Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny ja wiem ze szczepionka nie jest 100 procentowym zabezpieczeniem ,jednak zmniejsza ryzyko, dla mnie to duzo, szczepionka moze i nie za darmo ale leczenie tez nie jest tanie! na obecna chorobe wydalismy na leki ponad 300 zl juz, do tego dzis alergoloig prywatnie i kontrola tez pojde prywatnie bo dzis siedzialam ponad 2 godziny w poczekalni z chorymi dziecmi na wirus bostonski! mam nadzieje ze sie nie zarazilysmy bo dla kobiet w ciazy to tez grozne, okaze sie za tydzien... jak nie zachorujemy do tygodnia to juz nie. Zarazic czymkolwiek to mozna sie i w kolejce w sklepie- wiadomo.
Olga miala w szpitalu zaraz po porodzie szczepienie wycofanym- ponoc zanieczyszczonym euvaxem, potem wycofali ta serie ale nic jej nie bylo wiec nie zawsze jak cos jest wycofane potem to jest zabojcze 😉
Co do alergologa to mam mieszane odczucia- kazal dalej dawac leki, wypisal recepte i proponuje testy- oczywiscie tez prywatnie bo na nfz to za rok. I tu pytanie do dziewczyn ktore to przerabialy- jest sens robic testy tak malemu dziecku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ile Twoje ma???
Ja byłam z moją córką na alergologii w szpitalu jak nie miała jeszcze 1,5 roku. Były testy i dzięki nim wiedziałam czego unikać i co robić. Z tego co się orientowałam to takie testy warto powtórzyć u starszego dziecka bo alergia może ustąpić czy coś takiego.
Ktoś u ciebie jest alergikiem w rodzinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa i wyjasnilo sie czym byla tajemnicza wysypka- dzis zniknela bez sladu wiec to jednak trzydniowka- musiala sie zarazic w poczekalni wlasnie bo nigdzie kompletnie z nia nie bylam, a ta biegunka niby po antybiotyku mogla byc rotawirusem bo meza i tesciow tez zmiotlo wiec to raczej nie od antybiotyku, ja nie mialam sensacji ale ja ogolnie mam zoladek ze stali 🙂 takze pewnie przy okazji siedzenia w poczekalni w bonusie dostala rotawirusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ma 17 miesiecy dopiero, on chce robic te skorne- przeraza mnie nakluwanie skory dziecka bo ona nie usiedzi i bedzie w tym grzebac a potem sie jej bedzie przypominac i bedzie sie drzec przez pare dni i mowic ała 😞 ja mam alergie na penicyline a maz ma na wziewne alergeny i ma astme atopowa takze raczej cos jest na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Cobi ja nie używałam a jeździłam w pierwszej ciąży do dwóch dni przed porodem. uważam to za niepotrzebny gadżet, przecież pas ten dolny można umieścić pod brzuchem i ogólnie pasy są robione dla róznych ludzi- nawt tych dużo grubszych niż kobieta w zaawansowanej ciązy 😉
Dzisiaj na 16 mam usg 4d, maluszek bardzo bryka, ciągle czuję.
Alek kaszle mocniej,dostał nowy antybiotyk 😮 🥴 Do żłobka po świetach dopiero.
Co do alergologa u nas też jest coś na rzeczy,ale lekarka powiedziała,że z krwi są mało wiarygodne a skórnych u takich dzieci się jeszcze nie robi więc bądź tu mądry 😮
A z pępkiem też miałam do samgo konca schowany, teraz nie wygląda jakby miał wyskoczyć wiec tez pewnie bedzie siedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba faktycznie podaruję sobie adapter - tym bardziej że cena powala (około 150 zł). U mnie pas przechodzi przez brzuch, ale w sumie mogę go też zakładać za plecy, a ten skośny normalnie.

