Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Dziewczyny- oświeććie mnie- jak to jest z przedszkolem? moja za rok pojdzie do przedszkola i tak mysle bo nieraz sie slyzy ze zanim dziecko sie urodzi trzeba zapisac do przedszkola, to czy juz w tym roku mam ja zapisywac czy za rok? dla mnie to bez sensu rok do przodu...

My od wrzesnia bedziemy posylac Flora do przedszkola a zapisy mamy w Marcu dopiero. U Nas jest tak ze zpisy sa na rok szkolny. U Nas pierwszenstwo do przedszkola maja dzieci, ktore nie dostaly sie w zeszlym roku szkolnym, kontynuujacy "nauke" (ze zlobka do przedszkola przechodza) i te ktore maja skonczone 3 lata. Reszte dzieci przyjmuja jak jest jeszcze miejsce.
Wiem ze ze zlobkiem jest tak ze zapisy wczesniej trzeba miec na szczescie przedszkola juz w miare uregulowali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mnie tu dawno nie było, stęskniłam sie 😉

zuziek strasznie Ci zazdroszcze że już znasz płeć na 100% (albo99), też już bym chciała 🙂 ja byłam w sobote na "Teraz mamy" ale dzidzia jeszcze za mała żeby coś stwierdzić, nawet przy usg 4d. Cóż, trzeba cierpliwie czekać

danusia to chyba zależy od konkretnego przedszkola. Ja pracowałam dwa lata na stażu w dość dużym przedszkolu w mieście i tam nie było problemu z miejscami, podania na wrzesień były przyjmowane w marcu i większość dzieci spokojnie sie dostała. Z kolei w przedszkolu w moim małym miasteczku trzeba zapisywać co najmniej na rok do przodu a do żłobka przed urodzeniem (20 miejsc na całą gmine) więc najlepiej chyba przejść sie do konkretnej placówki i zapytać

A z innej beczki to mój mąż po raz pierwszy był przy badaniu usg i chyba mu sie podobało bo od tej pory co chwile mówi do brzucha i sie przytula na dobranoc, strasznie rozczulające to jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusia,tak jak pisze Cobi- przejdź się do danego przedszkola i po prostu spytaj. Ja pracuję w przedszkolu i u nas jest tak jak piszą dziewczyny, nabór w marcu na dany rok szkolny tj wrzesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chce do domu!!!
Byłam u psychologa dziś i mam chodzić codziennie pomoc,ale jestem bardziej skolowana a po tej rozmowie niż przedtem,moje problemy wiążą się pomoc aż z dzieciństwem,to chore jest,nie rozumiałam czasem co do mnie mówiła,ja nadal boje się ze nie pokocham dziecka,wstydze się juz brzucha,boje się cholernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadłam do was tak na szybko, jestem po wizycie u ginekologa 😆 Na 99% będzie dziewczynka 🤪 mój mąż skomentował że do 3 razy sztuka 😁 🙃 takie to słodkie jak się cieszył do monitora a tam nasza dzidzia :-)

U mojego męża nawet mowy nie ma by coś mu ktoś przy kroczu majstrował więc podwiązanie czegokolwiek odpada 🤢

Zmykam bo chciałam z moim film obejrzeć a jeszcze Natalke muszę położyć spać. Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata trzymaj się ....
Co do przedszkola to tak jak wszędzie w marcu zapisy na wrzesnie ...nie wiem jak ze złobkiem
Danusia bardzo dużo przeszliście ....super ze teraz udało się bez in vitro
Co do zabezpieczenia ja nic nie planuje jak na razie ....Powiem Wam ze jestem z moim Kubą 11 lat i zabezpieczałam się chyba z 2 m-ca tabsami a później nic ...ja wiedziałam zawsze kiedy mam dni płodne ...2 ciąze były planowane....nie chce łykac zadnych tabletek ...prezerwatywy nie wchodzą w gre ...będzie trzeba uwazac i już ...
jutro mam wizyte zobaczymy jak to będzie ,,,,i później tego genetyka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

przepraszam ze tylko tak o sobie
ale znow jestem nie na biezaco i musze znalezc chwile by doczytac

jestem po prenatalnych -zdrowa, ruchliwa bardzo, z czkawką, 7 centymetrowa dziewczynka 🙂 za tydzien jeszcze wyniki pappy.
dziekuje za cieple mysli

zdrowia!

pozdrawiam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
witam

przepraszam ze tylko tak o sobie
ale znow jestem nie na biezaco i musze znalezc chwile by doczytac

jestem po prenatalnych -zdrowa, ruchliwa bardzo, z czkawką, 7 centymetrowa dziewczynka 🙂 za tydzien jeszcze wyniki pappy.
dziekuje za cieple mysli

zdrowia!

pozdrawiam:*

Marta super i gratuluje córki ....Zuzia szczęśliwa ze będzie miała siostrzyczkę ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Widzę, że na naszych salonach królują dziewczynki 🤪 😁 ciekawa sprawa 🙂

We Wrocławiu dziś chłodno i ponuro, pada deszcz. A jak u Was z pogodą? Chciałabym już wiosnę, taką ciepłą, kolorową.

