Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kinga współczuję..ja Ci nic nie doradzę,bo nie wiem jak to jest po cc. Nie rozumiem opieki w niektorych szpitalach..ja po sn z Alanem i powiedzieli mi,że wezmą go na trochę abym mogla sie spokojnie przespac..a to troche bylo do rana..przed obchodem mi go przyniesli..przebudzalam sie w nocy i sie zastanawialam dlaczego jeszcze go nie odwiezli,ale zasypialam na nowo..co mnie jedynie zdenerwowalo to,to ze dalam pampersy i chusteczki,a one ani razu go nie prsebraly i dostalam zjebke od pediatry,ze on zdazyl 2 czy 3 smolki oddac! A ja bylam tqk zaskoczona,ze nic nie powiedzialam...bo serio przywiozly mi go 5min przed przyjsciem lekarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach i ja tez w szpitalu dokarmialam,bo pierw pokarm lecial jak glupi,a pozniej w momencie zero..az prsyssla polozna,ktora przyjmowala nas po porodzie sprawdzic czy na pewno nie mam pokqrmu,bo widziala moja mokra na cyckach pizame..takze nie przejmuj sie,tak jak Justyna pisze..wiekszosc z nas dokarmiala! Dacie rade!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem z dziewczyna na sali ktora smiga jak samolocik wszytsko przy dziecku zrobi i doluje mnie to. Wczoraj urodzila naturalnie. Robila problem zeby mi po polozna zadzwonic jak ona ma dzwonek. Tzn polozne u nas sa ok ale nie wiem jak bedzie wygladala noc dzisiaj. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Na poczatek gratulacje dla noeoupieczonych mamusiek 😁
À ja Staram sie odpoczywac choc za bardzo sie nie da. Od wczoraj bola piersi, ze gwiazdy widze jak przystawiam mala. Za kazdym razem To samo. Na poczatku po porodzie bol ale wkrotce przechodzi.
Moja Maja wazyla 3210g i mierzyla 48 cm.
Ola_szelma, To teraz kolej na Twoje porod domowy 🙂 ja z Bolu ledwo zipalam, Ale jak bylo po wszystkim To sie cieszylam, ze mnie nie sluchaly moje polozne, tylko caly Czas mowily, ze dam rade urodzic w domu. Logistycznie Duzo latwiej, nikt postonny sie nie gapi, sami swoi, nawet bakterie swoje Wiec nie zaluje, ze znowu rodzilam w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba jest już 10 rozpakowanych i 10 jeszcze w całości....chociaż niektóre dziewczyny niestety już się nie odzywają więc w sumie nie wiadomo...
Kinga moja kumpela po cesarce też dokarmiała w szpitalu a w domu się tak zawzięła że teraz ładnie karmi piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga u mnie było inaczej, ja po cesarce w pierwszej dobie wogole mała się nie zajmowalam, przynieśli mi ja pokazać tylko. Na olejny dzień ja dostalam około południa, i na zmianę jakiś przeciwbólowy dostawalam, mój szpital ma ta szkole rodzic bez bólu, wiec tak było. Ja dokarmilam tylko raz, sama poszlak po mleko, ale na trzeci dzień juz pokarm na płynął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,ale mnie glowa boli :/ niestety xbox znow nie zostal zalaczony,bo Alan zasnal przed 21.,no i ten bol glowy..jakas masakra,chyba nigdy mnie tak nie bolala 😞
Wlaczylam sobie film i ogladam.

