Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czarna ja kilka razy wstałam po nocy z zaplamioną mlekiem koszulką. I zauważyłam pod prysznicem ciepłym że coś leci 🙃 ostatnio spokój.

Basia faktycznie szybko w gliwicach puszczają. Może to lepiej bo szybciej i spokojniej się w domu spędza czas niż w szpitalu. A gdzie ty w końcu rodzisz? Pyskowice czy gliwice? Bo nie pamiętam.

Essence w domu najlepiej. Szpital przytłacza 🤢

Danusia racja z tym porodem maluchów! 😆

Xandi ja po nocy wstaje połamana a co dopiero ty leżąc cały czas ulala. Wytrzymaj chwilę jeszcze. Szybko zleci. Ja też często z komórki tu wchodzę i wkurza mnie jak piszę, piszę...chcę wrzucić posta a tu siup dup i strona się wywala wrrr 😠

Macie skierowania na ktg??? Mnie lekarz nic nie wspominał. W pierwszej ciąży miałam ktg ale 3 razy na patologii byłam w tym ostatni raz 2 tyg.przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):

Basia faktycznie szybko w gliwicach puszczają. Może to lepiej bo szybciej i spokojniej się w domu spędza czas niż w szpitalu. A gdzie ty w końcu rodzisz? Pyskowice czy gliwice? Bo nie pamiętam.

Ja bede rodzic w Pyskowicach. Wole posiedziec dluzej w szpitalu i miec pewnosc ze dziecko zdrowe. Po CC dosc czesto pojawia sie zoltaczka fizjologiczna, wiec zeby potem sie nie babrac w jazdy do szpitala na naswietlanie (jesli bedzie trzeba) to wole byc w szpitalu te 5 dni i po problemie.

xandi dobrze ze sie odezwalas. wpisz jeszcze na FB swoj numer telefonu co bys mialy z Toba jakis kontakt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Kacha_84 napisał(a):

Basia faktycznie szybko w gliwicach puszczają. Może to lepiej bo szybciej i spokojniej się w domu spędza czas niż w szpitalu. A gdzie ty w końcu rodzisz? Pyskowice czy gliwice? Bo nie pamiętam.

Ja bede rodzic w Pyskowicach. Wole posiedziec dluzej w szpitalu i miec pewnosc ze dziecko zdrowe. Po CC dosc czesto pojawia sie zoltaczka fizjologiczna, wiec zeby potem sie nie babrac w jazdy do szpitala na naswietlanie (jesli bedzie trzeba) to wole byc w szpitalu te 5 dni i po problemie.

xandi dobrze ze sie odezwalas. wpisz jeszcze na FB swoj numer telefonu co bys mialy z Toba jakis kontakt 🙂


No właśnie miałam dodać że fajnie o ile z dzidzią wszystko dobrze. Do pyskowic niedaleko masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Kacha_84 napisał(a):

Basia faktycznie szybko w gliwicach puszczają. Może to lepiej bo szybciej i spokojniej się w domu spędza czas niż w szpitalu. A gdzie ty w końcu rodzisz? Pyskowice czy gliwice? Bo nie pamiętam.

Ja bede rodzic w Pyskowicach. Wole posiedziec dluzej w szpitalu i miec pewnosc ze dziecko zdrowe. Po CC dosc czesto pojawia sie zoltaczka fizjologiczna, wiec zeby potem sie nie babrac w jazdy do szpitala na naswietlanie (jesli bedzie trzeba) to wole byc w szpitalu te 5 dni i po problemie.

xandi dobrze ze sie odezwalas. wpisz jeszcze na FB swoj numer telefonu co bys mialy z Toba jakis kontakt 🙂


No właśnie miałam dodać że fajnie o ile z dzidzią wszystko dobrze. Do pyskowic niedaleko masz.

Kuzynka i dwie kolezanki rodzily w Gliwicach i powiedzialy ze nie polecaja tego szpitala, wiec nie bede ryzykowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Czarna ja kilka razy wstałam po nocy z zaplamioną mlekiem koszulką. I zauważyłam pod prysznicem ciepłym że coś leci 🙃 ostatnio spokój.

Basia faktycznie szybko w gliwicach puszczają. Może to lepiej bo szybciej i spokojniej się w domu spędza czas niż w szpitalu. A gdzie ty w końcu rodzisz? Pyskowice czy gliwice? Bo nie pamiętam.

