Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kinga pisalas ze Twoja Nadia zdarła sobie gardelko od krzyku? Moja Zosia od wczoraj jakoś dziwnie guga, jakby jej sie glos zmienił. Chyba zdarla, bo wracalismy ze spaceru na sygnale, ale dosłownie 200 m. A mamy iść na szczepienie i nie wiem czy nie przełożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey

Trochę mnie nie było ale trochę was w końcu nadrobiłam ja przed ciążą wchodziłam w rozmiar 38-40 a teraz wszystko na a teraz wchodzę w rozmiar 36 robię codziennie rano brzuszki bo jeszcze trochę skóra na brzuchu mi się nie podoba rozstępów praktycznie nie mam poza 2 małymi na udach i to na wysokości majtek.
Moja mała wchodzi w rozmiar 62-68 waży już 5,150 i ma 60 cm.

My też w weekend byliśmy nad wodą na morskim oku trochę ją podmoczyłam ale nie dużo ale ubaw miała jak 150 😆 😆 i też kupę mi walnęła jak tylko jej stópki zamoczyłam nie wiem ta woda ma jakieś chyba moce że tak dzieci się rozluźniają i kupy robią bo to nie tylko moja tak robiła bo byliśmy ze znajomymi i ich maluch też tak walił kupę za kupą a jest tylko miesiąc starszy od Wikusi 😆 😆 😆 😆

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka nie boisz się ćwiczyć brzuszków tak wcześnie po cesarce? mi lekarz tłumaczył, że szwy wewnętrzne czasem potrzebują aż 4 mcy na całkowite rozpuszczenie, że sama skóra rozcięta to pikuś ale rozcinają też otrzewną, rozsuwają mięśnie, nacinają macicę i nawet jeśli nic nie boli nie znaczy, że jest zagojone w 100 %. polecał mi po 4 mcach ćwiczenia nie angażujące dolnej partii mięśni brzucha, po 6 mcach powoli próbować ale nie ćwiczyć do uczucia bólu tylko lekko a po roku dopiero pełną parą :P dodał jeszcze, że przy codziennej opiece nad maluchem i tak ten brzuch nie ma szans na spokojną rekonwalescencję i nie wolno mu dokładać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):
Kinga pisalas ze Twoja Nadia zdarła sobie gardelko od krzyku? Moja Zosia od wczoraj jakoś dziwnie guga, jakby jej sie glos zmienił. Chyba zdarla, bo wracalismy ze spaceru na sygnale, ale dosłownie 200 m. A mamy iść na szczepienie i nie wiem czy nie przełożyć.


Tak moja sobie zdarla gardlo od krzyku i potwierdzila to lekarka, ale nie przeszkadzalo to w szczepieniu.

Summer w zyciu bym nie pomyslala ze z niecierpliwoscia bede czekac na kupe juz nie mowiac o skakaniu z radosci na jej widok 😁

A my mamy jutro szczepienie,.ale nie wiem czy lekarka nie przelozy bo mam brata przeziebionego w domu:/ a mowilam.mu.od razu jak zaczal kaszlec zeby nie czekal, to nie bo.on przeciez zdrowy jest 🤢 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynaaaa napisał(a):
partyzantka nie boisz się ćwiczyć brzuszków tak wcześnie po cesarce? mi lekarz tłumaczył, że szwy wewnętrzne czasem potrzebują aż 4 mcy na całkowite rozpuszczenie, że sama skóra rozcięta to pikuś ale rozcinają też otrzewną, rozsuwają mięśnie, nacinają macicę i nawet jeśli nic nie boli nie znaczy, że jest zagojone w 100 %. polecał mi po 4 mcach ćwiczenia nie angażujące dolnej partii mięśni brzucha, po 6 mcach powoli próbować ale nie ćwiczyć do uczucia bólu tylko lekko a po roku dopiero pełną parą :P dodał jeszcze, że przy codziennej opiece nad maluchem i tak ten brzuch nie ma szans na spokojną rekonwalescencję i nie wolno mu dokładać :P


