Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia cos sie stalo???? piszesz jakby ktos umarł 😲

Dziewczyny- mam pytanie odnosnie tego macierzynskiego bo dzwonili do mnie z roboty i kadrowa pyta jak dlugo mam zamiar byc na macierzynskim bo musza poplanowac itp, ja na to ze jak sie uda mi dwojke dzieci opchnac do zlobka albo jedno do zlobka a drugie do babci to chetnie wroce po pol roku,m no i oczywicie jak bedzie wszystko wporzadku i maly bedzie zdrowy, ona na to zebym sobie wypisala na pol roku a potem jakby co na te 60 procent bo sie niby bardziej oplaca 🤨 nie dopyutalam co mka na mysli bo mialam sajgon poranny z mloda ale tak mysle- jak moze sie bardziej oplacac???? chyba na jedno wychodzi? a i drugie pytanie- jak wypisze na rok to moge wrocic wczesniej i czy zwroca mi wtedy roznice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Basia cos sie stalo???? piszesz jakby ktos umarł 😲

NIestety....
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1170841,Katastrofa-samolotu-pod-Czestochowa-Winna-awaria-silnika
Tylko prosze nie piszcie na ten temat... bo znowu zaczne plakac... a musze byc silna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Dziewczyny- mam pytanie odnosnie tego macierzynskiego bo dzwonili do mnie z roboty i kadrowa pyta jak dlugo mam zamiar byc na macierzynskim bo musza poplanowac itp, ja na to ze jak sie uda mi dwojke dzieci opchnac do zlobka albo jedno do zlobka a drugie do babci to chetnie wroce po pol roku,m no i oczywicie jak bedzie wszystko wporzadku i maly bedzie zdrowy, ona na to zebym sobie wypisala na pol roku a potem jakby co na te 60 procent bo sie niby bardziej oplaca 🤨 nie dopyutalam co mka na mysli bo mialam sajgon poranny z mloda ale tak mysle- jak moze sie bardziej oplacac???? chyba na jedno wychodzi? a i drugie pytanie- jak wypisze na rok to moge wrocic wczesniej i czy zwroca mi wtedy roznice?

To wszystko by trzeba bylo sobie wyliczyc. Bo za pierwsze masz 100%, wlicza sie w to te dodatki typu premie itp. potem masz 60%.
Pewnie to wynika z tego ze jasli bedziesz miala najpierw 100% i bedzie to dosc wysokie to potem z tych 100% dostaniesz 60% wiec tez Ci moze to podwyzszyc, anizely jesli odrazu dostaniesz 80%.
Musisz sobie to poprostu przeliczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
dzieki Basia 😘 a jak wypisze na rok to moge bez problemu wrocic np po pol i zwroca mi roznice?

Ogolnie nasze prawo jest takie. Ze jesli wypisujesz np. wniosek o macierzynskie na jakis okres i chcesz wrocic wczesniej to pracodawca musi sie na to zgodzic. Jesli sie zgodzi to wtedy powinien zwrocic roznice (przy czym wydaje mi sie ze roznica bedzie wyliczana na dzien powrotu a nie na kazdy miesiac z osobna, wiec mozesz byc troche stratna). Jesli pracodawca sie nie zgodzi zebys wrocila wtedy nie masz wyboru zbyt duzego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Kurde to juz sama nie wiem co rolbic 😮 skad moge wiedziec jaka bedzie sytuacja za pol roku czy rok... musze pomyslec, A Wy Dziewczyny jak wypisujecie?

WIesz co to moze lepiej wypisz na pol roku, poiki nie wiesz co bedzie dalej.
Za pol roku mozesz wypisac na kolejne 6 miesiecy, fakt platne 60% ale zawsze cos.
Pracodawca NIE MA PRAWA CI ODMOWIC urlopu rodzinnego jesli wniosek zlozysz max 7 dni przed planowanym przejsciem oraz bedzie to kontynuacja macierzysnkiego.

