Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kinia ja z maścią tez nie pomoge bo nie uzywałam, ale na wielku lekach jest napisane zapobiegawczo, że w ciązy nie można uzywać, a wcale tak nie jest. Jesli lekarz ci przepisał to pewnie wiedział co robi. Dora niestety zakupy kosztuja i szczególnie się to czuję jak kupujesz wszytko na raz a nie rozłozone w czasie. Ja dlatego kupuje cały czas po trochu żeby tak nie odczuc wydanej kasy.
A dziewczyny głowy do góry. My w ciązy jestesmy bardziej drażliwe, nasi męzowi z reguły nie myślą tak jak powinni i kłótnia gotowa. Ja stwierdzam, że szkoda nerwów choć czasem też nie wytrzymuję i sobie pokrzycze i pogadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia, ja też maści nie znam- nie pomogę;/

Dora....ile wydałaś? ej, chyba przed nami zataiłaś jakieś jeszcze inne sprawunki co? 😉

My dziś mieliśmy gości, Dobrusi chrzestna zajrzała z rodzinką, oddała fotelik samochodowy i przytachała pudło ciuszków po swojej córeczce..

W przyszłym tygodniu wybiorę już jakieś ciuszki do wyprania i spakowania do torby szpitalnej. Dziś ogarnęłam swoje piżamy, wyprasowane czekają już w torbie- oczywiście nie planuję żadnych pobytów już w szpitalu przed porodem, ale na wszelki, żebym później nie latała jak poparzona, lubię mieć wszystko pod kontrolą 😉

Dobrusia dziś nie była w przedszkolu, od rana ubolewała nad sobą, że a to brzuszek boli, że wymiotować jej się chce...jak tylko powiedziałam, że jeszcze dziś nie pójdzie, od razu wszystkie dolegliwości odeszły i uśmiech do wieczora na buzi królował 😉
zobaczymy jak będzie jutro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora ile Ty tych kaftaników, śpioszków ipt nakupowałaś?! 🤪 Ja, podobnie jak Aldona, wolę po trochę kupować żeby na raz mój Małżonek nie padł na zawał 😁

Projusta Ty to jeszcze wcześniej szykujesz niż ja 😉 No ale przynajmniej bedziesz miała z głowy 🙂 A Dobrusia może kiedyś Oscata zdobędzie skoro takie aktorskie zdolnośvi ma 😉 😁

Aldona ja też staram się olewać jak mnie Mąż wkurzy ale czasami się nie da.. Chociaż muszę przyznać że im bliżej porody, tym bardzisj wyrozumiały i empatyczny się robi 🙂 Chyba już czuje zbliżający się stres i moje cierpienie podczas porodu.. Szczerze mówiąc to dużo bardziej współczuję tym którzy są przy porodzie niż samym rodzącym, byłam raz i nie wiem czy zdecydowałabym się drugi raz. A rodząca to była tylko dziewczyna mojego kuzyna więc co dopiero czuje się kiedy Twoja druga połówka rodzi i tak cierpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a czy Wy kojarzycie kiedy zaczynają się wyprzedaże w galeriowych sklepach? bo mnie się coś kojarzy, że na początku stycznia chyba, zastanawiam się, czy będę na chodzie już...
Mnie ten komplecik z tukanem też się baaaardzo podoba.

Przejrzałam te ciuszki od koleżanki. W zasadzie większość na dziecko powyżej 3m-ca. Dziś wyciągnęłam kilka ciuszków i skompletowałam do szpitala. Wstrzymam się jednak z tym praniem do przyszłego tygodnia... jeśli wytrzymam, bo coś mnie nosi 😉

Wczoraj zrobiłam sobie badanie cukru na czczo. Jak tylko pranie mi się wypierze, ogarnę się i zrobię sobie spacer do laboratorium. Słoneczko pięknie świeci więc sama przyjemność iść na nóżkach.. mam nadzieję, że będę miała siłę wrócić;/.
Wkurzona jestem, bo na wypisie dojrzałam, że mam kontrolować glikemię... ale w jaki sposób to ja nie wiem.. nikt nic mi nie wytłumaczył... więc na własną rękę i za kasę zrobiłam sobie ten cukier tylko chyba powinnam też kontrolować po posiłkach... nie wiem już sama. Jutro mam wizytę poszpitalną w poradni K, więc zobaczę co mi doktorek powie.. nastawiona jestem bojowo..

