Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

No mój Franek baaardzo zadowolony i o dziwo chce siostrę, a nie brata.

A kiedy powiedziałaś synkowi o ciąży? Bo ja jeszcze córce nic nie mówiłam (prowadzę tylko czasem takie wstępne podchody do tego tematu 😅) i dopiero w poniedziałek jak będę po prenatalnych to już jej powiem, bo liczę na to że może będzie już też widać płeć to od razu by wiedziała czy to brat czy siostra (a ona chyba wolialaby jednak mieć siostrzyczkę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MariKate napisał:

A kiedy powiedziałaś synkowi o ciąży? Bo ja jeszcze córce nic nie mówiłam (prowadzę tylko czasem takie wstępne podchody do tego tematu 😅) i dopiero w poniedziałek jak będę po prenatalnych to już jej powiem, bo liczę na to że może będzie już też widać płeć to od razu by wiedziała czy to brat czy siostra (a ona chyba wolialaby jednak mieć siostrzyczkę 😅

Od razu jak zrobiłam test to wiedział bo siedzieliśmy i patrzyliśmy w trójkę czy pojawia się dwie kreski.

 

I przyleciał potem do mnie i mówi mamo mamo są dwa paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Od razu jak zrobiłam test to wiedział bo siedzieliśmy i patrzyliśmy w trójkę czy pojawia się dwie kreski.

 

I przyleciał potem do mnie i mówi mamo mamo są dwa paski

Słodko 😊 

Ja jakoś na początku nie chcialam mówić nikomu (dopiero po miesiącu od testu i wizycie u lekarza powiedziałam rodzinie) i w sumie to nie wiem czemu córeczkę tak trzymam dalej w nieświadomości, ale chyba jakos tak mi się utwierdziło przekonanie, że jak juz zobaczy zdjęcia takie 3d i od razu pozna płeć to jakoś będzie bardziej swiadomo że będzie mieć rodzeństwo 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Nie martw się, mnie w obu ciążach męczyło do 14 tyg.

Skończyłam 14 tyg i jak ręką odjął, naprawdę.

No ja juz prawie 15 a teraz znowu codzień wymioty, a z pierwszym dzieckiem minęło 3miesiace i bylam jak nowo narodzona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Cała seria PRENALEN.

Typowo dla mam karmiących i kobiet w ciąży. Jest syrop, saszetki a także pastylki do ssania. Poczytaj sobie o tym 🙂

A z domowych sposobów spróbuj herbatę z miodem i cytryną. Rutinoscorbin tez możesz śmiało wziąć. 

Ja przy krwiaku biorę 

Dziękuję za podpowiedź też już dzisiaj kupiłam saszetki syrop i pastylki do ssania 🙃 akurat nie ma mnie kiedy przeziębienie chwycić jutro biorę ślub a czuję się tragicznie ale chodzę wąchać ocet czy węch jest czy nie hahah 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mama88 napisał:

No ja juz prawie 15 a teraz znowu codzień wymioty, a z pierwszym dzieckiem minęło 3miesiace i bylam jak nowo narodzona 

Mnie w pierwszej ciąży okropnie męczyło do 14tc, ale było tak że po prostu codziennie wymiotowałam i już byłam do tego przyzwyczajona, a teraz potrafi być tak że przez tydzień jest super i już myślę że mi minęło, a potem przychodzi dzień że wszystko co zjem zaraz ląduje w toalecie i tak trzyma kolejne dni 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mainusia napisał:

Dziękuję za podpowiedź też już dzisiaj kupiłam saszetki syrop i pastylki do ssania 🙃 akurat nie ma mnie kiedy przeziębienie chwycić jutro biorę ślub a czuję się tragicznie ale chodzę wąchać ocet czy węch jest czy nie hahah 🤣

 

Gratulacje 👰😊 ja ostatnio też ratowałam się tymi tabletkami do ssania, ale ze ból gardła przeszedł w lekki katar to zrobiłam sobie domowy syrop z cebuli i cytryny i jest poprawa 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dorcia6579 napisał:

Wstawiłam zdjęcie, pewnie się pokaże po chwili.

Cukrzycy chyba nie mam ?

