Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

Kinga gratuluję! 😉 .

Mnie Mała właśnie kopie 😉 . Ból podbrzusza jest to silniejszy,to lżejszy... aż mnie momentami poty oblewają. Jak tylko wstanę brzuch twardy,ale jak leżę jest ok.
Na mojego się wydarłam z rana, więc kolejny dzień milczenia. Ja to już myślę, że jakby mi głupio nie było to poszłabym do rodziców .. wiem, że by mnie przyjęli, ale cały czas mam nadzieję, że coś się zmieni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
niestety nie, moj gin nigdzie nie przyjmuje w szpitalu tylko w klinice leczneia nieplodnosci NOVUM i wlasnie w luxmedzie. Oni tam nawet maja opory przed wystawieniem zwolnienia do pracy a co dopiero o wskazaniu do CC. Moze gdybym chodzila gdzies do typowo prywatnego gabinetu to wtedy co innego. Zreszta nie myslalam o tym poniewaz wiedzialam ze w szpitalu tam gdzie chcialam rodzic decyzje podejmuje ja. A teraz to nie wiem jak bedzie. no nic pozyjemy zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga, Ewelka gratulacje, dużo zdrowia życzę 🙂

leniuch a masz w karcie ciąży wpisane, ze jesteś po CC ? jeśli masz to włóż do dokumentów jeszcze wypis ze szpitala potwierdzający, że przeszłaś cięcie i to jest wskazanie do tego, że masz wybór jak chcesz rodzić. W razie porodu siłami natury musiałabyś podpisać zgodę na niego. Ten papier muszą mieć jeśli podejmą próbę SN.Wiadomo, że w szpitalach różnie bywa ( oszczędności :/ ) ale musisz być stanowcza. tak mi lekarz wczoraj tłumaczył, że nic więcej prócz tych dokumentów nie jest mi potrzebne by przeprowadzono CC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz gratulacje 😉 dużo zdrowka inwspanialych wspomnień 😉
Osasetkao tantum rosa najlepsza a jak chcesz sie załatwić tylko sie boisz o szwy to mi Polozna powiedziała zeby przytrzymac sobie podpasek z przodu no i robic i ja tak zrobiłam po dwóch dniach. Moze warto spróbować 😉
Wczoraj do obiadu zjadłam paprykę konserwowa no i moje dziecko sie znowu męczylo ;( a ja razem z nim bo mój przecież bardzo zmęczony jak ma sie do małego podnieść i odwraca sie w druga stronę ;( kuzwa faceci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga biedaku szczęścia i moc gratulacji, macie to już za sobą. Od 5-go do dziś to tylko 8-my jest wolny a tak codziennie coś się dzieje. Tuska jutro Twoja data, ja też liczyłam na 7-go tak jak Maja ale nic z tego 😉
Leniuch współczuje Ci tych dylematów 😞
ja też miałam problem z grubszymi sprawami po porodzie i jak nic nie zapomnę że poszłam się załatwić i czekalam aż samo wyjdzie, a tu obchód i mi kurde lekarz w drzwi nawala czy się dobrze czuje, czy może mi pomóc hehe......a ja byłam już tak blisko 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny które karmią piersią, wasze dzieci robią luźne kupki? Moja maja takie właśnie robi od urodzenia, z tego ma te odłączenia,nie wiem czy to możliwe, staram sijesc rzeczy za pychajace, jak ryż. Ale ona i tak po swoimi się wyróżnia. I te plesniawki nadal SA. Dziś będzie położna to zobaczy na nią, jak się nie poprawi to jade na konsultacje do lekarza.
Kinga, Ewelka gratuluje.
Kinga nie ruszyło po baloniku? Zeskonczylo się CC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha był u mnie właśnie kurier i pytam go czy mogę sprawdzić przesyłkę a on do mnie : "a nie będzie pani płakać?" ja oczy wielkie zrobiłam i pytam czemu a on , że był przede mną u babki w ciąży co zamówiła pościel do łóżeczka i przyszła nie w tym kolorze co trzeba i płakała biedna kurierowi :P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania po baloniku bylo 6 cm rozwarcia i zaczely mi sie wody saczyc i wzieli mnie na porodowke tam skurczy wogole nie bylo, 3 cm szyjka nie zgladzona, a mala.tak strasznie parla na dol ze ja wylam z bolu 😞 byla pilka byly przysiady az tetno zaczelo spadac bo ja przy jej parciach nie moglam.oddychac to wyobrazcie sobie bol. Az podjeli decyzje o cieciu. Ale juz jestesny razem tylko musze ten bol z rany przezyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej no ja juz po wizycie na IP. Na poczatku byla sama polozna i zagadalam z nia na temat porodu powiedziala ze niby teraz to kobieta po pierwszym CC sama decyduje o drugim porodzie ale sie troche zmieszala bo kilka osob bylo i kazala mi pogadac z lekarka. Lekarka przyszla niby mila ale jak zapytalam o porod po pierwszym CC to uslyszalam ze to nie jest wskazanie do nastepnej cesarki. Nie za bardzo chciala mnie zbadac ale zaczelam jej mowic o tej zakrzepicy ze jak jestem w wc to mi wylazi. Ona na to ze jak wylazi to bez roznicy czy CC czy Sn i tak wyjdzie. no i mowi no dobra to zbadam pania prosze na fotel. No i powiem Wam ze nie bylo to zbyt przyjemne powiedziala ze dziecko jest wysoko i nie zapowiada sie na jakies wczesniejsze rozwiazanie i ze rozwarcia nie ma co mnie zdziwilo bo bylam tydzien temu w innym szpitalu i mialam rozwarcie na jeden palec. I tak samo bylo jak bylam w srode na wizycie u swojej ginekolog rozwarcie na palec i krotka szyjka, glowka nisko 🤔 wiec mozeliwe ze rozwarcie sie zwarło 🤢 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch czy rozwarcie może się zmniejszyć to nie mam pojęcia :O a co do tego co mówiła Ci lekarka, że jedno CC nie jest wskazaniem do drugiego to nieprawda. jest - tyle, że nie wskazaniem bezwzględnym i nagłym. ale zgoda na poród SN musi być Twoja.
tutaj jest stanowisko PTG na temat cc.
http://www.ptmp.pl/png/png1z1_2008/png11-3.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch u mnie tez był ten problem, ze moja ginekolog mi mówiła ze szyjka skrócona i rozwarcie na opuszek palca, a w szpitalu mówiła lekarka ze szyjka długa i wszystko ok. Ja wierzylam mojej lekarce bo miała porównanie podczas innych wizyt jak wyglądała szyjka. A w szpitalu po lebkach badają, byle zbyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurna a u mnie Maja ma wirusówkę, tzn. kaszel, katar i podwyzszoną temp od środy i lekarka mnie nastraszyła że przez tydz to lepiej żebym nie rodziła bo Lena może się rozłożyć, a jeśli ja się zarażę to będą mnie trzymać na izolatce 😠 wiec nawet jak urodzę to Maję będę musiała gdzieś wywieźć...a miało być tak pięknie...
zaraz zacznę wpieprzać czosnek i herbatę z miodem żeby się utrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymyśliłam sobie Maca .. A.się nie chciało to kupił nam na qynos,a sobie kebaba... i tak nas wssystkich przeczyściło 🤢 - moja mama się śmiała,jak jej powiedziałam,że za zdrowo się odżywiamy i później fast foody nam nie służą.

