Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tu jest napisane co i jak z muszlami, ja mam takie http://allegro.pl/philips-avent-muszle-laktacyjne-zestaw-6szt-i4384350214.html, oslonek tak jak mowilam nie uzywalam, teraz raczej tez nie beda potrzebne bo mam wypukle brodawki, chociaz moja kolezanka uzywala ich jak miala poranione sutki, mi sie to nie zdarzylo, ale vto tanie wiec mozna kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Xandi z twojej listy brakuje mi przewijaka i śpiworka, a nad sterylizatorem i podgrzewaczem jeszcze się zastanawiam. Chciałabym karmić piersią także podejrzewam że dokupimy dopiero jak przejdziemy na mm.

Co u Was słychać nowego? Ja ciągle chodzę zestresowana obroną którą mam za tydzień, już nie mogę się doczekać żeby być już po i odetchnąć od nauki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Xandi z twojej listy brakuje mi przewijaka i śpiworka, a nad sterylizatorem i podgrzewaczem jeszcze się zastanawiam. Chciałabym karmić piersią także podejrzewam że dokupimy dopiero jak przejdziemy na mm.

Co u Was słychać nowego? Ja ciągle chodzę zestresowana obroną którą mam za tydzień, już nie mogę się doczekać żeby być już po i odetchnąć od nauki 🤔

Mi podgrzewacz przydal sie nawet wczesniej. Od mniej wiecej 4 miesiaca podawalam dziecku sloiczki, wiec latwiej mi bylo je podgrzac w podgrzewaczu. Choc czasem tez w garnku z woda to robilam.
Sterylizatora nigdy nie mialam i gotowalam wode w garnku i w tym wyparzalam.
Smoczek tez mialam z Aventa na poczatek, ale u mnie sie nie sprawdzil. Byl za dlugi i Floro sie nim krztusil. Duuuuzo lepszy okazal sie byc Lovi.
Nie stersuj sie. Wszystko bedzie dobrze. Zdasz na 5 🙂 trzymamy kciuki. Egzamin to zwykle jest tylko formalnosc 😁 Dasz rade 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dużo z maluchem wyjeżdżaliśmy i pewnie z dwójką również będziemy, więc niania, podgrzewacz i sterylizator bardzo nam ułatwiały życie 🙂 Wiadomo, że każdy wie, jaki styl życia prowadzi i co mu się przyda, a nawet jeśli czegoś zabraknie, to na szczęście można szybko dokupić 😉

Na smoczki lovi przerzuciliśmy się, jak mały skończył 6 miesięcy, bo akurat dostaliśmy zestaw w prezencie i też się świetnie sprawdziły 🙂
Z kolei karuzelę wybieraliśmy również pod kątem melodyjek, przy których i nam się będzie dobrze zasypiało 😉 Rainforest fishera ma taką imitującą dźwięki lasu deszczowego - jak dla mnie bomba 😉 Poza tym dobrze, jak po zdemontowaniu pałąka, można zostawić samą pozytywkę - mój mały miał swoją długo przyczepioną do łóżeczka i sam sobie muzyczkę włączał, a potem stopniowo przerzucił się na grający projektor pingwinka i jest to jego obowiązkowy gadżet 😉
https://www.youtube.com/watch?v=8kWTlAyYs28

Cobi - obrona to rzeczywiście formalność 🙂 Jesli przeszłaś cały tok studiów, zdałaś wszystkie egzaminy, napisałaś pracę magisterską to nie ma możliwości, żeby coś poszło nie po Twojej myśli 🙂 Nie stresuj się więc - bo i Ci nie wolno 😉 - i myśl pozytywnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obyście miały rację, mam nadzieję że jak przyjdzie co do czego to mi nie zabraknie języka w gębie 😁

Ta karuzela Rainforest jest cudna!!! jeszcze nie mamy i coś czuję że się skuszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Obyście miały rację, mam nadzieję że jak przyjdzie co do czego to mi nie zabraknie języka w gębie 😁

Ta karuzela Rainforest jest cudna!!! jeszcze nie mamy i coś czuję że się skuszę 😉

Powiem Ci z mojego doswiadczenia (mialam jus dwie obrony).
Na mgr nie znalam wogole pytan tyle ze cos znalazlam na internecie z 3 pytan odpowiedzialam na 1 (bo to mi podal promotor). Recenzent sam sobie odpowiedzial na pytanie a przewodniczacy komisji cos wymyslam i ja mialam mowic czy a czy b.
Ocena koncowa 5 🙂 dasz rade 🙂 to tylko formalnosc jak widzisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co za dzień dzisiaj miałam...
poszłam do tego lekarza z Zuzią i od razu do apteki z receptą a że na zadupiu nie ma żadnej apteki to co centrum cisłam z Zuzią całe szczęście że była grzeczna bo jak wychodziłam z domu to dała taki popis że wyszłam z siebie i stanęłam obok... najpierw dlatego że nie założy bluzki z długim rękawem a potem już o wszystko dookoła... no ale wracam do tej recepty wchodzę do apteki i pytam ile bedzie koszować a ona na pewno dużo bo recepta ważna tylko tydzień a ona jest z 2.06 a ja jak to dzisiaj była wypisana pokazuje mi a mi aż nogi zmiękły :/ wyszłam i się popłakałam... pojechałam spowrotem do przychodni zaprowadziłam Zuzie do domu i pojechałam znowu... Patryk myślałam że mi wypadnie zaraz tak mnie w kroczu bolało... ale nie dziwota jak w domu siedze na dupie non stop a tu taka wycieczka... wróciłam do domu położyłam się o 14 wstałam po 18stej... o.O co za dzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
cobi napisał(a):
Obyście miały rację, mam nadzieję że jak przyjdzie co do czego to mi nie zabraknie języka w gębie 😁

