Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A u nas cieplutko .. ale i t jakos nue skorzystalismy z pogody..bylismy u rodzicow moich od wczoraj to babcia moja wziela troche na podworko Alana..jak my pojechalismy auta ogladac,bo nasze po raz kolehny sie zepsulo i naprawiamy je i sprzedajemy,badz na wymiane u znajomego w komisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zauważyłam, że już trudno mi coś sięgać w podłogi...Ostatnio jak siedziałam w samochodzie to ciężko mi było się schylić...
Masakra...
Kupiłam sobie koszulkę XL
na biuście i brzuszku spoko, tylko w ramionach za duża...

kochane ponawiam pytanie: co trzeba kupić na pierwsze 2-3 miesiące życia maluszka? Bo tu w Turcji wszystko tańsze znacznie... wózka to targać nie będziemy ale mniejsze rzeczy opłaca się kupowac...

Tutaj cieplutko ale ja ledwo oddycham z powodu kataru... 😞 cóż robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki!!

nie piszę czesti, ale za to na bieżąco Was czytam 🙂) jestem w pracy i mam troszke ograniczone mozliwosci aby cos poklikac 🙂
Cieszę sie ze Wasze Fasolki mają sie dobrze 🙂 to są najwspanialsze wieści 🙂
My również byliśmy na badaniach po to aby własnie wykluczyć wady genetyczne, no wlasnie niektórzy lekarze nazywają je dlatego prenatalne 🙂
Byłam w piątek.. i wszystko jest ok...Fasolka ma 6 cm.. symetryczne nóżki rączki, i jak to lekarz powiedział ogólnie "zdrowy człowieczek" Niesamowite jest to ze w tak malutkim organiżmie juz są wykształcone wszystkie czesci ciała 🙂)
o płci powiedział ze za miesiac powinno nam sie pokazac 🙂 jakos sie nie nastawiam... przy pierwszej ciązy to dopiero koło 24 tygodnia sie dowiedzialam ze chłopak, bo skrzetnie skrywał to co ma 🙂) ale psychicznie jakos czułam chłopaczka 🙂) teraz nie mam jakis przewidywan....nie sugeruje sie smakami na jakie mam chec, bo jakos w to nie wierze, no ale one akurat sa odmienne 🙂 bo przy Janku miałam ochote na słodkie zwłaszcza na lody.. a teraz to ciagnie mnie do kwasów 🙂) zupki kapuśniaczki, ogórkowe etc 🙂)
co do imion to tez jeszcze nie myslelismy... pozostały narazie wersje z I ciązy 🙂 dla dziewczynki : Zosia albo Marysia,dla chłopczyka był Janek albo Piotrus. No ale Janka juz mamy 🙂)
co do ruchów.w pierwszej ciązy to nie pamietam dokładnie kiedy poczułam pierwszy raz... a jak poczułam to na poczatku nie przypisałam ze to juz dzidzius 🙂 to było takie dziwne smeranie od srodka heheale bardzo przyjemne 🙂) a pozniej to juz wierzgał jak dobry źrebak 🙂) do dzis jest taki ruchliwy hehe 🙂 nie zapomne czkawek.. miewał je w brzuszku dosc czesto...
ale sie rozpisałam 🙂)
postaram sie czesciej cosik klikac 🙂
miłego dzionka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski 😉 rozpisalyscie sie a ja nie man kiedy pisac bo jak nie praca to gdzies w biegu, wczoraj tez intensywnie bardzo niedziele spedzilismy. Slyszalyscie cos o tym ze mozna spac tylko na lewym albo prawym boku? Juz teraz nie wiem. Kurde ja sie w nocy wierce i nie wiem jak spie a pozatym jak tyle godz w jednej pozycje, to sie człowiek nie wysypia;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kingasz powinno sie spac na lewym boku bo wtedy jest mniejszy ucisz na aorte ale ja jakoś w poprzedniej ciąży nie moglam tak. Od zawsze śpie na prawym boku i tak też spałam w ciąży. 🙂 Nic nie zmienialam i wysztsko było ok. Teraz też śpie na prawym albo na lewym a nawet na siedzaco bo boli mnie znowu ten kregospul... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam 🙂

kingasz niby "powinno" się spać jak już brzuch większy na lewym boku bo nie uciska się wtedy żyły głównej dolnej i lepsza praca jest również nerek. No ale to chyba nie znaczy, że nie wolno spać inaczej, ja w 1szej ciąży gdy spałam na prawym boku to rano miałam zawroty głowy i lekarz mówił, że to z niedotlenienia ale potem w nocy po prostu zmieniałam pozycje i było ok.

