Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cobi napisał(a):
mph napisał(a):


cobi- aty nie bralas witaminek ciazowych wczesniej?

biorę od początku ciąży, teraz dodatkowo doszło żelazo i aminokwasy. Mam nadzieję że nadrobi choć troszkę.

xandi to duuuży ten Twój Maks, ja mam siostrzenicę 7-letnią która waży 19,5 kg- może to rodzinne 🙂


Cobi to zdecydowanie rodzinne 🙂 Maks poszedł w stronę mojego męża, gdzie dzieci są bardzo wysokie 🙂 Przynajmniej nie będzie odstawał od kuzynostwa 🙂 A Twoja malutka widocznie wrodziła się w mamę (i nie mam tu na myśli masy urodzeniowej, tylko drobną budowę). Dla pocieszenia napiszę Ci, że moja mama rodziła drobne dzieci - ja 2400 g, bliźniaki 2350 i 2400, brat - największy - 2600 i wszyscy mamy się świetnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
xandi- moja z kolei teraz wagowo jest na 75 centylu ale wzrostowo dalej na 95, teraz juz nikt mi nie zwraca uwagi bo jest szczupla, pewnie gdyby byla pulchniutka znowu by byly glupie pytania.


U chłopców to troszkę inaczej wygląda, bo wagowo o dziwo jesteśmy niewiele powyżej średniej, tylko wzrost powyżej 95 centyla. Mały teraz ma pyzatą buzię i wystające żebra 😉


Cofam, co napisałam powyżej, bo właśnie wprowadziłam dane do siatki centylowej - generalnie wyszła waga powyżej 90 centyla i wzrost gdzieś powyżej 97 centyla...hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Zuzia jak się urodziła miała 3210g i 53 cm a potem przybierała bardzo mało... i też lekarze mnie denerwowali że głodze dziecko o.O nie powiedzieli tego wprost ale sugerowali... :/ dopiero jedna lekarka powiedziała żebym sprawdziła w książeczki zdrowia moją i ojca Zuzi i ona ma to po nas po prostu przybierała mało ale regularnie i stopniowo zawsze była w dolnej granicy siatki centylowej... teraz ma 4 lata i ma cały metr wzrostu i wazy 13kg nosi ubrania na 104cm taka jej uroda... a większa nie ma po kim być bo ja ma 163cm a jej tata może 2 cm więcej... o.O :P

Cobi no stresss będzie dobrze jesteś pod opieką lekarza i obserwuje co się dzieje ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za dobre słowa dziewczyny. Fajnie wiedzieć że jest ktoś kto wspiera nawet przez neta. Sprawdziłam i moja jest na 5 centylu. Dobrze że mam dużo ubranek w najmniejszym rozmiarze.

Basia masz rację, tu zawsze wszystko dobrze się kończy i oby tak zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja jeszcze co do maści na sutki, przyszła mi paczka co zamówiłam Aga z tej apteki co mi mówiłaś ale chyba się pomyliłam i zamówiłam maść ALANTAN PLUS i jak czytam to nie pisze że to na sutki i nie wiem czy kupić mam te MALTAN?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Dziewczyny ja jeszcze co do maści na sutki, przyszła mi paczka co zamówiłam Aga z tej apteki co mi mówiłaś ale chyba się pomyliłam i zamówiłam maść ALANTAN PLUS i jak czytam to nie pisze że to na sutki i nie wiem czy kupić mam te MALTAN?


Ja alantan stosowalam na pupe bo to taka masc natluszczajaca co do maltanu to kup go sobie ja chyba zaczne smarowac sie troche wczesniej ta mascia by potem sutki mnie nie bolaly bo pamietam na poczatku to karmic nie moglam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata tak jak mówi Kasia, Alantan zostaw sobie do pupy a na sutki Maltan. Położna mówiła że jeszcze dobry jest Purelan Medeli ale to chyba jest drogie. Aha i polecała na początek zamiast wkładek laktacyjnych takie muszle http://allegro.pl/avent-muszle-laktacyjne-6szt-zestaw-silikonowe-i4384527195.html (niekoniecznie z Aventu), podobno sutki goją się o wiele szybciej niż przy stosowaniu wkładek. Szczerze to ja już powoli wariuję co kupować a co nie, wydaje się że wszystko się przyda a nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Renata tak jak mówi Kasia, Alantan zostaw sobie do pupy a na sutki Maltan. Położna mówiła że jeszcze dobry jest Purelan Medeli ale to chyba jest drogie. Aha i polecała na początek zamiast wkładek laktacyjnych takie muszle http://allegro.pl/avent-muszle-laktacyjne-6szt-zestaw-silikonowe-i4384527195.html (niekoniecznie z Aventu), podobno sutki goją się o wiele szybciej niż przy stosowaniu wkładek. Szczerze to ja już powoli wariuję co kupować a co nie, wydaje się że wszystko się przyda a nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy 🤔