Dzisiaj juz raczej nie bede zagladac..takze dobrej nocy Brzuszki i Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
wczoraj po południu małej nie czułam więc sie wystraszyłam. Pojechaliśmy o 1 szej w nocy do szpitala. Wyszło że mało wód płodowych 4 cm i KTG takie sobie - młoda ciągle uciekała. Gdyby mieli miejsca chcialiby mnie zatrzymać kazali jechać na Klinikę. Ostatecznie pogadałam z moją położną (o 3 ciej w nocy) i nie pojechałam na Klinikę (bałam się żeby mnie nie zatrzymali i coś nie kombinowali).
Dziś byłam u lekarza prywatnie KTG super - młoda urządziła DISCO i w 30 minut 30 ruchów mocnych i wyraźnych, wody płodowe 8 cm czyli w normie.
Tylko zdniem lekarki młoda wysoko, szyjka długa.. boi sie że mogę nie dac rady urodzić w domu, jej zdniem może nawet cc (jakoś oceniała moją miednicę).
Suma sumarum - pewnie co najmniej tydzień będe czekać jeszcze na młodą, umówiłam się w przyszły wtorek z położną na badanie tej miednicy i ułożenia dziecka.

Muszę czekać 😞

Mama76 bardzo chcę rodzić w domu.. mam nadzieję że się uda i gratuluję Tobie 🙂

Kinga gratulacje maluszka.. czemu w ogóle ten balonik Ci podawali?

kibicuję wszystkim szybkich i dobrych porodów...
i zazdroszczę mamą już po 🙂

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Balonik mi podali na wywolanis porodu, on siedzialw szyjce a za kazdym moim.pociagnieciem.i skurczem on rozwalal szyjke. A podali mi go bo lozysko nie zywilo dziecka i rzeczywiscie bylo malutkie i pepowina cienka,.az o palenie fajek mnie posadzili. Dziewczyny to kto jeszcze oprocz Was siedzi w pakunku?

Mala zakazenie jakies ma.. antybiotyk dostaje, obstawiam przeziebienie od wtorku albo to cholerne bakterie w moczu:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz moja kumpela w listopadzie urodzila corke 2500g i tylko 50cm tak wiec nie przejmuj sie jej waga. Tez bylo jej ciezko karmic bo jeszcze miala maly biust. Nie wpedzaj sie w poczucie winy przeciez mialas problem z cukrem pamietasz? I byc moze to jest przyczyna niskiej wagi. Co do zakazenia to nie daj sobie od razu wmowic ze to przez Ciebie jest choram. Mi tak powiedzieli ze Olek zarazil sie ode mnie ato bylo gówno prawda. Okazalo sie ze zarazil sie w szpitalu i lezelismy tam 10 dni bo antybiotyk dostawal. Tez pewnie bedziecie dłużej tam siedziec wiec pomysl sobie ze zdazysz sie nauczyc dziecka a ono Ciebie. Ja prawie caly pobyt przeplakalam dopoki nie zaczelam podawac malemu mleka modyfikowanego. Bo tak to wiecznie plakal cyca nie chcial brac bo i spadl mi na wadze a pielegniarki nie chcialy go dokarmiac. Wiec po ciuchu robilam to jak. Nie chcial mi spac a one mowily ze on placze bo jest glodny bo go nie karmie i wpedzaly mnie w poczucie winy. A potem wyszlo ze zlapal gronkowca i ma posocznice wiec dlatego plakal i nie chcial jesc a jak dostal antybiotyk to mi przeslal az 6h godzin a ja cala w strachu bo normalnie jego sen trwal 30min. PAMIETAJ NIE MASZ SOBIE NIC DO ZARZUCENIA A IM NAJLATWIEJ JEST ZWALIC NA MATKE TYM BARDZIEJ PIERWORODKE KTORA DA SOBIE WSZYSTKO WMOWIC. Cora śliczna 😘 😘 😘 😘 😘 😘 Trzymaj sie tam obyscie jak najszybciej wrocil do domku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch dzieki za wsparcie. Ona ma mala wage bo.lozysko bylo nieawydolne. A z karmieniem trudno jak nie bedzis umiala cyca wziac to na mm bedzie trzeba sie przerzucic dziecko jest glodne to trzeba nakarmic. Dzis wazenie miala i 2550 ma ale dzieci traca na wadze w pierwszej dobie?

