Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Oj ja też się ciesze że Was posłuchałam. A co najlepsze był tam miesięczny chłoptaś. Ajj tuliłam go,przewijałam itp.. i juz nie moge się doczekać aż mój maluszek przyjdzie na świat. 😜

Ja muszę w końcu zabrać się za pranie tych ciuszków.. he ale jakoś nie moge sie zmotywować ha 😜
Co do wyprawki to brakuje mi chyba tylko tego octanisept, czegos na sutki (może maltan?) a dla małego czegoś na pępuszek. Ale to chyba dostanę receptę ze szpitala. .. a tak to chyba wszystko mam hmm...

na pepuszek to wlasnie octanisept
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wszysatko co piszesz bez recepty, ja na pepuszek polecam spirytus z apteki wysokoprocentowy, nam po octenisepcie nie chcial odpasc i sie babral a po spirytusie pare dwa razy posmarowalismy i odpadl, sa tez specjalne gaziki nasaczane spirytusem do pepka, a octenisept przyda sie do psikania podwozia po porodzie, maltan jest tani i bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia to ile kupujesz opakowań jedynek a ile dwójek? Masz rację żeby się wcześniej zaopatrzyć i spokój. Faktycznie dokupię ale nie wiem ile czego. Jak rodziłam Natalkę to mi mówili znajomi żebym tylko jedno opakowanie nr 1 miała i resztę nr 2. Ale Natala urodziła się mała więc dłużej niż zwykle używałam jedynek. Dwójki się nie zmarnują na pewno.


Z tym octaniseptem chyba coś jest bo nam też długo po tym odpadał. Zastanawiam się czy faktycznie tym razem nie postawić na suchą pielęgnację pępka, o której tak się gada teraz (albo gadało 2 lata temu :side 🙂??? Co myślicie?

Zupka się robi 😆 Dałam Nati swój portfel, uwielbia grzebać, wyciągać i wkładać. Zabawa na pół godziny spokoju. A potem może padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
nam bardzo ladnie octanisept osuszyl i syzbciutko odpadl 🙂 nam polecaly polozne na pepek


Mnie też polecały. Ale też dużo się mówiło o suchej pielęgnacji pępka. Zdecydowałam się na octanispet. Ale teraz się zastanawiam co wybrać.


Laski??? Ile jakich paczek pampersów kupujecie? Ile jedynek i czy od razu nr 2 też??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
mph napisał(a):
nam bardzo ladnie octanisept osuszyl i syzbciutko odpadl 🙂 nam polecaly polozne na pepek


Mnie też polecały. Ale też dużo się mówiło o suchej pielęgnacji pępka. Zdecydowałam się na octanispet. Ale teraz się zastanawiam co wybrać.


Laski??? Ile jakich paczek pampersów kupujecie? Ile jedynek i czy od razu nr 2 też??

ja psiakalam octaniseptem 1x dziennie .
kupuje min 2 paczki nr 1 bo nam dlugo 1 pasowaly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie wiem ile pampersów kupić, chyba jedne 1 póki co a potem zobaczymy, mam nadzieję że mała urodzi się z wagą powyżej 3kg. Dziś mam wizytę to dowiem się czy nadal jest 2 tyg do tyłu czy troszkę nadrobiła.

Mam do Was kolejne pytanie niedoświadczonej pierworódki, mam nadzieję że jeszcze nie macie tego dość 😁 Chodzi mi o to jak jest z bielizną do porodu? Tzn zakładam scenariusz że odchodzą mi wody/ pojawiają się regularne skurcze/ jakakolwiek inna oznaka porodu, przyjeżdżam na izbę, przyjmują mnie i każą się przebrać - i zostaję w samej koszuli i szlafroku, czy normalnie w staniku i w majtkach? Od razu lata się z gołym tyłkiem czy od jakiegoś momentu porodu? Wiem że to pytanie jest strasznie głupie i proszę się ze mnie nie śmiać ale naprawdę mnie to zastanawia 😜

Dominika no i widzisz, mówiłyśmy Ci że samych komplementów się nasłuchasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja właśnie ten octanisept musze kupic z myślą o psikaniu swojej kuski po porodzie 😜
Chodzilo mi bardziej o to że pewnie położne cos polecą...(pojechałam z tą receptą) 😜
Ale skoro polecacie to kupie te gaziki nasączone spirytusem 🙂

Danusia to czyli polecasz maltan ?

Aha i co do pampersów to ja mam chyba ze 5 paczek tych 1. Bo wszystkie dostałam.
Dwójek nie mam ani jednych. Ciekawe jak długo mały będzie sie mieścił w te 1. Bo one to do 5 kg są. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia no wlasnie nie wiem ile tych pieluch...
Dominika- maltan dla mnie byl super, smarowalam sutki juz przed porodem, potem nie mialam problemow ze pogryzione czy krwawiace.
Ola- po przyjeciu przebierasz sie w koszule, bez majtek bo ciagle grzebia wiec nie ma sensu ich miec, na golasa paradowac nie bedziesz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikusss - i octanisept, i spirytus są OK 🙂 Tylko spirytus bardziej wysusza i dlatego pępuszek szybciej odpada 🙂

Cobi - w moim szpitalu każą przebrać się na IP i ma się na sobie stanik i koszulę - niestety gatki każą zdjąć, bo co chwilę TAM ktoś zagląda; a to badanie, a to pobranie posiewu, a to USG i prowadzą od razu na porodówkę, więc na zabawę z gatkami nie ma czasu 🙂 Chociaż podejrzewam, że jakbyś trafiła na IP z lejącymi się wodami to powiedziałyby Ci żebyś majtki zostawiła, żeby im podłogi nie zalać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna na czym będzie polegało te odtruwanie ?????mam nadzieję ze usłyszysz inna diagnozę po tym odtruciu. Sami zauważyliście , że coś się z Alkiem dzieje ?????w żłobku coś mówili ???

