Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
CAobi- niestety ja tez nie pomoge bo tez nie sledze ile moja dzidzia rosnie, w pierwszej ciazy to tak skrupulatnie sledzilam a teraz nie z braku czasu chyba. Mysle ze nie jest zle, to tylko tydzien do tylu a dzieci w roznym tepie rosna.
Basienka- pogadaj najpierw z lekarzem, ja mimo wszystko bym sie zdecydowala zeby wiedziec na czym stoje bo inaczej to cala ciaze bym schizowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zle czyli Trisomia 13 1:305 trisomia 1:796, trisomia 18 1:672.
Lekarz powiedzial (ten ktory robil te teaty) ze jest zalecenie do amniopunkcji i to duze. I na dzien dzisiejszy jest takie samo prawdopodobienstwo poronienia po amniopunkcji jak tego ze dziecko urodzi sie martwe lub umrze po porodzie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienka84 napisał(a):
Zle czyli Trisomia 13 1:305 trisomia 1:796, trisomia 18 1:672.
Lekarz powiedzial (ten ktory robil te teaty) ze jest zalecenie do amniopunkcji i to duze. I na dzien dzisiejszy jest takie samo prawdopodobienstwo poronienia po amniopunkcji jak tego ze dziecko urodzi sie martwe lub umrze po porodzie. 😞


O matko Basiu 😘 trzymaj się dzielnie. Nie wiem szczerze mówiąc co bym zrobiła na Twoim miejscu,nie wiem....
Cobi- nie schizuj,skoro lekarz nie widział w tym nic niepokojącego. wiesz dokładnie kiedy zaszłaś w ciążę?
Dodam od siebie,że już czułam ruchy a wczoraj nic,dzisiaj też. Boli mnie brzuch. Nie nakręcam się,ale wiem że może być różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńko - jeszcze nic nie jest przesądzone, pamiętaj, że test PAPPA nie wskazuje, że maluch jest chory, a jedynie prawdopodobieństwo - to w sumie takie wróżenie z kart. A wynik wyszedł taki dlatego, że przezierność jest w granicach normy (ale się w niej jeszcze mieści!), no i chyba wiek też Ci zepsuł wynik, nie??? Dlatego mój lekarz wyraźnie powiedział, że to badanie to zwykłe naciąganie i sam swojej żonie absolutnie by go nie zalecił.

Nie wiem, czy ja zdecydowałabym się na amniopunkcję - musisz o tym porozmawiać z lekarzem, no i z mężem, bo ryzyko jest spore. Ściskam mocno i mam wielką nadzieję, że będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Xandi ale wiek nie ma wplywu na wynik testu chyba.
.


No właśnie ma 🙂 Im starsza mama tym STATYSTYCZNIE większe ryzyko, np. ZD u malucha i automatycznie ma to wpływ na wynik badania PAPPA - oczywiście jest to tylko jeden z czynników branych pod uwagę.

\"Dlaczego wiek kobiety ma wpływ na wynik testu?

Każda kobieta może urodzić dziecko z zespołem Downa, ale ryzyko choroby płodu rośnie wraz z jej wiekiem i dlatego wiek kobiety jest używany jako jeden z czynników do obliczeń ryzyka. To oznacza, że im starsza jest kobieta, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania wyniku dodatniego. Oznacza to jednak również, że u starszych kobiet czułość testu jest wyższa. U kobiet powyżej 35 roku życia czułość testu przekracza 90%. Wpływ wieku kobiety ciężarnej na prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywego jest jednak mniejszy dla testu PAPP-A, niż dla testu potrójnego, ponieważ badane w teście PAPP-A parametry ulegają większym odchyleniom od normy w przypadku choroby płodu, niż parametry badane w teście potrójnym - są bardziej specyficzne i ocena ryzyka w teście PAPP-A w znacznie większym stopniu niż dla testu potrójnego zależy od odchyleń parametrów biochemicznych, niż od wieku kobiety.

Ryzyko zespołu Downa u płodu w 12 tygodniu ciąży w zależności od wieku kobiety ciężarnej

Wiek kobiety ciężarnej (lata)

Ryzyko zespołu Downa u płodu
25 1:946
30 1:626
35 1:249
37 1:163
39 1:89
41 1:51
43 1:29\"

źródło: www.ginekolog.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńko ja nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu... 😞 wierze tylko że wszystko się jakoś ułoży :* jesteśmy z tobą :*



cóż ja dziś przesadziłam :/ zjadłam miske faworków z oponkami pocisłam pączkiem i na obiad lasagne... i od tamtej pory nie ruszyłam do jedzenia NIC!!! bleeee nie dobrze mi pół dnia... i zgage mam do tego przy Zuzi pomagało zimne mleko z lodówki teraz czekam aż zadziała... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):

