Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ola- ja mialam zzo przy pierwszym porodzie i polecam, nie wiem gdzie sie naczytalas o komplikacjach po zzo, wbijaja sie w odcinek ledzwiowy gdzie nie ma rdzenia kregowego wiec nie jest mozliwe zeby go uszkodzic, to jakies zabobony, nie mialam skutkow ubocznych znieczulenia i nie znam osobiscie nikogo kto by mial.
Monika- nie zalamuj mnie 😮 masz starsza ciaze a mniejszy obowod, wygladam przy Was jak slon, i przytylam juz 17 kg 😮
co do body to ja mam duzo takich co sie nie wklada przez glowe tylko takie rozpinane i sa super, mnie z kolei denerwowaly zwykle spiochy bo ta koszulka sie podwijala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
a ja jeszcze nie wiem co mam 😉 nawet ze strychu nie znioslam ciuchow 😉
Na przegladzie super. Jak to powiedzial lekarz wszystko idealnie. Nie ma sie do czego doczepic 😉 Mlody wazy ok 1800 g i ma fajna skorke 🙂
a teraz wiadomosc od Agi: "Czekamy na obchod. mam nadzieje ze dzis bo nastawialam sie ze wychodze do domu. Zobacze Jule strasznie za nia tesknie. Pewnie jeszcze pode na badanie USG pozniej samolot i podejma decyzje. Cisnienie 110 na 70 ktg tez dobre."

Jak bede wiediec wiecej dam znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości się zmierzyłam i ja mam 107 cm. Tyle,że ja zaczynałam przed ciążą z 88 cm w pasie,więc niewiele mi przybyło patrzeć na wiek ciąży.
Nie mam głowy tutaj zaglądać, chodzę zdołowana. Jesteśmy po wizycie u psychiatry dziecięcego- nie jest dobrze. Czeka nas multum pracy. Alek ma nasilone cechy autystyka,niewiadomo czy to autyzm sam w sobie,ale wiele na to wskazuje 😞 No,ale czekamy do października na diagnozę pięciu specjalistów. Teraz czeka nas diagnoza integracji sensorycznej i intensywna terapia.
Cały lipiec mam wyjęty z głowy,jak nie diagnoza w Lublinie to jazda do warszawy. Obym w drodze nigdzie nie urodziła... 🤢
Dla oderwania się od tego kupiłam parę ciuszków Maksowi i pampersy. Ciuchów już nie dokupuję, nie mam na to siły.

Jedyne pocieszające jest to,że nie mamy żadnych kredytów, T dobrze zarabia i stać nas na to by wziąć się za to kompleksowo, a tu niestety większość rzeczy jest prywatnie,bo nie mamy jeszcze żadnego zaświadczenia. Znajoma pracująca z autystykami powiedziała,że to najlepszy moment na drugie dziecko \"bo nie zdecydowalibyście się na drugie znając wcześniej diagnozę, a taki maluszek wiele uczy rodzeństwo autystyczne. emocji a nawet później wspomaga w nauce mowy\" Oby miała rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Glowa do gory wszystko sie ulozy. Alek z tego wyjdzie na 100%. Widac duzo na raz na Was spadlo ale dacie rade. Maksio na pewno tez pomoze tak jak mowi kolezanka. Od Was daleko jest do Warszawy?
Dobrze ze wykryli to na takim wczesnym etapie. Najwazniejsze ze poki co wychodzi na to ze to jeszcze nie autyzm. Sciskam mocno i dawaj znac, chocby na komorke moja co tam u Was to bede dziewczyna pisac 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witmy się....
My już w domu....i w końcu się wyspałm,,,migrena minęla więc mogę żyć
Szpital miło wspominm ,wszyscy mnie pamiętali jeszcze z czasów Julii...Ciśnienie unormowali i wypuścili do domu...mały waży 3100....a dzisiaj na obchodzie rano lekarz do mnie mowi AGNIECHA JEŻELI NIE BĘDZIESZ LEŻAŁA TO NIEDŁUGO SIĘ ZOBACZYMY ,,,,WIESZ ZE Z CIŚNIENIEM NIE MA ZARTÓW....JEZELI SKOCZY 140/90 OD RAZU JEDZ DO NAS ....I JESZCZE JEDNO JAK CHCESZ RODZIĆ????ja takie oczy na niego ! :shock: :shock: :shock: A ON DO MNIE MASZ WYBÓR CHCESZ SAMA CZY CESARKA :shock: :shock: :shock: ja do niego TO MUSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ I DAM ZNAĆ :-) :-) :-)

