Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny, trochę ulżyło, mam nadzieję, że jakoś to pójdzie. Na szczęście nie byliśmy w formalnym związku więc może i z papierami będzie łatwiej.

Mały tak mi uciska nisko że kuśtykam jak ,,stara babcia\'\' a jeszcze jutro dokuśtykać do ginka i wysiedzieć swoje w kolejce. Ale posprzątać dałam radę, też się wzięłam za łazienkę i całą wyczyściłam a teraz brzuchol jak skała twardy.

partyzantka a jak tam u Ciebie? coś do przodu? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No u mnie niestety nic..lekko brzusio pobolewał i już ok. Znowu wpoerdzielilam kebaba,bo nie chcialomi sie obiadu robic :P a zaraz na spacer i dowiedzialam sie,ze na osiedlu gofry otwarli i ze smaczne 😉 . Takze nie omieszkam zajrzec 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzucholki

powiem Wam mamuśki ze zazdroszcze ze macie swoje kruszynki już obok siebie 🙂) Wiolu to pięknie Ci przesypia nocki..ale chyba cyca w między czasie podajesz???
aniu... współczuje bólu piersi.. napewno szybko sie zagoi i bedziesz mogła wrócić do normalnego karmienia 🙂
osasetkao- wiem ze nam łatwo sie mówi ale naprawdę nie mozesz sie przejmować debilem.... Twoje emocje przechodzą na dzidziusia.. a dzidziuś napewnoo nie chce smutnej mamy...dziewczyny maja racje w tym przypadku jak nie macie formalnego związku prawo jest po Twojej stronie...
u mnie zadnych skurczów.... tylko jest mi strasznie ciezko, no ale to zapewne jak u każdej z nas...nogi mam jak fiona z shreka.. ledwo chodze i okropny ból krocza...siedze z młodym w domu.. próbuje jakos dorównac jego pokładowi energii..ale widze ze z jego zdrowiem juz nie tak źle juz tak nie kaszle, jedynie troche smara i nie wiem czy jutro nie posle do przedszkola..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osasetkao u mnie na razie cisza są skurcze rozwarcie na 3 palce ale nic więcej bo skurcze nie regularne więc czekamy czekamy czekamy i się doczekać nie możemy mój już dostaje nerwicy bo co chwile dzwoni i pyta czy nie rodzę rodzice tak samo a tu lipa może w weekend urodzę mam taka nadzieję.

A co do twojego ex. jeżeli nie macie ślubu to nie musisz podawać tatusia w papierach a nawet jeżeli znajdziecie się w sądzie to ewentualnie wyślą was na badania genetyczne chyba że przyznasz że on jest ojcem ale na plus jest dla ciebie że nie interesował się wami od początku ciąży a o niej wiedział najlepiej żebyś na to świadków miała , a jeżeli nie masz to tez nic się nie stanie ewentualnie może być tak że sędzia wyznaczy dla niego terminy odwiedzin o których on pewnie nie będzie pamiętał a nawet jak będzie to możesz prosić że boisz się że porwie dziecko i chcesz żeby odwiedziny były w twojej obecności to zazwyczaj są weekendy wyznaczone jako terminy wizyt więc jak już naprawdę się uprze to tak będzie to wyglądać. Jeszcze jest kwestia alimentów jeżeli on cię poda do sądu to pamiętaj że ty go też możesz podać są darmowi adwokaci więc nie załamuj się tylko z nim walcz.

A jak będziesz coś jeszcze chciała albo konkretne artykuły prawne to daj znać trochę siedzę w prawie więc ci poszukam w razie wu ale lepiej żebyś udała się do prawnika po urodzeniu bo teraz się tym nie przejmuj bo to źle wpływa na ciebie i maleństwo a jeżeli będzie cię nachodził i dręczył to najlepiej nie otwieraj mu drzwi a jeżeli będzie nadgorliwy to staraj się go nagrać co do ciebie mówi i zostawiaj sms jeżeli tak owe pisze bo to się nazywa stalking ( nękanie ) i jest karane według prawa polskiego i wzywaj policję bez skrupułów .
To ci się może przydać 😁

