Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KahnaMaj napisał(a):

Ciekawe, która rozpakuje się ostatnia? 

Znając moje szczęście to ja 😅 Termin mam na ostatni dzień maja. Co prawda i wczoraj i dzisiaj pojawiały mi się delikatne skurcze, ale za krótkie i nie regularne, więc nawet się nimi nie przejmuję. Troche tylko mojemu bobo one nie pasują, bo wierci się jak szalone 😅

 

My dzisiaj malujemy kołyskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, KahnaMaj napisał(a):

Przynajmniej wszystko jasne i już wiesz, co Cię czeka a to duży plus. 13 to wbrew niektórym bardzo dobra data, my mamy dzisiaj rocznicę ślubu i mąż obstawiał, że mała się wstrzeli w tę datę 😁

Jeszcze ma szanse 😈 a może będziecie świętować i to ja jakoś aktywuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Paaula napisał(a):

Nie mam kiedy nadrobić co się tutaj dzieje 😁 pochłania mnie opieką nad małą, bo ma fototerapie na żółtaczkę. Nie wiem jak się to nazywa. Wczoraj miała wynik 10,2. Dzisiaj dopiero będzie sprawdzany, czekam za wynikiem.. ale od wczoraj zrobiła się bardziej żółta.. 😢😢 mam nadzieję że szybko stąd wyjdziemy...ale na jutro nie mamy co liczyć.. mam nadzieję że chociaż w weekend się uda..

Musisz ją cały czas do piersi przystawiać to szybko zejdzie żółtaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, Paaula napisał(a):

Nie mam kiedy nadrobić co się tutaj dzieje 😁 pochłania mnie opieką nad małą, bo ma fototerapie na żółtaczkę. Nie wiem jak się to nazywa. Wczoraj miała wynik 10,2. Dzisiaj dopiero będzie sprawdzany, czekam za wynikiem.. ale od wczoraj zrobiła się bardziej żółta.. 😢😢 mam nadzieję że szybko stąd wyjdziemy...ale na jutro nie mamy co liczyć.. mam nadzieję że chociaż w weekend się uda..

Dobrze ze lekarze kontrolują i działają;) nim się obejrzysz będziecie w domku.

ale ciekawe bo mieliśmy taki sam wynik i brak fototerapii 😼 zaraz zacznę czytac o tym bo sobie zacznę coś wkręcać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, Rio napisał(a):

Kahna wszystkiego dobrego 🙂 z okazji rocznicy.

Moja Mała kończy dziś 2 tygodnie ale ten czas pędzi.

 

 

1 godzinę temu, Mainusia napisał(a):

Oj pędzi ten czas pędzi moja w sobotę już będzie miała 6 tygodni. Codziennie widzę jak się zmienia już więcej uwagi potrzebuje a jaka pulchniutka jest 🙂 11 maja był jej termin ważyłam ją to 3700 ciekawe ile by ważyła 🙄😶🙃🙃


Faktycznie, mam wrażenie ze dopiero się rozpakowalyscie 🙈 a jak z ta uwaga? Kiedy zaczynaja dzieciątka potrzebować więcej? I jak ze snem u waszych maluszków? Kiedy zaczyna się więcej czuwania? 
 

jest coś co teraz bardziej potrzebujecie niz wcześniej? Albo musialyscie dokupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja już jestem po cesarce 😊 Ksawery urodził się o 11:06, waży około 3400g i mierzy 54cm 😊 

Całe szczęście, że to się tak dziś skończyło, bo okazało się że był węzeł na pępowinie i lekarz stwierdził, że jeszcze dłużej by ciąża trwała to mógłby się bardziej zaciskać i przepływy by spadały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AgaIGaja napisał(a):

Dziewczyny a słyszeliście coś o koktajlu położnych żeby przyspieszyć? Już dłużej nie wytrzymam😂😂😂 muszę się rozpakować 😂😂😂