Na zakupach jakoś zaczęliśmy ze sobą rozmawiać,tzn.ja i mąż. Z tym,że to jeszcze nie to. Dziś ma na 14:00,jutro na 6:00 tak więc zbytnio nie mamy czasu na to aby do końca się dogadać. Zresztą i tak chyba nie jest to możliwe,żeby było całkowicie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szczerze mówiąc olałam dzisiaj sprzątanie..zapierdzielam cały tydzień,a i tak na drugi dzień nie widać,żeby sprzątane było..no i do tego nie daje to nic,jeśli chodzi o zaczęcie się akcji porodowej..nawet łóżko nie złożone dzisiaj jest. Jak położę małego to xboxa załączę i poskaczę przy sportach 😉 . Dzisiaj już na pewno..
Także dzisiaj oprócz zakupów nie robiłam nic.. protest! Mój ma na 14:00 to ja poskaczę,a później jakiś film na necie sobie załączę..a co! Może na mnie dzień relaksu zadziała 😁

A i miałam nic małej nie kupować,ale weszliśmy do pepco i kupiłam jej czarne legginsy na 0-3mc z taką koronką u dołu 😉 . Pewnie wejdę na allegro i jakąś białą bluzeczkę dokupię! 😉 jejku naprawdę się cieszę,że to będzie córcia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj ciśnieniomierz wyleciał z futerału,jak chciałam zamknąć i jak podnosiłam,to jeszcze raz mi zleciał 🤔 także nie jesteś sama.
Pobolewa mnie dzisiaj brzucho co jakiś czas,ale lekko..takie nic w sumie..ach i mam jakoś mokro dzisiaj tam 🤔 - ach i krocze mnie tak boli jak chodze,jakby mi się kości miały porozrywać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to brzuch pobolewa coraz częściej,ale jak napisałam to moum marcówką to ucichło.. a napisalam,ze coraz czesciej i dluzej mnie podbrzusze pobolewa,no i coraz czesciej mysle,ze jutro bedzie dzien naszego spotkania.. - takze juz nic nie pisze,bo zapeszam! Teraz to mnie leb nawala!!! :/
Chyba napisze Wam dopiero z porodowki,bo naprawde co napisze to ucicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam dola 😞 nie moge wstawac, ruszac sie porzadnie i jak ja mam sie sama dzieckiem w szpitalu zajac? Nie chce mi cyca ciagnac bo w kazdej.pozycji mi niewygodnie, ona sie denerwuje i konczy sie na dokarmianiu 😞 przebrac tez nie daje rady bo trzeba ja doniesc do przewijaka a ja sama ledwo na.nogach sie trzymam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TUSKA OBY OBY TO BYŁO JUŻ TO!!! z całego serducha Ci tego życzę!!!!

Kingasz bidulo wiem co czujesz bo przechodzilam to samo. Spokojnie Małą dokarmiaj tylko zadbaj o to aby laktacja sie w piersiach utrzymala a jak juz wrocicie do domku to sprobujesz ja jeszcze raz przystawiac. A na sali jestes sama? Bo jesli sa tam inne mamy to zwyczajnie popros aby Ci ja podaly i najwyzej przewiniesz nałóżku albo w tej mydelniczce. Mi pielegniarki tez nie pomagaly tylko wlasnie inne mamy bo rowniez nie moglam sie podniesc bo tak mnie blizna po CC bolala. Moja kolezanka wykupila sobie na noc pielegniarke aby jej pomagala jesli chcesz to zawsze mozesz zapytac o taka opcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...