Dodam od siebie,że już czułam ruchy a wczoraj nic,dzisiaj też. Boli mnie brzuch. Nie nakręcam się,ale wiem że może być różnie.


ja też tak mam fakt po jednym dniu zaczęłam czuć znowu lekko bo lekko ale czułam ale co se na wkręcałam to moje... 🤢 🥴 przy Zuzi tak nie było...jak zaczęłam czuć to intensywnie od początku oczywiście najpierw lekko potem mocniej ale jednak częściej ale tłumacze sobie to tym że Zuzia była i jest ruchliwa a dziubek może nie bedzie taki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Essence napisał(a):

Dodam od siebie,że już czułam ruchy a wczoraj nic,dzisiaj też. Boli mnie brzuch. Nie nakręcam się,ale wiem że może być różnie.


ja też tak mam fakt po jednym dniu zaczęłam czuć znowu lekko bo lekko ale czułam ale co se na wkręcałam to moje... 🤢 🥴 przy Zuzi tak nie było...jak zaczęłam czuć to intensywnie od początku oczywiście najpierw lekko potem mocniej ale jednak częściej ale tłumacze sobie to tym że Zuzia była i jest ruchliwa a dziubek może nie bedzie taki...


a ja ciagle czekam i sie schizuje czemu nie czuje. Glupia psychika robi swoje i im blizej wizyty u gin tym wieksze nerwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz czuje zdecydowane ruchy wiec to napewno to, ale dziewczyny Wy jak jestescie w 15 tygodniu naprawde mozecie jeszcze nic nie czuc! Dwoch lekarzy mowilo mi ze pierworodki to tak kolo20, najwczesniej 18-19, a koniety juz rodzace wczesniej z tydzien gora dwa wczesniej. Pozatym na poczatku te ruchy naprawde latwo pomylic z ruchem jelit bo sa bardzo delikatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basienko
glowa do gory bo pappa czesto jest mylaca np. jak ktos ma chora tarczyce lub jest wiele jeszcze innych czynnikow.tym bardziej ze usg masz prawidlowe. sama w pierwszej ciazy mialam amniopunkcje, ktora wyszla bardzo dobrze czyli kariotyp prawidlowy- moim zdaniem decyduj sie bez wahania. fakt boli to, ale trwa to sekunde. na wynik czeka sie 4 tyg...cale wieki dla ciezarnej,ale mozna zrobic amniopunkcje z fishem i wynik dostaje sie do 2 tyg (ale 3ba zaplacic wowczas).3mam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńka - od wczoraj przekopuję sieć i naprawdę do tej pory znalazłam tylko takie sytuacje, gdzie przy parametrach zbliżonych do Twoich, okazywało się, że dzieci rodziły się zupełnie zdrowe...

W pierwszej ciąży ruchy poczułam w 18 tc - dostałam mocnego kopa w dzień matki 😉 i tak dość wcześnie jak na pierworódkę, ale miałam łożysko na tylnej ścianie, a teraz mimo, że czuję wyraźne kotłowanie i wiem, że to bąbel, to nie są to klasyczne kopniaki i pewnie nie będą na początku tak intensywne, bo tym razem łożysko jest na przedniej ścianie i amortyzuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki wielkie dziewczyny. Dzis ide do swojego lekarza zobaczyc co mi powie.
mph najbardziej sie boje w amniopunkcji powiklan. Wczoraj czytalam o tym duzo.... ze moze byc jakies zakazenie, ze poronienie i rozne takie. Nie wiem czy sie na to zdecydowac. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony chcialabym wiedziec czy bedzie zdrowy natomiast z drugiej boje sie poronie lub wody beda zakazone 😞 jak bylo u Ciebie? mialas po amniopunkcji jakies dolegliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka trzymaj sie. Trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji i żeby wszystko było dobrze - nie może być inaczej

Ja już przestałam schizować, przecież faktycznie nie wiem kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia. Dziękuje za dodanie otuchy, mam nadzieje że rozumiecie że to moja pierwsza ciąża i strasznie przeżywam.

zuziek gdzie Ty to wszystko zmieściłaś 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja w sumie tez juz sie tak nie schizuje bo wczoraj przeczytalam ze dno macicy jest wyczuwalne w 14=16tyg na 2 palce od spojenia lonowego i u mnie jest ok wyczuwalne tzn ze macica sobie rosnie i dzidius tez.

Basienka bedzie dobrze.

