Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zuziek u nas dokladnie tak samo-akcje buntu dwulatka zaczely sie od 1.5 roku do 2 lat i wtedy mowilam wiecej dzieci koniec:P okres niem owlecy to najlepszy okres w zyciu byl 🙂

ooo suwaczek mowi ze zostaly mi rowne 2 msc do porodu 🙂

postanowilam- ide na l4 od srody 🙂 (w sobote 5 lipca doktorke poprosze abe wystawila mi l4 z 3 dniami w tyl)

have nice day

no i ciekawe jak u czarnej? jezeli wyjdzie to kiedy wyjdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,

Info od Czarnej: "Oprocz zajebistej migreny wszystko dobrze. Jesli nic sie nie wydazy jutro wychodze do domu" 🙂
wiec trzymajcie kciuki 🙂
Floro tez tylko spal i jadl. Nie mialam z nim problemow. No moze jeden zamiast jesc min 8 razy dziennie to potrafil jesc 5 😉 i sie martwilam co tak malo 🙂 Duzo spacerow, ale po 4 miesiacach musialam wrocic do pracy, wiec nie bylo mi dane dlugo nacieszyc sie spacerami itp. Pewnie u mnie praca tez spowodowala ze waga nie wrocila do normy. Karmilam piersia 9 miesiecy.
Teraz musze sie wziac za siebie i zaczac cwiczyc zanim wroce do pracy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika- ja tez mam taka nadzieje ze maly bedzie spokojniejszy... moja teraz ma 19 miesciecy i nadal jest sajgon ale przynajmniej idzie sie z nia dogadac i wiem o co jej chodzi, a w nocy dalej nie sypia. Ja juz po p[ologu mylslalam o drugim zeby bylo jak najszybciej, wiesz ja w styczniu mam 30- stke, takze uwazam ze to juz dla mnie ostatni dzwonek, no i o pierwsze staralismy sie prawie 5 lat takze nie bylo na co czekac, jakos damy rade 🙂

co do macierzyńskiego to trzeba zlozycc wniosek po porodzie i zadeklarowac n a ile tygodni sie idzie, ja zadeklaruje narazie p[ol roku a potem sie zobaczy, jak sie uda to wroce jak nie to znowu zloze wniosek o przedluzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
dziewczyny kiedy i w jaki sposob nalezy sie zdeklarowac na ile sie idzie na macierzynski(roczny cyz pol roczny)? zaraz po urodzeniu dziecka?

Ogolnie jest tak ze skladasz wniosek o macierzynski po porodzie. Jesli jestes pewna ze idziesz na rok to wtedy roczny skladasz a jak nie wiesz do konca to skladasz na pol roku i potem max 7 dni przedz koncem macierzynskiego mozesz zlozyc dokumenty ze przedluzasz jeszcze o pol roku czy tam mniej.
W przypadku w ktorym deklarujesz sie odrazu na rok masz 80% wyplaty od poczataku do konca, w przypadku zadeklarowania sie na pol roku 100% wyplaty, natomiast jesli sie zdecydujesz po tym pol roku na urlop rodzinnym (kolejne pol roku) platne jets to 60%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
dziewczyny kiedy i w jaki sposob nalezy sie zdeklarowac na ile sie idzie na macierzynski(roczny cyz pol roczny)? zaraz po urodzeniu dziecka?

Ogolnie jest tak ze skladasz wniosek o macierzynski po porodzie. Jesli jestes pewna ze idziesz na rok to wtedy roczny skladasz a jak nie wiesz do konca to skladasz na pol roku i potem max 7 dni przedz koncem macierzynskiego mozesz zlozyc dokumenty ze przedluzasz jeszcze o pol roku czy tam mniej.
W przypadku w ktorym deklarujesz sie odrazu na rok masz 80% wyplaty od poczataku do konca, w przypadku zadeklarowania sie na pol roku 100% wyplaty, natomiast jesli sie zdecydujesz po tym pol roku na urlop rodzinnym (kolejne pol roku) platne jets to 60%.


ooo dzieki 🙂 o to mi chodzilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
a l4 w ciazy jest 100% platne?

Tak jest platne 100%. Przy czym jest wyliczyna jak normalne L4 tzn. patrza na ostatnie 3 miesiace w ktore byly w pelni przepracowane (bez dnia L4) i potem licza srednia za 12 miesiecy i to wyplacaja.

rozumiem- dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też dostaję więcej, na początku myślałam że to pomyłka ale tak jak Danusia pisze oni liczą średnią nie z gołej wypłaty, ale wliczają też premie itd.

