Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ojej Karola 😞 biedny brzuszek 😞
Siostra mojego Kuby ostatnio na prostownicy usiadła... poparzenia to najgorsze rany.. Mówiła mi ktoś ostatnio że oparzenie trzeba od razu solą zasypać...Ciekawe czy pomaga 😁

Ja zaraz idę do przychodni do ginekolog po skierowanie na badania.. Tak nie lubię tam łazić.. Ale przynajmniej kasę zaoszczędzę. Dziś mi koleżanka powiedziała, że to moje podanie o mieszkanie będą rozpatrywać w poniedziałek. Kurde boję się!!!!!

Też jestem roztrzepana ostatnio. Miałam iść jutro na egzamin ale się skupić na nauce nie mogę 😁 i chyba pójdę we wrześniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolka bidulko uwazaj przy kolejnym prasowanku 🙂Poli 3mam kciuki by wam pozytywnie rozpatrzyli wniosek...ja dzis przez allegro zamowilam plyn do kapieli i krem oilatum baby taniej niz w aptekach i 7szyuk kolorowych pieluszek tetrowych.A i od roku stosuje Reviralash i powiem wam ze pomimo iz to tanie nie jest efekty sa zakupilam w marcu ubieglego roku na slub.i rzesy sa dluzsze brwi tez rosna i sa gestsze i zamowilam dzis bo tamto juz mi sie skonczylo a uzywalam ponad 12miesiecy wydajne polecam....wyspac sie malo wyspalam bo Mia mnie bobardowala kopniakami i dzis jak odpoczywam caly dzien to brzuch we wsxystkie strony pcha glowka w prawo nozki na lewy bok i moj brzuch wyglada masakrycznie u Was tez tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na brwi i rzęsy używałam kiedyś olejku rycynowego i o dziwo tez pomagało. Tylko był bardzo tłusty :/ Co do brzucha to mój mały jak się wypnie to mam brzuch uniesiony z jednej strony i to zabawnie wygląda 😁 zauważyłam też że jest coraz bardziej aktywny w nocy.

Dostałam skierowanie na usg i zapisałam się za 2 tygodnie bo lekarz mi powiedziała, że w moim przypadku te usg są ważne żeby patrzeć jak się mały rozwija i co z tym porodem. A tydzień po usg mam wizytę u mojej prowadzącej. Dostałam też skierowanie na wymaz z pochwy w kierunku paciorkowca. Jestem taka zmęczona dziś! Nie mogę się jakoś ułożyć, wszystko mnie boli, plecy, nogi, żebra! Grrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg- właśnie, ten revitalash rzeczywiście jest tak rewelacyjny? Zastanawiam się, czy nie zażyczyć sobie na urodziny ale oczekiwałabym naprawdę spektakularnego efektu, inaczej wolę pójść w jakieś błyskotki 😁
ja wizytę mam jutro, ostatnio zmieniłam lekarza i będę chodzic prywatnie bo to co odwalał mój lekarz przyjmujący na nfz to się w głowie nie mieści, miałam może z 2 usg i o każde badanie krwi musiałam się prosić a większość tych, które mi przysługiwały na nfz typu hbs, waserman czy hiv, on kazał mi robić prywatnie! Zaszłam w tą ciążę rok po cesarce więc jestem w grupie podwyższonego ryzyka a on mi blizny wogóle nie kontrolował mimo moich próśb, do 20 tygodnia ciąży nie miałam nawet pewności czy dziecko ma rączki i nóżki bo o usg w tym kierunku nie mogłam się doprosić :|
Więc jutro w końcu zaliczę jakąś porządną wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia ja będę rodzić w Żorach albo w Rybniku 🙂 zobaczę jak wyjdzie 🙂 no chyba że zaskoczy mnie akcja jak będę u mamy to pewno wyląduję w Oświęcimiu 🙂 ale nie zakładam raczej Żory lub Rybnik, a Ty Asia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
diestel to raczej sie nie spotkamy bo ja bede rodzic w wadowicach 🙂 przynajmniej mam taki zamiar ale jeszcze o bielsku myslalam o wojewodzkim ...ale z racji lekarza ktory jest ordynatorem w wadowicach to tam ide 🙂
Agucha niestety ale na kase chorych to ja tez slyszalam ze sa tylko 3 usg podczas calej ciazy 😮 kuzynka chodzila i mi wlasnie mowila...ale twoj lekarz to juz naprawde jakis pozal sie sluzbista 🤢 dobrze ze masz okazje i idziesz do innego...czekamy na wiesci jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha! nie sprawdzaj nigdy sama wyników !!!!! musisz to pokazać lekarzowi i on musi ocenić!
ja kiedyś miałam bakterie w moczu ale w bakteriach nie ma normy chyba- jak są to jest źle. może po prostu masz jakieś zapalenie cewki moczowej albo pęcherza! ja przy zapaleniu pęcherza miałam podwyższone leukocyty !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie olej rycynowy a Revitalash ? Ciekawe czy ktoś ma porównanie.
