Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja również dzisiaj w miarę wyspana ale okropnie się czuje bola mnie strasznie nogi i krocze 😲 nie miałam jeszcze takiego bólu ... Poszłam do sklepu co produkty na pizzę bo mam taka ochotę ze muszę zrobić i myślałam ze do domu nie dojdę bardzo nie przyjemny bol, aż się boje co będzie po porodzie 🤢 wlasnie odebrałam e-meila od kuriera dzisiaj przyślą mi wanienkę dla synka, zamówiłam anatomiczna ze względu na to ze wydala mi się bardziej praktyczna bo mojego męża często do późnego wieczora nie ma w domu wiec nie będzie miał kto mi pomagać przy myciu Alana, ale teraz nie wiem czy dobrego wyboru dokonałam bo jak koleżance powiedziałam o tym to stwierdziła ze beznadziejne są te wanienki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie tam na wanienkach nie znam. Mam najzwyklejszą za 15zl (w razie czego sibie kupisz jak tamta okaze sie niewypalem;-) ). Przy pierwszym dziecku niepewnosc jest przy kapieli ale to naprawde zadna filozofia. Jak sie opanuje dobry chwyt to kapiel bezpieczna w kazdych warunkach i kazdej wanience. No ale wszystkiego trzeba sie nauczyc, najczesciej na pierwszym dziecku, ktore pewnie nie raz zanurkuje Wam pod wode (szczegplnie tatusiom to sie zdarza;-)). Wybaczcie im a dziecku nic sie nie stanie bo odruchowo wstrzymuje oddech.
A mi brakuje kilku drobiazgow i jestem zla, ze w Tesco nie bylo. Muszę się wybrać jeszcze do dziecięcego większego sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez zakupilam anatomiczna wanienke i zastanawiam sie czy maty nie dokupic bo w piatki bede sama myc mala a chce by zawsze byla kapana o tej samej godzinie tak o 19 myciu 🙂sama jestem ciekawa jak sie sprawdzi...ja nadal siedze u fryza zawsze 2h na spokojnie dzis mam juz z amoniakiem pofarbowane wstapie do rosmana to kupie tuz do rzes bym miala w zapasie ...i w koncu musze wysteryluzowac buteleczki smoczki i laktator...dzis pogoda u nas idealna 🙂 🙂czytalam ze od wtorku ma byc po 24 23stopnie...super pogoda Upala Dziekujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje butelki i smoczek już wysterylizowane - wczoraj to zrobiłam a co do laktatora to jeszcze nie zakupiłam bo zastanawiam się jaki czy ręczny czy elektryczny... chyba zakupu dokonam dopiero po porodzie o ile będe miała czym karmić ale cycuchy mi o 2 rozmiary urosły z B na D 🤪
Mamusie a waszym zdaniem jaki laktator zakupić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
A jaka to ta anatomiczna wanienka 🤪?? ma wyprofilowane podloze dla dziecka czy jak?? ja mam zwykla wanienke i wczesniej tez taka mialam ale za niezbedna rzecz uwazam wkladke gabkowa do kapieli 🙂 za pierwszym razem sprawdzila sie idealnie (i oczywiscie teraz tez juz ja zakupilam ) i dopoki Lena nie siedziala to caly czas na tym ja kladlam i nie bylo mowy zeby mi sie zanurzyla czy cos takiego bo wlansie tez sie tej kapieli balam bo czesto tez jestem sama wieczorami.