leniuch ja mam tak, że jak tylko kończy się lato i czuć te chłodne poranki to zaczynam myśleć o Bożym Narodzeniu... uwielbiam te święta, całą tą otoczkę. Może i komercja ale ja lubię te wszystkie mikołaje, ciasteczka właśnie, świece zapachowe...ahhh 🙂 no i z moichwypieków często korzystam 🙂

tuska my też zmieniamy auto teraz i zamieszania z tym jest trochę... jeszcze sprzedać poprzednie... znam ten ból. w weekend jedziliśmy oglądać, dziś chyba w końcu jakaś decyzja zapadnie. mam tego już po kokardy :P

summer Janek piękne imię, nasz syn ma tak na drugie 🙂

kurcze taka wstałam dziś zakręcona, że hej, nie wiem po tym weekendzie w co ręce włożyć. na basenie ciąża już mi się daje we znaki, kondycja trochę podupadła, mniej mogę przepłynąć i szybciej łapie jakieś zadyszki. no ale na zdjeżdżalni za to mam większą przyczepność 🙃


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny za pomoc 🙂 zobaczymy jak to bedzie. Ja też wielkich dolegliwości nie miałam oprocz mdłości, wymiotów zero. wiec wydaje mi się ze juz z tego wyszłam bo dzis wstalam i może raz mną szarpneło i to tyle 🙂
a święta lohoho gdzie tam jeszcze. ja mysle na razie o Wszystkich Świętych bo będą bardzo ciężkie w tym roku. w maju w wypadku zmarł 5 letni syn kuzynki... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan jest z 12marca..rowny tydz.po terminie urodziłam 😉
Kurde Ola trudno powiedziec co potrzebne dla dziecka na pierwsze miesiace,moze faktycznie skorzydtaj z tych linkow 😉
Ja dzisiaj od rana cos..o 9.zakupy,pozniej wstawialam zupe,a ze wymyslilam sobie a la Barsz ukrainski to roboty mialam,bo potrzec warzywa,pokroic cebule,ziemniaki,poszatkowac kapuste..masakra,ale chec mialam 😁 no i w miedzy czasie ogarniam 😉 tzn.cos miedzy sprzataniem,a ogarnianiem. 😜
Zachcialo mi sie surowki z feta,wiec kupilam pomidory i ogorka..jak A.wroci to zostanie z Młodym,a ja skocze po salate lodowa(zapomnialam na targu kupic) i fete 😉 poszlabym z Alanem,ale juz rano.za duxo mu nakupilam..bo to soczek,to princessa i tak sie uzbieralo 😉 wiec pojde sama na spokojnie sonie kupic,co chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
tuska8 napisał(a):
Alan jest z 12marca..rowny tydz.po terminie urodziłam 😉

a to ma urodzinki dzień po mnie 😉
u mnie też pięknie to jeszcze pranie powiesiłam na balkonie...i cały dzień siedzę w domu dopóki mój nie wróci...i tak do piątku łeeee


Właśnie zastanawiałam się,dlaczego pytasz 😉 bo córcia starsza 😉
Ja czuję raz na ile takie leciutko pukanie w podbrzuszu od 3dni i się zastanawiam czy to dzidzia,czy wnęczności 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska - fajnie jakby to był dzidziuś 🙂 Ja też nie moge się doczekać

Czy ćwiczycie coś w czasie ciąży? Tak na poprawę kondycji, wzmocnienie kręgosłupa? Ja muszę się chyba wziąć za siebie bo cos od pewnego czasu plecy mnie bolą na dole i nie wiem czy to z powodu braku ruchu (dużo siedzę przy kompie - taka praca) czy może ucisk dzidziusia?! Nie boli to cały czas tylko czasami zwłaszcza jak mam bardziej aktywny dzień ... a jak się położe na twardym to ciężko mi sie podnieść i nie moge nóg podnieść do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strasznie na basen chciala,ale [color=yellow][/color]nie mam tu nigdzie blisko:/ aqua park,ale 15xl godz.,a ja bym chciala tylko na zwykly..z zadnymi atrakcjami..takze dla mnie 15zl za duzo. A tak to mysle,zeby cos z nogami pocwiczyc i pupa,ale w ciazy nie mozna cwiczyc miesni prostych brzucha,a niestety wiekszosc cw.angazuje te miesnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...