Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tez Oldze tlumacze zawsze jak ma sie cos dziac, np jest szczepienie czy wizyta u lekarza, czy gdzies jedziemy z wizyta to mowie jej dzien lub dwa wczesniej bo ona nie lubi byc zaskakiwana ,a o dzidziusiu to caly czas opowiadam jej jak to bedzie, pokazuje zdjecia z usg, moze nie wszystko rozumie ale mnie w dziecinstwie nic nie tlumaczono tylko kazano robic i nie chce zeby ona tak miala. Ja tez jeszcze zastanawiam sie nad prezentem, moze interaktywny bobas? taki naturalnych rozmiarow, bedzie go karmic i przewijac, misoiwi zaklada swoje pieluchy, ubrania, robi im zastrzyki, daje syrop wiec moze sie jej spodoba.
Aga- normalnie powiedzialam zeby sie nie gniewalki ale ze nie chce zeby mnie ktos ogladal w takm stanie jak wietrze sobie krok, pocew sie, mam nieswieze wlosy, i siedze z cycem na wierzchu itp, ze mnie to krepuje i ze zapraszam do domu.

Ja podpaski i podklady mam bella a majtki to nawet nie wiem takie z siatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
czarna dzięki za linki, juz załadowałam koszyczek 🙂 zamówiłam krem na sutki,wkłaDKI LAKTACYJNE Z NUk-a,EMULSJE DO KĄPIELI OILATUM,OCTENISEPT I podkłady poporodowe

zamow sobie te gaziki ze spirytusem , majty siatkowe,wit k +d jak bedziesz karmiła piersia jak nie to samą d bo to sie podaje od 8 dnia , witaminy te ktore teraz bierzesz , fride , sol morską ,dziewczyny co jeszcze jest potrzebne pomózcie zeby za jednym zamachem wszystko zamowiła ....
rENATA WEJDZ NA DZIECI TAM SĄ BUTELKI , SMOCZKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
Mój małżonek nie zabierze małego do szpitala, bo: myślę, że będzie dla niego bolesne, że mama z dzidzią zostaje w szpitalu, a on musi wrócić do domu, poza tym 2,5 letnie dziecko za długo w miejscu nie wysiedzi, a jednak sala odwiedzin nie jest miejscem do biegania, myślę również, że nie ma potrzeby, żeby wchodził w szpitalne bakterie, ale i żeby przynosił swoje katarki i inne takie. Już powoli zaczynamy mu opowiadać, że jak dzidzia będzie duża, to mamusia pojedzie z tatusiem do szpitala i pan doktor pomoże dzidzi wyskoczyć z brzuszka, a on będzie w domku z babcią - i na to się już teraz zgadza. Prezent od dzidzi też mam kupiony - a ponieważ jest to coś, o czym starszak marzy, to myślę, że przybycie maluszka zostanie dodatkowo osłodzone 🙂

Zresztą już Wam pisałam, że Maksiowi w zasadzie od początku zawsze opowiadam, co się będzie działo, bo wychodzę z założenia, że małemu człowiekowi jako komuś odrębnemu należy się szacunek i wyjaśnienie - zresztą nie jest tajemnicą, że dzieci nie znoszą być zaskakiwane, bo godzi to w ich poczucie bezpieczeństwa - i u nas to się rewelacyjnie sprawdza.

W \"moim\" szpitalu na szczęście nikt z odwiedzających nie ma wstępu na oddział położniczy, natomiast spotkania z bliskimi odbywają się w pokoju odwiedzin - ale chyba o tym już Wam też pisałam 🙂)