IMG_20201113_134034.jpg

Niestety ale to już cukrzyca ciążowa. Norma w ciąży cukru na czczo przy krzywej to 92, natomiast przy badaniu z palca to 90. Nie obejdzie się bez wizyty u diabetologa i wprowadzeniu diety niestety. Ja już od prawie miesiąca jestem na diecie cukrzycowej i od tygodnia na insulinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mama88 napisał:

No ja juz prawie 15 a teraz znowu codzień wymioty, a z pierwszym dzieckiem minęło 3miesiace i bylam jak nowo narodzona 

Ja 15 tydz i dzisiaj znowu wymioty. Ale ja mnie tak rano pomęczy to potem mam apetyt w ciągu dnia. A jak mam bez wymiotów to ledwo co jem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariKate napisał:

Słodko 😊 

Ja jakoś na początku nie chcialam mówić nikomu (dopiero po miesiącu od testu i wizycie u lekarza powiedziałam rodzinie) i w sumie to nie wiem czemu córeczkę tak trzymam dalej w nieświadomości, ale chyba jakos tak mi się utwierdziło przekonanie, że jak juz zobaczy zdjęcia takie 3d i od razu pozna płeć to jakoś będzie bardziej swiadomo że będzie mieć rodzeństwo 😁 

Też chciałam poczekać jak najdłużej, ale musiałam powiedzieć w pracy o ciąży i stwierdziłam, że córka powinna wiedzieć szybciej niż dzieci w mojej pracy. 

Teraz chodzi i mi zwraca uwagę, że nie powinnam się męczyć i ona mi pomoże, kochana ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mainusia napisał:

Dziękuję za podpowiedź też już dzisiaj kupiłam saszetki syrop i pastylki do ssania 🙃 akurat nie ma mnie kiedy przeziębienie chwycić jutro biorę ślub a czuję się tragicznie ale chodzę wąchać ocet czy węch jest czy nie hahah 🤣

Gratulacje ☺️

A jak będzie wyglądał wasz ślub? Jakas skromna imprezka czy tylko formalności a świętowanie w lepszych czasach? 

My też się zbieramy na zalegalizowanie związku po 12 latach ale chyb poczekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
42 minuty temu, MariKate napisał:

Niestety ale to już cukrzyca ciążowa. Norma w ciąży cukru na czczo przy krzywej to 92, natomiast przy badaniu z palca to 90. Nie obejdzie się bez wizyty u diabetologa i wprowadzeniu diety niestety. Ja już od prawie miesiąca jestem na diecie cukrzycowej i od tygodnia na insulinie

Znalazłam w internecie to

 

Krzywa cukrowa – normy

  • Poziom cukru na czczo – mniej niż 92 mg/dl;
  • Poziom cukru po 60 minutach od wykonania testu – poniżej 180 mg/dl;
  • Poziom cukru po 120 minutach od wykonania testu – poniżej 140 mg/dl.

Krzywa cukrowa – interpretacja wyników

Prawidłowy wynik krzywej cukrowej stwierdza się, jeśli w 120 minucie po wypiciu roztworu poziom cukru wynosi <140 mg/dl. Oznacza to, że organizm poradził sobie z podaną dawką glukozy - trzustka prawidłowo produkuje insulinę.

Na stan przedcukrzycowy mogą wskazywać wyniki:

  • Glikemia na czczo: 100-125 mg/dl
  • Glikemia po 120 minutach: 140-199 mg/dl

Wiec wg tego co pisze Google to stan przedcukrzycowy a je cukrzyca 😏

Wizytę u ginekologa mam dopiero 2grudnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dorcia6579 napisał:

Znalazłam w internecie to

 

Krzywa cukrowa – normy

  • Poziom cukru na czczo – mniej niż 92 mg/dl;
  • Poziom cukru po 60 minutach od wykonania testu – poniżej 180 mg/dl;
  • Poziom cukru po 120 minutach od wykonania testu – poniżej 140 mg/dl.

Krzywa cukrowa – interpretacja wyników

Prawidłowy wynik krzywej cukrowej stwierdza się, jeśli w 120 minucie po wypiciu roztworu poziom cukru wynosi <140 mg/dl. Oznacza to, że organizm poradził sobie z podaną dawką glukozy - trzustka prawidłowo produkuje insulinę.

Na stan przedcukrzycowy mogą wskazywać wyniki:

  • Glikemia na czczo: 100-125 mg/dl
  • Glikemia po 120 minutach: 140-199 mg/dl

Wiec wg tego co pisze Google to stan przedcukrzycowy a je cukrzyca 😏

Wizytę u ginekologa mam dopiero 2grudnia..

No ale na pewno już będziesz musiała trzymać dietę, żeby te cukry się bardziej nie rozszalały. Mi przy glukozie 95 na czczo to już diabetolog stwierdził że to cc (cukrzyca ciążowa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
46 minut temu, MariKate napisał:

No ale na pewno już będziesz musiała trzymać dietę, żeby te cukry się bardziej nie rozszalały. Mi przy glukozie 95 na czczo to już diabetolog stwierdził że to cc (cukrzyca ciążowa). 

