeniu 🙂 dziś udało mi się to sotografować.

Moja mała też po południa i wieczory miała na cycu cały czas 10 minut snu. Dziś natomaist spala ładnie.. Przestałam z nia na spacery chodzić tylko do ogrodka żeby nie miała za dużo bożców - moze dlatego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...