Dudasia to niezle 🙂 wiec ty tez odpoczywaj i zaciskaj nogi ile sie da 🤪 bo Karolcia jeszcze ma dosyc duzo czasu na przywitanie sie po drugiej stronie brzuszka 😉
Chyba wiekszosci sie dzis noc udala 🙂 ja tez dzis ani raz sie nie obudzilam choc pozno poszlam spac bo dopiero cos kolo 1 zasnelam i o 8 juz wstalam to czuje sie wyspana 🙂
Oj Tlenek znam ten bol...mam to samo...nieraz chodze jak staruszka tylko laski mi brakuje 🤪
A mnie dzis moj maz zrobil prezent (stwierdzil ze to wczesniejszy za urodzenie mu synusia i moja meczarnie i moje bole 🙂 ) i kupil mi mikser z misa i blenderem i kubkiem miksujacym i czyms tam jeszcze 😁 taki full zestaw 🙂 od chyba roku na niego czatowalam ale jakos nigdy mi do niego po drodze nie bylo ☺️ juz mysle co by tu za placek upichcic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jezeli chodzi o laktator to ja nie polece zadnego bo nie mialam (slyszalam tylko od innych mamus ze reczne sa do dupy...ze lepsze elektryczne...ale czy to prawda to nie wiem 🙂 ) bo jak sie okazalo nie potrzebowalam mimo iz 4 miesiace karmilam...wiec odradzam kupowanie przed porodem...jezeli zajdzie taka potrzeba to laktator mozna teraz kupic na kazdym kroku wiec nie powinno byc z tym problemow w razie czego 🙂 ale oczywiscie orientowac sie jaki kupic w razie W jak najbardziej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie też tak sobie pomyślałam o tym laktatorze ze kupie go po porodzie jak będzie mi potrzebny bo wydam ponad 200zl jak elektryczny bede chciała i się okarze ze nie potrzebny mi będzie odpukać!!mam nadzieje ze bede karmić jak najdłużej zeby szybko wrócić do mojego rozmiaru z przed ciąży a podobno karmiąc najszybciej się chudnie, chociaż i tak planuje gora miesiąc po porodzie zacząć ćwiczyć bo wcześniej to chyba nie wolno, pas poporodowy juz mam wiec jak tylko wyjdę ze szpitala to odrazu zacznę używać do tego chyba nie trzeba czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już po usg 🙂 maluch waży 2999 g, jest ułożony bardzo nisko.
co do wanienki to ja też mam taką zwykłą a do tego leżaczek!
a co do laktatorów to jeśli będziesz odciągała mało to taki ręczny w sam raz i moja położna poleca te medeli, ale jeśli będziesz często wychodziła i dużo odciągała no to lepiej kupić elektroniczny. moja koleżanka odciąga cały czas bo mała jest wcześniaczkiem i się szybko męczy przy cycu więc Kaśka musi odciągać i ma taki eletroniczny medeli i mówi że jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i w ogóle po ostatnich naszych rozmowach tu byłam taka przestraszona co do płci maluszka że pytam się doktora czy mój okruszek jest dalej facetem. a on tak mówi : no nie wiem zaraz sprawdzę.. hmmm widzę jajka więc kobietą napewno nie jest, odpowiadam na pytanie- tak, jest dalej facetem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli spory kawaler zapewne za 2tyg bedziesz tulic Frania 🙂ja juz w domku po obiadku odpoczywamy sobie...ja z zakupu wanienki jestem zadowolona jest wyprofilowana z termometrem w srodku i odplywem i jest transparentna rozowa 🙂juz nie moge sie doczekac jak Mia tam bedzie siedziec....dzis roz.z fryzjerka o jej porodach miala 2cc pierwsze dziecko w7msc urodzila wody jej odeszly i maly ma dzis 3lata okaz zdrowia mowila ze cc jest spoko szybko i po bolu od razu karmila malego wszystko w rekach anestezjologa by sie idealnie wkul za pierwszym razem...z oddzialu rodzily sn i dlugo dochodzily do siebie wiec mowi ze gdyby miala 3dziecko to tylko cc....ja nadal mysle co mnie bedzie czekac...ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o wcześniaki to ja to cały czas myślę o tej pani co z nią leżałam w szpitalu i urodzila w 26 tygodniu tego okruszka 😞

moja koleżanka dziś 4ty dzień po terminie, zero skurczy, nic, jest taka załamana że hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wam, gratulacje udanych wizyt!
Mam pytanie: czy badanie na bakterie escherichia coli w ciąży wykonuje się w szpitalu przed porodem, czy kiedy? I czy jest to badanie obowiązkowe, czy trzeba się upomnieć?