Mam pytanie z innej beczki - kupiłam małej do szpitala takie kompleciki body + półśpiochy ale teraz zastanawiam się czy można od razu po urodzeniu zakładać półśpiochy skoro pępek jeszcze nie odpadł? czy nie będzie to przeszkadzało???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki 😉

Właśnie zmierzyłam brzusio i cały czas stoje przy obwodzie 94. Ciekawe ile jeszcze urośnie ten brzuchol 😉

Pogoda dziś do dupy. Jakoś tak ponuro na dworzu grr aż nic się nie chce.. Na obiadek dziś zjem knedle z truskawkami,gęstą śmietaną i cukrem mmmm. Jakoś od rana za mną chodzą...
w ogóle od rana to na jakimś głodzie jestem ;o wiecznie bym coś w ustach miała (bez skojarzeń haha) 🙃
Jutro ten ślub ooo matko,musielibyśmy wyjechać 6/7 max. 😞 A wstać nie wiem o której musze by sie ogarnąć bo potem nie będzie czasu 😞 dojedziemy i będzie czas iśc do urzedu grrr.
Nie usmiecha mi się to no ale cóż..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to dobrze 🙂 kupiłam te półśpioszki w Pepco a są tak śliczne że szkoda by mi było gdyby położne jednak kazały zakładać zwykłe śpiochy 😜

A ja się aż boję zmierzyć w obwodzie, w ciągu ostatnich czterech tygodni tak mi brzuch urósł że sama w to nie wierzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja niestety wyplate bede miala znacznie miszjsza niz na miesiac dostaje bo mam wyplate+premia comiesiaczna ktora nie przechodiz przez zus tylko \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\":do koperty\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

ja tydzien temu brzuch mialam 110

cobi w szpitalu zazwyczaj daja ubranka, wiec nie musisz brac swoich do szpitala. noworodoka od poczatku ubiera sie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"normalnie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" typu bodziaki+pajace itp (pod polspiochy najczesniej tez trzeba zalozyc bodziaki) a pepek i tak odpadnie i tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mph napisał(a):

cobi w szpitalu zazwyczaj daja ubranka, wiec nie musisz brac swoich do szpitala. noworodoka od poczatku ubiera sie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"normalnie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" typu bodziaki+pajace itp (pod polspiochy najczesniej tez trzeba zalozyc bodziaki) a pepek i tak odpadnie i tak 🙂


Wszystko zależy od szpitala, u mnie też nie dają ubranek,ubierałam w swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
mph napisał(a):

cobi w szpitalu zazwyczaj daja ubranka, wiec nie musisz brac swoich do szpitala. noworodoka od poczatku ubiera sie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"normalnie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" typu bodziaki+pajace itp (pod polspiochy najczesniej tez trzeba zalozyc bodziaki) a pepek i tak odpadnie i tak 🙂


Wszystko zależy od szpitala, u mnie też nie dają ubranek,ubierałam w swoje.


Właśnie u mnie też nie, jest wymóg żeby zabrać ze sobą 3 komplety ubranek. Ja zastanawiałam się pomiędzy dwoma szpitalami, Pyskowicami i Strzelcami Op., ale zdecydowałam się na Strzelce bo:

1. Mój gin pracuje tam od 30 lat
2. Kiedy leżałam tam w maju poznałam lekarzy, położne, przeszłam przez trakt i złego słowa powiedzieć nie mogę
3. Podają bezpłatnie gaz rozweselający lub zzo, ale nad tym się jeszcze zastanawiam bo nie wiem czy warto ryzykować zastrzyk w kręgosłup... a słyszałam że może to prowadzić do dużego osłabienia po porodzie i innych komplikacji 🥴 mam czas do połowy lipca żeby się zdecydować i w razie czego złożyć deklarację. Jutro idę na szkołę rodzenia to zapytam o to położoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi - wiesz..korzystać ze znieczulenia nie musisz, ale dobrze wiedzieć, że w razie czego ma się taką możliwość 🙂 u mnie nie ma zzo, jest gaz, ale z niego nie korzystałam, bo jakoś nie było potrzeby.
Co do półśpiochów - to wiesz...myślę, że może do szpitala to lepsza będzie koszulka i śpiochy, bo dziecko ubiera się i rozbiera milion razy - a to przewijanie, a to wizyta pediatry, kąpiel, obchód i ful innych speców, więc wygodniej i bezpieczniej dla pępuszka, jak dziecko ma koszulkę wiązaną na brzuszku i zwykłe śpiochy (zresztą na początek najlepsze są ciuszki, których nie trzeba wkładać przez główkę).
Niedrapki też warto mieć, bo o ile wiadomo, że lepiej dziecku bez nich, o tyle istnieje opcja - tak jak było u mnie - że maluch zacznie się drapać po buzi, a paznokci w szpitalu obcinać nie pozwalają i wtedy niedrapki się przydadzą 🙂
http://allegro.pl/kaftanik-bialy-dla-noworodka-56-100-bawelna-napki-i4338882210.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pospałam do 11stej teraz wypiłam herbatke i zjadłam UWAGA pączka 😁
zaraz idę siostrze zrobić hybryde na stopach bo jedzie w sobote na wakacje i tak dzień leci... sprzątać nie sprzątam bo dalej remont...

u nas nie trzeba mieć ubranek tylko na wyjście 😉
wkleje zaraz zdjęcie z wczoraj brzucha do wątku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...