Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Na te moje złe wyniki mam dodatkowe zelazo ....
w którym tyg pije się tą ohydną glukozę ....myślałam ze już teraz dostane skierowanie ale jeszcze mi nie dał ????....



ja glukoze robilm po 27tc jakos po 25 do 27-28tyg chyba sie robi.ale to chyba od lekarza zalezy kiedy da skierowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Ja mam teraz takie coś,że jak się szybko podniosę (np leżę na boku i szybko wstanę) to boli mnie prawy/lewy jajnik.Zależy od tej strony na której leżałam. Piersi już mnie nie bolą,ale są fajne,pełniejsze- mogłyby być takie cały czas 😆 Z Alkiem mnie tak swędziały cholernie 🤢
Mi też już brzuszek wyrzuciło. Myślałam,że to ciąża spożywcza,albo wzdęcia ale nie 🙂
Pochwalę się Wam,że skończyłam 1szy rozdział pracy mgr. Z wielkimi bólami,ale dałam radę 😉 Teraz zabieram się za drugi. Badania skończone,policzone tylko teraz poopisywać i voila ! Mam nadzieję na obronę w czerwcu !
Z tego co widzę na wadze to u mnie +2 kg. Muszę się pilnować.Z Alkiem tak ładnie na początku wagę trzymałam. Z tego co wczoraj wyczytałam w karcie ciąży to tyle co obecnie to ważyłam w....25 tygodniu ciąży 🤢 ☺️ Teraz na wadze 71 kg,mam nadzieję,że domknę się w 80 na liczniku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ostatnio na wizycie 61kg. 😉 czyli 4kg na plusie przy Zuzi w całej ciąży miałam 10kg przeczuwam że teraz będzie więcej hehe 🙂 ale dobrze się jeszcze czuje z tą waga z Zuzią bardzo dobrze sie czułam taka seksi nawet w 9 miesiącu ;D mam na fb zdjęcie z ciąży na spacerze... Zobaczcie se 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie juz 6 na plusie i waze juz 65 kg, w pierwszej ciazy przytylam prawie 20 a miesiac po porodzie mialam juz wage z przed ciazy takze nie martwie sie tym 🙂
Ja mam od poczatku ciazy sluz taki jak na dni plodne- mowilam o tym doktorce, zrobila wymasz i nic nie wyszlo, mowila ze jak nie swedzi i nie pachnie brzydko to moze tak byc.
Glukoza jakos miedzy 22 a 28 tygodniem dopiero.
Ja na karmienie wogole sie nie nastawiam, karmilam te 8 miesiecy i pewnie bym dalej karmila gdyby nie koniecznosc brania lekow ale byla to dla mnie watpliwa przyjenmnosc i juz chyba nie bede sie zmuszac- wszyscy mi mowili ze musze karmic, doktorka mowila ze to chroni dziecko przed wszystkimi nieszczesciami i chorobami, alergiami i ze dzieci karmione piersia maja wyzszy iloraz inteligencji i inne brednie a ja glupia nie chcialam byc wyrodna matka i sie meczylam tyle czasu, na poczatku wiadomo te pare miesiecy moze warto ale potem juz nie bede sie zmuszac, a mialam wieczne problemy- nawaly, braki, zapalenia, ropien piersi, potem sajgon w domu bo nie chciala sie dac odstawic, butelki do ust nie chciala wziasc a do pracy trzeba bylo wracac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie juz 6 na plusie i waze juz 65 kg, w pierwszej ciazy przytylam prawie 20 a miesiac po porodzie mialam juz wage z przed ciazy takze nie martwie sie tym 🙂
Ja mam od poczatku ciazy sluz taki jak na dni plodne- mowilam o tym doktorce, zrobila wymasz i nic nie wyszlo, mowila ze jak nie swedzi i nie pachnie brzydko to moze tak byc.
Glukoza jakos miedzy 22 a 28 tygodniem dopiero.
Ja na karmienie wogole sie nie nastawiam, karmilam te 8 miesiecy i pewnie bym dalej karmila gdyby nie koniecznosc brania lekow ale byla to dla mnie watpliwa przyjenmnosc i juz chyba nie bede sie zmuszac- wszyscy mi mowili ze musze karmic, doktorka mowila ze to chroni dziecko przed wszystkimi nieszczesciami i chorobami, alergiami i ze dzieci karmione piersia maja wyzszy iloraz inteligencji i inne brednie a ja glupia nie chcialam byc wyrodna matka i sie meczylam tyle czasu, na poczatku wiadomo te pare miesiecy moze warto ale potem juz nie bede sie zmuszac, a mialam wieczne problemy- nawaly, braki, zapalenia, ropien piersi, potem sajgon w domu bo nie chciala sie dac odstawic, butelki do ust nie chciala wziasc a do pracy trzeba bylo wracac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam w planie 6 miesięcy karmić nie dłużej ale chcieć to se mogę bo przy Zuzi też chciałam a karmiłam ponad miesiąc mloda trafiła do szpitala na tydzień mnie nie pozwolili z nią zostać przywoziłam mleko w butelce odsiągnięte ale z dnia na dzień coraz mniej (stres) jak u niej bylam to karmiłam cycem ale co x tego 2 razy dziennie reszta dnia butla ją karmili... Wróciła do domu ona płakała bo mało pokarmu ja płakałam że nie mogę ją karmić piersią i że mloda bylam to odpuscilam... Teraz bym pobudzala tą laktacje na wszystkie sposoby bo zanim poszła fo szpitala to mogłabym 6raczki wykarmic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
teraz sobie uświadomiłam że za tydzień zaczynam 18 tydzień 5 miesiąc... o.O 😮 😮 masakra zapiernicza mi ten czas strasznie... 🤪