Smaruję się od 4 miesiąca balsamem z masłem kakaowym Queen Helene i nie zrobił się żaden rozstęp. Teraz przerzucam się na krem z masłem kakaowym tej firmy - bardziej treściwy, na resztę ciąży i zobaczymy, czy teraz nic nie wyskoczy. Za to cellulit mi się zmutował i jest widoczny z kosmosu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agucha, czasem wyniki odbiegające od normalnej normy w ciąży są czymś normalnym, ale jeśli masz bakterie w moczu to przepisze ci urosept albo coś w tym stylu. Mnie wyszły bakterie w moczu tuż przed porodem i zażywałam i przed i po nim jeszcze z miesiąc.

Teraz niestety dopadł mnie wstydliwy problem w tej ciąży, a mianowicie hemoroidy 😞, och walczę z nimi, po porodzie walka będzie w mniejszym stopniu bo chcę karmić piersią, a jak już skończę to zrobię wszystko by tego się pozbyć, więc jak któraś z tym walczyła i wygrała, to słucham propozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agucha mi jak wyszły bakterie w moczu , podwyższone leukocyty i erytrocyty dla spokoju lekarz kazał mi zrobić posiew ale wyszedł czysty. Kazał mi jeść żurawinę i pić herbatę żurawinową. Teraz jak robiłam wyniki z moczu powiedział że są bardzo dobre więc proponuje żurawinę. Zmień też może płyn do higieny intymnej na taki dla kobiet w ciąży i po porodzie.
Ja wczoraj przypływ energii miałam wyprasowałam wszystkie ubranka dla dzidziusia a dziś nic mi się nie chce jakaś wypluta jestem 😜
Pytanie z innej beczki Macie juz przygotowane łóżeczka dla dzidziusiów i przyszykowane wstępnie rzeczy do szpitala? bo wczoraj jak się mnie teściowa zapytała czy kupiliśmy łóżeczko i czy pakuje torbę to oczy jak pięc złotych zrobiła jak powiedziałam że nie, planujemy pod koniec miesiąca lub na początku sierpnia kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale kurcze tak bardzo podwyższone te leukocyty i bakterie by były? No nic, popołudniu mam wizytę to się dowiem czy jest przypał czy luz...
Co do lozeczka to my mamy rozłożone od półtora roku bo narazie jeszcze należy do Kacpra, po remoncie zostanie przeniesiony do swojego nowego łoża a to się uszykuje dla młodszego czyli jakoś w sierpniu.
Jeśli lozeczko ma być nowe to proponuję je rozłożyć z miesiąc wcześniej bo ten zapach drewna jest dość intensywny nim wywietrzeje i może dzidzi przeszkadzać.
Ja do przygotowań podchodzę z wielkim luzem, jak jestem w mieście to coś tam kupuję, wiem doskonale co w naszym przypadku się sprawdziło a co było zbędnym wydatkiem, no i większość mamy po Kacprze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do łóżeczka do Mia już ma złożene i wszystko wyprane posciel przescieradło poduszki ogolnie caly pokoj ma juz urzadzony.Wstawilabym fotke ale pisze a lapka a tutaj nie mam zainstalowanego programu by fotke załączyc..wszystko czeka na Nia...nawet pampersy udalo mi sie kupic w promocji newborn 78sztuk ...czekamy az drzwi wewnetrzne nam zamontuja a mamy az8 sztuk i czeka sie 6tyg...moze przed porodem uda sie 🙂w przyszły czwartek ide zrobic mocz i progesteron zobaczymy jakie u mnie beda wyniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej !
Agucha napisz jak po wizycie u lekarza !!!!
Dziewczyny dziś dzwonił do mnie pan, do którego wysłałam podanie o mieszkanie i powiedział, że on mi to mieszkanie da tylko zarząd się musi zebrać by czynsz ustalić 🙂 Więc kurde super! Ale się nie cieszę jeszcze za nadto bo zaraz się okażę że coś nie tak !