Moja znajoma ma 5- miesięcznego synka i go zaraziła bakterią przy porodzie. Efekt jest taki, że mały wymiotował kilkanaście razy dziennie przez kilka miesięcy....koszmar....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam robiony wymaz z pochwy za każdym razem gdy byłam w szpitalu, nie wydaje mi się że to jest obowiązkowe. obowiązkowy jest wymaz na paciorkowca, morfologia, wr, hcv i hiv przy przyjęciu na porodówke- przynajmniej u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na paciorkowca mialam wczoraj wymaz zrobiony z pochwy I odbytu zapewne w poniedzialek lekarz da mi skierowanie na morfo hiv hcv I wr...zrobie w luxmedzie moze zalape sie za free za badanka 🙂 wlasnie skonczylam sterylizacje smoczkow butelki czy nie trzeba tego powtorzyc przed pojsciem do szpitala przed samym porodem, bo ja juz nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jutro mam wizytę u gina więc pewnie będę mieć te wszystkie badania robione 🙂 Poli ale Franuś jest już duży 🙂 ekstra 🙂 ja będę wiedzieć wszystko jutro nie mogę się doczekać. Apropo wanienek to ja dostałam w spadku po chrześniaku taką którą nakłada się na wannę razem z dużym przewijakiem, ponoć sprawdza się rewelacyjnie- zobaczymy 🙂 w razie w zawsze można szybko dokupić 🙂 aaaa i ja mogę dołączyć do grona wiśnióweczek które przespały całą nockę 🙂 miłego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel napisał(a):
ja jutro mam wizytę u gina więc pewnie będę mieć te wszystkie badania robione 🙂 Poli ale Franuś jest już duży 🙂 ekstra 🙂 ja będę wiedzieć wszystko jutro nie mogę się doczekać. Apropo wanienek to ja dostałam w spadku po chrześniaku taką którą nakłada się na wannę razem z dużym przewijakiem, ponoć sprawdza się rewelacyjnie- zobaczymy 🙂 w razie w zawsze można szybko dokupić 🙂 aaaa i ja mogę dołączyć do grona wiśnióweczek które przespały całą nockę 🙂 miłego wieczorku


Zazdroszczę wizyty jutro moja dopiero 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli super ze Franio juz taki duzy 🙂
No mi lekarz mowil ze do porodu mam zrobic GBS (ten wymaz z pochwy) powinnam miec jutro badz piatek wyniki i powiedzial mi ze nawet gdyby wyszedl nieprawidlowo to mam sie nie przejmowac bo 20-30% kobiet to ma i w takim wypadku przy porodzie to dziecku jest podawany antybiotyk i to wszystko. no i HCV tez juz mam zrobione (wynik mam dobry) a czy morfologie i mocz tez mam robic to nie wiem...ale tez mam tak jak Zona wizyte 21 to wtedy wszystkie szczegoly poznam...ale nie wiem czy tych badan to sobie nie zrobia juz w szpitalu rano...bo wiem ze wtedy jakies tam badania robia...o o hiv i jakichs tam jeszcze innych tez nic nie mowil wiec pewnie tego nie musze miec...
Zona ja tez jeszcze nic popranego nie mam 🙂 mialam zaczac w tym tyg a jutro juz czwartek 😜 ale moze jutro mi sie juz cos uda 🙂 ale roznie to moze byc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a ja nie śpię od godziny.... Jutro mam robić morfologię i mocz ogólny. Nic mi właśnie o wymazie nie mówiła. Ja się wszystkiego muszę dopytywać, nic od tej ginekolog nie dowiem się wcześniej... Okropne to jest. W tym miesiącu sterylizowałam kotkę i powiem Wam, że kot ma lepszego lekarza niż ja.... 😮 wszystko 10 tysięcy razy sprawdzała, mówiła o 10 typach alternatywnych historii jakie mogą się wydarzyć po zabiegu, kontrole jej zrobiła za darmo, bo przecież trzeba sprawdzić swoją robotę... no super kobieta. A moja Pani doktor? Mam wrażenie, że każde słowo wyciągam z niej na siłę. Jakby nie było wizyty odpłatne, więc mogłaby trochę bardziej się postarać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pomozcie 🙂 bierzecie jakies zelazo....???????? Od wczoraj kreci mi sie mega w glowie myslalm ze mi przejdzie ale dzis powtorka lekarka mowila by sobie brac zelazo ale nie zapytalam konkretnie jaki...co wy bierzecie I ile razy dziennie?Jesli jest na recepte to moj M wypisze mi I kupi prosze doradzcie bo mam mega odjazd ta mala mi wszystko wyzera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...