Z dniem 1 marca 2011 roku rozpoczęło swą działalność Biuro Porad Obywatelskich i Prawnych w Białej Podlaskiej.
Zachęcamy osoby zainteresowane uzyskaniem BEZPŁATNEJ porady prawnej lub obywatelskiej do siedziby biura, przy ul. Sadowej 14 (pokój 34), w biurowcu naprzeciwko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Telefon: 83 342 35 06. Szefową biura jest Sylwia Tokarska, pracuje w nim również Anna Nieśpiał i Grzegorz Łubkowski – to oni udzielają porad prawnych oraz Emilia Jaszczuk – doradca w Biurze Porad Obywatelskich i Prawnych.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka Dziękuję Kochana, sprawy w sądzie kosztują więc też nie wiem czy on się porwie na koszta i jego przeszłość też raczej korzystna dla Niego nie będzie, chciałam się obejść bez sądów żeby nie wyciągać brudów i nie psuć jeszcze więcej nerwów, więc mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Co do porwania to dobrze trafiłaś bo groził mi, że może zabrać i nie oddać. Świadków mam dużo i raczej każdy postawi się po mojej stronie bo to co on wyrabiał to głowa mała. Dziękuję Ci jeszcze raz, że aż tak się zainteresowałaś Kochana i Wam również dziewczyny baardzo dziękuję, podniosłyście mnie na duchu :*


No ja jutro idę na wizytę zobaczyć czy się bardziej otworzyłam czy nadal 1cm. To życzę Ci żeby ruszyło coś w końcu u Ciebie i Maluszek zechciał w końcu wyjść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesoooooooo... padam na pysk. byłam z Młodym na tej działce i coś tam pogrzebałam w grządkach, pobudowałam babek w piaskownicy... generalnie trochę się wylegiwałam a on szalał no i nie przewidziałam, że w drodze powrotnej skończą mu się siły i musiałam go z 1,5 km nieść bo kategorycznie odmawiał pójścia na nóżkach aż mu łzy jak grochy leciały. więc z 13 kg dziecka plus rowerek biegowy to jak weszłam to myślałam, że rodzę 😁
no a jak panicz wypoczął to zażyczył sobie PIEROGI i znów ryk na cały blok... a jak na złość ani pół zamrożonego pieroga... wizja wyjścia do sklepu też jak koszmar mi się jawiła więc musiałam mu zlepić trochę tych pierogów :///// z serkiem wiejskim i szczypiorkiem bo nie miałam innego pomysłu na farsz i tak klęłam w duchu na to wałkowanie :P
teraz trochę bajki ogląda więc staram się odpoczywać póki mu się kolacji nie zachce bo kto go tam wie 😁 a mój dalej w pracy 😞

osasetka co za buc :///// współczuje Ci takich przejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osasetkao nie ma problemu ja przez to przechodziłam tylko trochę wcześniej bo jako dziecko więc wiem co znaczy być w sądzie i przez to wszystko przechodzić a co do kosztów sądowych możesz na niego zrzucić odpowiedzialność za koszty sądowe i koszty adwokackie w razie jak cos to pisz i się nie krępuj na pewno coś podpowiem co i jak napisać a jeżeli nie ja to na pewno któraś z dziewczyn coś poradzi a teraz uważaj na siebie i dzidzie a tym dupkiem się nie przejmuj 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
osasetkao partyzantka dobrze mowi, wez sie w garsc i pokaz gnojowi ze kobieta w ciazy wcale nie musi byc bezbronna i bezsilna. Jak zobaczy ze lamiesz sie psychicznie to bedzis ta droga szedl az w koncu psycha Ci padnie i nie bedziesz miala na nic sil, ja z kolei z mojego konika psychologii 😁 takze glowa do gory kobietko!! Jestemy z Toba jak widzisz 🙂

justynka ten Twoj ksiaze jest niesamowity 😁 usmialam sie jak nie wiem, ale jaki stanowczy on chce i nie bata ze nie 🙂 aj te dzieciaczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Osasetkao współczuję.. ale tak jak dziewczyny pisały nie daj się chłopu ani nerwom. Teraz jest Tówj czas i malucha. Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę.

Partyzantka rozwarcie na 3 cm to juz chyba nawet nawet.. a czop ci wyleciał? i od kiedy masz takie rozwarcie?