Jesli o mnie chodzi to ide na pol roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idę na roczny, mimo że ostatnio miałam propozycję pracy właśnie za pół roku żeby pójść tam...
Jezu dziewczyny taki upał u mnie, siedzimy z alkiem w samej bieliźnie 🤢 jutro mam obronę a ja nie mam siły się nic uczyć,mam nadzieję,że mój urok osobisty + wielgachny brzuch pomogą 😁

Wy tu o torbach do szpitala a ja w zasadzie nic nie mam oprócz karty ciąży pod ręką 😁
Nie chce mi się nic kupować na allegro,nei wiem czy nie podjadę wieczorem do nocnej apteki i nie kupię podkładów,wkładek i innych dupereli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Część wam 🙂
U mnie też koszmar z tym upałem,nie można wylezec,kaza pic 2l wody minimum,narazie jest ok,ktg ok nie wykryło skurczy,za to mała wiercąca strasznie
Jutro maja znów jakieś badania robić
Ja też idę na pol roku,tylko nie wiem kiedy się to deklaruje i czy na piśmie??jak myślicie?
A mój chłop się nadal nie odzywa,nawet nie zadzwonił dzis jeszcze 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Część wam 🙂
U mnie też koszmar z tym upałem,nie można wyprzeć,kaza pic 2l wody minimum,narazie jest ok,ktg ok nie wykryło skurczy,za to mała wiercąca strasznie
Jutro maja znów jakieś badania robić
Ja też idę na pol roku,tylko nie wiem kiedy się to deklaruje i czy na piśmie??jak myślicie?
A mój chłop się nadal nie odzywa,nawet nie zadzwonił dzis jeszcze 😞 😞

deklarujesz sie po porodzie, na pismie. Polska jest krajem b iurokratyczny wiec wszystko musi byc na pismie... NIESTETY
Ja wychodzac ze szpitala dostalam wypis i tam bylo napisane od kiedy bylam w szpitalu. U mnie HR\\\'y pierwszy dzien pobytu w szpitalu potraktowaly jako pierwszy dzien macierzynskiego i od tej daty kazaly wypisac wniosek o macierzynskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki 😉
W końcu jestem i staram się was nadrobić ale nadrukowałyście tu troche 😜 😜

Pierwsze co wchodzę tutaj to czytam czy wszystkie jeszcze w dwupaku bo teraz to róznie bywa. 😉
Upały wykańczają...masakra.. W sobote pojechaliśmy nad wodę,miało być tak fajnie ale po 2 godzinkach musiałam wracać do domu bo tak się źle czułam. Masakra.

Od wczoraj mam dziwne kłucia w pochwie ,czyżby małemu zaczynało się spieszyć hmm..
wizyta dopiero 18 lipca więc trzeba się oszczędzać do tego czasu.
Dopiero teraz ogarniam powoli jak nie wiele zostało do wielkiego bummm . ; o aaa strasznie się boję ; o
trzeba niebawem w końcu spakować trbę. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już po wizycie 😉 szyjka skrócona ale zamknięta... :/ cóż pewnie bedzie jak z Zuzią całą ciąże uważać bo się skracać a na porodówce nie chciała się cholera skrócić do końca... o.O no ale lekarz powiedział że po 12.07 mam dorwać swojego na ostry seks :P jeśli chce urodzić wcześniej bo jeszcze z tydzień i mogę rodzić... chociaż jutro na USG jeszcze zobaczy wage... najlepszy tekst był jak powiedział że z 6kg tam może mam a ja mu mówie że śniło mi sie 5,9kg że urodziłam i stwierdzilam że chyba mnie lustro oszukuje bo każdy mi mówi że mam albo bliźniaki albo mega duże dziecko a ja uważam że jest brzuch duży ale bez przasady o.O 😜

a od razu po wizycie z Zuzką na kontrole była z dziewczyną eks i mamą eks... u lekarza ok antybiotyk do końca a tak to spoko... ale najgorsze że chciała iść ze mną do domu a ona tam do czwartku/piątku ma zostać... i wytłumacz dziecku że do taty jeszcze idzie... ale jakoś udało się ją przekonać... ale mi przykro było troche że muszę ją zostawić...