Kiedy zaczniecie szykować wyprawkę dla maluszka? W którym miesiącu? Jeśli u mnie na 100% będzie dziewczynka to u mnie nie ma problemu, muszę tylko wyjąć ciuszki po Natalce, poprzeglądać, wyprać. Myślę jednak, że zakupię nową pościel, materac, ręczniki i butelki (w razie gdyby karmienie piersią poszło w odstawkę).

Wiecie, że już prawie połowa ciąży za nami 🤪

A tak przy okazji zarzucam temat - łóżeczko turystyczne - macie? Jakie polecacie? Na co zwrócić uwagę?
Tak samo laktator.... jakieś doświadczenia z tym związane? Chętnie poczytam co macie do powiedzenia na ten temat 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj pochmurno i wydaje się,że coś wisi w powietrzu.
Dziewczyny leżycie jeszcze na brzuchu? Ja tak uwielbiam spac,niby brzucha mi jeszcze nie wyrzuciło ale sie tak zastanawiam czy dobrze robie tak leżąć (nawet teraz) 😉
Kasiu laktatory mialama dwa. Oba używane. Nie jestem zwolenniczką kupowania wszystkiego nowego i wszystkiego używanego. Po prostu kieruje sie zdrowym rozsadkiem i jak wiem,ze cos mozna kupic taniej i nie przeszkadza,że jest to z drugiej ręki- to kupuję. Wracajac do laktatorów. pierwszy elektryczny/na baterię tak mnie zassysał,że czułam jakbym miała amputowaną pierś 😆 Kupilam taki na allegro -> http://sklepwiatraczek.pl/product-pol-652-MEDELA-Laktator-Harmony-smoczek-Calma.googleshoppingpl.html?gclid=CKr0yqn817wCFbLJtAoddhAAQA Mimo,że ręczny to sama sobie regulowałam siłę ssania ręką i szybciej mi ściągal niż ten elektryczny. Więc ten mogę polecić.
Co do łóżeczka. Nasz syn śpi w takim ze szczebelkami 140x70,więc zapasu ma,że hoho. Planowałam wymienić mu materac na lepszy,bo ten taki kokosowy i dla małego bobasa ok,ale on już jet cięższy. I właśnie drugiemu bobasowi kupić łóżeczko turystyczne (takie z podwieszanym dnem). i tam wlozcy ten kokosowy materac.Nie bardzo mam ochote zmieniać Alkowi na takie dorosłe,bo tu się wyjmuje szczebelki i łózko służyć może do lat 7 (zależy ofc od dziecka). Te turystyczne przemawia do mnie bo w razie czego się przyda (wyjazdy, nocowania u moich rodziców i takie tam) poza tym są chodliwe na allegro i później łatwo można się pozbyć albo schować.
Wyprawkę jak wspomniałam juz sobie uporządkowałam,ale w temacie bardziej rozmiarów. Wiadomo,że dopiero piorąc,prasujac zobacze czy cos trzeba dokupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha, mph gratuluje córeczek 🙂 🙂 jak na razie to prawie same dziewczynki w naszym wątku, jedynie zuziek sie wyłamuje 🙂

U mnie też dziś szaro, buro i ponuro. Chciałam wybrać sie do fryzjera podciąć końcówki i do biblioteki ale jakoś nie moge sie ruszyć.

Wyprawke mam zamiar zacząć kompletować koło marca-kwietnia, mam nadzieje że wtedy będe już znać płeć i będzie łatwiej. No i też wydatki trzeba rozłożyć w czasie bo nie damy rady kupić wszystkiego na raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence ja tak samo wychodzę z założenia, że trzeba znać umiar i nie warto przepłacać. Miałam używane laktatory - philips i lovela czy coś takiego (już nie pamietam bo to 2 lata temu). Moja przygoda z karmieniem zakończyła się po miesiącu 😆 teraz chcę kupić nowy bo nauczyłam się, że w tym przypadku lepiej zainwestować.
Co do łóżeczka ze szczebelkami to moje jest niezniszczone, tylko po córci. Planuję w przyszłym miesiącu kupić jej dziecięcy tapczanik a to łóżko ze szczebelkami będzie dla maluszka, jak się urodzi. O łóżeczku turystycznym myślę właśnie ze względu na wyjazdy ale także w domu stacjonarnie do salony bo moja część domu jest dwupiętrowa, więc z taki łóżeczkiem będzie wygodnie - nawet na taras wystawię jak będzie trzeba bo jest lekkie. Tylko jakie wybrać?
Aby skompletować wyprawkę chciałabym najpierw skończyć drobne remonty, a to ciągnie sie zawsze najgorzej. Czasu na wszystko brak.
Essence .... chciałam coś napisać i zapomniałam 😁 😁 🙃 bo w pracy siedzę i co chwilę ktoś coś chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam i drewniane i turystyczne jeśli chodzi o maluszka takiego dopiero co urodzonego to ufam tylko drewnianemu jestem przrwrazliwiona na punkcie prostego kręgosłupa i lezenia noworodka bez podusi \"na prosto\" przede wszystkim na brxuszku dlatego turystyczne odpada ale potem na pewno będę korzystać...
Wyprawke pewnie zacznę kompletowac koło kwietnia/maja 😉 a że nie mam dużo będzie to drogie zajęcie 😉

Mój siusiak został rodxynnkiem 🙂 dziewczyny gratuluję babeczek :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...