u mnie wygląda to dokładnie tak samo ZUZIA doskonale rozumie jest świadoma i tłumaczy się jej ale fakt że bedzie musiała mame z dzidziusiem zostawić to bedzie przeżycie... leżąc teraz przyjechała raz i była zachwycona ale jak wychodziła uświadomiła sobie że ja zostaje i płakała całe popołudnie... 😞 po za tym katarki i inne bakterie na noworodkach nie są potrzebne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Moje dziecko jest przyzwyczajone do malych dzieci i do tego ze mnie nie ma czasem po 5 dni. Jak bede do niego dzwonic to sie wtedy cieszy.
Co do prezentow to nic nie kupujemy. Zakladam ze bedzie sie cieszyl z samego przyjazdu malenstwa. Floro lubi male dzieci. W zlobku ma takie i sie nimi opiekuje. Pozatym dla niego tez bedzie duza odmiana na plus bo mama bedzie przez pol roku w domu 24/7 a nie jak teraz.....
Co do podpasek kupilam jakies na allegro i tak samo majtki siatkowe 🙂 podpasek mam 2 paczki, majtek 2 szt, do tego podklady na lozko chyba jeszcze 3 szt mam 🙂 powinno starczyc, a jak bedzie brakowac to Maz kupi i przyniesie.
Co do odwiedzin to do mnie ma przychodzic tylko Maz i moi rodzice. Mama ostatnio mi pomagala np. sie umyc pod prysznicem, tak zeby rany nie zmoczyc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
widzę temat przyprowadzania starszaków do szpitala został poruszony...
My raczej nie zdecydujemy się na przyprowadzenie Alka do szpitala,chociaż nie wiem jak to wyjdzie
" w praniu" 🙂
Ola jak twoja magisterka?
Moja na ostatniej prostej,do soboty mam wysłać już na maila promotorce taką na tip-top 🙂 We wtorek oddaję do dziekanatu wydruki i...czekam na obronę 🤪
Co do podkładów porodowych,majteczek ostatnio widziałam w Rossmanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
czy oprocz mnie ktos ma zaplanowana w 100% cesarke?
jezeli tak, to ile wczesniej liczac od terminu z om jestescie umowione na cc ?- pytam z ciekawosci 🙂

Ja sie nadal zastanawiam. Pewnie ostatecznie wybiore CC. A Tobie ja ustalili.


moja gin jest przy okazji moja kolezanka. ona jest zdania ze najlepiej trzymac do konca jak sie da.
w ciazy z zuzia tak zrobilismy- urodzilam w 39+5 dn( bo tak wypadal jej dyzur w szpitalu. nic nie zapowidalo wczesniejszego porodu -szyjka dluga, twarda,zerowe skurcze...nic

teraz tez jest tego zdania ze trzymac do konca jak sie da czyli napewno 39tyg skoncoznych a dzien zalezny bedzie od dyzuru jej w spzitalu....no chyba ze wczesniej cos ruszy
zatem dzien mojego porodu to raczej bedzie taki jak z om

a pytam z ciekawosci bo kolezanka teraz ma cc w pon, cesarka na zyczenie- 3 tyg przed terminem ...i jestem w szoku ze tak wczesnie...moim zdaniem za wczesnie. wiem ze lekarze czasem robia tydzien wczesnie, max 2....ale 3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Ja podkłady tez mam z bella (mamma) i to 3 paczki w razie czego. Majtki wielorazowe (oddychające te z siateczki) 4 sztuki chociaż pewnie tego nie wykorzystam. Wszystko kupiłam w aptece 🙂
Chyba w sobote pojade do rossmana to kupie już dla małego kosmetyki. Postanowiłam że będe uzywać kosmetyki z bambino. 🙂 mam też kurde rzeczy z johnsona bo tata mi z Angli przywiózł ale jakoś nie przepadam za tą firmą. No i Mam szampon i oliwkę z firmy "Penaten" dostałam z Niemiec. Nie wiem czy wykorzystać te kosmetyki czy jak 🤔
A tak to dwie koszule zamówiłam sobie z tego sklepu brzuchatki
Klapki pod prysznic kupiłam za 15zł na rynku haha. Musze kupić jeszcze octanisept i maltan na sutki,szlafrok jakiś letni i klapki jeszcze jedne. Tak to wszystko mam. A dla małego to tylko coś na pępuszek. Chyba te waciki nasączone spirytusem jak polecacie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko, ale mnie brzuch swędzi!!! Smaruję, smaruję i nic - a drapać nie mogę....zwariuję!!!

