Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniu wiem, że po cc nie musi być gorzej, po pierwszej miałam pokarm i dość szybko się nawet pozbierałam. masz rację, że w głowie wszystko jest.

no nic tak jak Summer napisała najważniejsze, że niedługo już będziemy tulić dzieciaczki. każda z nas tu się bała i póki co ( odpukać tfu tfu ) wszystko pięknie się kończy 🙂

Leniuch ciekawe czy można nie wyrazić zgody na indukcję... no ale też sobie myślę, że jak wpadnę tam do szpitala z taką postawą roszczeniową to dopiero mogę sobie bigosu narobić... z resztą ze mnie w takich sprawach taka zahukana koza wychodzi, że pewnie pójdzie tak jak oni będą chcieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak gdyby trafil sie lekarz ktory bedzie mial jakies spoko podejscie i powie: Pani sie nie martwi wszystko bedzie dobrze, sprobujemy a jak sie nie uda to bedzie ciecie. Bedziemy Pani i dziecko monitorowac ale nie bedziemy robic nic na sile.
a znajac zycie to beda mi kazac a ni e proponowac i pojda sobie w cholere. Zostanie polozna, ktora tez wiadomo zalezy jaki bedzie miala dzien i ile pacjetek rodzacych. I bede sie stersowac i martwic czy wszystko bedzie dobrze.
w tym moim szpitalu to sporo studentow bylo wiec wszyscy tak delikatni jeszcze nie "wypaleni zawodowo" mili i wogule chetni do wspolpracy a jak trafie na takiego lekarza jak ta baba z IP co mnie badala na "odwal sie" to mam przejebane na calej linii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, ja mam dokładnie to samo. gdybym miała pewność, że trafię pod dobrą opiekę i że ktoś weźmie odpowiedzialność za zdrowie moje i dziecka również nie bałabym się próbować rodzić sn. tak mnie wkurzają te wszystkie sytuacje o których słychać, opieszałość lekarzy, kto wie czy się trafi na anioła czy na jakiegoś wrednego grzyba, któremu jak w łapę nie posmarujesz to sobie możesz.
no nic strach przed próbą jest u mnie większy i mam nadzieję, że ten raz w życiu wykażę się w razie co asertywnością, Tobie też tego życzę 🙂

a co do balonika to samo założenie pamiętam lekko bolało ale do przeżycia a potem z pipki taka rurka gumowa dynda bo to taki jakby cewnik jest 😁 mi to plastrem do uda przykleili... oni go chyba jakimś płynem wypełniają i napiera na szyjkę i wypada po czasie. ja miałam po nim chyba 3 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, asertywnoscia ciezko sie wykazac podczas porodu i potem robia z nami Co. Chca à My potem zalujemy , ze sie zgodzilysmy albo nawet wpadamy w depresje.dlatego lepiej Rodzic z Kims bliskim kto zna nasze potrzeby i w razie czego bedzie mogl To wyegzekwowac. Inne rozwiazanie, ktore sie powszechnie stosuje w szwecji jest tzw. List porodowy, w ktorym pisze sie czego sie oczekuje, czego sie nie chce i czego sie boi itp. Wiec moze napiszcie taki list i dajcie personelowi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja licze ze pojade juz z rozwarciem bo skurcze mam ostatnio to co godzine sie pojawialy teraz juz mi sie nie chce sprawdzac zreszta jaby byly czesciej to bym chyba zajarzyla. Czesciej pojawiaja sie jak jestem w pozycji siedzacej a jak łaze i cos robie to juz nie. Chyba ze jestem czyms zajeta i nie zwracam az tak duzej uwagi na to.
z jednej strony chcialabym poczekac do terminu i pojechac do tego swojego szpitala a z drugiej wolalabym zeby sie samo wczesniej zaczelo (np jeszcze w tym tygodniu) i pojade gdzies indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynaaaa napisał(a):
no nic, będzie co ma być. głęboki oddech i czekamy 🙂

ciekawe jak tam Ola, czy coś ruszyło u niej...

a w ogóle dają w szpitalu po porodzie jeszcze te pudełka różowe i niebieskie?:P


jesli chodzi o te gratisy to piec lat temu dostalam ale moja kolezanka rodzila w listopadzie i mowila ze najpierw musiala ankiete wypelnic i dopiero potem dawali. A ta ankieta to taka glupia w sensie ze bardzo szczegolowe pytania sa np ile sie zarabia, czy masz samochod itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie...bardzo duzo zalezy od ludzi na ktorych sie trafi podczas porodu..w tamtym przypadku mialam to szczescie ze trafilam na polozna ktora prowadzila szkole rodzenia i znalam ja bardzo dobrze no i tez byl moj lekarz prowadzacy wiec ogolnie milo wspominam personel i do tego obecnpsc mojego k dawala mi otuchy..a teraz wiem ze ta moja polozna m wybiorcze dyzury i nie wiadomo czy bedzie no i mam innego lekarza. Ech....bardzo mi zalezy zeby moj k byl, ale o tez jest pod znakiem zapytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojeeeej jaka Pyzunia śliczna, Tuska cudna córa i ile ma włosów 🙂 aż dziw, że zgagi ciągłej nie miałaś. rozczulają mnie te fotki maluchów 🙂

