Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wśród moich znajomych zdania sa podzielone..niektorzy chca parke,niektorzy dzieci tej samej plci..choc zauwazylam,ze w wiekszosci parke chca te znajome,ktore pierwszego maja syna..bo jak maja corcie to zazwyczaj chca miec druga core.
Ja zawsze chcialam parke,moj tez..choc jemu sie zmienilo jak Alan sie urodzil..stwierdzil,ze jest taki fajny,ze moze i chce miec drugiego synka 😉 choc powoli chyba nastawia sie na corke,bo jak zapytalam czy mysli o imionach i o jakich to same zenskie wymienil..jak zapytalam o imie dla chlopca to stwierdzil,ze przeciez corka ma byc..to powiedzialam mu,ze wstepnie..ze sie nie nastawiam..choc ja czuje,ze bedzie corka..ale kiedys intuicja moze zawiesc...na nastepnej wizycie bede w 18tyg1d,wiec wtedy pewnie zaczne juz sie nastawiac..choc zaczelam sie wkrecac,jak A.powiedzial,ze wozka dla dziewczynki nie mamy( po Alanie jest blekitny)..no to ja,ze posciel tez kupic bedziemy musieli i wgl 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój mąż chciał od zawsze córkę - że niby córeczka tatusia będzie :p i imię mamy dla dziewczynki od bardzo dawna a dla chłopca to nie wiem. to co ja wymysle to on neguje ale sam nic nie wymysli. Mysle ze jak pojdzie za tydzien na usg 4d to jakos bardziej sie wkreci w rolę tatusia :p Z reszta wytlumaczylam mu ze syn to z nim do garazu pojdzie cos porobic, naprawic samochod i takie tam meskie sprawy i w sumie to tez stwierdzil ze bedzie ok :p hehehe Nie moge sie doczekac widoku jego z dzieckiem naszym na raczkach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata zawsze chciał jedno dziecko i to córkę 😉 i ma dwie córki .. mama się śmieje,że powiedział,że drugie dziecko sama sobie zrobiła 😉 jakby nie było jestem córeczką tatusia..jako ta starsza córka 😉 - zawsze ja miałam lepiej z tatą,jeśli chodzi o zakupu,itp. No ale z drigiej strony bardziej kontrolowana 😉

Ja czasem jak sie zegnę w pół to czuję takie choćby "głaskanie" .. nie wiem jak to nazwac,ale to pewnie moje wnecznosci,a nie dzidzia jeszcze,choc znajoma wczoraj napisala,ze ruchy poczula terazz drugim dzieckiem w ostatni dzien 15tc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta to jest widok na który warto czekać. ja cały czas się wzruszam jak sobie przypominam jak mój wziął Młodego na ręce pierwszy raz, tak nieporadnie, nie wiedział jak złapać itp. ale to było najpiękniejsze co mogło nam się zdarzyć. potem też jest super, teraz jak widzę jak mają swoje sprawy, jak czeka na niego aż wróci z pracy, swoje zabawy i w ogóle... ahhh 🙂

robię dziś łazanki, kupiłam kapustę kiszoną no i zamiast robić to pół zjadłam i muszę butować znów do sklepu...

a co do wózka, pościeli a nawet ciuszków to my wszystko prócz fotelika bujaczka ( bo jest do 18 kg i Młody go dalej wysiaduje czasem :P ) sprzedaliśmy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma czerwony wozek to jakby dziewczynka byla to wezmiemy od niej 😉 choc moj A.stwierdzil,ze zobaczymy jak z kasa bedzie,bo jak ok to kupimy jakis nowy 😉 ale watpie.. my mamy lozeczko,wozek..wszystko zostalo,bujaczek na strychu u rodzicow,bo po Alanie Zuzka z niego korzystala 😉 ciesze sie,ze mamy ubranka czy to dziewczynka czy chlopiec 😉 choc na pewno nie omieszkam zakupic kilka nowych ciuszkow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej no i ja wrescie mam usg za soba. Niby wszystko jest dobrze ale strasznie dlugo szukala i sprawdzala przeziernosc karku i tak sie zaczelam stresowac. Wszystko przez to ze uparla sie robic badanie przez brzuch a ja bylam przekonana ze zrobi dopochwowo. No i pozniej wkoncu zmienila koncwke i zobaczyla wszystko uff...
a wiercil sie dzieciaczek niesamowicie to ssal kciuk to zaslanial buzie raczka. teraz ma 6,6 cm 🙂
a i krawiak juz nie ma