Essence w domu najlepiej. Szpital przytłacza 🤢

Danusia racja z tym porodem maluchów! 😆

Xandi ja po nocy wstaje połamana a co dopiero ty leżąc cały czas ulala. Wytrzymaj chwilę jeszcze. Szybko zleci. Ja też często z komórki tu wchodzę i wkurza mnie jak piszę, piszę...chcę wrzucić posta a tu siup dup i strona się wywala wrrr 😠

Macie skierowania na ktg??? Mnie lekarz nic nie wspominał. W pierwszej ciąży miałam ktg ale 3 razy na patologii byłam w tym ostatni raz 2 tyg.przed porodem.

ja mam w 38 tyg ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leże... Ale gdyby nie brzuch i obolałe tu i tam to bym chyba pobiegała dookoła domu albo rowerem pojechała w siną dal. Tak mnie skręca od środka!
Byłam dziś u kosmetyczki stopy robić bo sama już nie daję rady. Mogłabym tam siedzieć i siedzieć. Chyba potrzebowałabym by się ktoś mną zajął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam do domu i w ogarnęłam z grubsza pokój i leżałam grzecznie potem 30 min szłam po Zuzie do przedszkola :P co by nie za szybko (normalnie trwa to 5 min) do sąsiadki wnuczka przyjechała więc Zuzia poszła się bawić do niej więc spowrotem do łóżka teraz młoda już śpi więc znowu łóżko :P a jutro idzie Zuzia do taty więc też będe leżeć... a pranie czeka aż się wyprasuje 😜 teraz oglądam Harrego Pottera po raz setny 😜

Kacha ja też muszę się wybrać do koleżanki kosmetyczki bo nie mogę patrzeć na nogi i ręce a nie mam cierpliwości żeby sobie robić paznokcie u rąk a nogi to nie mówie 😜
ja ciuszki mam jedną partie popraną i poprasowaną drugą partie wypraną czeka na pranie a trzecia partia czeka na pranie i prasowanie...

torbe chce spakować w nastepnym tygodniu żeby se już stała... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja muszę w następnym tyg iśc do fryzjera , do kosmetyczki też by się przydło zeby zrobić pazurki na dole ....
zuziek ty może kochana leż a nie łazisz i ogarniasz chate ....chociaz jak ja widze co się u mnie dzieje to szlak mnie trafia i mimo tego ze mnie cos boli i tak na kolanach sprzatam .....
własnie pożarłam czereśnie , teraz zaczynam lody i jest mi dobrze .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
Ja w poprzedniej ciazy nie mialam ktg, dopiero w szpitalu, teraz doktorka nic nie wspominala ale w kazdej chwili moge podjechac do szkoly rodzenia to dziewczyny zrobia mi ktg.


Tak samo jak Danusia, ktg miałam podłączone dopiero przed samym porodem 1-2 dni przed.
Zuziek ja też wróciłam i zaczęłam ogarniać hacjendę, poprałam,prasowałam i układałam ciuchy... 😮 zmęczyłam się i poszłam w kimę 🙃
Na pazurki też sie umówiłam,ale dopiero w lipcu. Nie wiem czy wcześniej nie pójdę,bo z brzuchem już mi ciężko i wolę go nie zgniatać.... Mam nadzieję,że nastepnym razem szpital odwiedzę przy porodzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, wklejam Wam linka ze stroną, na której znajdziecie informacje nt. stopni referencyjności poszczególnych szpitali w całej Polsce - myślę, że tak naprawdę to tym powinna się kierować każda z nas przy wyborze odpowiedniej placówki http://www.polozna.net.pl/szpitale/123-szpitale-woj-pomorskie-lista.html

Ja w poprzedniej ciąży ktg miałam podłączane co tydzień od 36 tc, tak na wszelki wypadek, no i oczywiście w trakcie porodu 🙂 Teraz z kolei co tydzień mam badane przepływy, a na ktg może też wybiorę się w 36 tc - o ile jeszcze w niej będę 🙃 😜
Tam, gdzie mam zamiar rodzić po porodzie sn trzymają 3 pełne doby, a po cc - 4 🙂 A do szpitala biorę trzy koszule - z czego jedną wykorzystam przy porodzie, chyba że zrobią mi cc, to i tak żadna koszula nie będzie mi potrzebna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przy porodzie tez ktg bylo co jakis czas podpinane, co do stopnia referencyjnosci to ja juz to mam obadane jak bylam pierwszy raz w ciazy i wiem ktory stopien maja szpitale ktore bralam pod uwage, moim zdaniem to tez wazne 🙂 piszecie plan porodu? bo w tym szpitalu co rodzilam pierwszy raz byl wymagany, a teraz nie wiem jeszcze gdzie rodze, najbardziej zalezy mi na kontakcie skora do skory po porodzie- cudowna sprawa- szpital gdzie rodzilam Olge na to zwracal uwage bo mieli tytul szpital przyjazny dziecku, a jak dostalam po urodzeniu lozyska krwotoku to mezowi kazali kangurowac i tez to milo wspomina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się zastanawiałam nad tym planem ale jeszcze nic nie pisałam
Co do kangurowania to u mnie po cc tego nie było , ze mała była u taty ...ja dostała małą od razu po wyjeździe z sali operacyjnej ....była już ubrana i spragniona cyca bo ssała i ssała bardzo długo ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Ja ze swojego szpitala jestem zadowolona,pewnie gdyby coś mi się nie podobało to jechałabym rodzić 80 km dalej czyli do Lublina,ale nie widzę potrzeby.
Planu porodu nie pisałam,szczerze mówiąc nie wiem czy ktoś na niego tak w ogóle zwraca uwagę. Przecież poród jest nieprzewidywalny i w razie czego o wszystko mnie pytali w trakcie. Kontakt skóra do skóry uważam również za cudowny.
My wczoraj z T zaszaleliśmy w nocy,jakoś byliśmy spokojniejsi,że moja szyjka jest pozamykana i nic absolutnie się tak nie dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś poszliśmy z Wojtkiem do kina na Czarownice fajne ale bardziej dla młodszych ale ogólnie polecam zobaczyć 😉 fajnie dzień zleciał 🙂