Co do łóżeczka to mojej teściowej koleżanka powiedziała, że ma do oddania łóżeczko z ikei i materac i wszystko i nie wiem czy brać takie używane czy kupować nowe.. bo czytałam gdzieś, że materac musi być nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli gratulacje mieszkania! na pewno je otrzymasz jak już dzwolili do Ciebie. Co do łóżeczka moim zdaniem możesz brać a materac przecież można kupić nowy ja niestety nie mam możliwośći aby od kogoś wziąć łóżeczko więc wszystko muszę kupować, ale bedzie dla drugiego w przyszłości ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja widzialam super lozeczka w ikei 🙂
zona - co do hemoroidow to nie chce cie straszyc ale znajomej sie w ciazy zrobily i mowi ze przez porod naturalny to jeszcze jej sie to pogorszylo. idz do lekarza teraz, moze cos poleci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już po wizycie, mam powtórzyć badanie moczu z "środkowego strumienia", do czasu wyniku tylko urosept więc chyba nie jest źle 🙂
co do dzidziusia to waży 1440g i wszystko jest w porządku, posprawdzał przepływy, wymiary itd więc jestem spokojna 🙂 tylko płci nie potwierdził bo nie chciał młody zaprezentować swojego sprzętu 😁 no i jest główką w dół tak jak myślałam, narazie nie zapowiada się na cesarkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super ze wszystko ok.Ja pierwsze ktg mialam w 26tc jak wuladowalam w szputalu z bolu brzucha i trwalo z 30minut bo malutka ciagle sie przekrecala ale skurczy brak bylo.Duzy chlopczyk extra...ja czekam na swoja wizyte jeszcze 10dni..a ten urosept ile razy dziennie masz brac?Super ze dzidzia zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 razy dziennie tylko... Oczywiście teraz mi się przypomniało, że miała mi położna wypisać jakąś receptę i zapomniałam po wizycie do niej podejść, i zapomniałam się lekarza o jeszcze parę kwestii zapytać... Ostatnio się zastanawiałam czy umyłam zęby czy nie, no cholera jasna, dostałam jakieś amnezji czy co :o
a wymiary mały ma na środkowym centylu więc jest "standardowy", przy porodzie wg tabelki lekarza ma mieć 3,5 ale nie chce mi się wierzyć bo ponoć każde kolejne dziecko większe się rodzi :|
a i wód plodowych mam na tej górnej granicy, stąd brzuch taki wielki w porównaniu do pierwszej ciąży, gdzie wód miałam mało to i brzuszek mniejszy był ale Kacper się urodził lekko "pognieciony"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
Agucha super ze wizyta udana i ze w koncu konkretny lekarz ci sie trafil 🙂 co do wynikow to ja tez mialam liczne bakterie i leukocyty i lekarz zalecil posiew bo gdyby cos "uroslo" to musialby byc antybiotyk bo leukocyty w moczu sa niebezpieczne...ale na szczescie nic nie uroslo wiec probka byla zle pobrana...i pewnie w twoim przypadku tez tak bedzie wiec glowa do gory 🙂
Poli gratuluje mieszkania 🙂 mam nadzieje ze wszystko ulozy sie po waszej mysli 🙂
Zona niestety ja mam ten sam problem 😞 juz w pierwszej ciazy sie z tym zmagalam i niestety ale Poli ma racje ze przez wysilek porodu naturalnego problem sie powiekszyl 🤢 potem jakos sobie masciami poradzilam ale teraz znow problem sie pojawil...lekarz kazal uzywac posterisan 2x dziennie i powiedzial ze po ciazy i dluzszym leczeniu problem znow zniknie...ale jak nie to chyba wybiore sie w pozniejszym czasie do chirurga bo to bardzo dokuczliwe 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek, od napisania pracy mam taki przypływ energii. Miesiąc siedziałam przy PC, to teraz prasowania miałam z całego miesiąca. Caaała garderoba nasza. Dzisiaj skończę i będę w przyszłym tyg. robić ubranka dla dzidzi.
Polie - podaj namiary na zarząd to całe forum wrześniówek będzie lobbować o jak najniższy czynsz 🙂
Co do materacyka i łóżeczka - dostałam od starszej siostry. Łóżeczko wymyte, a materacyk w wannie płukałam w płynie do prania kilka razy. Tak na wszelki wypadek.
Przyszły mi tkaninki na pościel i gadżety dla małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...