Leniuch no właśnie ja wypełniałam ankietę i kilka dni temu dzwonili do mnie z jakiegoś wydawnictwa, że chcą książki jakieś sprzedać dla Młodego i że numer mają własnie z tej ankiety :O 😁

Summer a do którego lekarza chodzisz? bo chyba do wrocławia jeździsz na wizyty czy coś pomieszałam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska...sliczna ta Twoja corcia, taka czarnulka:-) super
Justynka..tak, chodze do wrocka do medicoveru do Barwinskiego..a z Jankiem chodzilam do Sienkiewicza ktory wtedy przyjal sie do szpitala w strzelinie i do dzis tu pracuje...a ze wtedy nie znalam zadnych lekarzy to chodzilam do niego prywatnie... a teraz medicover to mi firma oplaca....wiec juz nie chcialam wydawac kasy na prywatne wizyty w strzelinie..a Ty do kogo chodzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej idę na przebicie pęcherza rozwarcie mam 2,5 cm potem zobaczymy. Młoda cały czas wysoko.
1 lekarz okropny 1 lekarka miła. Zobaczymy jak Polozna...
Teraz tylko zeby zdrowo malutka urodzić. Wczoraj milam już niezłe bóle zobaczymy jakie bedą porodowe bóle...
Tuska gratulacje !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz do dr zborowskiego on przyjmuje w medfeminie i pracuje na borowskiej i mam blisko do niego więc to były kryteria, które zadecydowały a wcześniej dr barcikowski z corfamedu ale on mimo, że rzeczowy był to jakiś flegmatyczny i mnie wkurzał tym 🙂 a z pracy opłacają nam dolmed i tam dr żórawski przyjmuje i nawet chciałam do niego chodzić bo baaardzo jest przyjazny tyle, że często tylko do południa jest więc mi nie pasowało bo nie mam co w tym czasie z synem zrobić.

Ola powodzenia !! 🙂 będziesz już dziś mieć córeczkę przy sobie, oby szybko i jak najmniej boleśnie poszło 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do barcikowskiego chodzilam jak mieszkalam we wrocku podczas studiow:-) no wlasnie on taki rzeczowy i nie narzekalam:-) a pozostalych to nie znam.
Ola trzymamy kciuki....dasz rade...czekamy na info:-)
To w koncu ile nas zostalo nierozpakowanych? chyba z tych aktywnych na forum to niewiele co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam się z domku, nareszcie u siebie 🙂
tak przy okazji Tuska gratulacje i Ty się doczekałaś 🙂
ja też jestem szczęsliwa że mam swojego czarnego łebka - takie ma ciemne wloski i karnację 😉
wiecie tak szybkiego porodu się nie spodziewałam...nawet położna która go odbierała tego się nie spodziewała bo nikt nie zbadał mi rozwarcia. Od 8 zaczęły mi się konkretne skurcze a o 9.40 już ją miałam. Położna niczego nieświadoma wysłala mnie pod prysznic a stamtąd wyciągali mnie na porodówkę bo już główka schodziła. Na sali nic nie było gotowe, ubierali się w biegu...masakra heh ale jestem zadowolona że tak szybko. Mój to myślałam że z tego wszystkiego odleci 😉
a to wszystko dzięki oksy która w sobotę wieczorem nic nie pomogła ale w nocy swoje zrobiła.

za to teraz mam problem z karmieniem zeroooo 😞 staram się to wszystko stymulować, ale mam tak pożarte sutki że nie daję rady i dokarmiam. Staram się myśleć pozytywnie ale co ma być to będzie.

Blue dzięki za transmisje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila wow to tylko pozazdrościć takiej szybkiej akcji 🙂 a jak Maja zareagowała na siostrę? i pochwal się jakimś zdjęciem 🙂

a tak w ogóle to polecam Wam blog http://www.hafija.pl/ ta babeczka jest propagatorką karmienia piersią, wiele ciekawych wpisów na ten temat zamieszcza i można do niej nawet napisać jak ma się problem i z tego co wiem zawsze stara się pomóc 🙂 może komuś się przyda.

u nas pada grad, pogoda do dupy i samopoczucie też więc solidaryzuje się z Tobą Leniuch .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...