Ta karuzela Rainforest jest cudna!!! jeszcze nie mamy i coś czuję że się skuszę 😉

Powiem Ci z mojego doswiadczenia (mialam jus dwie obrony).
Na mgr nie znalam wogole pytan tyle ze cos znalazlam na internecie z 3 pytan odpowiedzialam na 1 (bo to mi podal promotor). Recenzent sam sobie odpowiedzial na pytanie a przewodniczacy komisji cos wymyslam i ja mialam mowic czy a czy b.
Ocena koncowa 5 🙂 dasz rade 🙂 to tylko formalnosc jak widzisz 🙂

oby u mnie też tak było 🙃
a przy okazji-czy mogłabyś jeszcze raz podać link do tego odkurzacza parowego?

Monika współczuję ciężkiego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola- popieram to co mowia dzierwczyny 🙂 ja mam za soba 3 obrony i tylko na tej ostatniej ze studiow podyplomowych wiedzialam jakie beda pytania, a na mgr i licencjacie nie, pytania z pracy byly banalne- dotyczyly prostych rzeczy z teorii i wynikow badan a to jedno pytanie co jest z roku studiow to tez jakies podstawowe rzeczy wiec luz 🙂
Monika- na Twoim miejscu niezle bym sie wnerwila 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😆
Byłam dziś na kontroli u lekarza... No i niestety dalej muszę antybiotyk brać. Do 10 dni. Eh. No ale lepiej teraz niż później. Mam nadzieję, że do porodu wyzdrowieje 😜

Czarna jak tam twoje zdrowie?????

Zuziek ja miałam podobną sytuację z tym, że mi lekarka wypisała antybiotyk na Natalię 😠 bo byłyśmy w piątek razem u niej 😠 i mi w aptece powiedziała, że na takie małe dziecko nie sprzeda i muszę wrócić i poprawić receptę 😠 😠 Rozumiem Cię zatem doskonale. Tulę!!!

Temat obrona ja też mam za sobą już dawno obronę magistra. Cobi Faktycznie to tylko pro forma. Stres jest bo to jednak egzamin ale okazuje się, że albo komisja Cię nie słucha albo tak jak Basia pisze, że sami sobie odpowiadają a Ty przytakujesz i machasz głową 😁
Teraz od października chcę iść na podyplomókę 😎

Xandi masz rację, każda z nas ma inny styl życia i wie co jej się przyda. ALbo się dowie jeśli nie wie 😁

Podgrzewacz ja miałam ale ani razu nie używałam
Sterylizatora nie mam, wyparzałam w garnku
Smoczek nie pamiętam jaki 😁
Niania elektryczna nie miałam przy Natalce bo mieliśmy małe 2 pokojowe mieszkanie. Teraz dom więc w mojej ocenie zakup niezbędny. Danusia to chyba Ty mi pisałaś żeby używany kupić?


Dziewczyny kupiłam kilka ochraniaczy na łóżeczko, osobno, 18 PLN za jeden. Kupiłam takie neutralne takie, żeby mi pasowały do różnego rodzaju pościeli. Przyszły dziś i są śliczne. Podsyłam linka:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4307270953

Może się którejś przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, mysle ze niania to drogi sprzet i nie ma co placic tyle pieniedzy jak mozna miec za pol ceny, my mamy z tt i tescie nie narzekaja, jak z nimi mieszkalismy to tez uzywalam bo dom ogromniasty i tez nie mialam do niej uwag. Podgrzewacz mialam przy oldzew ale ani razu nie uzylam wiec sprzedalam, ja podgrzeaalam w mikrofali na funkcji rozmrazania albo w cieplej wodzie- bylo szybciej niz w podgrzewaczu, wiadomo dziecko glodne to kazda sekunda sie liczy hehe 🙂 sterylizatora nie mialam i teraz zakupilam taki do mikrtofali, butelki z tt i teraz tez kupilam takie plus jedna antykolkowa bo chlopcy ponoc czesciej maja kolki, ze smocxzkow takich uspokajajacych to Olga ich nie chciala puki miala cyca, potem jak ja odstawialam to polubila smoczekj i uwolnila moje cyce wkoncu 🙂 ja kupowalam z roznych firm anatomiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
wczoraj już nie pisałam bo musiałam sie spakować 🤢 dzis jadę do szpitala
szyjka się skróciła i mój gin powiedział że musi mnie położyć bo mogę w każdej chwili urodzić a mam na 10 sierpnia więc dlatego rano tak piszę bo zaraz jadę
boję się jak cholera,nigdy tak się nie bałam jak teraz, brzuch mnie boli i te kłucia nie ustały, co jakis czas są
więc do zobaczenia, mam internet w komórce to zajrzę później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Cześć dziewczyny
wczoraj już nie pisałam bo musiałam sie spakować 🤢 dzis jadę do szpitala
szyjka się skróciła i mój gin powiedział że musi mnie położyć bo mogę w każdej chwili urodzić a mam na 10 sierpnia więc dlatego rano tak piszę bo zaraz jadę
boję się jak cholera,nigdy tak się nie bałam jak teraz, brzuch mnie boli i te kłucia nie ustały, co jakis czas są
więc do zobaczenia, mam internet w komórce to zajrzę później