Justyna dzięki za info, kokosowy podono ma spv 6-7, sezamowy nie wiem a ten z malin 20-50 więc dużo... ale nie wiem jak na buzi by sie trzymał. Kupię i zobaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

Ale miałam zaległości do nadrobienia ze hoho 😉
My juz mamy pierwszy tydzien za soba 😉
Karmie piersią a powiem wam ze za każdym razem jak sie mały zasysa na początku to taki ból jakby mi kto igły wbijal, pozniej przechodzi mówisz ze trzeba sie przyzwyczaić 😉
Jeśli chodzi o spanie to przyznam sie ze dopiero od środy moge tak sobie pospać bo sie budzi co 2-3 godzinki na cyca i idzie spac 😉
W 3 dobie stracił na wadze 7,6% gdyby było wiecej musiałabym wrócić do szpitala ale za to w 5 dobie juz odbił 154g 😉
Teraz zaczyna dostawać taka fajna buzke okrągłą 😉
Mowia ze powinno sie dziecku odbić po każdym posiłku ale mojemu jakos to nie wychodzi 😉 czytałam ze dzieci karmione piersią łapią mniej powietrza i to dlatego nie chce sie odbić 😉
Ja dochodzę do siebie, jeszcze tam na dole ciągną szwy ale jak patrzę na Filipka to zapominam o całym bólu 😉
Mój brat nie moze sie małym nacieszyć 😉 bierze go na ręce mowi do niego cieszy sie jak wariat 😉 a mój K za każdym razem powtarza mi ze wykonałam nazwał dobrej roboty 😉
Moja mama przylatuje 13 kwietnia juz nie moge sie doczekac 😉 bo jak mój wróci do pracy to nie bede sama w domu siedzieć a zwłaszcza ze boje sie wszystkiego 😉 koleżanka powiedziała ze bawię sie jak z jajkiem no ale cóż to mój pierwszy brzdac i nie chce mu zrobić krzywdy 😉


Osasetko dziewczyny dobrze mowia zmień zamki, nagrywaj go jak ci grozi a najważniejsze teraz ty potrzebujesz spokoju a nie bycia nękana przez jakiegoś idiotę wiec nie bój sie dzwonić na policję, mów im prosto z mostu ze jesteś w zaawansowanej ciąży a ktos taki jak on zabiera ci spokój który teraz jest ci najbardziej potrzebny 😉

Kochane trzymajcie sie ciepło 😉 mam nadzieje ze cis sie u was ruszy i juz nie długo będziecie tez miały maluszki ze soba 😉
Trzymajcie sie ciepło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Słonko niestety tak na poczatku jest ze jak mały sie przyssie to strasznie boli. Ja mialam taki patent ze przed podaniem cycka sama go sobie naciskalam aby troche mleka polecialo i uwierz bylo to mniej bolesne niz jak maly to robil. Mialam wrazenie ze sama udrazniam sobie te kanaliki delikatnie a jak Olek ciagnal to łzy mi w oczach stawaly.

Osasetkao oby jak najmniej takich przypadkow i niech sie ten facet ogranie. Mam nadzieje ze nie jest niebezpieczny i jego grozby sa tylko proba zastraszenia iwynikaja z braku argumentow.
Super ze Partyzankta zna sie na rzeczy i Ci w razie co pomoże. Choć tez wspolczuje ze przez cos podobnego musialas przechodzic.

u mnie znow wieczorem pojawily sie skurcze te wlasnie bolesne no ale zasnelam i jak na razie spoko. tylko kregoslup i boczki bola od lezenia.

No i czekamy caly czas na nastepne dzidzie 🙂 Partyzantka Wy juz spoznieni troche jestescie hehe 😁 chodzisz juz na KTG? No i dzis rowniez Wasza kolej Osasetkao. Czekamy czekamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzucholki 😉

I co nic się nie dzieje? Coś reszta naszych dzieciaczków nie spieszy się do nas 😉 ja miałam w nocy z 3mocniejsze skurcze,ale to byloby na tyle. Mialam noc do d..y,bo maly od 1 do 3 zasypial i sie budzil,wiec sobie rozmawialam z moja corcia,zeby juz wyszla,bo i tak mama sie nie wysypia,wiec woli ja miec tutaj niz w brzusiu.. ale jak juz jestem nastawiona,ze w pn do gina,sprawdzi co tam i powie,zeby do szpitala isc. Wgl mała jest dużo mniej ruchliwa i zaczynam sie stresowac czasem ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska
pod koniec maluchy majaa juz bardzo mało miejsca i dlatego te ruchy są słabsze
a przed / poczas proodu ruchy mogą ustać zupełnie więc to może być oznaka porodu 🙂

ja dziś lub jutro okna umyje .. czekałam aż mój mężuś ti zrobi ale sam się chyba nie zabierze 🙂
tylko że u nas w kamienicy okna mają chyba ponad 2 metrów wysokości - jak stoje na stoliku na wyoskości gdzie okno się zaczyna to bez krzesła dodatkowego nie sięgnę żeby wymyć górna kwaterę..