wedlug mnie wkladki wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi, Renata, ja Wam może napiszę, co u mnie się sprawdziło i będę stosowała kolejny raz - może Wam to pomoże 🙂

1. do pupy: na noc sudocrem, na dzień linomag - biało-zielone opakowanie;
2. do pielęgnacji: mleczko Nivea
3. do kąpieli: Nivea 3w1
4. ubranka na start - najlepsze te, których nie trzeba wkładać przez główkę, czyli pajacyki, bodziaki kopertowe, koszulki na napy lub wiązane itd.
5. na sutki - maść Medeli lub Bepanthen
6. niania zdecydowanie Philips Avent - mam taką, która wyświetla również temp. w pomieszczeniu, w którym śpi maluch, można do malucha mówić, włączyć lampkę nocną lub kołysankę i oczywiście ma bardzo dobry zasięg
7. laktator elektryczny - u mnie nr 1 jest Medela swig, ale electric też jest dobry, tylko ma mniej funkcji i głośniej działa; laktator ręczny - mam aventa i działa bez zarzutu;
8. na piersi zdecydowanie wystarczą wkładki laktacyjne
9. do noska - frida
10. na ciemieniuchę zwykła oliwka
11. mam też sterylizator mikrofalowy i podgrzewacz do butelek Aventa - ja akurat obu intensywnie używałam
12. smoczki - u nas na start avent
13. na pępek gaziki nasączone spirytusem
14. do obcinania paznokci - zestaw babyono
15. do tego przewijak na łóżeczko lub komodę
16. podkłady do przewijania - Bella Panda
17. zapas pieluszek tetrowych
18, do spania - śpiworek (Maks śpi w śpiworku do tej pory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
Cobi, Renata, ja Wam może napiszę, co u mnie się sprawdziło i będę stosowała kolejny raz - może Wam to pomoże 🙂

1. do pupy: na noc sudocrem, na dzień linomag - biało-zielone opakowanie;
2. do pielęgnacji: mleczko Nivea
3. do kąpieli: Nivea 3w1
4. ubranka na start - najlepsze te, których nie trzeba wkładać przez główkę, czyli pajacyki, bodziaki kopertowe, koszulki na napy lub wiązane itd.
5. na sutki - maść Medeli lub Bepanthen
6. niania zdecydowanie Philips Avent - mam taką, która wyświetla również temp. w pomieszczeniu, w którym śpi maluch, można do malucha mówić, włączyć lampkę nocną lub kołysankę i oczywiście ma bardzo dobry zasięg
7. laktator elektryczny - u mnie nr 1 jest Medela swig, ale electric też jest dobry, tylko ma mniej funkcji i głośniej działa; laktator ręczny - mam aventa i działa bez zarzutu;
8. na piersi zdecydowanie wystarczą wkładki laktacyjne
9. do noska - frida
10. na ciemieniuchę zwykła oliwka
11. mam też sterylizator mikrofalowy i podgrzewacz do butelek Aventa - ja akurat obu intensywnie używałam
12. smoczki - u nas na start avent
13. na pępek gaziki nasączone spirytusem
14. do obcinania paznokci - zestaw babyono
15. do tego przewijak na łóżeczko lub komodę
16. podkłady do przewijania - Bella Panda
17. zapas pieluszek tetrowych
18, do spania - śpiworek (Maks śpi w śpiworku do tej pory)