A co do seksu Wojtek się pyta kiedy po porodzie będę mogła... A ja mówię że już go niedługo przyhacze żeby szybciej urodzić a on wielkie oczy i gdzie ja tam będę Patryka po głowie pukal... A ja że się nie wywinie... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór brzuszki 🙂

zuziek i Essence fajnie że już jesteście w domu i że wszystko ok 🙂 teraz oby przetrwać parę następnych tygodni 🙂

My w czwartek bawiliśmy się na weselu ale niestety nie tak jak bym chciała - wszelkie wężyki i szaleństwa odpadały, nie chciałam przesadzać. Ale za to najadłam się nie tylko za dwóch, ale i za trzech 🙃

Dziś wpadłam na chwilę do h&m i kupiłam leciutkie spodnie ciążowe na lato (ale bez ogromnego panelu) i dwie bluzki więc chwilowo mam w czym chodzić. Jeszcze muszę sobie sprawić jakieś zwykłe getry.

Co do seksu to ja mam blokadę ☺️ aż mi szkoda męża ale nie umiem się przełamać 🤢

Dziewczyny co kupić do pielęgnacji pępuszka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja stosowalam octenisept ale pepek nie chcial odpasc, wiec pare razy przemylam wacikiem nasaczonym spirytusem i wysechl i odpadl wiec polecam te gaziki gotowe ze spirytusem.
Co do planu porodu to tam gdzie rodzilam to jak ktos nie mial swojego gotowego to przy przyjeciu jkazali wypelniac ich- taka ankiete i dziewczyny w bolach musialy sie zastanawiac kiedy chca zeby odcieli pepowine, czy zgadzaja sie na naciecie i podanie oxy, czy chca kangurowac, itp, zwracali uwage na to co tam jest ale ja mialam swoja polozna i moze temu bo widziala plan wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Cobi - do pielęgnacji pępuszka najlepsze są gaziki od razu nasączone spirytusem - można je kupić w każdej aptece lub w sieci. Całkiem spokojnie można również kupić 70% roztwór spirytusu i gazę - ale te gotowe gaziki są wygodniejsze 🙂 Octanisept jest świetny na rany, jako środek odkażający, ale w przeciwieństwie do spirytusu nie wysusza, a w przypadku pępuszka kikut trzeba i odkazić, i wysuszyć, więc ... stary, dobry spirytus sprawdzi się idealnie 🙂))

A my wczoraj wieczorem byliśmy na IP, bo zaczęły mi się jakieś dziwne skurcze. Na szczęście po końskiej dawce no-spy przeszły i po szczegółowych oględzinach wypuścili mnie do domu 😉 Jedno Wam napiszę: hasło \"szew\" sprawiło cuda; nie czekałam w żadnej kolejce - co się NIGDY wcześniej nie zdarzyło - od razu mnie przypięli do ktg, a potem błyskawicznie zostałam przebadana w każdy możliwy sposób 😮 😮 😮 Aż jestem w szoku 😮 😮
Mało tego - jak okazało się, że to nic poważnego, to lekarka stwierdziła, że z tym moim szwem mam przyjeżdżać za każdym razem, jak wydaje mi się, że coś się dzieje, bo: \"szew zmienia postać rzeczy\" 🤔 😮 A ja myślałam, że uzna mnie za panikarę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dziewczyny piszą,najlepsze są stare sprawdzone sposoby. ja kupiłam dwa opakowania (na allegro) gazików nasączonych spirytem i zuzyłam połowe jednego,więc spokojnie - nie szaleć z ilością 😉 Octanisept polecam do szpitala żeby skobie odkazić nwralgiczne miejsce 😉 ,fajny bo sie pryska i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...