Trzymaj sie 🙂 i odzywaj jak najczesciej 🙂 w razie W na FB masz nasze numery telefonow to pisz smsy. Bedziemy przekazywac 🙂 Glowa do gory 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata, niczego się nie bój - będziesz pod stałą opieką lekarzy, zdaniem mojej lekarki 35 tc, to moment, kiedy dzieci już najczęściej nie mają jakichkolwiek problemów i nie potrzebują nawet minimalnego wspomagania, więc jest już naprawdę dobrze, a jako że leżenie działa NAPRAWDĘ cuda, to leż, relaksuj się, nie stresuj, bo stres też źle wpływa na szyjkę i wytrzymaj, ile się da 🙂
W najgorszym przypadku będziesz miała błyskawiczny poród 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Renata xandi dobrze mowi bedziesz tam pod stala opieka lekarska i napewno bedzie dobrze.

Macie problemy ze snem? Ja w dzien bym spala a w nocy usnac nie moge i ciagle sie krece i nie wygodnie. Do tego siku co 5 minut


Ja bym spała na okrągło; rano M przynosi do mnie małego i oboje nie możemy się dobudzić, potem jak już jestem sama, to chwilkę coś tam w sieci pogrzebię i mam odlot, po południu kolejny, a w nocy śpię jak zabita...nawet do WC nie wstaję 😮 😮 😮

Czarna - ależ Cię bidulo dopadło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BAsieńko dziękuje za wszystko 😘 😘
Renata trzymaj się kochana będzie dobrze , a może pierwsza będziesz tuliła maleństwo ....
xandi jak Twój szew trzyma jeszcze.....jak ty wytrzymałaś tyle czasu leżąc ????
Ola będzie dobrze ja miałam 2 obrony i to odbyło się tak jak pisze Basieńka ......a jeszcze zobaczą że w ciąży to już w ogolę potraktują ulgowo ....co do wagi maleństwa pamiętaj że usg oszukuje ,leżałam z koleżanką która miała szybką akcje bo tętno zanikło ,
wszyscy jej powtarzali ze ma za małe dziecko w 38 tyg 2400 ( tak się przejęła cukrzycą , nic nie jadła schudła i dziecko przestało rosnąć w brzuszku) zrobili jej cc w 18 min mały waży 2800 mierzy 49 cm i 10 punktów dostał
Zdrówka dla Zuzi ...Monia a jak Ty się czujesz
U mnie już pokój pomalowany , najgorsze jest to że wsadziłam gdzieś pieluchy flanelowe już wyprasowane gotowe dla małego i nie mogę ich znaleźć....normalnie szlak mnie strzeli ...wczoraj z nerwów aż się popłakałam , szukam je 3 dzień .....hormony mi buzują wszystko wkur....najbardziej to , że jeszcze tyle zrobiłabym a tu dupa musze leżeć
Justyna co tam u Was ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata Wszystko będzie dobrze,napewno. W szpitalu jesteś pod stałą opieką.. 🙂 Odzywaj sie jak najczęściej. ! 🙂

A co do zgagi to mnie tez męczy... cholera jedna 😞 i to ani mleko,ani maslanka,ani woda przegotowana ani rennie ani gaviscon nie pomaga. Nic cholera nie pomaga;/ musze isc kupic te migdały i zmusić sie do jedzenia ich pomimo że tak nie cierpie.. 🤔

Ze snem w nocy różnie bywa. czasem śpie jak zabita,innym razem kręcę sie z boku na bok i wstaje co chwila do wc. A w dzień nie śpie nigdy.. w sumie od początku ciaży nie zdarzyło mi się zasnąć w dzień. Czy chociażby leżeć. ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna - nooo.... ciężko się leży, ale jak się nie ma wyjścia, to co robić 🙂 W sumie to się sama dziwię, że jeszcze nie zwariowałam, a teraz to już z górki 🤪 Szew chyba trzyma - ale co i jak dowiem się dopiero za tydzień, w tym tygodniu z racji zaangażowania ciąży nikt mi podwozia nie oglądał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...