Pewnie tak.

Aczkolwiek myślę, że dobrze, że wynik po glukozie jest ok.

Dieta to mi się akurat przyda 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, MonaLila napisał:

Gratulacje ☺️

A jak będzie wyglądał wasz ślub? Jakas skromna imprezka czy tylko formalności a świętowanie w lepszych czasach? 

My też się zbieramy na zalegalizowanie związku po 12 latach ale chyb poczekamy

Jest to narazie tylko ślub cywilny obiad w domu na 8 osób i to tylko moi rodzice plus rodzeństwo. Pana młodego rodzice nie mogli przyjechać bo za daleko i problem z noclegiem a świętowanie w lepszych czasach myślimy że zrobimy razem z chrztem świętym więc jakoś latem może nie wiem jak to będzie wyglądało wtedy 😒trochę przykro ale co mogę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Pewnie tak.

Aczkolwiek myślę, że dobrze, że wynik po glukozie jest ok.

Dieta to mi się akurat przyda 😁

Fajnie by było jakbyś miała glukometr i mogła sobie mierzyć codziennie cukier na czczo to byś miała rozeznanie czy to tylko taki jednorazowy wyskok cukru czy jednak nie. 

 

Dieta cukrzycowa jest o tyle fajna, że dużo dziewczyn na niej chudnie i to jest normalne 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mainusia napisał:

Jest to narazie tylko ślub cywilny obiad w domu na 8 osób i to tylko moi rodzice plus rodzeństwo. Pana młodego rodzice nie mogli przyjechać bo za daleko i problem z noclegiem a świętowanie w lepszych czasach myślimy że zrobimy razem z chrztem świętym więc jakoś latem może nie wiem jak to będzie wyglądało wtedy 😒trochę przykro ale co mogę zrobić

Już dziś Ci gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego dla Was ❤️❤️❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z Was czuje już ruchy?

Ja tak jak pisalam, pierwszy raz poczułam we wtorek czyli 14tc+4 dni.

I jestem pewna już na sto procent, że to nie są jelita. Czuję takie łaskotanie od środka i to ciągle z tej samej strony. Takie tuż pod skórą jakby ktoś mnie gilgotał w jednym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedactwa strasznie macie z tymi wymiotami. Nie wiem, czy dałabym radę. Ledwo przeżyłam mdłości, zawroty głowy i niechęć do jedzenia. Teraz została mi tylko senność. 

Teraz za to mam budyń zamiast mózgu: ciągle coś gubię, wywracam, tłukę. Najgorzej, że niedługo dostanę zakaz wchodzenia do kuchni: przypalam i przesalam co tylko się da. Też tak macie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mainusia napisał:

Jest to narazie tylko ślub cywilny obiad w domu na 8 osób i to tylko moi rodzice plus rodzeństwo. Pana młodego rodzice nie mogli przyjechać bo za daleko i problem z noclegiem a świętowanie w lepszych czasach myślimy że zrobimy razem z chrztem świętym więc jakoś latem może nie wiem jak to będzie wyglądało wtedy 😒trochę przykro ale co mogę zrobić

Nie jesteś sama z takim ślubem i takim przyjęciem też będziemy robic przyjęcie w domu dla najbliższej rodziny bo nie wiadomo jak będzie z pandemia aLe też już będę pewnie większa to ciężko tak o jakąś zabawę czy większe posiedzenie😊 i gratulacje i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 😉😊😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KahnaMaj napisał:

Biedactwa strasznie macie z tymi wymiotami. Nie wiem, czy dałabym radę. Ledwo przeżyłam mdłości, zawroty głowy i niechęć do jedzenia. Teraz została mi tylko senność. 

Teraz za to mam budyń zamiast mózgu: ciągle coś gubię, wywracam, tłukę. Najgorzej, że niedługo dostanę zakaz wchodzenia do kuchni: przypalam i przesalam co tylko się da. Też tak macie? 

Ja też się już śmieje ze mój mózg traci powoli szare komórki. Jakiś czas temu byłam w empiku i z racji że nie chciało mi się szukać tej karty "członkowskiej" to postanowiłam że podam po prostu swój nr tel i tak w połowie dyktowania musiałam się zatrzymać na jakąś minute bo zapomniałam jakie cyfry są dalej 🙈🤦‍♀️🤣 czasami mi też braknie jakiegoś słówka jak z kimś rozmawiam i potem przez pół dnia staram sobie przypomniec o co mi chodziło hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...