NO i jeszcze na koniec dodam, że upatrzyłam inny wózek niż od początku obstawiałam. Używany, ale w super stanie. Poczytam jeszcze o nim opinie, chociaż już go licytuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
projusta jak pracowałam na studiach w sklepie to wyprzedaże rozpoczynalismy od świat bożego narodzenia, czasami juz wczesniej cos można znależć. Pamietam, że w tamtym roku na 6 grudnia juz byly jakies mega wyprzedaże w smyku online którego jestem fanką 🙂 My dzis byłysmy na pierwszym w naszym życiu balu przebierańców, było bardzo fajnie i miło choc dosyć kameralnie bo dzieciaków może z 7 była 🙂
Jesli chodzi o wózek to sie zastanawiam nad tym podwójnym bo moja Iga nie bedzie miała jeszcze 2 lat skończonych jak urodzę a bardzo cenię sobie niezależność i możliwość wyjścia gdziekolwiek z dzieciakami nie angażując męża czy prosząc go o auto. sama nie wiem co mam robic i mam mega mętlik w głowie.
Jesli chodzi o prezenty dla siostrzeńca to w końcu kupiłam mu do mojego taty helikopter wojskowy który strzela a od barata motorówkę wojskową. Podobno ostatnio ma bzika na punkcie wojska to powinien się ucieszyć. wszystko z jednej serii i są mega wielkie zestawy które można dokupic i planuję taki prezent na gwiazdkę.
Projusta nie za szybko z tym praniem :P poczekaj na listopad, ja tez nie mogę sie powstrzymać ale jak masz wszytko w kartonach to jakoś tak mniej mnie kusi. A zwlekam z tymi ubrankami bo musze wtedy zabrać Igusi komode i przenieść wszytkie jej rzeczy do szafy a z komody jakos łatwiej mi się korzysta.
U nas w weekend było malowanie i o dziwo maż bardzo łatwo i sprawnie się ze wszytkim uporał. Teraz jeszcze planuję nowe zasłonki kupić niebiesko, fioletowo, różowe żeby pasowało i pokój bedzie dziweczęco- chłopięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wózek u mnie ostatecznie będzie xpulse wiec z tym już nie dziwacze.
Te czapki i to z tukanem kupiłam w hm wcześniej.
Dziś jeszcze kupiłam koszule nocne 3szt 100zł za 3. Podkłady poporodówce octanisept i gaziki spirytusowe i w pepco jeszcze ubranka bo były takie cudne ze się nie mogłam opanować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Projusta no szlag może człowieka trafić.. Jak się samemu nie dopytasz to nic nie powiedzą :/

Dora ruszyłaś z zakupami pełną parą 😉

Aldona a może zamiast wózka podwójnego to taką dostawkę?

Co so wyprzedaży to ja nie pomogę. Nie jestem typową "babą" pod tym względem i średnio lubię zakupy 😜 Idę jak coś potrzebuję 🙂

Wiecie co mi się dzisiaj przydarzyło.. Odwiedził mnie Dziadek, jak się okazuje ma PÓŁPAŚCA!!!! Ja nie chorowałam nigdy na ospę, Chłopcy też... Spanikowałam! Był u mnie z 1,5h i cały czas na polu. Pojechałam po Dzieci, Dziadek został. Po drodze wzięłam Mame żeby jakoś delikatnie zabrała Dziadka do siebie. Udało się ale przykro mi że tak Go "wyrzuciłam" 😞 Z drugiej strony nie mogę tsm ryzykować.. Myślicie że duże są szanse że się zaraziłam???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia, dziś zamierzam właśnie zapytać o co w ogóle chodzi... dziś juz nie wytrzymałam i zrobiłam sobie kisiel 😉
jutro chciałabym upiec ciasto marchewkowe bo koleżanki z pracy mają mnie odwiedzić.
Macie jakiś sprawdzony sposób? bo mój przepis gdzieś mi się zapodział 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia, dziś zamierzam właśnie zapytać o co w ogóle chodzi... dziś juz nie wytrzymałam i zrobiłam sobie kisiel 😉
jutro chciałabym upiec ciasto marchewkowe bo koleżanki z pracy mają mnie odwiedzić.
Macie jakiś sprawdzony sposób? bo mój przepis gdzieś mi się zapodział 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
projusta przepis na ciasto marchewkowe z którego ja robię, super wychodzi i wszytkim smakuje:
http://www.poezja-smaku.pl/ciasto-marchewkowe/
a u mnie nawet ok z checiami, dziś byłyśmy na klubie mam a teraz połozyłąm mała spać. Ostatnio ma jakis problem z zasnęciem i trzeba przy niej siedzieć. jak ja tego nie lubie 🙂 tak fajnie było jak sie ją kładło wychodziuło i ładnie sama zasypaiła.
Ja przed chwilą zjadłam wielkiego rogala z dżemem, pychota :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...