Podobniez spore ilości ananasa świeżego mogłyby przynieść rezultat, ale niestety przy cukrzycy to odpada. Ananas jest mega słodki. Tego oleju rycynowego to absolutnie nie powinno się samemu stosować, nie wiem, czy aktualnie jakaś położna się pod tym podpisze. Raczej olejek z wiesiołka na szyjkę można na pewno, ale to trzeba zacząć szybciej. No i 3xs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny ja już jestem po cesarce 😊 Ksawery urodził się o 11:06, waży około 3400g i mierzy 54cm 😊 

Całe szczęście, że to się tak dziś skończyło, bo okazało się że był węzeł na pępowinie i lekarz stwierdził, że jeszcze dłużej by ciąża trwała to mógłby się bardziej zaciskać i przepływy by spadały. 

Gratki🤩🤩😘Ale takie historie są przerażające, czy tego nie było widać na USG?Mój tak się wierci, że boję się tego samego. Brawo, już jesteście razem. A mamuśka jak się czuje?Jak cukry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

Gratki🤩🤩😘Ale takie historie są przerażające, czy tego nie było widać na USG?Mój tak się wierci, że boję się tego samego. Brawo, już jesteście razem. A mamuśka jak się czuje?Jak cukry?

No właśnie nie było nic na usg widać. Przepływy póki co wychodziły dobrze, ale on tak się ciągle wiercił ze to mógła być chwilą że ten węzeł się zrobił. Ja się czuje dobrze. Jestem już na normalnej sali i czekam aż mi go przywiozą bo jest teraz na badaniach. Mierzyłam teraz cukier i jest 79, ale w razie czego glukoza będzie podłączona 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny ja już jestem po cesarce 😊 Ksawery urodził się o 11:06, waży około 3400g i mierzy 54cm 😊 

Całe szczęście, że to się tak dziś skończyło, bo okazało się że był węzeł na pępowinie i lekarz stwierdził, że jeszcze dłużej by ciąża trwała to mógłby się bardziej zaciskać i przepływy by spadały. 

Gratulacje ❤️❤️❤️ dużo zdrówka dla was, cieszcie się sobą 🤗🤗🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Podobniez spore ilości ananasa świeżego mogłyby przynieść rezultat, ale niestety przy cukrzycy to odpada. Ananas jest mega słodki. Tego oleju rycynowego to absolutnie nie powinno się samemu stosować, nie wiem, czy aktualnie jakaś położna się pod tym podpisze. Raczej olejek z wiesiołka na szyjkę można na pewno, ale to trzeba zacząć szybciej. No i 3xs

Dzisiaj mam ktg to zobaczę chociaż czy jakieś skurcze się piszą 😆 a herbata z liści malin? Ktoś pił?😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariKate napisał(a):

No właśnie nie było nic na usg widać. Przepływy póki co wychodziły dobrze, ale on tak się ciągle wiercił ze to mógła być chwilą że ten węzeł się zrobił. Ja się czuje dobrze. Jestem już na normalnej sali i czekam aż mi go przywiozą bo jest teraz na badaniach. Mierzyłam teraz cukier i jest 79, ale w razie czego glukoza będzie podłączona 😊

Heh, pięknie, już jesteś uwolniona od tego fizycznego balastu😊Cukier dobry na razie, ale pewno będzie ci potrzebne wsparcie. Koniecznie poprosimy fotkę 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny ja już jestem po cesarce 😊 Ksawery urodził się o 11:06, waży około 3400g i mierzy 54cm 😊 

Całe szczęście, że to się tak dziś skończyło, bo okazało się że był węzeł na pępowinie i lekarz stwierdził, że jeszcze dłużej by ciąża trwała to mógłby się bardziej zaciskać i przepływy by spadały. 

Gratulacje!!!Wymiarowo bardzo fajny dzidziuś ♥️ Szybko poszło 🙂

 

44 minuty temu, AgaIGaja napisał(a):

Dziewczyny a słyszeliście coś o koktajlu położnych żeby przyspieszyć? Już dłużej nie wytrzymam😂😂😂 muszę się rozpakować 😂😂😂

Słyszałam kilka opowieści i pobić działa.