leniuch dzięki za podpowiedź w sprawie zaczęcia karmienia 🙂 ja bym chciała mała karmic min 6 a najlepiej 12 miesięcy... to na prawde zdrowe dla maluchów a podobno po trudnych początkach przyjemne też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak się obudziłam to też mnie pobolewał brzuch i miałam cichą nadzieję że może posluchalo mnie dziecię....ale jak dotąd przeszło więc chyba z dzisiejszych obietnic nici 😉
ja dziś mam ktg także muszę w końcu zapytać czy u mnie coś się zarysowuje na tym zapisie...

dziewczyny a ile u Was lekarze czekają od skończenia terminu na wywołanie....mam nadzieję że tydzień 🤨 nie dłużej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak się obudziłam to też mnie pobolewał brzuch i miałam cichą nadzieję że może posluchalo mnie dziecię....ale jak dotąd przeszło więc chyba z dzisiejszych obietnic nici 😉
ja dziś mam ktg także muszę w końcu zapytać czy u mnie coś się zarysowuje na tym zapisie...

dziewczyny a ile u Was lekarze czekają od skończenia terminu na wywołanie....mam nadzieję że tydzień 🤨 nie dłużej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchole....
Mlodego poslalam do przedszkola..a sama poszlam na badania..taka jakas nieporadna pielegniarka mnie kuła ze cala reka mnie boli..:-(
Slonko..czasami na poczatku karmienia tak bywa ze boli, ja rowniwz mialam strupki i smarowalam mascia..ale to prawda ze pozniej to sama przyjemnosc:-)niezapomniane uczucie wiezi matku z dzieckiem...
Kamila u nad jest tak, ze po 7 dniach od planowanego terminu masz sie stawic w szpitalu, tam dostajesz serie zastrzykow trwa to ok 3-4 dni i jak daleh nic to dostajesz kroplowke...i tu powinno cos ruszyc..wiec to wychodzi ze mozna kolejny tydzien w szpitalu przesiedziec i rodzisz w 42 Tyg...no ale pewnie co szpital to inna polityka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas chyba jest 10 dni zeby cos sie samo ruszylo, tak mowila dziewczyna ktora byla po terminie i lezala ze mna w szpitalu. A jak nic sie nie dzieje w tym czasie to chyba Cie zabieraja, nie wiem jak tk dokladnie wyglada bo to moj pierwszy porod i mam.nadzieje ze tragicznie nie bede go.przechodzic:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

ja znów pół nocy nie spałam bo jakieś myślówki urządzałam i oczy jak pięć złoty :/ za to nad ranem jak mój wychodzi do pracy to moooogłabym spaaaaaać ... no ale wtedy wiadomo - nie ma jak, eh.

Słoneczko ja też tak na początku aż podwijałam palce u stóp jak przystawiałam do cyca ale z każdym karmieniem będzie lepiej bo się brodawka przyzwyczaja i dzidziuś coraz efektywniej umie złapać. więc gorzej już nie będzie a tak jak dziewczyny piszą i pewnie sama już wiesz to cuuuudowne uczucie karmić 🙂

Kamila u mnie po niecałym tygodniu lekarz dał skierowanie, jeździłam codziennie do szpitala z nim, tam miałam badania i ktg i czekałam aż się zwolni miejsce i po 9 dniach od terminu mnie przyjęli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..ja nie pamiętam jak to było..termin miałam na 5.03 i kazał mi przyjść do siebie 7.03,no i skierowanie do szpitala dostałam na piątek. No ale mialam bole krzyzpwe w srode i pojechalam do domu,a ze bylam po terminie to mnie zostawili od razu. W pt zapytali czy bym chciala zaczac wywolywac,a ja ze tak..mialam dostac przez 3dni po 2 zastrzyki,a w pn na porodowke i tam kroplowka,ale mnie ruszylo od razu po 2zastrzykach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja karmilam 6 mies i teraz tez tyle chce.
Każda juz nie może się doczekać swojego dzieciątka :-) ja sama wpatruje się w buzie mojej córeczki, i jak się usmiecha przez sen taka slodziutka.
Wczoraj od znajomej sprzedawczyni uslyszalam "komplement" ze wygladam jakbym jeszcze nie urodziła 😮
A dziś mamy juz tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmiłam Alana ponad 7mcy.

Ania no to faktyczniee "komplement" :/ ech, nie martw się gadaniem! No doczekać się nie możemy..a tu jeszcze przede mną pewnie minimum z tydzień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...