Tuska to moze Ty bedziesz kolejna bo.cos lilce wygodnie u Ciebie i chyba sama sie nis zbierze:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kinga my ogólnie jesteśmy od tego aby się wspierać. U mnie znajoma na marcówkach miala duzo pokarmu,a Paweł nie umiał ssać to ściągała swoje mleczko chyba przez 3mce. - no ale to musi się chcieć,bo ja to leniwa jestem i poszłabym ba łatwiznę z mm 😉 .
A co do Lilci to chyba faktycznie Jej wygodnie u mamusi 🤢 wczoraj z nią tyyyle rozmawiałam,ale ona sobie nic z tego nie zrobiła. Ja jeszcze mam małą nadzieję,że do pn będzie z nami..że tak jak na pierwszym usg wyszla ciąża 6dni młodsza,więc dlatego mała się spóźnia i dziś lub jutro wyskoczy.

Coś się rozjaśnia to może okna umyje,te co miesiąc temu myłam..dokładnie 12.03 i pojechałam 13.w nocy do szpitala 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga słodkie maleństwo i jaki czarny łepek ma 🙂

mi to chyba te wody się sączą bo stale mam wilgotne gacie, a po nocy to i wkładka i gacie naookoło, dziś się zapytam czy jest taka możliwość żeby tak było bo już mam stracha że za późno z tym pójdę.

No i też już jestem tylko użytkownikiem wg forum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila Tobie i czop odszedł i teraz mówisz,że mokro masz non stop..także może się już faktycznie zaczyna.. mnie dzisiaj dosc spory kawalek sluzu wyszedl 🤢 ale niezabarwiony krwią..teraz jak bylam to zauwazylam na papierze malenka kropeczke krwi,ale taka ledwo zauwazalna..takze ubieram sie i myje te okna,a może się uda.. Mała ma chyba czkawkę.
Tylko ponoć jak sie zanosi na porod to i dziecko mniej ruchliwe,a u mnie dzis rano dala do wiwatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz sliczna corcia:-) a co do karmienia to racje ma leniuch, nie daj sobie wmowic ze to Twoja wina...probuj mala pzystawiac a sama zobaczysz ze sie niedlugo nauczycie siebie..najwazniejsze to zebys sie nie stresowala bo laktacja tez siedzi w glowie..trzeba myslec pozytywnie, a jak trzeba mala dokarmic sztucznie to dokarmisz, przeciez to nic dtrasznego w domu dojdziecie do swojego harmonogramu dnia:-) no i normalka ze dzieciom waga spada moj Janek urodzil sie z waga 3860 A w trzeciej dobie wyszlismy z waga 3600 wiec to norma:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska moze ty Lilke zabardzo rozpieszczasz ze jej tak dobrze w tym Twoim brzuszku...Ty myslisz ze skakaniem i sprzataniem ja pogonisz a ona jak krolowa sie buja w bujaczku i nie chce wyjsc:-) wiem wiem ze masz serdecznie dosc..ja jeszcze kilka dni do terminu a tez juz jecze na kazdym kroku...a w kroczu to chyba sie rozchodze na pol:-(
Kamilee Ty moze faktycznie sprawdz czy to nie wody, a moze podjedz do szpitala czy aby tych wod nie jest za malo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilee napisał(a):
Kinga słodkie maleństwo i jaki czarny łepek ma 🙂

mi to chyba te wody się sączą bo stale mam wilgotne gacie, a po nocy to i wkładka i gacie naookoło, dziś się zapytam czy jest taka możliwość żeby tak było bo już mam stracha że za późno z tym pójdę.

No i też już jestem tylko użytkownikiem wg forum 😉

NIGDY bym się nie spodziewała, że dobijesz do 40tyg. 😁 😮 to co czekacie do moich urodzin jednak? 😉 może idź do łazienki usiądź na wc i próbuj wyłapać to co leci i zobacz jak to wygląda, ja miałam przezroczyste wodniste jakby maziowate. No i czuje się przy tym takie lekkie napieranie na pęcherz zresztą wiesz o co chodzi bo już tak miałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...