Ja po wizycie u rodzinnego ostre zapalenie ucha , antybiotyk , kropelki .....
Pieluchy - nie kupowałam 1 od razu 2
później więcej napisze bo mam gości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
Wczoraj dzień nad wodą i odwiedziłam koleżankę ze szpitala wróciła z synem do domku taki słodziak aż trudno uwierzyć że zaraz takiego w domu będę mieć... Pod wieczór pojechaliśmy do kina imax 3D na Transformersow oj młody szalał bo głośno i efekty super :P w jedynym momencie zaczęłam liczyć co ile mi się brzuch stawiał :P ale luzik przeszło... Dziś była wycieczka do lekarza z Zuzią bo zaś kaszle :/ no masakra jakaś... Zuzia nie dostała antybiotyku (na szczęście) bo osłuchowo jest ok ale skierowanie do alergologa chciałam chociaż terminy pewnie na wrzesień październik.... jak kaszel do środy się będzie utrzymywał to znowu przyjść... o.O

ja dziś zapiekanke robię i kij tam z moim cukrem dzisiaj jest w normie od kilku dni...

ja mam do pępka gaziki ze spirytusem a pampersów zakupiłam jedną paczke 1 DADY do szpitala potem pewnie podostaje w prezencie od ludzi a jak coś biedronka niedaleko to się kupi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też kupiłam paczkę 1 i paczkę 2, ale nie wiem czy do szpitala zabrać tylko 1czy też trochę 2 ???
ja to mało mam ciuszków, może w środę jak będziemy u lekarza to kupimy resztę, czyli nosidełko,może wózek,wanienkę - to z tych większych rzeczy
zastanawiam się nad przewijakiem czy ma sens kupować dzieweczki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie zaczęłam pakować do torby rzeczy, mam taką na kółkach i wiecie co? ja się nie zmieszczę chyba 🤢 🤪,gdzie jeszcze ciuszki,jasiek,szlafrok,masakra !!!
czy te podkłady to zabrac całą paczkę czy tylko kilka? to samo z podpaskami i wkładkami do cycków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Właśnie zaczęłam pakować do torby rzeczy, mam taką na kółkach i wiecie co? ja się nie zmieszczę chyba 🤢 🤪,gdzie jeszcze ciuszki,jasiek,szlafrok,masakra !!!
czy te podkłady to zabrac całą paczkę czy tylko kilka? to samo z podpaskami i wkładkami do cycków?

podkłady calą paczkę weź, podpaski też a wkładki do cycków to z 5 x2 więcej nie potrzeba .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Ja też kupiłam paczkę 1 i paczkę 2, ale nie wiem czy do szpitala zabrać tylko 1czy też trochę 2 ???
ja to mało mam ciuszków, może w środę jak będziemy u lekarza to kupimy resztę, czyli nosidełko,może wózek,wanienkę - to z tych większych rzeczy
zastanawiam się nad przewijakiem czy ma sens kupować dzieweczki???

ja mam przewijak i jak dla mnie to super sprawa .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
co do pieluch ja jeszcze nic nie kupilam ale planuje kupic do szpitala 1 paczke 1dady i 1 paczke 2 dady ale czuje ze spokojnie w 1 bedzie mi wchodzic. Octanisept polecam ja stosowalam na rane po cc i czasem psikalam malej pepek, na sutki tez mialam maltan i teraz tez kupie. Na odpazenia mam sudocrem i dla mnie jest najlepszy moja starsza czesto ma dupcie lub pipcie odpazona i nic nie pomagalo a smaruje ja sudocremem i pupa czysta i bez odpazen. Po kapieli bede smarowaC BALSAMEM DLA NIEMOWLAT Z NIVEA od poczatku go kupujemy i teraz mala tez go uzywa wiec w sumie troche kosmetykow mam bo panuje stosowac to co ze starsza.

Aha przewijak tez polecam moja 2 latke do tej pory przewijam na przewijaku bo inaczej by mi zwiewala a tam to grzecznie lezy bo wie ze tam sie dupcie przewija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika- u nas do alergologa na nfz z dzieckiem wizyty sa na rok do przodu, dzwonilam gdzie sie dalo ale i tak trzebabylo isc prywatnie.
Renata- Ja mialam dwa lozeczka- w sypialni i w pokoju malej i na kazdym przewijak, potem ten z sypialni przenieslismy do lazienki zeby do kapieli byl pod reka, my uzywalismy tak z 5 miesiecy, potem sie nie dalo bo i tak kulala sie i uciekala, balam sie ze sie odwroce na sekunde po krem a ona bedzie na ziemi, ale to jerst tania rzecz wiec ja bym kupila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz zaczynam sobie uswiadamiac jak bardzo jestem do tylu 😞
Chyba jeszcze nie zuje ze za jakies poltorej miesiaca mlody bedzie na swiecie.
Moze poprosze zeby Maz na weekend mi w koncu ciuszki zniosl ze strychu. Wkladki laktacyjne mam gdzies jeszcze jakies probki wiec je sobie wezme do szpitala 😉
Wlasnie musze jeszcze pieluchy tetrowe zamowic...
W weekend 12 - 13 jedziemy do szpitala zobaczyc co i jak i cz cos sie zmienilo 😉 Moze wtedy do mnie trafi ze to juz niedlugo 😉
Przewijak mamy jeszcze po Florku. Kupilismy wtedy uzywany i sie przydal 🙂 Wanienke dostaniemy od znajomych. Jeszcze materac trzeba kupic do lozeczka. Nawet nie chce mi sie myslec co musze jeszcze zrobic 😉
Na rane po CC nic nie uzywalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...