Justyna trzymajcie się 😘Myśle że Maksio pomoże Alkowi
Basieńko dziekuje za przekzywnie smsów , a wam dziewczyny za troskę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAk nie urok to sraczka ....w szpitalu nabawiłam się takiego zapalenia ucha myślałam , że tej nocy zejdę z bólu ....jutro muszę iść do rodzinnej żeby mi coś przepisała ....
Teraz już jestem pod opieką szpitala....ktg i usg mam 7.07 na 7.30 zobaczymy co tam ciekawego mi powiedzą i od pobytu w szpitalu biorę dopyget 4x dziennie i co mnie zdziwiło musze robić sobie zastrzyki na zakrzepliwość krwi -clexanem , który muszę odstawić 12 h przed porodem ....robiłam sobie te zastrzyki po cc ale że tak wcześnie muszę to robić to jestem w szoku ....pytałam się położnej to mi powiedziała , że to przez moją nadwagę bo oczywiście lekarza zapomniałam się zapytać z tego wszystkiego ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Po jednej nocce w domku znowu do szpitala trafilas? Mam nadzieje ze zapalenie ucha szybko Ci przejdzie :-*
A myslalas juz czy chcesz CC czy SN?
Wytrzymaj jeszcze tydzien :-*

nie jak na razie żadnych szpitali .....
Sorki może tak napisałam , że teraz jestem pod opieką szpitala , co tydzień będę chodziła na ktg i usg już mi mało zostało więc dam radę aby tylko tam nie leżeć
Myślałam i chyba wybiorę cc ...a jak Ty Basieńko ????bo też masz wybór???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Po jednej nocce w domku znowu do szpitala trafilas? Mam nadzieje ze zapalenie ucha szybko Ci przejdzie :-*
A myslalas juz czy chcesz CC czy SN?
Wytrzymaj jeszcze tydzien :-*

nie jak na razie żadnych szpitali .....
Sorki może tak napisałam , że teraz jestem pod opieką szpitala , co tydzień będę chodziła na ktg i usg już mi mało zostało więc dam radę aby tylko tam nie leżeć
Myślałam i chyba wybiorę cc ...a jak Ty Basieńko ????bo też masz wybór???
tez mam wybor i tez wybiore CC. Mam tylko jeden problem... Bo moj lekarz pracuje w innym szpitalu niz chce rodzic, wiec musze jeszcze podjechac do szpitala i sie dowiedziec co i jak. Czy wczesniej mam sie umowic do lekarza ze szpitala czy poprostu przyjechac ze skierowaniem. W razie W to pojde za lekarzem, choc w Gliwicach rodzic nie chce. Wole kameralnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Po jednej nocce w domku znowu do szpitala trafilas? Mam nadzieje ze zapalenie ucha szybko Ci przejdzie :-*
A myslalas juz czy chcesz CC czy SN?
Wytrzymaj jeszcze tydzien :-*

nie jak na razie żadnych szpitali .....
Sorki może tak napisałam , że teraz jestem pod opieką szpitala , co tydzień będę chodziła na ktg i usg już mi mało zostało więc dam radę aby tylko tam nie leżeć
Myślałam i chyba wybiorę cc ...a jak Ty Basieńko ????bo też masz wybór???
tez mam wybor i tez wybiore CC. Mam tylko jeden problem... Bo moj lekarz pracuje w innym szpitalu niz chce rodzic, wiec musze jeszcze podjechac do szpitala i sie dowiedziec co i jak. Czy wczesniej mam sie umowic do lekarza ze szpitala czy poprostu przyjechac ze skierowaniem. W razie W to pojde za lekarzem, choc w Gliwicach rodzic nie chce. Wole kameralnie :-)

Basia myślę , że bez problemu dostaniesz skierowanie od swojego gina ....i w każdym szpitalu zrobią Ci cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Po jednej nocce w domku znowu do szpitala trafilas? Mam nadzieje ze zapalenie ucha szybko Ci przejdzie :-*
A myslalas juz czy chcesz CC czy SN?
Wytrzymaj jeszcze tydzien :-*

nie jak na razie żadnych szpitali .....
Sorki może tak napisałam , że teraz jestem pod opieką szpitala , co tydzień będę chodziła na ktg i usg już mi mało zostało więc dam radę aby tylko tam nie leżeć
Myślałam i chyba wybiorę cc ...a jak Ty Basieńko ????bo też masz wybór???
tez mam wybor i tez wybiore CC. Mam tylko jeden problem... Bo moj lekarz pracuje w innym szpitalu niz chce rodzic, wiec musze jeszcze podjechac do szpitala i sie dowiedziec co i jak. Czy wczesniej mam sie umowic do lekarza ze szpitala czy poprostu przyjechac ze skierowaniem. W razie W to pojde za lekarzem, choc w Gliwicach rodzic nie chce. Wole kameralnie :-)