Masakra,dla mnie to jakoś za szybko. Koncówka się będzie ciągnąć- przynajmniej u mnie tak było 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
U mnie juz 6 na plusie i waze juz 65 kg, w pierwszej ciazy przytylam prawie 20 a miesiac po porodzie mialam juz wage z przed ciazy takze nie martwie sie tym 🙂
Ja mam od poczatku ciazy sluz taki jak na dni plodne- mowilam o tym doktorce, zrobila wymasz i nic nie wyszlo, mowila ze jak nie swedzi i nie pachnie brzydko to moze tak byc.
Glukoza jakos miedzy 22 a 28 tygodniem dopiero.
Ja na karmienie wogole sie nie nastawiam, karmilam te 8 miesiecy i pewnie bym dalej karmila gdyby nie koniecznosc brania lekow ale byla to dla mnie watpliwa przyjenmnosc i juz chyba nie bede sie zmuszac- wszyscy mi mowili ze musze karmic, doktorka mowila ze to chroni dziecko przed wszystkimi nieszczesciami i chorobami, alergiami i ze dzieci karmione piersia maja wyzszy iloraz inteligencji i inne brednie a ja glupia nie chcialam byc wyrodna matka i sie meczylam tyle czasu, na poczatku wiadomo te pare miesiecy moze warto ale potem juz nie bede sie zmuszac, a mialam wieczne problemy- nawaly, braki, zapalenia, ropien piersi, potem sajgon w domu bo nie chciala sie dac odstawic, butelki do ust nie chciala wziasc a do pracy trzeba bylo wracac.


Podobno najwazniejsze by karmic 3 mies bo dostarcza sie dziecku co potrzeba ale jak niektore kobiety nie czuja tej potrzeby by karmic lub nie maja mleka to przeciez poto zostalo mm wymyslone by zastepowalo mleko matki. Butelka tez nie jest zla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam pewien pomysł ponieważ nie wszystkim otwiera się tabelka i nie zawsze mamy czas ją aktualizować mam taką tabelke w której każda z nas moze zapisywac zmiany niech każda się wpisze i zobaczymy jak wyjdzie wklejam link tu na swoim lprofilu i w wątku tabelki

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsXWDtY9yeRldGgxMmZEQ1JhTnZPYjZzT3VoektlVHc#gid=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
dziewczyny mam pewien pomysł ponieważ nie wszystkim otwiera się tabelka i nie zawsze mamy czas ją aktualizować mam taką tabelke w której każda z nas moze zapisywac zmiany niech każda się wpisze i zobaczymy jak wyjdzie wklejam link tu na swoim lprofilu i w wątku tabelki

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsXWDtY9yeRldGgxMmZEQ1JhTnZPYjZzT3VoektlVHc#gid=0

