Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hohoho Dudasia tylko pozazdroscic takiego malego geniusza 🙂
Chcialabym zeby moja Sandrucha tez tak szybko sie nauczyla czytac. Jak narazie zaskakuje mnie swoim angielskim i w zasadzie czasem wiecej mowi po angielsku niz po polsku 🙂

Jej dziewczyny od rana dzis u mnie masakra.....od 7.30 trzymaja mnie skurcze...Brzuch mnie boli jak na okres w odstepach co 10-13 minut. Przez chwile tak mocno bolalo ze sie polozylam i przysnelam na godzinke. Teraz dalej lapia te skurcze ale nie panikuje bo z Sandra takie co parenascie minut mialam na kilka dni przed porodem wiec dzis raczej nie rodze. Ale do tego biegunke mam okropna. KJuz trzy razy bylam w toalecie wiec cos czysci sie moj organizm a niczym sie nie strulam na pewno wiec dziwne....\\Ehhh mam nadzieje ze nie urodze przed 25 sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolina, jak Ci się skurcze uspokoją to lepiej nie grzebać przy szyjce żeby Ci nie ruszyło. Leż, bierz Nospę i trzymam kciuki żeby sie uspokoiło.

Bartek już rok temu czytał płynnie. Poszedł do przedszkola to był szok dla pań 😉 Za jednym zamachem 30 stron książki czytał 😉 Teraz naukowe raczej czyta, książki o kosmosie głównie. Właśnie nie globalnie, sylabami, w terenie (na afiszach, szyldach) pytał mnie jak sie czyta, składaliśmy sylaby, tworzyliśmy słowa i już. A jak załapał to lawinowo poszło. Jako 3-latek liczył do 1000, dodawał, odejmował to w mniejszym zakresie oczywiście, tak do 20-tu. W każdym razie odkąd poszedł do przedszkola to rozwój się spowolnił znacznie. Jedyne co to sam się rozwija poprzez samodzielne pogłębianie wiedzy w interesujących go dziedzinach 😉 Czy jest geniuszem? Chyba nie. Taki temperament, trochę mojego czasu... Możliwe, że ma zespół Aspergera (musimy zrobić badania bo każdego przeraża jago poziom umiejętności).
2-latka już w ogóle nie uczę niczego a on literki wszystkie zna, od brata. Takie życie.

Ja mam 180cm jak coś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj wieczorem miałam skurcze ale w nocy już ok. Wieczorem wzięłam na ręce młodszego bo starsznie był rozżalony, przeziębiony itd. no i teraz mnie coś ciągnie w dole brzucha ale skurczy brak. Za to też przeczyściło mnie kilka razy od rana. Jakaś taka aura żeby nas postraszyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia zaskoczylas mnie swoim synkiem totalnie. No i skoro mlodszy juz tez tyle ogarnia to Karolinke wyszkola jeszcze lepiej 🙂