Basia myślę , że bez problemu dostaniesz skierowanie od swojego gina ....i w każdym szpitalu zrobią Ci cc
mam nadzieje :-)
Na internecie znalazlam jakis sposob z oliwa z oliwek albo oleju czosnkowego. Kilka kropelek lekko cieplego wkrapia sie do ucha. Nie wiem czy dziala, ale opinie sa ze po kilku minutach bol przechodzi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Po jednej nocce w domku znowu do szpitala trafilas? Mam nadzieje ze zapalenie ucha szybko Ci przejdzie :-*
A myslalas juz czy chcesz CC czy SN?
Wytrzymaj jeszcze tydzien :-*

nie jak na razie żadnych szpitali .....
Sorki może tak napisałam , że teraz jestem pod opieką szpitala , co tydzień będę chodziła na ktg i usg już mi mało zostało więc dam radę aby tylko tam nie leżeć
Myślałam i chyba wybiorę cc ...a jak Ty Basieńko ????bo też masz wybór???
tez mam wybor i tez wybiore CC. Mam tylko jeden problem... Bo moj lekarz pracuje w innym szpitalu niz chce rodzic, wiec musze jeszcze podjechac do szpitala i sie dowiedziec co i jak. Czy wczesniej mam sie umowic do lekarza ze szpitala czy poprostu przyjechac ze skierowaniem. W razie W to pojde za lekarzem, choc w Gliwicach rodzic nie chce. Wole kameralnie :-)

Basia myślę , że bez problemu dostaniesz skierowanie od swojego gina ....i w każdym szpitalu zrobią Ci cc
mam nadzieje :-)
Na internecie znalazlam jakis sposob z oliwa z oliwek albo oleju czosnkowego. Kilka kropelek lekko cieplego wkrapia sie do ucha. Nie wiem czy dziala, ale opinie sa ze po kilku minutach bol przechodzi :-)

dzięki kochana ....ja używam dicortineff kropelki bo to już 3 raz w ciąży mam zapalenie ucha ....wczoraj myślałam , że jak sobie kamforą nasmaruje to szybciej przejdzie ....wszystko byłoby dobrze gdybym nie włożyła na troszkę waty nasączonej kamforą do ucha ....myślałam , że zejdę taki ból , wszystko w środku mam spuchnięte ....ale rano już było troszkę lepiej , bo wieczorem nie mogłam przez ten ból nawet jeść ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kryzys mam. Chora jestem, na antybiotyku, palenie zatok i coś tam w oskrzelach. Zdycham. Natala też chora. Mega wysokie gorączki, problemy z gardłem i tak latam od lekarza do lekarza i każdy mówi że czekamy na rozwój czegoś konkretnego. 3 dzień dziobie jedzenie i to z wielką łaską, marudzi, wyje. Ja wyje razem z nią. Sama czuję się bleee i ogólnie do dupy. Po nocach nie śpię. Ja sobie w końcu w łeb strzele.
Wciąż cholerny remont mamy. Bokiem mi to wychodzi.
Co tu wchodzę z komórki to mnie wywala. Taki słaby zasięg jest u rodziców. Bo ja wciąż do siebie nie wracam bo łazienka rozgrzebana.
Ehh jak Nati pójdzie spać będę mogła spokojnie poczytać co u was. Może się skupie bo tak tylko jak zasięg wraca to ledwo fb poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna w pierwszej chwili myślałam, że urodziłaś 😮 🙃 i na co się zdecydujesz cc czy sn? Tyle straciłam przez tą moją nieobecność na forum 😞 Co do nadwagi to jedziemy na tym samym wózku... Damy radę to zrzucić, prawda 🤪?
Zapalenia ucha współczuję. Kurde że tez na końcówce musimy łapać jakieś choróbska 🤢

Essence wierzę, że długa ciężka droga przed Wami. Jednak determinacja i konsekwencja mogą zdziałać cuda. Mam koleżankę, której synek ma stwierdzony autyzm i wiesz faktycznie drugie dziecko im bardzo pomogło, więc znajoma ma rację. W lipcu nie będziesz mieć czasu na myślenie o porodzie. Może i dobrze bo szybko minie. Kurczę ja wierzę, że złe chwile nie trwają wiecznie. Jesteście kochającą się rodziną i dacie rade, razem 😘