Hey mój gin powiedział że mogę ale nie za dużo na raz i robię codziennie już po 30 w dwóch seriach po 15 😆

Dziewczyny super wyprzedaże są w smyku dosłownie za grosze można kupić pełno ciuszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo 😉 to muszę się przejechać,wczoraj jej kupilam sukieneczkę ogrodniczkę :P nie wiem ile razy jej ubiore,ale co tam..musze jej kupic chusteczke na glowe badz kapelusik,bo opaska jak tak slonce grzeje to nie za bardzo,a w czapeczce za cieplo! Moja nosi rozmiar 62,czasem 68,a jedne body nawet 74. Zalezy..kazda rozmiarowka inna..chociaz moje dziecko to pulpecik .. taka Bunia 😉 mama wazyla sie z nia na wadze lazienkowej to w ubraniu wyszlo 6kg! No a na ostatnim szczepieniu ja mierzyli,oczy lwiscie tak mniej wiecej to 57cm wyszlo..ciekawe jak teraz

Ja mam szczepienie w nastepnym tygodniu. Chcialam sie Was zapytac..czy ktoremus dziecku tez chrapi w nosku w nocy i z rana,a pozniej nic? Codziennie slyszze jak jej chrapi,chocby katar,a pozniej normalnie jest..i teraz nie wiem..jak bede szla na szczepienie to powiem lekarce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska moja tak miała, myślałam ze katar ma, ale zauwazylam ze furczała tylko jak leżała na płasko. Kupilam sporej do niska w aerozolu, psikałam i masowałam od oka w dół niska żeby to co zalega się rozpuściło. I przeszło.
Ja też boje się ćwiczyć i czekam do 6 mies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska moj ytez furczy ale to chyba przez suche powietrze, bo nawet ja czesto teraz mam suchow w nosie i tak jakby zapchane zaschnietymi glutami :p
A ile Tuyska twoja ksiezniczka wazyla na szcepieniu pierwszym? Moj juz 5200 jak ogladalam twoje fotki to z Bartusiem podobni sa moj tez taka Bunia. I teraz przez te upaly to jeszcse wiecej przybiera bo nie przepajam go tylko cyc i tyje a czesto chce i czesto wydoi calego jak juz sie dopadnie. Niestety nie nawidzi butli i jestem w kropce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojej furczenie ustało po tym jak zakupiliśmy nawilżacz no ale pisałam Wam już o tym.

ja umówiłam nas na piątek z rehabilitantką żeby zobaczyła czy ta asymetria jest czy nie bo ja już głupieje, dopóki się nie przyglądałam było dla mnie ok a teraz we wszystkim widzę coś nie tak :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po szczepieniu i Lenka waży 5,9 kg więc całkiem nieźle 🤪 tuska więc Twoja może ponad 6 kg 😉 furczenie w nosie jest od mleka, skoro znika w ciągu dnia to katar nie ma tu nic wspólnego 🙂
trochę się spłakała ale mniej niż za pierwszym razem...biedna
pojawiły się nowe szczepionki na meningokoki typu B...jedna dawka tylko 400 zł 🙃 😮 sorry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska nie mam pojecia bo nigdy nie mierzylam w pupce.
Kingasz ja pilam przez jakis czas ale mam wrazenie ze Zuza jej nie toleruje wiec odstawilam..a brakuje mi jej strasznie. To juz uxaleznienie:-)
Moja Zuzka juz na bank wazy ponad 6 kg.a jak ja nosze na rekach to juz mi kregoslup siada:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ogolnie lubie bardziej mleko z kawa niz kawe z mlekiem i to.rozpuszczalna. przed ciaza i w czasie pilam.wlasnie takie. To moze na poczatek zrobie sobie w filizance z pol lyzeczki i zobaczymy, na nast dzien juz normalna i tez bede ja obserwowac. Dzieki za odp 🙂

Tuska a cos sie dzieje?