ja poczulam ruchy tak pierwszy raz to w miare wczesnie bo ok 18 tc. siedzialam w jakiejs dziwnej pozycji z noga podkulona i widocznie mial za malo miejsca i jak mnie dziubna az sie wystraszylam.
pozniej juz w 20tc ruchy zaczely sie pojawiac czesniej takie delikatne pukanie. Łatwo takie ruchy na poczatku pomylic z jelitami. Jak nam tam buzuja i gazy sie przemieszczaja to wydaje nam sie ze to wlasnie dzidzia ale blizej 20tyg juz mozna odroznic.

we srode ma wizyte ciekawe czy przedłuży mi zwolnienie...? na poczatku chcialam pracowac gdzies do listopada ale teraz jak juz posiedzialam w domu to sie przyzwyczailam i powiedziala bym dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja poczułam ruchy w 18 tc, siedziałam w pracy i tak jakby od środka mi się przelewało, a jak zaczęło się powtarzać codziennie i to zazwyczaj o podobnych porach to wiedziałam, że to ruchy dziecka 🙂
tuska a skąd wiedziałaś że to chłopiec się rusza w twoim brzuszku?
ciekawa jestem czy to drugie przeczucie jest tak samo trafne jak za pierwszą ciążą czy raczej powodowane własnymi chęciami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem..ja po prostu wiedzialam,ze bedzie chlopiec..nawet,jak lekarz mi powiedzial,ze dziewczynka to w duszy sie z niego smialam 😉 wlasnie nie wiem czy teraz ta wielka chec corci powoduje,ze mam takie przeczucie czy faktyczntak bedzie. Ale ja od poczatku mowie,ze cora,bo zupelnie inacxej sie czuje...tak bardzo dobrze sie czulam w pierwszym trymestrze,no oprocx tego,ze piersi mnie bolaly..z Alanem wgl mialam inne dolegliwosci,sennosc tylko meczy te dwie ciaze 😉
Macie jakies imiona wybrane? Ja to bym chciala Nela badz Kornelia .. zreszta duzo zenskich mi sie podoba,ale mojemu nie 😞 A. Znowu podoba sie Inez(ale to juz Wam pisalam)-nigdy w zyciu! I dzis cos o Alicji mi mowil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chcę Adrianna - męża przekonałam,a chłopiec to na razie może Maciej ale nie jestem jeszcze sama przekonana jak na imię dla dziewczynki.
A jeszcze ładne jest Ola ale moja siostra ma tak na imie ale w kolejce jest drugie jak cos zamiast Ady. Jeszcze dla chlopca Filip jest wporzo ale maz nawet o tym nie chce slyszec :p Z dziewczynka nawet jakby te 2 imiona odpadly to jes mnostwo innych pieknych: Ania, Kornelia, Zuzia, Weronika, itd. moglabym wymieniac i wymieniac :p Oczywiscie to tylko moje upodobania moze podsuniecie mi pomysly dla chlopca 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dla chłopca rozwarzamy jakby co Szymon..
Mnie sie podoba duzo imion,ale moj A.nie da tak na imie bo cos tam..
Mnie podoba sie Piotr,Pawel,Marcel,Miłosz..hmm..no nie wiem jakie jeszcze..
Dla dziewczynki Marcela,Nadia,Nela,Kornelia,Klaudia .. najbardziej podoba nam sie Emilia,ale kuzynka A.ma corke Emilie i sama ma na imie Asia,czyli tak jak ja..za duzo by bylo 😉 jak nam sie podobaja tez to zajete,tak jak wlasnie Emilia,Oliwia,Natalia..mnie sie podoba Zuzanna i gdyby Alan byl dziewczynka,bylby Zuzia..teraz juz nie,bo moja sipstra dala Zuzanna corce..urodzila 8miesiecy po mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martami teraz ciągle po głowie chodzi Filip 😉 nie wiem czemu tak jest i w dodatku prześladuje mnie w gazetach, reklamach ogólnie tv itd. 😉 podobało mi się jeszcze Szymon i Tymek, ale już za dużo osób wokół nadało te imiona.......a dla dziewczynki nie mam pojęcia 🙃 będę musiała przestudiować "księgę imion" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas księga imion poszła w ruch,jak byłam z Alanem w ciąży..wybraliśmy imiona jakie nam się podobają,a później eliminacje i w ten sposob dla chlopca zostal Alan,a dla dziewcxynki Zuzanna,Amelia,Eliza
Teraz ani Amelia,ani Eliza nam sie nie podobaja..tzn.Amelii jest za duzo juz naokolo. U nas Szymonow nie ma duzo..u zadnych znajomych nie ma 😉 ale to imię wybralismy tak wstepnie,bo i tak do konca A.nie jest przekonany do niego.. poza tym ja czuje,ze to jednak cora 😉 - powtarzam się .. heje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo to jak byłam z Mają w ciąży to jak tylko się dowiedziałam że jestem to zaczęłam wertować imiona 😜 i tak wybrałam Maję a dla chłopca było Szymon lub Tymek właśnie, ale rezerwy na damskie nie mam hehe. Teraz jakoś z większym dystansem do tego podchodzę i wybiorę jak już poznam płeć....ale ten Filip 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Gratulacje pozytywnych badań dziewczyny !!!!
Wiem jaka to ulga po prenatalnym 🙂
Ja chcę dziewczynkę - już mamy ustalone imię Jaśmina. Po turecku jest Jasemin, więc będzie łatwo i międzyanrodowe imię jest 🙂.
Dla chłopaka mąż wymyslił Damir (Demir to turcku to stal) i okazało się że jest takie imię 🙂 oznacza dający pokój... już się trochę przyzwyczaiłam ale nadal nie jestem pewna. Generalnie tu nie mamy zgody. Musi być jakieś imię do wymówienia po polsku i turecku i międzyanarodowe w miarę. Teraz świat to globalna wioska - mój siostrzeniec ma Błażej to straszne dla obcokrajowców.