Hej,

zarequestowalam juz access do tej tabelki 🙂 Uroki Google +
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do karmienia nie mam ciśnienie .....i szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy nie przespane noce ....jak przestałam karmic cycem po 3 tyg mała przesypiała całe noce ....wszyscy byli w szoku jak może tyle spac małe dziecko ....
Miałam zrobioną super tabelkę ale Kasia się zaoferowała wiec ja wykasowałam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co a ja mam właśnie ciśnienie na karmienie piersią. Alka karmiłam tylko 3 miesiące, teraz chcę pół roku minimum. Będę walczyć o pokarm i o prawidłowe przystawianie. Jeśli się nie uda to będę odciągać laktatorem. Pamiętam,że dziewczyna z mojego wcześniejszego forum (na 2012) miała problemy z karmieniem,ale ewidentnie chciała to robić. Walczyła bardzo długo,gdy my w większości się poddałyśmy to ona swoje i przezwyciężyła to. przestała syna karmić gdzieś niedawno,więc ładny wynik.Patrząc,że wróciła normalnie do pracy na 8 godz. Nic,mam nadzieje,że wszystko będzie ok i karmienie nie będzie kojarzyło mi się z krwią i naderwanymi sutkami 😮 🤢 Wiem,że karmienie siedzi w głowie a nie w cyckach i da się to przezwyciężyć. Ja dałam sobie spokój,ale teraz będę walczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
no dokladnie nic na siłe, za drugim razem teoretycznie z karmieniem powinno byc latwiej bo juz wiem co robic jak jest malo i co robic jak za duzo, a za pierwszym rzem to czlowiek zielony w temacie byl.


czyli co dokładnie trzeba robić w tych przypadkach? jeśli za dużo odciągamy laktatorem a jeśli za mało?? ja też bardzo chciałabym karmić przynajmniej kilka miesięcy

Ja mam odwrotnie niż Wy, strasznie mi sie ciągnie ten pierwszy trymestr. Ja wg miesiączki zaczęłam 4 miesiąc (14 tydz) a wg usg dopiero 12 tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
no dokladnie nic na siłe, za drugim razem teoretycznie z karmieniem powinno byc latwiej bo juz wiem co robic jak jest malo i co robic jak za duzo, a za pierwszym rzem to czlowiek zielony w temacie byl.


czyli co dokładnie trzeba robić w tych przypadkach? jeśli za dużo odciągamy laktatorem a jeśli za mało?? ja też bardzo chciałabym karmić przynajmniej kilka miesięcy

Ja mam odwrotnie niż Wy, strasznie mi sie ciągnie ten pierwszy trymestr. Ja wg miesiączki zaczęłam 4 miesiąc (14 tydz) a wg usg dopiero 12 tydz.

A jesli za malo tez laktator zeby pobudzic. Tylko ze najpierw przystawiasz dziecko zeby Ci wyssalo wszystko co masz a potem jeszcze laktatorem dociagasz. Wtedy twoj organizm wie ze musi wiecej produkowac mleka i powoli zaczyna sie przestwiac.
Jesli chodzi o mnie to karmilam Flora przez 9 miesiecy i jak mial 9 miesiecy to sam odrzucil i wiecej nie chcial, ani z piersi ani z butelki. A ze szedl do zlobka to przeszedl na mm. W sumie sie wtedy okazalo ze ma alegrie na mleko i teraz pije sojowe 🙂 po krowim ma katar i kaszel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Co do karmienia nie mam ciśnienie .....i szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy nie przespane noce ....jak przestałam karmic cycem po 3 tyg mała przesypiała całe noce ....wszyscy byli w szoku jak może tyle spac małe dziecko ....
Miałam zrobioną super tabelkę ale Kasia się zaoferowała wiec ja wykasowałam ....


ja mam tabelke zrobiona ale nie moge jej wkleic dzis poprobuje z innych programow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
no dokladnie nic na siłe, za drugim razem teoretycznie z karmieniem powinno byc latwiej bo juz wiem co robic jak jest malo i co robic jak za duzo, a za pierwszym rzem to czlowiek zielony w temacie byl.


czyli co dokładnie trzeba robić w tych przypadkach? jeśli za dużo odciągamy laktatorem a jeśli za mało?? ja też bardzo chciałabym karmić przynajmniej kilka miesięcy

Ja mam odwrotnie niż Wy, strasznie mi sie ciągnie ten pierwszy trymestr. Ja wg miesiączki zaczęłam 4 miesiąc (14 tydz) a wg usg dopiero 12 tydz.


mam tak samo strasznie dluzy mi sie ten trymestr jutr wedlug usg mam 13 tydz wedlug miesiaczki 13 i 5 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...