Ja tez jak moja nosze to wieczorem czuje ze klocka mam niezlego 🙂 musimy jej lezaczek bujaczek kupic, bo na macie zajmie sie soba ale chwile a jak ja wloze do nosidelka na pol godz i.dam zabawki to zdaze cos uprasowac zanim sie znudzi wiec moze lezaczek mnie zbawi 😁 mozecie cos podpowiedziec w tej kwestii na co zwrocic uwage?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga najlepiej żeby była w miarę pozycja leżąca i fajnie aby ją bujało lub miało wibracje czy melodyjkę :P my mamy huśtawkę taką bez której nie zrobiłabym w domu nic, ona tam czasem mi również śpi, normalnie nobla temu kto ją zrobił 😁 mamy tez taki bujaczek po synu bujaczek i również się sprawdza, ma wibracje i jest do 18 kg więc mój Młody do teraz w nim siedzi 😁
sadzam sobie ją w salonie, ona się buja bądź wibruje a ja gotuje i mam na nią i na syna, który często na nią czyha ( na Majkę nie na huśtawkę 😁 ) oko.
acha i wszystko da się wyprać z tych sprzętów jak się zabrudzi, można w pralce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pilam,jak karmilam i bylo ok..kawe..
Ach,no i mala miala 38st. 🤢 nie wiem dlaczego ... dalismy jej czopek oczywiscie obciety..kawalatek..no i poki co jest ok,spadla..ale jak jutro bedzie miec to lece do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pije 3 kawy nawet dziennie czarne z fusami! 🤪 na szczescie nic mu nie jest po niej.staram sie po karmieniu zeby jak najpoznije go karmic.
My mamy taki lezaczek-bujaczek z fisher price z wibracjami i wibracje pomagaja na kupki i ogolnie on w tym spi w dzien bo jak sie przebudzi to go bune w tym. i lubi w tym lezec ogolnie ma taki palak z zabawkami wiec ok szkoda tylko ze sie sam nie buja :p Ja kupilam uzywane przez neta bo szkoda mi kasy na nowe a kupilam jak nowe wiec po co przeplacac nawet na tablicy znalazlam od nas z miasta ze 3 wiec sobie odebralam sama. byl jeszcze jeden fajny co wlasnie sam sie bujal i na boki i sie przekrecalo ze buja jak fotel buany i ten bylby fajniejszy jak dla nas - tez mial wibracje ale ie podobal mi sie kolor i wzielam tez z fishera. teraz wiem ze tamten bylby gfajniejszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i zwroc uwage do jakiej wagi sa bujaczki bo te do 12 kg to wydaje mi sie ze na dlugo nie posluza. a wlasnie fajniejsze sa troszke :p
ja jakbym wczesniej zauwazyla to bym taki kupila: http://olx.pl/oferta/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-CID88-ID6rshj.html#b90ac57e15

a teraz przydalby mi sie taki
http://olx.pl/oferta/bujaczek-fisher-price-CID88-ID6j1a3.html#b90ac57e15;promoted

albo stojak do mojego i wygladaloby to tak i samo sie bujalo9 🙂
http://olx.pl/oferta/hustawka-fisher-price-smart-stages-3w1-bujaczek-lezaczek-CID88-ID5P8yN.html#a30582c11e

a moj wyglada tak:
http://olx.pl/oferta/bujaczek-fisher-price-CID88-ID6gnWw.html#089db1e93d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
Yasmina ma teraz faze na pluszaki - ma pieska białego z czarnymi oczami i noskiem i misia - bierze do buzi i gada do nich 🙂
Tuska słyszłama że lepiec dziecku nie zbijać temeraturę - wtedy organizm lepiej walczy z problemem - oczywiście jak jest wysokoa to tak ale 38 to jeszcze nie taka wysoka.
Moja dziś znowu miała zielona kupę i bóle brzuszka .. albo kurczak ze sklepu (bo wcześniej tylko takie wiejskie jadłam) albo maliny... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...