Narazie nie panikuje i na izbe nie chce jechac bo w razie co pewnie by mnie juz tam zostawili a jakos nie mam ochoty..licze ze mina te skurcze...wzielam wlasnie nospe. Gdyby na wieczor bylo gorzej to wtedy pojade choc wole dotrwac do jutra zeby moj mnie zbadal.
Dobrze ze jutro ide do tego gina. A w ogole to brzuch mam juz tak nisko ze szok. Opiera mi sie na pachwinach prawie 🙂 ale to pewnie z racji tego ze druga ciaza wiec miesnie slabsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie pozegnalam miesiac temu z paznokaciami terz mam do opuszkow I chyba przez najblizsze 3lata takie bede miec...co do skurczy to u mnie nic a nic...Mia tylko wygina cialo na wszystkie strony...Poki co brzuch tez nie boli wiec sie poprawilo pewnie u mnie do 1wrzesnia nic nie ruszy I mala wyciagna boze to juz tuz tuz...dzis dostalam paczke te kocyki co zamowilam becik pas I majtki po 2tygodniach masakra...a wczoraj zamowilam torbe do szpitala bo jednak w tej malej walizce sie nie zmieszcze moze jutro dojdzie, a pogoda idealna.Powiem wam ze Mia moglaby wczezniej sie urodzic nic nie stoi na przezzkodzie nawet bym sie ucieszyla bo szczerze mam juz dosc...ale jaos nie pcha sie na swiat lecz pcha sie glowka w zebra dosc mocno sie wyciaga...Karolinko mam nadzieje ze skurcze ci mina I oby Antos posiedzial te 2tygodnie bo tyle zostalo...Dudasia zazdroszcze takiego geniusza niezle. Geniusz 🙂
Karolka podalabys mi strone z tymi bronslotkami bizuteria? Zapamietalam ze na litere L sie zaczyna...szukam bronsoletki z bialego zlota nieskonczonosc z napisem love....siedze I szukam ale tylko zlote zolte ehhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bartek niby na oko nie wygląda na Aspergerowca ale ma jednak sporo cech. W poradni psychologiczno-pedagogicznej wychwycili choć raczej na podstawie wywiadu (poszłam z nim bo miał problemy adaptacyjne w przedszkolu i nie wiedziałam czy to kwestia przedszkola czy może tego, że dali go od razu do starszej grupy...). Panie tylko zaobserwowały, że nieadekwatnie do wieku przez godzinę realizował wszystkie zadania akie mu pani psycholog w zabawie zalecała,że był skupiony i kontrolował się mocno... Ja byłam przekonana, że chodzi o jego nadwrażliwość a te mnie skierowały do psychiatry... Psychiatra na podstawie kilku wymienionych zdan ze mną zalecił pogłębioną diagnostykę w kierunku Aspergera. My tam się Aspergerem nie przejmujemy 🙂 Nawet jeśli ma to po prostu lepiej mieć świadomość. Już się nauczyliśmy żeby nie pchać go na sporty zespołowe, na zajęcia sportowe w grupie bo on tego nie lubi i nie chce. On za to świetnie radzi sobie w wodzie na zajęciach w małej grupie a najlepiej jeden na jeden. Po prostu chyba musimy sie nauczyć z nim obchodzxic odpowiednio. A i mi sie wydaje, że on samoistnie pozbywa się cech Aspergera (dzięki bratu i przedszkolu) bo jeszcze 1-2 lata temu miał cechy o wiele bardziej nasilone jak np. uporządkowanie (wszystko musiało być na swoim miejscu), zabawki używane wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem itp. No zobaczymy. nie wiem tylko na ile znajdę czas żeby z nim jeździć na spotkania z psychologiem... Za to panie w przedszkolu, znajomi w ogóle się dziwią, że takie podejrzenie u Bartka bo nie widzą żeby odbiegał od średniej. No i masz babo placek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka, dołączam się do gratulacji!
Agucha współczuję tej Biedronkowej akrobatyki. Ludzie są beznadziejni....
Nie miałam czasu wejść na forum, miałam okropną przygodę. Włamali nam się do domu. Najgorsze jest to, że ich przepłoszyłam nieświadomie. Dobrze, że weszłam na chwilę do domu, zostawiłam zakupy w kuchni i wyszłam. Chwilę później telefon od sąsiadki, że ktoś przez podwórko z mojego przeskoczył i uciekał w stronę ruchliwej drogi. Policja, technicy, psy i ogólny bałagan. Nie wiem co by to było, jakbym na nich wpadła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
współczuje Ci promadonna takich przezyz przed porodem.
Sama swiadomosc ze intruzy krecili sie po domu..masakra jak bym chyba sie bala spac pozniej.
No ale dobrze ze nie zabrali duzo i ze ich wyploszylas bo kto wie co bym narobili...
Ehhh ale swiat dzisiejszy jest smutny....nieroby chca zyc za cudze pieniadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj brzuchol juz git. dziekuje 😉
przeszlo juz ponad pol godziny temu. teraz zadne skurcze juz sie nie pojawiaja.
Ciekawe co moj gin mi jutro powie. wolalabym cierpliwie doczekac tej wyznaczonej cesarki. Juz mam wszystko zaplanowane z moim mezem i ugadana opieke nad Sandra u moicch rodzicow.
Lepiej zeby wczesniej sie nie zaczelo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna wspolczuje naprawde kurcze takie akcje...moze kupcie duzego doga albo jamery zainstalujcie przed domem to jednorodzinny?My mamy przygotowane kable ale jeszcze nie zakupilismy kamer jakos inne prace sa wazniejsze.Ale moj m to zawsze wycgodzi drzwi jie zamyka furtki tez nie no masakra ja jestem z tych co zamyka na cztery spusty a on nie....boze a zlodziej jie brakuje tylko czekaja co by ukrasc.A 3tyg temu ukradli nam skrzynke na listy kurde wydalam 80zl i pach nie ma
co za ludzie....moze jak bedziemy mieli monitoring to ich powstrzyma pomyslcie nad taka opcja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alarm w domu mamy, tylko dawno nie wył - policjanci powiedzieli, że dobrze jest od czasu do czasu jak zawyje, żeby w okolicy ludzie byli uważniejsi i sami złodzieje bardziej zdystansowani. Jeśli chodzi o monitoring, to technik policji powiedział, że w sądzie jest to żaden dowód... takie prawo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...