Ja się na razie nastawiam na poród sn, ale to wszystko zależy od ostatecznej wielkości malucha. Póki co wygląda na to, że będzie drobniejszy niż brat, więc może się uda 🙂 O ile nagle nie przyspieszy 🙂

Dla starszaka mam schowanego w szafie Chudego z Toy Story. Jeszcze przed ostatnimi świętami kupiłam zestaw dwóch zabawek interaktywnych: Buzza już dostał (ale była dzika radość 😉 ), ale to Chudy jest tym najlepszym i najfajniejszym bohaterem 🙂 Przyznam, że po zakupie z małżem sami się nimi bawiliśmy, bo dzięki podczerwieni ze sobą gadają i mieliśmy niezły ubaw 😉)) http://allegro.pl/buzz-chudy-interaktywny-zestaw-toy-story-dzwiek-i4320363788.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
O matko, ale mnie brzuch swędzi!!! Smaruję, smaruję i nic - a drapać nie mogę....zwariuję!!!

Ja się na razie nastawiam na poród sn, ale to wszystko zależy od ostatecznej wielkości malucha. Póki co wygląda na to, że będzie drobniejszy niż brat, więc może się uda 🙂 O ile nagle nie przyspieszy 🙂

Dla starszaka mam schowanego w szafie Chudego z Toy Story. Jeszcze przed ostatnimi świętami kupiłam zestaw dwóch zabawek interaktywnych: Buzza już dostał (ale była dzika radość 😉 ), ale to Chudy jest tym najlepszym i najfajniejszym bohaterem 🙂 Przyznam, że po zakupie z małżem sami się nimi bawiliśmy, bo dzięki podczerwieni ze sobą gadają i mieliśmy niezły ubaw 😉)) http://allegro.pl/buzz-chudy-interaktywny-zestaw-toy-story-dzwiek-i4320363788.html

Swedzi Cie tylko brzuch czy cos jeszcze?
Cholestaza sie objawia wlasnie strasznym swedzeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skóra się rozciąga i stąd te swędzenia. Ja tak miałam w 1szej ciąży,masakra,ale zaraz pojawiły sie starszne rozstępy 🤢

Dominika dopuść sobie Bambino.... Straszny szajs 🤢
http://www.srokao.pl/2012/09/analiza-szampony-dla-dzieci.html Tu przykład.
Ni wiem czy tylko ja tutaj jestem taką zwolenniczką Babydream z Rossmana (no pomijając recenzje Sroki na blogu ) u nas wszystkie akcje ze skórą skończyly sie po wprowadzeniu tych kosmetyków. Aktualnie mamy żel do kąpieli Babydream taki z pompką i używamy jego również do mycia włosów. A i jeszcze Linomag na odparzenia, które sie zdarzają bo Alek jeszcze nieodpampersowany i je już wszystko,więc kwasy tyłek podrażniają 😉 Wątpię czy przy niemowlęciu potrzeba jeszcze więcej gadżetów.... Ja dokupię gaziki na pępek i tyle.

Macie jakieś pomysły na otarcia na wewn. stronie ud? Jedno udo mam otarte,w sukience gdzieś wyjść to wyć mi się chce,bo boli jak diabli. Niby nie przytyłam dużo,ale jednak te uda trą się o siebie i już na jednym mam takie wybroczyny.. :| Zaklejać plastrm dużym czy jakaś zasypka ? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie mnie za pierwszym razem też gdzieś w tych okolicach brzuchol swędział - na szczęście rozstępów udało mi się uniknąć, ale za to pojawiło mi się na bebzonku troszkę takich czerwonych syfków, które później zniknęły... teraz pewnie będzie podobnie 😉