ja nie uzywalam podgrzewacza ani sterilizatora, laktator mam reczny i starczyl, podkladow nie mialam, na pepek nie uzywalam nic tylko czyscilam lekko patyczkiem abo psikalam octaniseptem, smoczek tez z aventa i butelki rowniez mialam. do noska najlepszy katarek a niania sie sprawdza jak ma sie duze mieszkanie a ja mam dwupokojowe wiec nie kupowalam, za to miaam do ozeczka karuzele i czesto mala to uspokajalo jak sie krecila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niania sprawdza się też podczas wyjazdów, u znajomych, jak dziecko śpi gdzieś dalej, np. gdy maluch nocuje u dziadków i wielu innych sytuacjach - u nas do teraz i pewnie jeszcze długo 🙂 a karuzela to rzeczywiście super sprawa - my mamy fisher price rainforest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata- tak jak pisza dziewczyny- alantan sie przyda, a maltan to co innego, ja dzis wlasnie zaczelam smarowac nim sutki, zeby potem nie bolaly, za pierwszym razem sie sprawdzilo. Ja mam muszl;e laktacyjne z aventu jeszcze po pierwszej ciazy i jak dla mnie super sprawa, kupilam teraz wkladki laktacyjne wielorazowe takie do prania z aventu 🤔 ciekawa jestem czy sie to sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
Niania sprawdza się też podczas wyjazdów, u znajomych, jak dziecko śpi gdzieś dalej, np. gdy maluch nocuje u dziadków i wielu innych sytuacjach - u nas do teraz i pewnie jeszcze długo 🙂 a karuzela to rzeczywiście super sprawa - my mamy fisher price rainforest 🙂


tez mielismy fisher price https://www.google.pl/search?q=karuzela+fisher+price&client=firefox-a&hs=s5P&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9QqzU-RalIDtBsKFgJgK&ved=0CDkQsAQ&biw=1440&bih=741#facrc=_&imgdii=_&imgrc=_eKIrP68HjSUxM%253A%3Bc9HxcZYw_Ujo2M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.pasaz.banzaj.pl%252Fpictures%252Fshops%252F4%252F586850655_Fisher_Price_Karuzela_Inteligentny_Uspokajacz_M9970.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.pasaz.banzaj.pl%252FFisher-Price-Karuzela-Inteligentny-Uspokajacz-M9970-p143839-sklepy.html%3B591%3B442 dokladnie taka teraz tez chce kupic tej firmy abo odkupie spowrotem od kuzynki te moja bo ona i tak juz nie uzywa a u nas sie sprawdzila fajna byla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
my mamy nianie ale jest u dziadkow bo oni maja duzy dom a czesto u nich jest, ja mialam karuzele nakrecana ale sie nie sprawdzila, teraz poszukuje uzywanej koniecznie z tiny love, ogladalam w sklepie rozne modele i jest super 🙂


w sumie z innych firm nie sprawdzalam moze jakas inna mi wpadnie w oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie 🙂
Dzięki za odpowiedzi, dokupię dziś ten maltan, jadę dziś do lekarza więc po dokupimy resztę co brakuje
tylko boje się sama jechac autem 30km, mąż dojedzie niby z drugiej strony Radomia ale w jedną strone mam jechać sama i trochę mam stracha, bo boli troszke mnie brzuch i te kłucia czasem, no i twardnieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki 😉
U mnie dzis pogoda dupna grr raz słońce,raz deszcz. Wczoraj pokłociłam sie ze swoim i dziś humor do bani mam.... 🤔

Katiaa ja tam stawiam na Alicje 😜
Danusia Filipek bombowe imię,sama się nad nim zastanawiałam. 😜
Ale wybory należą do Was.
Ja tez nie mogłam się zdecydować czy Igor czy Alan. Ale jakoś postanowiliśmy nazwać Alan. Dobrze mi sie kojarzy to imię. 🙂
Monia zdrówka dla Zuzi.. 🙂
Renata Napewno wszystko będzie dobrze. 🙂 daj znać jak po lekarzu 🙂

Ja musze też własnie wybrac się do apteki i kupić ten maltan by zacząć powoli smarować te sutki no i jakieś osłonki na cyce ale jakie?
do tego octanisept i te waciki nasączone spirytusem. I wyprawka gotowa. 😉
A nieee jeszcze klapki pod prysznic musze kupic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...