Basia Ty to w ogóle szczęściara jesteś z waga i wymiarami w ciąży 😁 nawet nie zamierzam się porównywać bo odpadłabym w przedbiegu i jeszcze dodatkowego doła załapała 😁

Danusia to przy mnie jesteś co najwyżej miniaturką słonika 🙃 Bo słonicą to ja jestem 🤢 🤢 na samą myśl mi się wyć chce. Ehh

Ola ja nie miałam zzo i dałam radę, nie było tak źle bez znieczulenia. Ale wiadomo każdy ma inny próg bólu.ja też słyszałam o komplikacjach po znieczuleniu, to jednak lek, chemia. Niektórzy mają różne komplikacje (w sumie i nie wiem czy słowo komplikacje jest tu na miejscu?) a inni nie. Może to od organizmu zależy?
Też bym rodziła w szpitalu,który już znam. Zresztą tam rodzę bo w pierwszej ciąży 3 razy tam leżałam na patologii (pomijam sam poród).

Xandi ja miałam gaz i nie polecam. Czułam się jak naćpana i szczerze lepiej mi było bez tego więc szybko odstawiłam. No ale wypróbowałam. Ohyda!
Mnie te niedrapki strasznie wkurzały więc nie używałam ale mnóstwo osób poleca właśnie.

Mikusss ponoć pod koniec ciąży następuje intensywny wzrost brzuszka ale chyba nei zawsze skoro często się widzi chudzinki z małymi piłeczkami w miejscu brzucha 🙃
Mam nadzieję, że miło spędziłaś czas na tym weselu i że się nie przejmowałaś wyglądem. Bo nie warto. Ciąża to odmienny stan 😆 (... pisze ta która sama wyła przed pójściem na wesele... czyli ja 😁 😁:silly 🙂


Z tą premią wliczaną do wyliczenia wynagrodzenia to tak nie do końca. Musi być regulaminowa. Ja nie mam wpisanej premii jako regulaminowej więc moja uznaniowa nie wchodzi do średniej. Niestety 😠 😠 😠 Szkoda bo byłoby rewelacyjnie 😞 Baaardzo bym się zdziwiła gdyby nagle mi ją doliczyli bo kadrowa powiedziała kategorycznie NIE buu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia 84 jeszcze mamy czas do porodu .....ale mi było blisko bo od razu trafiłam na porodówkę ....
Co do końcówki w ciąży przez te parę dni tak mi wywaliło brzuch że nie mieszcze się juz w żadne bluzki ....nawet mój Kuba to potwierdził , że brzuch mi strasznie urósł przez te parę dni co byłam w szpitalu....
Kasiu zdrówka Wam życzę bo to jest najważniejsze 😘 😘
Xandi właśnie mi się przypomniało mnie też często boli i takie dziwne mam zgrubienie od rany po cc....oczywiście miałam się zapytać w szpitalu czy to normalne ale zapomniałam ....nigdy jej nie czułam do teraz ....
Ciekawe jak Renata czy dzwoniła do swojego gina ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mamy czas, mamy ale wiesz jak bywa 🤢
Mam nadzieję, że chociaż dziś zmrużę oko bo inaczej się wykończę! Mógłby antybiotyk zacząć w końcu działać 😞
Mi brzuch też bardzo urósł. Getry ciążowe zaczęły lekko cisnąć więc noszę je pod brzuchem 🤢 Męczarnia straszna ten ostatni miesiąc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia ostatnio na urodzinach u koleżanki poznałam dziewczynę która miała zzo i stanowczo mnie przekonywała żeby tego nie brać, powiedziała że nigdy nie czuła się tak źle, wymiotowała i miała zawroty głowy i była osłabiona jeszcze przez kolejną dobę. Ale może faktycznie to zależy od organizmu...

Agnieszka dobrze że już jesteś 🙂 wyśpij się bo niewiele Ci zostało, z nas wszystkich idziesz na pierwszy ogień 🙂

Kacha życzę dużo zdrówka Tobie i Nati 😘

Justyna dacie sobie radę. Ja przez dwa lata pracowałam z autystyczną dziewczynką więc mniej więcej wiem jak wygląda życie takiej osoby i jej rodziców... Na pewno nie będzie Wam łatwo ale odpowiednia terapia i bliskość rówieśników potrafi zdziałać cuda. Mimo wszystko mam nadzieję że jednak autyzm nie zostanie potwierdzony. Trzymajcie się cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...