W poprzednich ciążach próbowałam i pikantnych potraw, i tej herbaty i oleju i seksu i nic nie działało, obie córki urodziłam po terminie.Ale zawsze warto próbować 🙂 Ile masz jeszcze do terminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, banasiatko napisał(a):

Znając moje szczęście to ja 😅 Termin mam na ostatni dzień maja. Co prawda i wczoraj i dzisiaj pojawiały mi się delikatne skurcze, ale za krótkie i nie regularne, więc nawet się nimi nie przejmuję. Troche tylko mojemu bobo one nie pasują, bo wierci się jak szalone 😅

 

My dzisiaj malujemy kołyskę. 

Koniecznie pokaż efekty malowania! Uwielbiam takie osobiste wykończenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny ja już jestem po cesarce 😊 Ksawery urodził się o 11:06, waży około 3400g i mierzy 54cm 😊 

Całe szczęście, że to się tak dziś skończyło, bo okazało się że był węzeł na pępowinie i lekarz stwierdził, że jeszcze dłużej by ciąża trwała to mógłby się bardziej zaciskać i przepływy by spadały. 

Gratulacje! ❤️

Całe szczęście, że wszystko się dobrze ułożyło ☺️ Zdrówka dla Was, niech maluch rośnie a Ty dochodź do siebie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AgaIGaja napisał(a):

@dorcia6579 jak nic nie ruszy to mam skierowanie na 26 na wywoływanie, szyjka już miękka i skrócona ale brak rozwarcia...  Ale już się tak męczę 😅😅😅

Czyli coś tam się szykuję, nie jest źle biorąc pod uwagę, że do terminu masz jeszcze 2 tygodnie. Ciekawe czy KTG coś pokaże. 

Też bym chciała, żeby coś się już zaczęło a tu nic. Może przuch trochę opadł i tyle. Zaliczyłam właśnie długi spacer, zakupy, teraz gotowanie. Może jak się wymęczę to coś da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KahnaMaj napisał(a):

Czyli coś tam się szykuję, nie jest źle biorąc pod uwagę, że do terminu masz jeszcze 2 tygodnie. Ciekawe czy KTG coś pokaże. 

Też bym chciała, żeby coś się już zaczęło a tu nic. Może przuch trochę opadł i tyle. Zaliczyłam właśnie długi spacer, zakupy, teraz gotowanie. Może jak się wymęczę to coś da? 

U mnie brzuch już opadł w dół jakiś tydzień temu, denerwuje mnie to gromadzenie się wody w organizmie bo puchnę jak bańka 😩 no mam nadzieję że ktg coś pokaże 😅 ja sprzątanie też już na dzisiaj zaliczyłam, po ktg zaliczę zakupy i długi spacer... I chyba skusze się na herbatkę z liści malin😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KahnaMaj napisał(a):

Czyli coś tam się szykuję, nie jest źle biorąc pod uwagę, że do terminu masz jeszcze 2 tygodnie. Ciekawe czy KTG coś pokaże. 

Też bym chciała, żeby coś się już zaczęło a tu nic. Może przuch trochę opadł i tyle. Zaliczyłam właśnie długi spacer, zakupy, teraz gotowanie. Może jak się wymęczę to coś da? 

Hehe, ja się mecze całymi dniami do totalnego sforsowania i nic🤢🤢 Wlasnie jadę do ginka, pewnie usłyszę że szyjka miękka, ale długa i wszystko zamknięte na 4 spusty..

Czy ciebie biorą wcześniej ze względu na cukrzycę?Chcą jakby co wywoływać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Hehe, ja się mecze całymi dniami do totalnego sforsowania i nic🤢🤢 Wlasnie jadę do ginka, pewnie usłyszę że szyjka miękka, ale długa i wszystko zamknięte na 4 spusty..

Czy ciebie biorą wcześniej ze względu na cukrzycę?Chcą jakby co wywoływać?

Termin mam na 28, ale ze względu na cukrzycę będą chcieli wywoływać... A wolałabym żeby samo ruszyło... U mnie miękka, krótka, ale zamknięta we wtorek była 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...