Ja używam kosmetyków Nivea, ale to chyba dlatego, że używały ich położne w szpitalu i wiedziałam, że nie będzie po nich żadnych skórnych rewolucji, a Rossmana mam nie po drodze 🙂 Proponowałabym kupić jeszcze zwykłą oliwkę, bo jest najlepsza na usunięcie ciemieniuchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też strasznie swędzi brzuch,cały brzuch a najbardziej tak jakby pod stanikiem w okolicy mostka..Nawet nie wiedzialam że swedzenia moze być objawem jakiejś choroby. ;o
Essence To ja juz nie wiem co używać,wiele osób poleca mi właśnie bambino bo uzywało.
A ta cała sroka to kto ? dlaczego mam wierzyć w jej opinie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Mnie też strasznie swędzi brzuch,cały brzuch a najbardziej tak jakby pod stanikiem w okolicy mostka..Nawet nie wiedzialam że swedzenia moze być objawem jakiejś choroby. ;o
Essence To ja juz nie wiem co używać,wiele osób poleca mi właśnie bambino bo uzywało.
A ta cała sroka to kto ? dlaczego mam wierzyć w jej opinie? 😉



Ważne, żeby kosmetyki były od pierwszych dni życia, a i tak pewnie będziesz próbowała różnych i w końcu trafisz na te, co Tobie odpowiadają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Ja miałam jakieś badania na żółtaczke itp ale to 25 tyg chyba. Czy choroba zostałaby wykryta w badaniu krwi bo mam teraz iść ? dłonie i stopy mnie nie swędzą.

z cholestaza nie ma zartow. czesto zaczyna sie po 30 tygodniu jest niebezpieczna. nalezy sprawdzic proby watrobowe- aspat i alat czy jest w normie kiedy tylko zaczyna swedziec skora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xandi napisał(a):
mikusss__ napisał(a):
Mnie też strasznie swędzi brzuch,cały brzuch a najbardziej tak jakby pod stanikiem w okolicy mostka..Nawet nie wiedzialam że swedzenia moze być objawem jakiejś choroby. ;o
Essence To ja juz nie wiem co używać,wiele osób poleca mi właśnie bambino bo uzywało.
A ta cała sroka to kto ? dlaczego mam wierzyć w jej opinie? 😉


Ważne, żeby kosmetyki były od pierwszych dni życia, a i tak pewnie będziesz próbowała różnych i w końcu trafisz na te, co Tobie odpowiadają 🙂


W sumie prawda. Ja po prostu nie lubię kupować syfu a zwlaszcza jak ma tego używać moje dziecko. Sroka jest chemikiem kosmetycznym,zna się na składach (przeczytaj jej analizy) . Nie wychwala kosmetyków, które kosztują krocie a mają dziadowskie składy. Jak nie czytasz składów kosmetyków to idziesz do apteki,kupujesz drogi specyfik i wydaje Ci się,że zrobiłaś najelepszy zakup... a tu klops 🙂 Te drogie firmy kreujące się na bardzo eko i dla wrażliwców wciskają do składu najgorsze syfy. Ja trafiłam na tego bloga dosyć późno a szkoda,bo mieliśmy akcje z Alka skórą naprawdę niezłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Ja miałam jakieś badania na żółtaczke itp ale to 25 tyg chyba. Czy choroba zostałaby wykryta w badaniu krwi bo mam teraz iść ? dłonie i stopy mnie nie swędzą.


Bez paniki 🙂 Powiedz o tym swędzeniu lekarzowi na najbliższej wizycie, natomiast samo swędzenie brzucha nie jest w ciąży niczym szczególnym - skóra się rozciąga to i niestety swędzi 🙂

Co oczywiście nie zmienia to faktu, że koniecznie trzeba to zgłosić - lekarz pewnie zleci
Ci wykonanie prób wątrobowych - badanie krwi zwane aspat i alat i wszystko będzie jasne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...