Wczoraj kupiliśmy taki komplecik żółto kremowy - kocyk, śpioszki, koszulki, czapeczka, rękawiczki, spodenki .. 10 sztuk. Nasz pierwszy dzieciaczkowy zakup !!! W przeliczeniu ok. 110 zł. Mam dostać ciuszki od kumpeli ale wiadomo że pewne rzeczy trzeba kupić. Znacie jakąś fajną listę co trzeba mieć dla dziecka??
Myślę żeby potem nosić w chuście --- któraś z Was próbowała? Idea wydaje mi się super - dziecko może być blisko matki a przy okazji coś można zrobić. Ale nie wiem czy to rzeczywiście wygodne???

Tutaj w końcu ciepło 25 stopni w dzień. Tylko ja wcześniej się przeziębiłam - gardło i katar okrutny.

Jaka pogoda w Polsce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://kafeteria.tv/Wzruszajace-nagranie-domowego-porodu-W-WODZIE-rooVIhaVPKS?fb_action_ids=417167798384147%2C417167705050823&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22417167798384147%22%3A225605114270171%2C%22417167705050823%22%3A303546043116867%7D&action_type_map=%7B%22417167798384147%22%3A%22og.likes%22%2C%22417167705050823%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

Normalnie poryczałam się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie przeczytałam że w 15stym tygodniu dzidzia już słyszy!!
można do niej mówić masując brzuch i nawiązywać kontakt emocjonalny. Po jakimś czasie może "odpowiadać" kopniakami 🙂

obudziłam się z takim bólem gardła że masakra - zaraz zobaczę co zadziała napar z szałwii.

20 stopni !! to dużo... cieszę się że fajna jest pogoda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan mi wtedy odkrywa brzuch i glaska go 😉 - zazdroszczę rozgadanych maluszków..bo ja to w prawie wszystkim musze sie domyslac,ale jak pojdzie z rozgadaniem sie w tate to wszyscy Go zrozumieja dopiero jak bedzir mial 4lata 😞 ja jako matka w wiekszosci wiem o co mu chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...