U mnie też szaro i buro. Leje strasznie a mój mąż dziś w pracy od 8 do 20. Chyba się zanudzę... W dodatku jestem wściekła bo niedzielę palmową zrobili mojej grupie seminarium na którym MUSZĘ być, więc na 8 rano będę jechać do Katowic a potem pędem wracać na chrzciny... pewnie i tak się nie wyrobię 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
moja ma 17 miesiecy dopiero, on chce robic te skorne- przeraza mnie nakluwanie skory dziecka bo ona nie usiedzi i bedzie w tym grzebac a potem sie jej bedzie przypominac i bedzie sie drzec przez pare dni i mowic ała 😞 ja mam alergie na penicyline a maz ma na wziewne alergeny i ma astme atopowa takze raczej cos jest na rzeczy.

z alergia jestem na ty. Juz bylam tyle razy u alergologa ze mnie po imieniu znaja. Ogolnie jest do 3 roku zycia nie robi sie dzieciom innych testow alergicznych niz z krwi. Pobieraja krew i ja sprawdzaja.
Jak cos wyjdzie suuuuper. Jak to powiedziala moja pediarta jak Floro mial prawie 2 lataka ze ona by sie bardzo zdziwila jakby cos wyszlo, bo pomimo ze ona widzi i slyszy ze jest to kaszel alergiczny jest mala szansa ze cos wyjdzie w krwi. Niestety miala racje.... Testy alergiczne wyszly czyste, nawet powiekszony panel wyszlo wszystko na zero. Osobiscie zrobilabym dla wlasnej satysfakcji, a noz cos wyjdzie. natomiast nie nastawialabym sie na to za bardzo.
Testy te nakluwane robi sie jak dziecko skonczy 3 latka, w sumie najlepiej jakby mialo skonczone 4 ale w wieku 3 juz mozna zaczac 🙂

Cobi ja mialam ten adapter w pierwszej ciazy i wtedy go uzywalam. Teraz nie uzywam bo musze go poszukac. Ogolnie chodzi o to ze pas powinnas miec pod brzuchem a nie na brzuchu. Ten adapter pomaga Ci tylko utrzymac go w odpowiednim miejscu. Jesli zwracasz na to uwage i starasz sie go tam utrzymac to mysle ze adapter jest zbedny, jesli nie chce Ci sie myslec o tym to dla psychicznego spokoju sie przydaje.
Jesli chodzi o trzymania pasa za plecami nie polecam. ten skosny moze Cie nie utrzymac. Ogolnie to jest dla bezpieczenstwa Twojego. Jesli pas przechodzi Ci przez brzuch wtedy w razie tfu tfu wypadku twoj brzuch bedzie mocno scisniety co moze spowodowac krzywde dziecku, dlatego chodzi o to ze pas musi przechodzic pod brzuchem zeby zminimalizowac niebezpeiczenstwo, nic wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzicie a u mojej córki testy z krwi wykazały na co jest uczulona i cieszę się bo wiem csego unikać i na co uwagę zwracać. Moja miała często zapalenie ucha, katar i zmiany skórne.
U mnie mąż jest alergikiem.
Aha no i u nas to tak chorowała że mieliśmy przygody szpitalne. No a z testami było tak że nie prywatnie tylko dostaliśmy skierowanie na oddział alergologii.

Schudłam 2 kilo przez to moje chorowanie... Dziś czuję się o niebo lepiej niż wczoraj ale wciąż na jedzenie patrzeć nie mogę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence gratulacje 🤪 ano a u mnie 2 dziewczynki. Nie ma równowagi w domu 😁

Danusia dopisałam coś do poprzedniego posta. Córka nie miała jeszcze 1,5 roku. Z tym że testy na pewno powtórzę jak będzie starsza. Pamiętam na tej alergologii był roczny chłopiec, też mu coś wyszło. Ja jednak na twoim miejscu bym sprawę skonsultowała. Teraz też jest taki okres przejściowy i mnóstwo ludzi choruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry ;*
pogoda dalej do du*y 🥴 ale przynajmniej humor lepszy wczoraj zgaga mnie trzymała cały dzień... 🤢 umówiłam się na poniedziałek do fryzjera na 15 i zapomniałam że Zuzka idzie na urodziny więc muszę przełożyć bo nie zdążę jej tam zawieść na 17stą...

kawka i śniadanko czeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...