Basieńko bardzo mi przykro... 😞 moje kondolencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
ja już po ktg i usg , z małym ok ....u mnie wyniki krwi tragedia. mały wazy 3400, przez ciśnienie w piątek już do szpitala idę....jestem załamana ze Julii tyle nie będę widziała....

A zdecydowalas sie na CC czy na SN?
Moze jak CC to zrobia to w przyszlym tygodniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze że u Was dziewczyny wszystko ok. I zazdroszczę Wam ze niedługo będziecie miały maleństwa przy sobie... bo ja nie wyrabiam w te upały. U mnie dziś 32 stopnie,powietrze suche nie ma czym oddychac. 😞 masakra. I to ciągniecie brzucha w dół i te kłucia eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
ja już po ktg i usg , z małym ok ....u mnie wyniki krwi tragedia. mały wazy 3400, przez ciśnienie w piątek już do szpitala idę....jestem załamana ze Julii tyle nie będę widziała....

A zdecydowalas sie na CC czy na SN?
Moze jak CC to zrobia to w przyszlym tygodniu...

nie zdecydowałam się jeszcze , dzisiaj nic mnie nie pytali o cc....ale pewnie z nerwów ciśnienie mi skoczy i od razu mnie powiozą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Dobrze że u Was dziewczyny wszystko ok. I zazdroszczę Wam ze niedługo będziecie miały maleństwa przy sobie... bo ja nie wyrabiam w te upały. U mnie dziś 32 stopnie,powietrze suche nie ma czym oddychac. 😞 masakra. I to ciągniecie brzucha w dół i te kłucia eh...

Dominika ja bym na Twoim miejscu pojechała na IP te bóle nie są dobre ....albo umówiłabym się wcześniej ze swoim ginem .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie dziś wlałam zimnej wody do "muszli" takiej na piasek i wodę dla dzieci 😜 i się moczyłam wcześniej zerwałam wiśni na kompot i dżem i z mamą na huśtawce siedziałyśmy i drylowałyśmy 😉 jutro mam misje bo o 14 jadę na miasto zarejestrować Zuzie do alergologa (dzwoniłam i kazała przyjść osobiście o.O dziwne) a potem na USG jak nie padne gdzieś po drodzę bedzie dobrze 😁

Czarna ale młody już duży 😉 bedzie dobrze wytrzymasz a potem bedziecie już całą rodzinką razem ;*
Mikusss jak tak bardzo boli jedź to sprawdzić nic nie stracisz a możesz zyskać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mala juz nie kaszle nie bylam nawet z nia u lekarza. Miala 2 dni temu wieczorem problem z sikaniem bo mowila ze ja boli i wstrzymywala ale zrobilam nasiadowke z kory debu i duzo pije herbaty zurawinowej i juz jest ok. A musze ja pochwalic dzis caly dzien bez pieluchy chodzi tylko na drzemke zalozylam. Ma majteczki ale wola ze chce siku tylko jak tatus wrocil z pracy raz posikala majty w kuchni a drugi raz zapomniala sciagnac i usiadla w nich na nocnik. Mysle ze niedlugo zalapie i szybko sie pozbedziemy pampa.

A co u mnie to zdycham ciezko znosze upaly i mam ochote jechac i poplywac w jeziorze. Aha w piatek albo w niedziele jade z mala do Płocka na pare dni odwiedzic moja mame ktora ostatnio widzialam w grudniu. Mialam jechac do Łodzi do przyjaciolki ale mamy dawno nie widzialam a Ania niech pozna babcie bo nie pamieta jej mimo ze na zdjeciach jej pokazuje i mowie ze to babcia. Babcia niech sie tez nacieszy wnuczką.

Kurde w tym tyg musze koniecznie zrobic pranie ciuszkow a jak wroce od mamy to dokupic co potrzeba bo jeszcze palcem w tym kierunku nie kiwnelam. Nie moge sie za to zabrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...