Renata a ty jak sie czujesz kochana? Daj znac jak tam u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was,
U mnie zaczął się 3 tydzień pobytu tu w szpitalu,a czy jest poprawa to wydaje mi się ze czasem tak a czasem nie,chodzę do psycholog i trochę ona uświadamia mi pewne rzeczy,te moje obawy,lęki,wstyd co do brzucha wynikają z różnych moich przeżyć życiowych,moje poczucie wartości jest bardzo niskie ale po tych rozmowach próbuje to zmienić,choć mój maz nie widzi u mnie postępów,a tutaj mówią ze są,
Nadal ramkami mnie dusi nerwica choć mniej niż jak tu przyszłam,powtarzam sobie ciągle ze będzie dobrze,ze dam rade z dzieckiem,ze wszystko przyjdzie z czasem ale czy tak będzie?tesknie za domem i mężem w szczególności,jest dla mnie ogromnym wsparciem,nawet nie przypuszczałam ze tak sobie radzi z domem,praca i ze mną,przyjedzie do mnie dopiero w niedzielę,cały tydzień nie przyjeżdża bo mówi ze muszę sama sobie ze sobą poradzić,pewnie ma racje ale czasem ta tęsknota jest bardzo silna ze aż boli i mam dola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia na wynik pappy ma wplyw wiele cztnnikow,nuc nie jest przesadzone. Ja amnopunkcje robilamvale odrazu czlowiekowi pozniej lzej na sercu i wiesz na czym stoisz. Wynik amnio daje 100 %. U nas byl prawidlowy. Nie mialam zadnych powiklan. Trwalo to sekunde.boli. polezalam pol godz i pojechalam do domu.mam wiele kolezanek co przeszly amnio z wynikiem prawidlowym i nie ale zadna powiklan nie miala oprocz jednej ktora zaczely brac skurcze ale podali jej odrazu cos dozylnego i docelowo urodzila zdrowego synka w 9msc. Nie wahaj sie-rob, brdziesz spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Basia na wynik pappy ma wplyw wiele cztnnikow,nuc nie jest przesadzone. Ja amnopunkcje robilamvale odrazu czlowiekowi pozniej lzej na sercu i wiesz na czym stoisz. Wynik amnio daje 100 %. U nas byl prawidlowy. Nie mialam zadnych powiklan. Trwalo to sekunde.boli. polezalam pol godz i pojechalam do domu.mam wiele kolezanek co przeszly amnio z wynikiem prawidlowym i nie ale zadna powiklan nie miala oprocz jednej ktora zaczely brac skurcze ale podali jej odrazu cos dozylnego i docelowo urodzila zdrowego synka w 9msc. Nie wahaj sie-rob, brdziesz spokojniejsza

dzieki wielkie 😘 😘
Bylam dzis u moje gin i gadalismy z nim jakies 30 minut tylko o amniopunkcji. Bede musiala na to isc. Zobaczymy. Mam nadzieje ze u mnie tez bedzie bez komplikacji oraz wynik pozytywny. Staram sie myslec dobrze, ale czasem to trudne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Xandi ...nie chciałam Cie urazic swoja wypowiedzą ...ja mam takie zdanie ty masz inne .....co do karmienia piersią ....
Zuziek jesteś boska ....ja poszłam na łatwiznę zakupiłam paczki i było super
Kasia co do ruchów ..jak poczułam tak codziennie czuje ....teraz tez mnie kopie i za każdym razem w inne miejsce ...z Jula nie czuła bardzo długo , jak czułam tylko czkawki 5 razy dziennie jak mi brzuch podskakiwał
Cobi ...co do wymiarów nigdy się nie przyglądałam temu ja na początku tez miałam 2 tyg do tyłu a później nagle wskoczyłam w termin z om ...to tez zależy od pomiarów usg ....bo z tego się wylicza w którym tyg jest dziecko ...pisałam Wam ze jak byłam na prenatalnych kobieta do mnie po 25 min nie mam cierpliwości do tego dziecka ja nie mogę go nawet porządnie zmierzyć , wiec może u ciebie tez tak było ....
Basieńko ...nie wiem co na twoim miejscu zrobiłabym ....ja jestem dobrej myśli ze wszystko będzie dobrze tak jak u Mph ..., bo u ciebie raz było zle później było ze mieścisz się a teraz test papa......gdyby u mnie wyniki był zły chyba nie zdecydowałabym się na ten krok , mysląc a jeżeli naprawdę jest chore to co wtedy ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jest najwieksze pytanie, na ktore lekarz powiedzial ze trzeba odpowiedziec. Czy jesli wynik bedzie ujemny co wtedy? jesli zdecydujemy sie kontunuowac ciaze czy bedziemy w stanie wychowac dziecko chore nie wiedzac ile pozyje.
Musze myslec pozytywnie dla majego w brzuszku. Oby bylo pozytywnie 🙂 Dam znac jak bede po lub bede wiedziala kiedy to bedzie 🙂
Dziekuje dziewczyny za wielkie wsparcie 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...